Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 10:37:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 332858 пъти)
 
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #1020 -: януари 22, 2008, 09:59:25 »

Ей ама Ина е права относно заглавието на темата и в такъв случай да вземем да си спретнем и анкета за най-готина свекърва,че и ние,които сме доволни от тях да вземем малко участие... blushАма аз не бих гласувала за най-лоша свекърва макар и да ми е  любопитно, защото все пак не познавам лично хората,за които става въпрос и ми е съвестно....Иначе мисля,че за "потърпевшите" снахи това е може би вид терапия-както японците замерят със стрелички снимка на шефа си, за да се разтоварят от напрежението girl_wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #1021 -: януари 22, 2008, 10:07:54 »

Добре тогава след като приключим с тази анкетка да направя една и за най-добра свекърва.Наистина Тони не бях се замислила за това,според мен би било чудесно.защо да изкарваме само лошите неща на показ!
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #1022 -: януари 22, 2008, 10:13:07 »

Супер! *YAHOO*Точно това имах предвид  fiibi_bg !Би било добре да се видят и хубавите неща в тези отношения,че да не стреснем съвсем бъдещите булки! :girl_wink:Ще чакам с нетърпение!
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #1023 -: януари 22, 2008, 10:32:36 »

"Миличка явно не си запозната със ситуацията!Досега аз бях малка,нищо не казвах ,невъзразявах,мълчах и преглъщах!Само и само да не се карам с никой,да няма напрежение и обидени.Е да ама идва един момент и прелива чашата!"

Извинявай, Рени, наистина не съм запозната, новодошла съм. Темата ми е интересна и я поразгледах, но не изцяло.

Според мен класацията е по-скоро забавна, лошо няма. Стига свекитата никога да не попадат на нея, предполагам, че не си падат много хакерки, за да ровят по форуми smile

Имам едно предложение - може ли момичетата, които участват в класацията да кажат с няколко думи кои са най-лошите/дразнещи качества и кои най-добрите на свекитата? Със сигурност имат и добри, дори да са трудно забележими на пръв поглед. Така може да се направи някакъв вид равносметка (чрез класацията) и освен да е забавна, да е и малко полезна.

Аз засега бих участвала в класацията за "най-добра" като поставям моята свеки (Маргарита) на 4,5-то място.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #1024 -: януари 22, 2008, 10:39:38 »

Естествено че сме направили класацията за да се забавляваме, но не знам тук защо някой толкова се впрягат. Всеки си има добри и лоши черти, добра черта на моята свекърва е че готви страхотно всичко, от сладки, пити, торти до гозби. Винаги като и се обадя че ще имам гости и ми трябва да направи нещо за еди колко си часа, тя го прави няма проблем, аз и плащам продуктите и готово. Аз не си кривя душата и не казвам на черното бяло. Така, че след класацията за "свекървище" @}->--е хубаво и да има обратна класаия.
Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #1025 -: януари 22, 2008, 10:44:23 »

И моята свеки готви страхотно!В това отношение няма грешка!Винаги когато й отиваме на гости е сготвила любимо ястие на сина й и любимо на снахата!Но не по едно!!!А по две-три на него,2-3 на мен!И като не ги изядем(което е просто невъзможно) ни ги праща за вкъщи! blush
Активен
vesi1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 176



Моят сватбен албум

« Отговор #1026 -: януари 22, 2008, 11:45:22 »

Здравейте на всички. smile
С моята бъдеща свекърва сме в отлични отношения, чувствам я като майка, винаги е на разположение да поговорим, да ми помогне.Откакто се познаваме не съм чула една лоша дума от нея.И съм и благодарна че е отгледала прекрасен син,  *YAHOO*Тъй като тя си няма момиченце се отнася с мен сякаш съм и дъщеря, всичко мога да си споделя с нея.Ходим заедно навсякъде-по ресторанти, по басейни, дори тази година ако ходим на почивкамислим да я вземем с нас.Само се надявам след сватбата всичко да е по старо му.Пожелавам на всички такива свекърви. Bravo
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #1027 -: януари 22, 2008, 11:56:24 »

хаха, от тази анкета моите двамата ще вземат да изгубят.

Ще взема да се замисля, дали да не направя някой друг компромис, може би пък не е в тях вината crazy crazy crazy crazy
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #1028 -: януари 22, 2008, 13:53:14 »

Оооо ако правите класация за " най - добра " свекърва моята трябва да бъде там.  yahoo
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #1029 -: януари 22, 2008, 13:53:47 »


Според мен класацията е по-скоро забавна, лошо няма. Стига свекитата никога да не попадат на нея, предполагам, че не си падат много хакерки, за да ровят по форуми smile

Имам едно предложение - може ли момичетата, които участват в класацията да кажат с няколко думи кои са най-лошите/дразнещи качества и кои най-добрите на свекитата?


Мая, честно казано, моята си пада малко хакерка и нищо чудно някой път да попадне на анкетата, но разчитам на чувството й за хумор  pardon  girl_wink

Относно лошите и добрите й черти, ами те са понякога като че ли преплетени и взаимосвързани. Ще илюстрирам какво имам предвид:

1. Очевидно иска да ни помага, но го прави налагайки се и настоява да стане както тя си го представя. Например преди сватбата е нормално, че искаше да се включи в подготовката (аз лично не съм имала нищо против), но когато отхвърлехме нейна идея, тя започваше да се обижда и да прави фасони и драми, ще цитирам: "нищо нейно не сме искали, че сме й секвали желанието" и по този начин ни принуждаваше само и само за да не я обидим да приемем неща, с които не бяхме съвсем съгласни. И за други неща се е случвало да използва старата отработена женска тактика на сърденето, за да стане на нейната и лично мен това много ме дразнеше. Освен това през цялото време със свекъра повтаряха: "Ще стане точно както вие си го представяте", а дефакто всеки път когато искахме наша идея да се реализира срещахме отпор и думи от сорта: "Ама то така не се прави, вие не разбирате" като че ли сме 5 годишни деца.

2. Друг пример за смесено отношение отново във връзка със сватбата. Виждайки неутолимото й желание да вземе голямо участие в организацията реших да й покажа, че не искам да я пренебрегвам и пожелах тя да ми направи воала и се съгласих агенцията за украса и цветарския магазин да са тези, които тя предлага. Знам, че за воала не сбърках, защото тя е много добра в шиенето и плетенето. Момичетата от агенцията и от цветарския магазин също се оказаха много готини и веднага разбраха какво си представям и какво искам. Но свекърва ми,въпреки че виждаше одобрението ми за всичко, през цялото време не спря показно да се вайка: "Ах ама на снаха ми дали ще й хареса, ох ама дали ще го одобри" и независимо че аз 10 пъти повторих че съм доволна и ми харесва, тя с това вайкане очевидно искаше да ме изкара най-претенциозната снаха на света.

3. Нещо, което ме изуми в държанието й беше, че когато съм сама с нея, като че ли е склонна да приеме моята гледна точка и тази на сина си, но когато и свекър ми се включи в някоя дискусия, тя се чувства явно подкрепена и става властна, дори понякога високомерна.

И за да не продължавам със словоизлияния, които скоро ще прерастнат в роман ще изредя качествата, които най-много ме дразнят.

-липсата на хигиена в къщата
-вечното налагане и непризнаване на чуждо мнение
-драматизиране, цупене и сърдене, когато решенията ни не се вписват в нейния план (това не мога да го приема като нещо друго освен изнудване)
-вискомерието и пренебрежението, с което се отнасят към моите родители сякаш тъстовете са сульо и пульо, а пък свекърите са "най-великите" (най-общо казано една вечна демонстрация на надмощие)
-негативните (да не кажа направо злобни) коментари относно всичко, което аз или моето семейство бяхме организирали и прехвалването на това, което те са свършили за сватбата.
-наздравиците "За твоята сватба Илия", които се вдигаха в мое присъствие  Oh my ... shok shok
-вечното съмнение, че някой ги лъже

И това, което най-много ме вбесява е, че те никога не са давали правото на мнение на собствения си син и въпреки, че той вече е на 23 години и се издържа сам, те смятат че той длъжен за всичко да се съобразява с тях. Когато решенията ни са в противовез с техните, те са готови да го карат да се чувства винаги виновен, което го измъчва и в крайна сметка аз съм тази която трябва да направи компромис, за да спрат те да го измъчват и тормозят. С две думи, карат го да се чувства виновен за това, че иска сам да определя живота си. Е кажете, това нормално ли ви се вижда?!?
« Последна редакция: януари 22, 2008, 14:00:07 от prin4ipessa » Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #1030 -: януари 22, 2008, 14:26:25 »

милички,
аз имам да ви кажа само едно.
радвайте се, от гледна точка на половинките си, че все още поддържате отношения, каквито при нас бяха едностранно прекратени след сватбата (няма да се повтарям с разкази).

Много е трудно мъжът ми, който ме обича ежедневно да избира мен пред тях, пред алтернативата изобщо да комуникира с тях, защото те са ми кръвно обидени и не желаят да ме виждат. (не че аз изгарям от желание да ги видя или да им простя обидите към мен и моите родители)
Но е ужасно това, което причиняват на човека, когото обичам и  затова най-много им се сърдя.

Защото откакто са скарани с нас не спират да бълват глупости:
- какво съм казала, какво съм направила nea
- как трябвало да свикнат с мен (а с мъжа ми се познаваме от 13 години и сме гаджета от 8г.) Oh my ...
- и въпроси към милото, дали се разбираме и да не вземем да се развеждаме (ние живеем заедно от 4 години) shok

И пак предпочитам да сме в нормални -поне привидно отношения, защото искам човекът, когото обичам да се чувства добре heart
« Последна редакция: януари 22, 2008, 14:35:22 от ivaiva » Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #1031 -: януари 22, 2008, 14:31:19 »

вискомерието и пренебрежението, с което се отнасят към моите родители сякаш тъстовете са сульо и пульо, а пък свекърите са "най-великите" (най-общо казано една вечна демонстрация на надмощие)

Това високомерие ми е познато ,само че не от мойте свекъри а от тези на сестра ми.Мойте родители са постигнали много повече от тях но необяснимо за мен защо на сестра ми свекървата е невероятно надменна.Но това и поведение знаете ли какво и донесе родителите ми спряха да им се обаждат а сестра ми въобще не и дига телефона.
Преди да се оженят сестра ми и зет ми живееха на квартира после в къщи.Зет ми е от Казанлък ,когато каза на майка му че ще се женят тя го прие така сякаш и е казал че ще мре.6 месеца заради това ,че тя все си намираше повод да не дойде отлагаха годежа.Накрая зет ми и се обади и и каза с вас или без вас годежа е на 23 декември......разгеле дойдоха ,ама си дойдоха баш на гости и 1 кутия бонбони не беха взели да не говорим за подаръци на бъдещата снаха.Както и да е сядаме да вечеряме и свекито на сестра ми почва да дрънка глупости ,че щом щял да се жени  сина и да се оправя сам от тях помощ да не чака ...нали е решил да става глава на семейство.Нашите си замълчаха, но правим годежа идват гости наши семейни приятели и онази ми кикимора обявява на масата пред всички ,че за нея е изненада този годеж, тя просто мислела ,че идва ей така на гости и хората взеха да се споглеждат .........зет ми щеше да умре горкия и и каза не се прави на луда -преди да доидеш знаеше за какво идваш още повече  от 6 месеца говорим за това и ти все отлагаше идването.Абе мога и куп други неща да изредя ама да не и отделям толкова внимание на тази особа.Кефи ме сестра ми ,че не се кара въобще с нея просто не и вдига тел и не иска да я види на снимка даже .А и хубавото е ,че и зет ми подкрепя сетра ми и двамата си живеят добре
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #1032 -: януари 22, 2008, 15:00:12 »

добри и лоши страни ли? crazy
 - много мърморене, адски много приказване, излишно много говорене!!!!!!!!!!!!!постоянно и на всички се говорят неща, които никой не ги интересува и е адски досадно!!!!!!!!!
- липса на каквито и да е обноски на домакиня (както по-горе описах подробно за чистене и хигиена и т.н.)
 - винаги се пазарува както се изказва милото от специален щанд с нейно име - в смисъл стоки които не си предполагал, че съществуват и не знаеш и тя също не знае за какво ги купува- странни марки, подозрителни храни и т.н....
- липса на какъвто и да е усет кога да спре и дори кпгато й се вдигне скандал тя продължава да мърмори!!!!!!!!!
- уж иска да помага, ама в крайна сметка каквото и да прави го прави сякаш да отбие номера!

Не мога да отрека, че се опитва да се държи добре, да не се заяжда изобщо и винаги се допитва до нашето мнение за всичко!Плаща  и почти всички сметки!Но просто й липсва усещането, ПРЕКАЛЯВА АДСКИ МНОГО С ПРИКАЗКИТЕ, и винаги трябва да се тича след нея с парал, прахосмукачка и препарати!!!!!!!!!Вие преценете!
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1033 -: януари 22, 2008, 15:03:35 »

MIXAELA  свекито на сестра ти обра точките,чела съм със зяпнала уста Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... тя е направо както казва моя мъж ЗЛОДОВИЩЕ (ОТ ЧУДОВИЩЕ +ЗЛОБА) nea

аз по добре да не ви казвам какво ме дразни в моето свеки че на фона на вашите,ще ме убиете с камъни blum
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #1034 -: януари 22, 2008, 15:27:22 »

А Маслинка нашите дълго се чудеха защо е такава тая жена и не можаха да разберат,от друга страна за дъщеря си тя дава мило и драго .Момичето е мързеливо и майката и цигарите и плаща даже.Може би е сърдита че сина и е далеч от нея не знам но когато сестра ми роди Криси свекърва и не дойде,а когато малкия направи три месеца те го заведоха да го види баба му.Сестра ми беше потресена .............за да не се занимава с детето свекърва и която е социален работник и е на работа от 8 до 5 се е прибирала в 7.30 защото е минавала през магазина в който по онова време е работила щерка и.Там седяли докато свърши работното време и се прибирали двете в къщи ,на детенцето дори един памперс не  се е сетила да купи.Сестра ми не изтраяла и се прибрали много по бързо от предвиденото. smile
« Последна редакция: януари 22, 2008, 15:28:54 от MIXAELA » Активен
Страници: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines