Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 16:55:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 333187 пъти)
 
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #945 -: януари 16, 2008, 18:02:46 »

абе стига сте се ядосвали с тези свекърви. Зарежете ги!
Принчипеска имаш си съпруг, който така те тачи и обича, единственият, който се е включил във форума заради теб, я да не ти пука за свекървата - пък и твоя случай тя е далеч, нали:))))) banana banana cap
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #946 -: януари 16, 2008, 18:06:49 »

Оооо,емили, тъкмо мислех да отварям темата за майка на двама сина..малеее,там чудото е пълно, защото тая женица е свикнала дълги години само тя да е жената в къщата! И тя да е 'главната жена" за синовете си. Точно такава е ситуацията ми good Сякаш друга жена-неее,никога не знае по-добре от нея кое е най-добро! И като каже "Амо той еди-кое си го обича еди-как си." и направо- това за нещо, което вече съм правила/готвила-тоест видяла съм, че го е харесал! good По моя начин!

Моята свекърва е майка на трима сина, но такива изпълнения няма. Толкова е щастлива, че най-после си има дамска компания в семейството. yahoo
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #947 -: януари 17, 2008, 10:51:50 »

Ехооооооо какво стана с гласуването пусна ли се някъде тема с гласуване за най-зла свекърва tease
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #948 -: януари 17, 2008, 11:19:32 »

Оооо,емили, тъкмо мислех да отварям темата за майка на двама сина..малеее,там чудото е пълно, защото тая женица е свикнала дълги години само тя да е жената в къщата! И тя да е 'главната жена" за синовете си. Точно такава е ситуацията ми good Сякаш друга жена-неее,никога не знае по-добре от нея кое е най-добро! И като каже "Амо той еди-кое си го обича еди-как си." и направо- това за нещо, което вече съм правила/готвила-тоест видяла съм, че го е харесал! good По моя начин!

Моята свекърва е майка на трима сина, но такива изпълнения няма. Толкова е щастлива, че най-после си има дамска компания в семейството. yahoo

Ааааа, didibaby, говорим за български свекита тука, ти не се броиш blum При чуждите култури е различно! good
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #949 -: януари 17, 2008, 12:24:59 »

Оооо,емили, тъкмо мислех да отварям темата за майка на двама сина..малеее,там чудото е пълно, защото тая женица е свикнала дълги години само тя да е жената в къщата! И тя да е 'главната жена" за синовете си. Точно такава е ситуацията ми good Сякаш друга жена-неее,никога не знае по-добре от нея кое е най-добро! И като каже "Амо той еди-кое си го обича еди-как си." и направо- това за нещо, което вече съм правила/готвила-тоест видяла съм, че го е харесал! good По моя начин!

Авва, много си права дори аз й казвам, че той не обича по този начин приготвени нещата, и тя пак си го направи по нейния начин /щото е доста по лесно/, дори и го попита и той изказа моето мнение, но все пак трябваше да е нейната, и го направи по нейния си начин, е...  той каза и че това ще яде, нали пък му е майка... а и то мойто всичко си хапва  Wink
Иначе за други неща пък забелязах че много взе да се допитва за мен, специално за облекло и козметика, явно има неща които харесва в мен, но не искам да ми подражава - ТОВА НЕ!!! И най-вече да доказва на сина си, как изглежда като снахата и че не е по зле от нея.

Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #950 -: януари 17, 2008, 15:52:55 »

Ехооооооо smile

Много ми хареса идеята за класация - така при отваряне на тази тема няма само да се ядосвате, но и ще се посмеем.

Аз ще участвам в класацията за най-добра като критериите може би трябва да са разбирателство и чувство на близост. Малииииии как звучи, чак невъзможно, нали?

При мен ситуацията засега е доста добре, но направо не смея да кажа голяма дума. Маргарита (не обичам думата свекърва, звучи като вещица и не случайно) е доста властна като цяло, но явно е и интелигентна - прави всичко възможно да се разбираме добре, деликатна е и внимателна, не досажда по никакъв начин, не се меси и т.н. Изобщо не мисля, че е кротка де, далече съм от тази мисъл. Но явно вижда, че и аз не съм лесна и просто и двете сме много внимателни една с друга.
Казвам интелигентна, защото ако иска да е близка със сина си, ще е близка с мен - жените говорят и споделят много повече от мъжете, ако пожелаят разбира се.
Манджите и са много вкусни и винаги и правя комплименти, дори питам с какво да помогна, когато сме у тях. А за състоянието на жилището ................. доста е мръснооооооо, най-мразя мръсна мивка в банята ... направо ми иде да хвана един Cif и да се погрижа smile но няма начин, в Сф сме за няколко дни и ако взема да чистя, ще се усети и ще се обиди. Разбира се, има дребни неща, които ме дразнят у тях, но си казвам че съм за малко и няма да обръщам внимание.

Та към основната тема - бих я класирала на 4,5 място, защото се разбираме, но не сме близки. Тя просто е майката на Ники, казваме си по два лафа, това онова, но дотам.А има някои мнооооого редки случаи на момичета, които стават близки със св. си. Ако ние се заобичаме чак толкова много, то сигурно ще е след доста години.
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #951 -: януари 17, 2008, 16:23:10 »

моите ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!!!! Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo чАК НЕ МИ СЕ ВЯРВА!И да ти кажа тя не е за 4-5, а за 1во място, защото колкотоо по-резервирани една от друга по-добре, няма да има поводи да се дразните една друга!Явно жената има акъл!Що не са всички такива....... huhhuh.gif
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #952 -: януари 17, 2008, 18:06:33 »

А за състоянието на жилището ................. доста е мръснооооооо, най-мразя мръсна мивка в банята ... направо ми иде да хвана един Cif и да се погрижа smile

Аууу, ей това същото нещо е и в моята свекърва. За препарати за баня имам чувството, че не е чувала, да не отварям темата за тоалетната, че направооо ще  bad Гледам да се стискам като съм на гости у тях и да не ходя често до тоалетната, че направо нямам думи, понякога даже ми се струва че бих предпочела да отида в градската тоалетна  angry Имам чувството че клекалото не е чистено откакто е монтирано, а за състоянието на четката за тоалетна първия път когато отидох у тях по-добре да не говоря, за да не ви развалям вечерята. Прах почти не се бърше, а в хладилника има следи от яденетата от последните 2-3 години най-малко. А аз съм отраснала в една вечно чиста, искряща къща и се старая да поддържам чисто и подредено и вкъщи, затова ми прави много лошо впечатление когато някой си запусне къщата до такава степен, че гостите му да ги е гнус да идат до тоалетната. По хигиената на човека смятам, че може също така да се направят много точни изводи за възпитанието и характера му.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #953 -: януари 17, 2008, 21:01:30 »

Аз да споделя какво стана с гостуването на свеки!! beating
Ами нямаше такова!!! И се скарахме много, но не съжалявам!!!

Та значи стана следното: Аз и милото поканихме леля му и чичо му да ни дойдат на гости, а лелята покани майка му и мъжа й beating е, добре съгласих се...., но лелята се разболяла и не ни каза, а свеки се обади към 14 и нещо часа д ани каже, че лелята на милото няма да идва, а тя самата се чуди дали сега да тръгва или по-късно Oh my ...

Учтиво помолихме свеки да не идва този ден, а някой друг ден, но нееееее тя била важна и мъжа й, а друг ден те щели да си имат тяхна си работа...

Аз този ден имах имен ден и исках да съм с моите родители, които ни чакаха със сложена маса!!!

И така си разменихме по няколко думи (не обидни) със свеки и тя все казваше, че човека - мъжа й - бил важен и т.н., а за мен най-важно е детето ми!!!

След като й затворихме телефона с милото, сестра й - лелята на милото - се обажда и започва да дудне на Денис...еееееееееее избеснях diablo , тя да не й е адвокат!!! Взех телефона и много възпитано й обясних, че имам уговорка с родителите ми, но тя не спираше да дудне как моожело свеки да не си види внучето 3 месеца (а свеки не е и искала, но кой знае какво е наприказвалс) и да казва колко са важни свеки и мъжа й, а за капак ми каза, че повече не искала да ме вижда crazy

И така свеки ни скара със сестра си!!!

Но пък не съжалявам за нищо казано, нищо не ми зависи от тях!!!

Аз отидох с бебо при нашите и така!

А няколко дни след това свеки се обадила на Денис и казала, че тя и мъжа й били много разочаровани Oh my ...

Ей избеснях!!! Ама както й да е!!! Не се ядосвам вече заради нея!!!

Сега поне няма да се виждаме и така!!!

Ох, стана дълго, но имх нужда да споделя, благодаря!!
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #954 -: януари 18, 2008, 09:23:11 »

Ние с моята свекърва гледаме да се разбираме.Имали сме в миналото противоречия,но на последък е ОК.Относно чистотата и у тях е много мръсно,навсякъде.Вътре едни кучета,котки,ходят навън,после влизат вътре по креватите.Има едно креватче за бебето на етърва ми и девер ми и вътре най-често виждам да подремва някоя котка.Мен тръпки ме побиват като видя тази картинка и само си представям как ще й оставям моето дете някога.Не че не обичам животните,обичам ги, но не и по този начин.
А за гозбите й какво да кажа,не ми харесват,но ям по-малко.Обикновено казвам,че не съм гладна когато нещо не ми харесва.Иначе,жената е много усложлива,гледа все да помогне нещо.
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #955 -: януари 18, 2008, 10:09:08 »

А за състоянието на жилището ................. доста е мръснооооооо, най-мразя мръсна мивка в банята ... направо ми иде да хвана един Cif и да се погрижа smile

Аууу, ей това същото нещо е и в моята свекърва. За препарати за баня имам чувството, че не е чувала, да не отварям темата за тоалетната, че направооо ще  bad Гледам да се стискам като съм на гости у тях и да не ходя често до тоалетната, че направо нямам думи, понякога даже ми се струва че бих предпочела да отида в градската тоалетна  angry Имам чувството че клекалото не е чистено откакто е монтирано, а за състоянието на четката за тоалетна първия път когато отидох у тях по-добре да не говоря, за да не ви развалям вечерята. Прах почти не се бърше, а в хладилника има следи от яденетата от последните 2-3 години най-малко. А аз съм отраснала в една вечно чиста, искряща къща и се старая да поддържам чисто и подредено и вкъщи, затова ми прави много лошо впечатление когато някой си запусне къщата до такава степен, че гостите му да ги е гнус да идат до тоалетната. По хигиената на човека смятам, че може също така да се направят много точни изводи за възпитанието и характера му.


И аз бих казала същото!!!!!Само, че з амое съжаление аз трябва да живея с тази жена! bad Когато се преместих да живея у тях тя нямаше нито един препарат за чистене, освен веро!!!!!!! Oh my ... Oh my ... Oh my ... МОжете ли да си представите!!!!!!!И както ти казваш винаги в хладилника се пазеше храна от месеци - мухлясали салами и кашкавали... bad, развалени зеленчуци и вкиснали (направо газирали се!) манджи!!!!!!!!И освен това всичко оцапано по стените и рафтчетата....Направо не искам да продължавам....Но откакто съм там аз взех къщата в ръце и не позволявам повече такива неща!!!!!!1Винаги и аз съм живяла в чиста и спретната къща и това в началото беше кошмар за мен!!!!!! Сега аз се грижа за всичко и единствено ми остава да тичам винага с метлата и парцала след нея...................
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #956 -: януари 18, 2008, 11:14:47 »

Хаха,като ви чета свекървите ви какви са ''чистофайници'' и направооо  Oh my ... .Добре,че моята е спретната,и у тях е чисто.Е има какво още да се желае,ама са дребни неща.Не ми харесва само това,че складира ненужни неща.
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #957 -: януари 18, 2008, 11:15:11 »

 Аууу това с 2,3-годишните яденета в хладилника много ми хареса!:) Познато ми е - лятото като бяхме в Сф (живеем с СтЗ по принцип), изчистих апартамента защото бяха на море и можех да правя каквото си искам. Доста зор видях ..., но като стигнах до хладилника реших да не си го причинявам ... ще взема да изхвърля някой ценен хербарий и после?  blum
Просто има по-мърляви хора, но това не означава, че се невъзпитани, прости и т.н. Да не прекаляваме ... майка ми например, е средно мърлява (ако трябва да сме честни, дано никога не попада на този форум smile ... и в нейния хладилник понякога има хербарий, чисти си редовно жената, но някакси не обръща внимание на детайлите (не че аз съм маниачка). Редовно и правя забележка, но това си е тя!!! Това не означава, че не е възпитана. Ето, аз съм по-различна, хем тя ме е възпитавала, всеки си е характер, шарен свят.

А Булечка, от една страна добре, че "скъпите гости" са се разсърдили, но от друга не позволявай да твърдят, че лошата снаха не им дава да виждат бебето! Пак жертви горките ...
Дори да не можеш да я понасяш, твоето мило ще се радва тя да си влезне в ролята на баба, няма начин, майка му е каквато и да е. Така че ако прояви интерес, все ще я изтърпиш.
Ужасно ми напомнят на моите баба и дядо, баба ми е била ужааааасна свекърва и дори сега все въртят номера, сърдити, чупки и фасони. Добре, че майка ми е човек, иначе сега нямаше да има кой да ги погледне, просто са изкарали страхотен късмет ... за разлика от нея.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #958 -: януари 18, 2008, 11:22:55 »

А моята свекърва е супер чистофайница. И такъв вариант не ви трябва. Оная доскоро навсякъде миеше плочките с белина и переше белите дрехи като добавяше белина- ужас, ама не Аче, а обикновената миризливата. И като влезеш у тях мирише на белина, моя мъж много мрази и все и се караше. Сега я гледам повзела да влиза в час и си купува други препарати, ама иначе троха не дава да падне на килима. Много е гадно като седнеш на дивана и като станеш да върви след теб да го изпъва.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #959 -: януари 18, 2008, 11:36:54 »

goldi , предпочитам да е чистофайница smile! Моята е голяма мърлячка. Това ми е най-големия проблем като ходим там sad. Не мога да си намеря място, където да не ме е гнус... Преди всяко ядене най-грижливо си измивам чаша, чиния, вилицица и си ги слагам, където ще стоя. После докато не седнем на масата с ей такива  shok очи гледам, нещо да не се обърка и да отидат при някой друг.
prin4ipessa, много добре те разбирам за тоалетната...Максимум по два пъти на ден - сутрин и вечер. И през деня внимавам да не пия нещо, че лошо се пише. Ще си премълча за една голяма гнусотия, защото ще има масово  bad bad bad bad във форума...
А да не ви разказвам за яденето. Като се остави сутринта на масата, та чак вечерта се прибира - ей така дори непокрито. А лятото е пълно с мухи и др. гадинки  huhhuh.gif.......
Сигурно и затова не съм позволила още на никой от моите роднини да отиде там. Не мога да им причиня такова нещо.
Активен
Страници: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines