Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 08:26:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 70 71 [72] 73 74 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 332781 пъти)
 
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #1065 -: януари 23, 2008, 10:50:24 »

Ама Иве защо се тормозиш...какво искаш да правиш? Разбирам,че ти е тежко заради милото ти. Ами...пред него не говори за техните, не ги плюй...сякаш нищо не се е случило. Просто не ги търси и така! Не е нужно да се тормозиш! Живейте си вашия си живот!
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #1066 -: януари 23, 2008, 10:54:03 »

а не ги плюя,
избягвам да говоря аза тях,
ама той все ме пита, ще им се обадя ли за нова година.
 

Забравих да ви кажа - свекървами му се обади на 31 и го покани да отидел да си хапне у тях за новата година. Милото естествено каза, че няма да отиде и ще празнува с мен, а тя му казала е ще дойдеш за малко Oh my ....

знам, че му е тежко и брат му все го кара да се сдобрят, а той не иска ако не се сдобрят с мен. Като са се разсърдили те - аз как да се сдобря с тях?
Казали са на милото, кракът ми да не стъпва у тях:(
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #1067 -: януари 23, 2008, 11:06:52 »

Оооо,Ивайва, кракът ти да не стъпва у тях са много тежки думи,мила!!!! Oh my ... Oh my ... Oh my ... Еееегати и хората! diablo
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #1068 -: януари 23, 2008, 11:17:17 »

Ива мила тези неща наистина са ужасни !!!!
не знам какъв съвет бих ти дала !!!! може би да не им обръщате внимание, но все пак той им е син и той си знае как се чуства, Но думи като тези са наистина много болезнени  !!!

моят баща е в същото положение и навремето баба ми и ходила при мама на работа  с думите "ако искаш да се разведеш с моя Георги (баща ми) аз ще те подкрепя", и в момента дрънка глупости как аз не я поздравявам и съм я подминавала и съм се метнала на майка ми !! не им говорим повече от 10 г. бяхме направили компромис за сватбата на брат ми, но тогава имаше циркове как тя плащала цялата сватба, като и 1 лв. не е дала и баща ми я изгони още преди да тръъгнем за кумовете !!! и сега най-кофтито е, че ще живеем в един блок с тях и тя се оплаква на свекърва ми как може да я подминавам , да съм такава , а пък колко пъти лично ме е нагрубила собсвтената ми баба, където съм кръстена на нея !!!! ужас !!! така, че мила баща ми страда, но му е по-добре така далече от интриги и сплетни !!! тъй като ако не беше се отдалечил от тях може би нашите щяха да се раздведат !!!!
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #1069 -: януари 23, 2008, 11:23:01 »


Казали са на милото, кракът ми да не стъпва у тях:(
Като не те искат, не им ходи в къщата.Ако те поканят отиди,иначе не.Все пак ти си имаш достойнство, нали!?Пък мъжа ти нека ходи,ако иска,все пак са му родители и човек не си ги избира pardon
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #1070 -: януари 23, 2008, 11:28:00 »

ааааааааа  и само да кажа тя (баба ми) ни раздели с братовчедите ми, с леля ми, делеше ни по всякакъв начин и ние в момента не поддържаме никаква връзка, беше отишла за 2 месеца при леля ми уж за бебето да и помага и после след 1 седмица те се разведоха !!!! винаги е плюела по майка ми и баща ми и по нас !!!! а само хубаво са видели и двамата с брат сме кръстени на тях !!! а като малка като бях в 2 клас бях взела първите си медали от републиканско по акробатика и се хваля на ред и баща ми се хвалеше и гордееше с мена, А тя ме нарече "циркаджийка"  !!! когато братовчедите ми са били на гости , тя им купуваше сладолед и ги криеше докато не си го изядат , за да не се набута 50 ст. за мен и за много други неща !!!!! съседите са ме водили в бърза помощ като си пукнах главата като по-малка (майкини пътуваха в чужбина), а тя даже и после не ме е попитала как съм (живеехме в един болик) !!!! е после кажете ми как аз да я поздравя и да я нарека "бабо" като тези неща са ми пресни пресни в съзнанието, макар че са минали 15 г. и никога няма да забравя думата "циркаджийка"  bad bad bad bad bad bad  не че не сме правили компромиси и опити да се сдобрим, напротив многоооооооо, но просто тя винаги се е проваля и ни е обиждала и наранявала !!!

така че , може да направиш компромис и опит да се сдобрите в името на мъжа ти, но те трябва да осъзнаят грешката си преди това и да направят опит да се извинят за думите си !!!! успех мила
« Последна редакция: януари 23, 2008, 11:31:25 от Ели . » Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #1071 -: януари 23, 2008, 12:03:21 »

благодаря ви милички,
така ще действам - нека да се усетят малко blush
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #1072 -: януари 23, 2008, 12:04:42 »

Верно има много ненормални хора, които се отричат от децата си само за да си устоят на ината и злобата ...

Иве, явно са скандалджии и няма оправия с тях, дори привидно да се сдобрите, вероятно няма да се получат нещата, защото отношението им е ужасно и е само въпрос на време следващия повод за скандал. А те явно обожават скандали!!!

Така че според мен има два варианта - Тъй като милото със сигурност се измъчва от тази ситуация, да ходи сам при тях да ги вижда, защото са си негови родители и все някакси ги понася и те него. Проблема на този вариант е, че като им ходи на гости ще го надъхват против теб и няма да знаеш какво става. Има много ненормални майки, които някакси успяват да разделят сем.

Другия вариант е просто да си чакате нещата да се подредят сами и те да отстъпят.
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #1073 -: януари 23, 2008, 12:11:35 »

да, Майче, той е чудесен мъж и не е ходил при тях изобщо.
Дори ги реже и се кара с тях като се чуят. Наистина много ме обича и наистина за мен това е най-важното, затова и понякога се опитвам да правя нещо и за него, за да му се отблагодаря за всеотдайността  heart heart heart
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #1074 -: януари 23, 2008, 14:03:50 »

Тогава може би е добре да ходи да ги вижда от време на време. Каквито и да са гадини ... кръвта вода не става. Един вид да си изпълнява "синовните" задължения и да му е чиста съвестта, да е по-спокоен (ако е възможно) ... Със сигурност му е мъчно.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #1075 -: януари 23, 2008, 14:21:49 »

тук в тази тема всички (почти)имаме проблеми със свекитата малки големи или още по -гомели *THUMBS*не омаловажаваме проблемите на останалите @}->--напротив съпреживяваме ги!не е леко когато ежедневно ти покават че не те харесват че не си достатъчно добра!чувстваш се гадно макар че си казваш "ее няма да ме интересува толкова"но не е така :huh:вътрешно всяка от нас се чуди каква за Бога е причината тази жена да изпитва всички тези негативни чуства към мен!ами няма такава!те са си еднакви.те имат свой си план на живота и го следват като коне с капаци убиждат действат без да мислят понякога нищо не влагат но ние се чувстваме все по-зле и по-зле!ако само за миг се отскубнат от инерцията на злата свекърва ще видят че ние се мъчим и че искаме да се държим нормално но тяхното поведение спрямо нас не го позволява!няма виновни има само две жени между които са нашите мъже  cray cray
Активен
kateto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



« Отговор #1076 -: януари 23, 2008, 15:12:26 »

Не знам... като четях тука разни мнение и някои от тях доста негативни.. и си мисля.. да взимаме поука и пази боже да ставаме и ние такива!!! Според мен малко или много е и до това сегашното 'свекървенско' поколиение и как е било възпитавано, но е и до човек.
 Мойта бъдеща свекърва е страхотна. Заедно съм с приятеля ми от 7 години (предстои ни сватба Wink )познавам я достатъчно добре, за да мога да кажа, че е страхотен човек. Като й казахме, че ще се женим.. бяха рев, сълзи и радост:) Все гледа да помогне, ако се допитваме до нея, но пък и се стреми да не се меси. Бе готин човек smile
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #1077 -: януари 23, 2008, 15:16:58 »

Знаете ли винаги съм си мечтала свекърите ми да бъдат интелигентни хора, с който като седнеш да можеш да водиш един нормален разговор за каквото и да било. А то кво се оказа моите са такива ама в пълния смисъл на думата простаци, просто няма какво да си кажа с тях, защото те изобщо не знаят къде се намират Oh my ...
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #1078 -: януари 23, 2008, 15:56:14 »

Знаете ли винаги съм си мечтала свекърите ми да бъдат интелигентни хора, с който като седнеш да можеш да водиш един нормален разговор за каквото и да било. А то кво се оказа моите са такива ама в пълния смисъл на думата простаци, просто няма какво да си кажа с тях, защото те изобщо не знаят къде се намират Oh my ...

И аз все това си мечтаех... Да се разбират и с моите родители, по празни да се събираме заедно, но уви НЕ sad
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #1079 -: януари 23, 2008, 16:00:05 »

Направо нямам думи Иве мила направо незнам как издръжаш, на цялото това допълнително напрежение sad и за какво е всичко това....какво искат да постигнат??и те незнаят, ако не те харесват и идеята им е да ви разделят не се ли замислят че така само обиждат сина си и го нараняват  crazy много съм възмутена. Всички историй които прочетох просто дълбоко ме разстроиха, вместо да ви се радват, да общувате и да ви е комфортно...те ви тормозят и ви съсипват живота  nea
Активен
Страници: 1 ... 70 71 [72] 73 74 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines