Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 15:55:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Не мога да се реша  (Прочетена 15096 пъти)
 
ani_todorova
Любопитен
*
Публикации: 22


Моят сватбен албум

« -: февруари 03, 2012, 21:24:00 »

Здравейте, предварително се извинявам ако темата не за тук. Проблема ми е следният. Аз съм на 22 години, приятелят ми на 30. Преди 1 година той ми предложи брак и решихме тази година да направим сватба. Когато обаче дойде тази година и въпросът за сватбата се повдигна аз не мога да реша. Обичам го страшно много, заедно сме от 4 години, живеем заедно от 2 години и половина. Но просто имам свойте колебания. Всеки ми казава как след брака всичко се разваляло, как се развиало едно собственическо чувство към другия, и аз почнах да се замисля дали наистина не е така, да не би като се оженим да развалим всичко между нас(сега всичко е перфектно, обичаме се, разбираме се). Много ми е трудно, обичам го, но се притеснявам много.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #1 -: февруари 03, 2012, 21:51:18 »

Ани, аз нищо не разбирам от връзки, но мъжът ми ми диктува....

Това горното е шега, не ми диктува никой, но не претендирам, че разбирам... Знам обаче със сигурност, че никой по-добре от теб не може да отговори на въпроса ти. Ако нещо в любимия те притеснява, то съществува и сега. Хайде хубаво си помисли и си признай какво е, на теб само ако трябва. Ако не те притеснява нищо конкретно в него, значи нямаш проблем. Как ще се развие живота ви в бъдеще зависи най-вече от вас Wink


Активен
Milizandra
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #2 -: февруари 03, 2012, 22:11:49 »

Хм, аз по принцип съм оптимист човек, но що се отнася до такова важно решение като брак, поставям много въпросителни.
Не искам да засегна никого, просто признавам, че разбирам как се чувства ani_todorova и че в зависимост от характера на човек, може да бъде колеблив. Няма нищо лошо в това да премисля нещата по няколко пъти.
На мнение съм, че щом не се чувстваш сигурна, не предприемай такава важна крачка. Може би с времето сама ще пожелаеш сватбата и тогава ще и се насладиш на 100%. Според мен няма смисъл да започваш нещо с мъничко страх и много колебания.
Възможно е разликата в годините ви да се отразява. Той на 30 вече е узрял за брак, ти на 22 все още не си. Няма точна рецепта за това. Важното е да се почувстваш готова. Не прави нищо, защото "така трябва"...  smile smile
А що се отнася до това дали след брака нещата се променят, може би хората с голям стаж в семейният живот ще ти отговорят. Но пак повтарям... няма рецепта. Животът е такъв какъвто си го направиш lol)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 03, 2012, 22:20:52 »

 аз не мисля че тр да се решаваш насила. както Киви казва, ако има нещо което само пред себе си имаш да признаеш относно мъжа ти, разрови се в гънките на подсъзнанието ти . smile
А ако няма- обясни му като на човек че те е бъзе , и че е нормално хората да са различни.
аз съм имала такова гадже- и той мислеше и вярваше че нещата след брака се провалят един вид, не съм му се сърдила. Има по-свободолюбиви и различни хора. ако няма някакъв нерешен проблем между вас, просто си живейте както досега. лично мнение, разбира се.  smile
Активен
forsexwithlove
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #4 -: ноември 22, 2012, 18:33:59 »

Винаги съм се чудила как може един подпис да промени всичко  sad Според мен няма такова нещо, ако се разбирате така добре, както казваш, сватбата няма да промени нищо, а може и по-добре да стане Wink е, годинките съжителство вече може да си окажат влияние, но не и един прост подпис и сватбено тържество  NO Така че не му мисли  Wink
Активен
rscossworth
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #5 -: януари 03, 2013, 11:09:37 »

Ани, аз нищо не разбирам от връзки, но мъжът ми ми диктува....

Това горното е шега, не ми диктува никой, но не претендирам, че разбирам... Знам обаче със сигурност, че никой по-добре от теб не може да отговори на въпроса ти. Ако нещо в любимия те притеснява, то съществува и сега. Хайде хубаво си помисли и си признай какво е, на теб само ако трябва. Ако не те притеснява нищо конкретно в него, значи нямаш проблем. Как ще се развие живота ви в бъдеще зависи най-вече от вас Wink



Не ти диктува казваш?  good Добре че е майтапа да си кажем истината  pleasantry
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #6 -: януари 03, 2013, 21:49:26 »

Не ти диктува казваш?  good Добре че е майтапа да си кажем истината  pleasantry

Хахахаха, какво открих тук - маг rscossworth, която наднича в къщите на хората. Не ви е работа и няма и да знаете у нас кой диктува, кой записва, но пък лафа ми е любим и няма да спра да си го ползвам smile

 Offtopic Интересното е от къде идва "... аз нищо не разбирам от НЕЩО, но мъжът ми ми диктува...." Търсех си информация за някаква технологична джаджа и попаднах на това изречение в друг форум пълен с технологично неграмотни женски екземпляри... та от там, много ми хареса как с пояснението, че те записват под диктовка написаното е вече с печат "компетентно мнение". Само на мен ли ми се струва абсурдно?

Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 04, 2013, 08:29:14 »

ani_todorova ако се обичате и сте искрени един към друг, не вярвам нещата да се променят. Аз също имам такива приятели и познати, които ме навиваха преди сватбата, че няма смисъл да се женим. От личен опит мога да ти кажа, че при нас нищо не се промени. Е имам предвид в отношенията ни, иначе си имаме много брачни придобивки  Wink
Моето лично мнение е, че ако има проблеми и недоизказани мисли между партньорите, нещата наистина ще се сринат, но ако всичко е ясно и открито проблеми няма да има.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 04, 2013, 10:02:51 »

Всяки човек е различен.За нас преди и след брака нищо не се промени.И преди живеехме заедно .Всъщност ние от началото почти живеем заедно.За мен много повече неща се променят когато една двойка заживее заедно ,а не когато сложи подпис.Собственическото чувство зависи от човека и не е свързано с брака.Важни са отношенията ви.И те зависят не от подписа а от вас.Аз вече 12години съм с този човек а от 5 години сме женени и нещата са такива каквито сме си ги направили сами.
Активен
lvxk
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #9 -: януари 11, 2013, 07:48:40 »

Предлагам ви да избират да вярват гаджето си и смелостта да обичаш
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines