Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 07:32:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено меню - 3 част  (Прочетена 198250 пъти)
 
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: май 28, 2013, 19:22:48 »

Ние също няма да имаме ядки, при настаняването ще има салати и плата с мезета, след това предястие, основно и торта. Една госпожа се изказа "О,ама вие като селяните-първо,второ и трето" crazy beating
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: май 28, 2013, 19:44:32 »

Хахахахах  funnytooth
Искрено ме разсмя, като селяните казала. ОООО, не някои хора май не знаят какво е пет степенно меню. Ех, тази хорска завист.....
И аз се отказах от ядки. Ако е необходимо, то ще е в късните часове, за младите хора, когато е баш купона. Смятам, че е възможно да се поръчат на място, не да са предвидени в куверта Wink
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: май 28, 2013, 22:04:50 »

Мариелка що не я попита тая госпожа за да е "по селски" каква супичка да поръчате за първо?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: юни 24, 2013, 11:16:49 »

Ох, момичета моля ви помагайте! В чудо се виждам с това меню  girl_impossible
Август месец за вечерна сватба какво би вървяло, хем да не е тежко, хем да е вкусно.
Аз мисля нещо такова:
1. Микс от салати- домати, краставици, снежанка, зелена и някакви такива. От друга страна се чудя дали няма да е добре доматиима нещо. с моцарела и босилек.
2. Мисля тук да е основното, което си нямам идея какво да е. Може би нещо пилешко и нешо свинско, а по средата разделено от гарнитура примерно от картофи и копър и чесън и задушени зеленчуци. Чудя се месата как да са приготвени-да не са сухи, но и да не са с някакъв сос, който в жегите да стане такъв засъхнал отгоре.
3. след ястие примерно- чушка бюрек, панирани сиренца и кашкавалчета. Но и тук ако имате предложения, моля споделяйте!
4. Мисля да има плата с разни миши и вълчи мезета. като тези плата ще са за няколко човека, а не на всеки отделно.
Също се чудя, защото за да направим куверт, трябва да има алкохол- какво да изберем ,като не всички ще пият еднакво. Но за първата чаша, в куверта трябва да има нещо.
Благодаря ви!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #229 -: юни 24, 2013, 11:39:04 »

Рататуй, ти си знаеш гостите най-добре. Ще ти споделя какво ни бяха казвали, когато избирахме нашето меню.
1. Добре е салатата е да разделена - отделно домати, отделно краставици, отделно чушки, лук, сирене и тн. Не всеки яде всичко. Другото е, че обърканите салати, по-лесно пускат вода. Няма как от кухнята да изнесат салати като за една сватба в рамките на няколко минути.
2. Ние също имахме колебание пилешко или свинско - бяхме в началото на октомври, но беше 35 градуса жега. Тогава тъкмо цените на свинското се променяха с всяка минута. Спряхме се на пилешко вретено (вътре мисля, че имаше гъби и разни други работи, ама не помня) с гарнитура от картофи соте. Бях категорична да е без чесън. Този аромат го ненавиждам, а да не говорим, ако готвачът прекали и залата смърди bad
3. Следястие или предястие изберете нещо постно. Ние нямахме менюта за веджита, а и месо във всяко ястие идва в повече, особено в жегите. Чушката бюрек е добър вариант. Хапките изстиват прекалено бързо, а това ще е в разгара на купона. Ние лично имахме палачинка със зеленчуци. Избери нещо, което е вкусно дори и студено.
4. Платата са чудесен вариант, но ти препоръчвам да ги сервират още със салатите, а не накрая. Така хората ще могат да мезят, а който е гладен - да подложи нещо. Ако мезетата са накрая, остават огромни количества недокоснато ядене.
За алкохола не мога да помогна много, ние не сме имали задължителен алкохол. Най-добре е да поискате пълни бутилки от ресторанта, като ги смятате по 50 или 100 гр на човек (минимума).
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #230 -: юни 24, 2013, 11:56:09 »

ratatui,:
1. салатата аз съм на мнение, че първият ти вариант за различни видове е ок,аз може би бих махнала зелената.
2.Относно предястието според мен трябва да е след салатата. На мен лично не ми се връзва да ям чушка бюрек след вечерята.Другото е, че ако вечерята е в 22,00ч, това предястие ще се яде до полунощ, не е удачно, но ти си прецени най-добре.
3. Основното, ако е свинско според мен по-добре да е със сос, става за ядене и студено. Иначе и аз още не мога да реша пилешко или свинско за нашето.
4. За алкохола, както вече се каза поискайте го в бутилки, а не по 50гр. пред всеки.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: юни 24, 2013, 12:39:07 »

Благодаря би момичета!
Полезни съвети ми давате. А за алкохола ние ще си вкараме, но от ресторанта ни искат да изберем нещо по  1 чаша, за да калкулират куверт.
Това ядене ми е направо  hysteric GROAN. Моля ви предложете някакви варианти за основно, което да е хубаво и студено, и соса да не стои като каймак на мляко, ако ме разбирате.
За салатите и аз не искам да се овкусяват предварително, а да са наредени и всеки да си яде както и каквото поиска. Гарнитурата на основното също се чудя какво да е, но предполагам че като се спрем на основното, то ще ни подскаже каква гарнитура ще му върви.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: юни 24, 2013, 15:49:56 »

И аз да се включа тук smile
- За салатата - и според мен е добре да е т.нар. Редена, защото не всеки яде всичко.
- Топлите предястия - най-добре да се сервират между салата и основно, за да се хапнат топли smile
- Основно - според мен е най-добре да отидете на място и да опитате и от двете. Със сигурност едно от двете ще ви хареса как е приготвено повече от другото. Според мен трябва да има сосче без значение какво е месото, някак по-сочно и вкусно е smile Нашето основно беше пилешки джоб, пълнен с кис. краставички и кашкавал, имаше и гъбен сос, с гарнитура картофи соте и ориз със зеленчуци - всички ядоха
от основното и им хареса smile
- Следястие - тук може да сервирате сухите мезета на плата.
- Алкохол от ресторанта - на бутилки. Най-добре е да се избере такъв алкохол, какъвто и вие ще внесете. Примерно сте решили да внесете Руски Стандарт - включете и от ресторанта водка Руски Стандарт.
Всичко това е мое мнение, но най-добре е да отидете на място и да опитате нещата, които ви изглеждат подходящи в менюто  diner
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: юни 24, 2013, 17:54:27 »

Много ви благодаря!
Аз питам, защото от ресторанта ни казаха да си съставим ние меню, каквото искаме и те да ни го приготвят. Затова се чудя какво да измислим, което да се хареса на повече хора.
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: юни 24, 2013, 19:07:40 »

Аз бих предпочела пилешко, защото свинското е прекалено тежко за жегите, а и много хора не обичат.
За предястие може солена палачинка, пънче фантазия, ролца по чешки. Това са неща, които са хубави и студени. Иначе ние искахме панирани сиренца и кашкавалчета, но те като изстинат стават гадни и жилави.
Каквото и да изберете, задължително го опитайте предварително, за да няма изненади. 
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: юни 24, 2013, 20:04:58 »

Отново благодаря на всички за отзивчивостта. Когато най-накрая болният ми мозък измисли нещо, което да не променя след 15мин. ще ви съобщя и ще искам пак съвет.
А междувременно, ако се сетите за още предложения, моля ви споделяйте!
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #236 -: юни 30, 2013, 22:07:33 »

Аз мисля, че ядките са подходящи за почерпката в домовете на младоженеца и булката, тъй като заемат малко място и са хранителни.
Другия момент за ядките идва след вечерята с тортата и уискито. Пак зависи какъв е замисъла на младоженците. Според мен те качват нивото на събитието с една идея.

Ядките са скъпи когато са пакетирани, но ако си ги вземете насипно от фирма производител или борса, разхода за пакетаж и труд отпада автоматично, съответно и цената ви става по-добра. Единствения недостатък на тези насипни ядки в големи пакети е, че от кислорода ядките бързо губят свежия си вкус (ако са печени!), т.е. трябва да се вземат възможно най-късно и да се сервират възможно най-скоро, за да си запазят приятния аромат и вкус.

Колкото до основното ястие, ние ще се спрем на пилешко за основното - повечето хора го предпочитат, освен това ще имаме и гости от турски произход, не бих искала да ги обидим, особено при положение, че не предлагаме избор между две-три различни менюта. 
Активен
Antonia87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: юли 13, 2013, 22:06:54 »

Момичета, аз имам един важен въпрос : Вие как си избирате менюто на вас ли да се харесала или мислите какво ще се хареса  от болшинството хора? Аз има имам малко не точно нестандартни вкусови предпочитания , но обичам да експериментирам ,т.е. не си падам по класическите неща.Вчера ходихме на дегустация за менюто и ни бяха приготвили по 4 варианта салати , предястия и основни. От трите стъпки на хранене харесах по два варианта и не знам как да взема решение.
Активен
liliette
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #238 -: юли 14, 2013, 14:56:34 »

Аз лично гледам по-скоро да се съобразя с гостите, защото те са масата в случая. А ние с младоженеца едва ли ще похапнем добре и обилно с всички тези емоции.
Ние избряхме по 3 вида ястия от всяко едно нещо, но ние сме с кетъринг фирма на открито, а не в ресторант и можем да си го позволим.
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #239 -: юли 14, 2013, 16:12:45 »

Според мен ястията трябва да са съобразени с гостите. Повечето хора в България са свикнали на традиционна балканска храна и сурови стекове, сладко-солени ястия и други по-нетрадиционни ястия не биха допаднали на масата хора и най- вече на по-възрастните роднини. Ние не живеем в България и сме свикнали на друг тип кухня, но за сватбата си сме заложили на съвсем традиционен тип меню. Остава само да изберем предястие.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines