Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 07:50:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как разпределяте задълженията в къщи след като се съберете:)  (Прочетена 177761 пъти)
 
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: март 08, 2011, 11:26:30 »

Не мосли, че има чисти "женски" и "мъжки" задължения. Важно е всеки да се включва и да помага. Но нещата и поират до възпитание, ако родителите са свикнали някой да мързелува и да чака всичко вкъщи да бъде свършено от някой друг, с това трудно можеш да се пребориш..

Така е, особено когато и двамата в двойката работят и практически не може само жената да поема домакинската работа. Аз, примерно, работя от вкъщи (занимавам се с интелектуален труд, нещо като свободна професия) и понякога ми е много трудно да обясня на възлюбения, че съвсем случайно не съм си губила цял ден времето и просто съм уморена да върша и цялата домакинска работа, а тя съвсем не е малко - не се поддържа лесно тристаен апартамент nea На тази тема спорим и ме хващат нервите отвреме-навреме, даже се замислям да работя паралелно и някаква друга работа, та дано като не съм вкъщи не смята, че мързелувам по цял ден...
Активен
happy_lady
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #301 -: март 08, 2011, 11:30:39 »

Това, че половинката ти не те разбира, е много лошо. Явно не счита работата ти за толкова сериозна, колкото е неговата. Но таво, че работиш вкъщи, не означава, че не работиш и по цял ден мързелуваш! Аз също работя вкъщи, но получавам разбиране и помощ. В това отношение не мога да се оплача..  smile
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: март 08, 2011, 14:03:54 »

Ами, за щастие, не са ни чести разправиите по този повод, основно, когато е изнервен от работа - истината е, че той е военен, става всеки ден в 5:30, за да отиде навреме на работа, вечер си идва чак към 6, защото пътят му е дълъг и... когато е изцеден започва да се заяжда с мен, та разбирам го. Само че понякога се случва и аз да съм изморена в тия моменти и... beating
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: март 08, 2011, 17:01:06 »

soulless, важното е, че ти помага, когато имаш нужда. Всеки понякога си го излива на най-близкия!  good
Активен
happy_lady
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #304 -: март 13, 2011, 18:20:14 »

За съжаление сме устроени така, да си изкарваме нервите на най-близките ни хора.. Неминуемо е!
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: март 14, 2011, 00:03:30 »

soulless, важното е, че ти помага, когато имаш нужда. Всеки понякога си го излива на най-близкия!  good

За жалост си напълно права и аз не искам да е така но като ме хванат лудите  diablo и милото го отнася понякога без вина или майка ми (май върху тях най-често рефлектират настроенията ми), ама те си ме знаят и не ми обръщат внимание в такива моменти , поне като не ми се вързват , после всичко минава и заминава с времето  blush.(е не съм толкова лошо колкото може би прозвуча , ама като всеки човек и аз си имам изблиците) Girl_hide
Активен
happy_lady
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #306 -: март 14, 2011, 17:13:22 »

Все пак няма идеални хора..
Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #307 -: април 16, 2011, 15:55:57 »

Их любимата ми тема!  Bravo Ние с моя вече може и да се сбием .. Като седне на компютъра и забравя да стане за да свърши нещо и като почна да му се моля: - Айде де само това направи и той почва - Ей сега бе мило само 5 мин ...След половин час аз: - Мило ама нали щеше да слизаш до магазина той: - Ей сега бе мило само да си мина пистата.... и така докато сама не си свърша това с което съм се захванала... И за всичко трябва да му казвам все едно не вижда че трябва да се пусне прахосмукачка или да се измият чиниите ...  diablo направо ми иде да  beating ... И с добро пробвах и с разни трикчета не става .. Мразя му тази черта от характера скорпионски  nea иначе ми натяква че нищо не правя ...
Активен
lubov4eto
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #308 -: април 19, 2011, 11:17:19 »

Их любимата ми тема!  Bravo Ние с моя вече може и да се сбием .. Като седне на компютъра и забравя да стане за да свърши нещо и като почна да му се моля: - Айде де само това направи и той почва - Ей сега бе мило само 5 мин ...След половин час аз: - Мило ама нали щеше да слизаш до магазина той: - Ей сега бе мило само да си мина пистата.... и така докато сама не си свърша това с което съм се захванала... И за всичко трябва да му казвам все едно не вижда че трябва да се пусне прахосмукачка или да се измият чиниите ...  diablo направо ми иде да  beating ... И с добро пробвах и с разни трикчета не става .. Мразя му тази черта от характера скорпионски  nea иначе ми натяква че нищо не правя ...

и ние сме така и като си свърша работата се сърди че той щях го свърши това нещо Wink
Активен
vaia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #309 -: април 21, 2011, 15:50:30 »

помагаме си винаги...според мен е много важно. този балкански манталитет, където мъжа седи, а жената му слогува, изобщо не ми харесва!
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: август 29, 2011, 09:54:55 »

Ние пазаруваме заедно, готвим заедно (понякога, ако имам друго за вършене, готви само годеникът ми). Той чисти подовете, аз подреждам шкафовете, бърша прах, гладя дрехите, мия чиниите (нещо, което годеникът ми  мрази да прави и рядко го карам). Никога не седи да чака да му сервирам яденето и не сяда на масата без мен. Помага ми и не се сърди, ако го помоля да свърши нещо. С ремонтите също се справя много добре.
« Последна редакция: август 29, 2011, 12:16:20 от sunset » Активен
macituu
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #311 -: ноември 15, 2011, 15:58:00 »

Ние пазаруваме заедно, готвим заедно (понякога, ако имам друго за вършене, готви само годеникът ми). Той чисти подовете, аз подреждам шкафовете, бърша прах, гладя дрехите, мия чиниите (нещо, което годеникът ми  мрази да прави и рядко го карам). Никога не седи да чака да му сервирам яденето и не сяда на масата без мен. Помага ми и не се сърди, ако го помоля да свърши нещо. С ремонтите също се справя много добре.

Завиждам ти благородно , при нас това и след скандал сигорно няма да стане
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: ноември 15, 2011, 16:16:31 »

Половинката работи повече от мен, гледам да не го засипвам с много домашни ангажименти  pleasantry, но все пак хвърля боклука и прави салата  danceg
Активен
abrakadabra
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



« Отговор #313 -: ноември 15, 2011, 16:31:32 »

Ами при нас той поема това, което аз НЕ правя - глади, хвърля боклука, чат пат прахосмучи, или той или заедно пазаруваме и ми готви често.... но пък и ужасно цапа, разхвърля и...никога не мие банята  cray
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: ноември 15, 2011, 16:36:51 »

Ами при нас той поема това, което аз НЕ правя - глади, хвърля боклука, чат пат прахосмучи, или той или заедно пазаруваме и ми готви често.... но пък и ужасно цапа, разхвърля и...никога не мие банята  cray

ааа банятаа- същата работа , латексът нов- за една година вече е..... angry, но пък ремонтира всичко сам, това компенсира донякъде  moil 
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines