Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 19, 2024, 23:44:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 332421 пъти)
 
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #1170 -: февруари 02, 2008, 05:06:15 »

иначе тя и утре ще идва и направо не зная къде да се скрия ако ида в къщи тя ще му каже че кой знае къде ходя (правила го е вече)страх ме е чак защото много лесно се разстройвам от поведението и не съм свикнала така някой да ме навиква и убижда по такъв начин!ще гледам да я игнорирам знам че трябва да отговарям не да си мълча ама като не съм злобна като нея и не ми идва на акъла

kleo, тези истории със свекървата хич не звучат добре. То не е една, не са две чудовищни истории. Непрекъснати притеснения и ядове влияят зле не само на теб милата, а и на бебчо. Не зная какви оправдания си намира свекървата, за да ви идва ден през ден в дома, но трябва да се опиташ да проведеш сериозен разговор със съпруга ти. Тя може да му е майка, но в същото време ти си съпругата му и бъдеща майка на детето му. И аз съм на мнение, че трябват нови правила, които да държат свекървата настрана, за да имаш поне малко спокойствие в дома си.
« Последна редакция: февруари 02, 2008, 05:09:13 от didibaby » Активен
ivana
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 284



Моят сватбен албум

« Отговор #1171 -: февруари 02, 2008, 09:39:23 »

kleo,
ще ти разкажа моята история която е подобна на твоята,само че е малко по-"украсена".Когато се запознахме със моичкия аз бях на 19 той на 22.По голяма случайност аз забременях на 2 месец (аз съм 7-мак и лекарите ми бяха казали,че няма никога да имам децата защото съм с недоразвити яйчници и цикъл 'от време на време")Тогава мъжът ми каза "аз съм с теб и детето и ще се грижа за вас"!ОК до тук добре ама като се роди детето...свекървата се обърна и...била съм го излъгала,небило негово,била съм дошла в семейството бременна,не съм била домакиня,била съм мръсна,мизерна,гнусна и т.н.И това се казваше винаги когато седнем на маса с гости!А през останалото време...тъкмо когато свърших да чистя тя се качваше на нашия етаж и прокаваше пръст отгоре на вратите и ми задаваше въпроса "Това чисто ли е?"При което аз побеснявах.Искам да допълня,че за свекървата кафето сутрин не е кафе ако вътре няма солидно количество алкохол.А да не говорим,че 2г. преди аз да вляза в това семейство тя е почнала връзка със някакъв.Мъжът ми е ревал и ми е разказвал как е ходил по болници,истрезвителни и дори и морги да я търси след като я е нямало по цяла седмица.Накрая тя се връщала пияна като свирка...Свекъра е много готин и точен човек и затва я е прибирал след всяко такова испълнение! Oh my ... *crazy*И така...когато бях бременна с дъщеря ми 2 дена преди нова година след поредната липса която я беше хванала звани в къши и казва,че ние сме исползвачи,че искаме само пари от нея (тя няма пукнат грош и неработи),как повече нямало да се прибере и т.н.При което аз седя на телефона и немога да взема решение.След като свърши с приказките за лека нощ,на мен ми кипна булгура и й казах,че ако не се прибере ще е най-добре за всички и,че на никой няма да липсва!Незнам как събрах сили,но от тогава до сега така съм я превъзпитала,че се учудвам на самата себеси как съм го постигнала!След като се роди детето я оставих да го искъпе първия път (да видя как става pleasantry) и после й казах,че се чудя каква майка е била,и че неможе едно бебе да искъпе!Не я допусках изобщо до малката.И за капак я кръстих на майка ми!Тя полудя и каза че нямало да погледне детето,при което аз се обърнах и й казах,че ще ми направи голяма услуга ако и горе не се качва!След 2 седмици дойде да се моли да постои до детето,но аз я изгоних като мръсна котка от етажа! }:->Исползвах всеки удобен момент да се заяждам с нея и да й натяквам как няма работа горе при нас!Естествено и мъжът ми е зад мен!Само веднъж ми направи забележка,че съм се държала отвратително и да съм се поправила. ohmyПри което аз му казах,че ако не му харесва може да отиде при майка си да спи и тя да му ражда деца!След последната й исцепка с любовника й,в която той ми звани и ми казва,да съм оставила Денка намира,защото щял да дойде да ме наебе да ми покажел какво значело истинки мъж,моичкия побесня.Отиде да я прибира от къщата на въпросния а тя да вземе да повика полиция срещу моя!Казала на ченгетата че долу имало някакъв непознат който искал да влезе в тях и да ги убие.Мъжът ми побеснял,разказал на ченгетата за какво става дума и те се обърнали и му казали че ако има нужда ще му помогнат!От тогава насам той се обръща и казва аз майка нямам!Сега почти 5г. по късно тя се прибира от работа и започва да готви и да чисти и като свърши долу се качва на моя етаж и почва тука!Аз естествено лежа на дивана през това време!Та мисълта ми е...след като тя е с рогата напред бъди и ти!Не се оствяй а ако мъжът ти е срещу теб...сама си направи изводите! blush
« Последна редакция: февруари 03, 2008, 00:00:36 от maria_lakova » Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #1172 -: февруари 02, 2008, 11:02:33 »

иначе тя и утре ще идва и направо не зная къде да се скрия ако ида в къщи тя ще му каже че кой знае къде ходя (правила го е вече)страх ме е чак защото много лесно се разстройвам от поведението и не съм свикнала така някой да ме навиква и убижда по такъв начин!ще гледам да я игнорирам знам че трябва да отговарям не да си мълча ама като не съм злобна като нея и не ми идва на акъла

kleo, тези истории със свекървата хич не звучат добре. То не е една, не са две чудовищни истории. Непрекъснати притеснения и ядове влияят зле не само на теб милата, а и на бебчо. Не зная какви оправдания си намира свекървата, за да ви идва ден през ден в дома, но трябва да се опиташ да проведеш сериозен разговор със съпруга ти. Тя може да му е майка, но в същото време ти си съпругата му и бъдеща майка на детето му. И аз съм на мнение, че трябват нови правила, които да държат свекървата настрана, за да имаш поне малко спокойствие в дома си.
напълно съм съгласна с didibaby... хайде клео ние сме с теб трябва да поговориш и с 2та и да не продължаваш да си вредиш на теб и на бебо...
Активен
Jessika
Новак
*
Публикации: 17



Моят сватбен албум

« Отговор #1173 -: февруари 05, 2008, 16:13:52 »

Момичета, като чета вашите истории и наистина се ужасявам. Как е възможно да има такива хора, та нали вие сте най-близкия човек от тук натам за сина им.
Аз засега (да чукна на дърво) нямам от какво да се оплача от моята свекърва, все още бъдеща  blush
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #1174 -: февруари 05, 2008, 16:48:49 »

Момичета, като чета вашите истории и наистина се ужасявам. Как е възможно да има такива хора, та нали вие сте най-близкия човек от тук натам за сина им.
blush
Може би в това е проблема. Те не искат да е така и се страхуват да не бъдат изместени по някакъв начин, което според мен е невъзможно. Все пак са им майки, но... crazy
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #1175 -: февруари 05, 2008, 17:10:11 »

Все пак са им майки, но и те на времето са се омъжили и са били снахи! Не мога да разбера защо се получава така - те не могат ли да разберат, че в живота на сина им вече има и друга жена, която значи много за него и с която той е щастлив? Аз съм на мнение, че колкото една свекърва съумее да има добро отношение към снаха си, толкова повече ще бъде желана в дома на сина си и толкова повече неща за техния живот ще знае... Важното е да бъдем хора, а не взаимно да си показваме кой е по-по-най! Ако сме добри и си помагаме взаимно мисля, че животът ни ще бъде по-лек и няма да се превръща в бреме във всеки един момент на среща свекърва-снаха...
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #1176 -: февруари 05, 2008, 17:14:21 »

Все пак са им майки, но и те на времето са се омъжили и са били снахи! Не мога да разбера защо се получава така - те не могат ли да разберат, че в живота на сина им вече има и друга жена, която значи много за него и с която той е щастлив? Аз съм на мнение, че колкото една свекърва съумее да има добро отношение към снаха си, толкова повече ще бъде желана в дома на сина си и толкова повече неща за техния живот ще знае... Важното е да бъдем хора, а не взаимно да си показваме кой е по-по-най! Ако сме добри и си помагаме взаимно мисля, че животът ни ще бъде по-лек и няма да се превръща в бреме във всеки един момент на среща свекърва-снаха...
Така е, но явно с възрастта се променят възгледите им и се засилва майчинския инстинкт. А може би е и въпрос на манталитет  pardon
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #1177 -: февруари 05, 2008, 17:14:57 »

Сега се сетих за темата............
Вчера ми се случи най-неприятното нещо свързано смоята бъдеща  pleasantry свекъъъъърррваа---- pleasantry
Тъй като моя мил ходи с майка си до Стара Загора (тя е от там) и навръщане в автобуса тя го попитала ---"Е къде сега ще ходиш, ела си вкъщи, стига си се мъчил там"  beating beating НАистина нямам думи да опиша и да разкажа случилото се----и от тези нейни думи, милото като се запалил и се почнал ожесточен разговор.........Тази жена наистина е  crazy . Била съм мн самонадяна и с много високо самочувствие, защото някога съм била казала "ако не ме приемат, те не знаят какъв ценен кадър ще загубят" по повод кандидатстването.......че съм го използвала (той има апартамент в Лозенец), че само съм го ползвала да ми пази страх........и че той се мъчел в къщи........Естествено той както каза ме е защитил и я е попитал "Защо си мислиш ,ч е не съм щастлив?Майко, аз обичам това момиче и искам да бъде с мен.В моите планове е включена тя....и ти какво искаш някой ден когато имаме деца да не ти давам да ги виждаш ли?" и какво ли още не.........Аз ви казвам тази жена не може да се опише....и хиляди, хиляди глупави неща---за които дори аз не си спомням.....А как лъже......била съм се обаждала у тях да го търся с думите "Добър ден, Тони тама ли е защото ме с траха сама вкъщи и искам да спи в нас"-----и всякакви подобни измишльотини........Полудях вчера.....
Той я е попитал:"Ти Биби ли не харесваш, или просто че има човек до мен...с който искам да съм?" И тя казала:"Ами то на момичето нищо му няма, но.........."Сещате се какво но.......
Мн ме дразни----а е такава лицемерка----когато ходя у тях се усмихва----и когато си тругна всяко мое движение се анализира и коментира.....Когато не ям-малко съм била яла--когато ям-много яде това момиче-----когато не говоря ---тя въобще не говори----когато говоря---мн е високомерна-----
няма угод.....Ужасна е !!!Не я понасяммммммммм
Никога не съм си позволявала да говоря за нея пред Тони....А тя ме плюе........ beating
Вчера ми стана толкова тъжно  cray с това, че го използвам заради апартамента му....Боже какво мислене---аз имам къща, апартамент в Перник, и аз съм го използвала...Той живее в къщи в лукс и удобства...и аз съм....виновна......
Честно ви казвам, едниственото от цялата история е, че шушито ми каза че аз съм човека на живота му и ми стана мило --като каза че като се върне от Холандия ще направим първата крачка......
Отвратителна е тази дърта вещица........така заслужава да я наричам--------аз нз каквво по добро иска от мен за сина и-----добра домакиня съм(не съм го оставила без вечеря а съм на 20); умна съм; амбициозна; не съм и грозотия...абе........не съм някакъв изрод........а тя....да не ме харесва.....
А майка ми иска да се запознае с нея----казах на мама, че за доброто на мен и Тони е да не се запознава с нея-------ужас-----------
А като ме покани у тях, с такова нежелание ходя, ама се правя че мии е приятно, да не я обидя......Толкова ме е гнус да седя там------щото тя се прави че чисти, а е егати кочината----аз съм свикнала на подредено и чисто (когато вляза да се събуя и да не ме е гнус да стъпвам боса по пода)..........Седя там усмихвам се , говоря с нея, търпя всичко, ям храната ( в която винаги намирам по нещо---имам лошия навик да ровя в храната, която не съм готвила аз)и какво ли още не=======
и какво,,,,,накрая за това лошо отношение.......
Мн съжалявам за правописните грешки, но така е не ми се редактива сега.......
Момичета мразя я вече тази жена!! cray cray cray Така да ме обижда.......
А моите роднини, баба и дядо така ни се радват с Тони. Непрекъснато Тони това, кога ще дойде, как е. мн поздрави..........
 cray cray
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #1178 -: февруари 05, 2008, 17:16:25 »

така е съмър скай. моята бъдеща свекърва ми е разказвала някои неща за нейната - да ти настръхне косата и сега мога да кажа, че е толкова мила с мен, че думи нямам. Само за бебчета говори и като идем на гости ни се чуди как да угажда.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #1179 -: февруари 05, 2008, 17:24:33 »

Оф, оф тия свекърви нямат спиране с простиите. И аз ходя с нежелание, ама посления път като ходих миналата седмица и даже съм писала какво стана и казах, че няма да стъпя вече у тях. Вчера ходихме да вземем наема от квартирантите и само докато спряхме колата и баща му цъфна на прозореца, да не отърве нещо и тича по стълбите. Моя мъж влезе, а аз отидох при квартинатите, но ги нямаше и застанах отпред да го изчакам. И майка му вика влез, влез да не сме турска къща, че не щеш да влизаш и аз и казах, че там съм си добре и не желая да влизам. И тя пак влез, влез и аз казах много сме обидени не желая да влизам. И тя моля ти се ми вика е ние /тя и свекъра/ били най-важни и първо тях трябвало да гледаме и после себе си. Егати нахалството. И Ивана е права, че в такива случаи с рогата напред, аз хич не и цепя басма, като има нещо и го казвам, е тактично разбира се, но да се усети и има ефект. Да ви кажа рядко съм виждала родители, които гледат повече за себе си отколкото за сина си
« Последна редакция: февруари 05, 2008, 17:33:06 от goldi » Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #1180 -: февруари 05, 2008, 17:26:18 »

Миличка, радвай се, че не живее с вас  smile Гледай по-положително на нещата. Най-важното е, че мъжът ти е на твоя страна и те защитава. Щастливи сте заедно и нищо друго няма значение.
Разбирам колко те наранява и обижда поведението й, но се опитай да я игнорираш, доколкото е възможно и да забравиш думите й...
А пък и в крайна сметка имаш нас.. Винаги можеш да се оплачеш или просто да споделиш, за да ти олекне..  blum
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #1181 -: февруари 05, 2008, 17:27:56 »

Бибс, това наистина е гадно... bad Как може да говори така за теб пред сина й??? Но най-хубавото е, че твоето момче застава зад теб и те обича...а тя да си мисли каквото си иска... Еееййй значи тези хора не мога да ги разбера и тва е!  diablo Големи синове имат вече, които си носят глави на раменете и са направили своя избор в живота, а те все недоволни! На такива според мен каквато и жена да им заведеш, все ще й намират кусури...
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #1182 -: февруари 05, 2008, 17:30:54 »

Ами ние само живеем заедно--аз съм на 20 а той на 23-----нз какво ще стане ако той и каже че ще се женим---тогава не ми се мисли---
Благодаря за подкрепата--днес се оплаках на най-близките ---на мама, на баба и на ВАС---
Аз не се нервирам, но не мога да проумея--какво иска тази жена.......
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #1183 -: февруари 05, 2008, 17:52:30 »

bibsi, дълбоко се съмнявам, че и тя самата знае какво иска  pardon
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #1184 -: февруари 05, 2008, 18:20:06 »

тея гадни свекърви вечно ще сме им трън в очите никога няма да са доволни ако ще да се разчекнем  *THUMBS*те са озлобени и не търпят друга жена да ги замести в дома им  *db*аз съм се отказала от моята свекърва!!няма какво да се мъча да я разбирам и още по-малко променям!онзи ден на рождения си ден започна да обяснява как обикаляла по детските магазини (лудата аз съм бременна във втори месец едва)и какво била харесала какво щяла да купува!викам "рано е да купуваш каквото и да е не мога да те спра да гледаш ама да не си смяла да купуваш че не е на хубаво а и аз самата не искам все пак това е моето дете искам аз да си му купя каквотот ми хареса"леле че като отвори една уста неблагодарница съм била отнемала съм и радостта как не ме било срам това внуче било нейно и ако цитирам "ДРУГАТА БАБА НЕ Я Е ЕНЯ АЗ СЕ ИНТЕРЕСУВАМ" еми не издържах и казах на милото че просто си тръгвам и станах и насредата на обяда си тръгнах!мен да убижда добре или да се подиграва  сприсъствието ми но да упреква майка ми за нещо което не е реално аааа няма да стане  beating beating P-(тръгнах си преди да ме е ядосала допълнително!!!
Активен
Страници: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines