Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 19:19:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как разпределяте задълженията в къщи след като се съберете:)  (Прочетена 177729 пъти)
 
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #285 -: януари 27, 2011, 14:39:06 »

Точно това си говорихме с една приятелка наскоро - не знам защо, но на младото поколение не му се занимава много-много с тези неща (не на всички, но на повечето)  pardon
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: януари 27, 2011, 15:15:58 »

Напълно права си Hekseskud, аз също не харесвам мъже които нищо не им се отдава но са с хиляда претенции.В днешно време се стигна до там че жените станаха и майстори и домакини , това е ужасно и аз имам близка в тази роля и направо се чудя как можеш да си мъж ,уж се правиш глава на семейство бил, а един бушон не може да смени или едно кранче.Тъй като за мен е много важно един мъж да си тежи на мястото, а не само празни приказки ,че по стечение на обстоятелствата и моя си е майстор , всичко си прави той или си помагат с баща ми и така, в къщи майстор не помня да е влизал до сега ,не мисля че и сега ще влезе. smile
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #287 -: януари 27, 2011, 15:53:57 »

Аз пък не съм много съгласна,че мъжете трябва да са майсторите в къщи, това само в България го има, както казваше един приятел ,,дай му на българина чиния и сламка и ще ти направи сателит,, sarcastic  Та има си хора киото се занимават с тез неща (електротехници,водопроводчици и др. майстори), не казвам , че трябва да се вика такъв за един бушон, но все пак нетрябва да очакваме от нашите мъжи да са спецове по всичко... Пък и такива майсторски неща, колко често се налага да правите в къщи, 1-н р2-а пъти на няколко месеца. А домакинската работа е всеки ден, затова лично за мен е по-важно домакинската работа да се разпредели на 2-ма ни, а не да казвам той е майстор ,а аз домакиня...  Wink
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: януари 27, 2011, 16:02:45 »

Разбира се, fashion, така е, но все пак не може за една изгоряла крушка или избушен кабел да изпада в нервна криза! Присъствала съм на такава сцена от мъж - и по-жалка гледка от това не бях виждала...Иначе за задълженията - напълно съм за поделяне, особено като и двамата работите активно. Ако ни чуят жените от Скандинавието ще ни смеят. Имам много познати, живеещи там и казват,че те отдавна са си извоювали това и дори са защитени срещу дискриминация в това отношение. Знаете ли как реагира една норвежка, когато я попитаха пред мен дали мъжа й помага в домакинството? Тя първо ни изгледа все едно сме я попитали адски обидно нещо и заяви: ''Как така дали ми помага? Разбира се, че ще ми помага! Нали ще го подведа под отговорност в съда!'' С такъв заплашителен тон  diablo Ходи се разправяй с тях, че не искаш да миеш чинии.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: януари 27, 2011, 16:31:58 »

Аз живея с мъжът ми вече 5 години заедно и нямам никакви проблеми с разпределянето на домашните задължения.Данчо помага в домакинската работа,същевременно работи,а и е доста добър в майсторенето  Wink Не искам да прозвучи така,сякаш му правя реклама,но единственото нещо,в което не участва,това е готвенето.Аз обожавам да готвя(нещо като хоби ми е) и изобщо не изисквам от него и това да прави.Все пак съм още студентка и не работя,а и дете чакаме.Откакто съм бременна,той пое почти всички домакински задължения(малко ми е гузно,но..) blush Само не ми харесва как бърше прах,та това си го върша сама. tease Първите 3 години от следването ми работех,но въпреки това не съм имала проблеми да се грижа и за домакинството.Абе  изобщо не мога да се оплача  Bravo Wink
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: януари 27, 2011, 17:30:13 »

Е , явно не съм се изразила правилно ,нямам предвид че трябва жената да си е домакиня и да не прави нищо от домакинската работа мъжът ,а  той да е перфектния майстор, но за мен е нормално ръцете на един мъж да не са наврени отзад ,така да се каже деликатно (извинете ме за определението).Мъжът ми не е перфектен,но има желание да ми помага в домакинството ,а и когато се наложи нещо като поправка на нещо си го прави ,стига да не е електроника.Така че важното е да има баланс в задълженията, така както ги разбира дадената двойка, а не мъжа да си клати краката , а тя да е като прислужница.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: януари 28, 2011, 13:21:51 »

''Как така дали ми помага? Разбира се, че ще ми помага! Нали ще го подведа под отговорност в съда!'' С такъв заплашителен тон  diablo Ходи се разправяй с тях, че не искаш да миеш чинии.

Ето това трябва спешно да го въведат в България и да се срита д-то на масовия български мъж. Много се дразня, когато мъжът е търтей, а жената прави всичко от домакинската работа, до издръжка на семейството. Макар, че тук голяма вина има и тя.  huhhuh.gif
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: януари 28, 2011, 17:58:22 »

Не о4аквам мъж ми да е гений по ток жици,водопровод и про4ее...Има си хора за вси4ко,но да смени една крушка или бушон...по-елементарно има ли?!?Пералнята или водопровода-ок ще си извикам специалист.Ще стане и по-бързо и по-ка4ествено.Все пак за това са у4или и ако нямаше нужда от такива у4илища/професии просто нямаше и да ги има.То и аз съм сменяла крушки,нищо сложно няма,но е недопустимо един мъж да не го умее.Моят ме разо4арова сменяйки гкрушка извади лампата от тавана angry
Например моята дружка сменя вси4ко сама,лепи пло4ки,сменя дори тръби girl_impossible При нали4ни 4 здрави прави мъже около нея.Щом опре ножа на вси4ко се нау4аваме,а някои мъже никога
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #293 -: януари 28, 2011, 23:08:01 »

И аз точно това имам предвид - не очаквам чудеса, но поне дребните неща  pardon
Активен
alo_madona
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: февруари 02, 2011, 10:42:40 »

Ние живеем заедно от 2 години и със домакинството се занимавам аз , а дребните неща като хвърляне на боклука ги прави той. Отностно ремонти и такива неща , разчитам на баща ми (моят още се учи от него, в което не виждам нищо лошо,след като неговия не го е научил на нищо! )
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: февруари 13, 2011, 20:03:44 »

Според мен е важно така да се разпределят задълженията, че всеки да прави това, което иска. Да няма насилваници, мързелуване от страна на единия и т.н. И най-важното- каквото се прави да се прави с любов и грижа. Иначе кой какво ще прави, всеки сам най-добре може да реши. smile
Аз държа аз да си върша домакинската работа. Защото го правя с огромно удоволствие. Разбира се от време на време ме мързи tease, но винаги има едно чувство на задоволство, когато съм направила нещо. Готвенето пък го обожавам! Много обичам и да подреждам. Ей такива неща.
Годеникът ми пък, когато има нещо за поправяне не се налага да му се казва, че трябва да го направи, а се захваща веднага. Обича много да се грижи така за дома. Разбира се не всичко прави сам, но и това да викнеш водопроводчик и да си там, за да се занимаваш с него, когато дойде също си е ангажимент.
Аз моите ангажименти ги разбирам като грижа за него. Не бих го оставила да чисти и пере (въпреки че сега съм със счупена ръка и той много ми помага и дори ме обува).Той от друга страна отговаря за финансите. Прибира се уморен и аз съм щастлива да седнем да вечеряме и аз да съм сготвила. Е, когато завърша образованието си сигурно ще започна работа, но защото ми се иска да се развивам в тази област по специалността си. Засега обаче така се чувствам добре.  Girl_sing
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: февруари 23, 2011, 00:31:18 »

Според мен е важно така да се разпределят задълженията, че всеки да прави това, което иска. Да няма насилваници, мързелуване от страна на единия и т.н. И най-важното- каквото се прави да се прави с любов и грижа. Иначе кой какво ще прави, всеки сам най-добре може да реши. smile

Много точно и правилно казано good При нас аз съм истинска щастливка - любимият ми помага и с готвене, и с миене на съдове, и с чистене, може би има влияние и това, че е половин руснак, при тях е прието мъжът да поема и част от домакинската работа без мрънкане Wink Единственият ни наболял проблем е това, че аз мразя да мия чиниите, а той тъпо и упорито отказва да си купим миялна и най-вече да я инсталира, като ме увещава, че той щял да мие чиниите, ако трябва... Само дето пак ги мия аз основно blum Но това си е бял кахър - във всяко друго отношение ми е златен и много го уважавам за помощта smile
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #297 -: февруари 23, 2011, 10:12:48 »

Според мен е важно така да се разпределят задълженията, че всеки да прави това, което иска. Да няма насилваници, мързелуване от страна на единия и т.н. И най-важното- каквото се прави да се прави с любов и грижа. Иначе кой какво ще прави, всеки сам най-добре може да реши. smile
Girl_sing

Хихихих добре го каза, ама никой като неще нищо да прави,след изморителния работен ден...Според мен няма такова нещо като ,,искане,,, а ,,трябва,, да се свърщат нещата и ги делитепо по равно. Иначе, ако не беше така никога не бих смогнала, с готвенето ,чистенето,прането и т.н. Като сме еманципирани и работим сме на равно с половинките ни. Като започнат да ни издържат на цяло съм навита всичко в къщи аз да го правя.. DANCE DANCE DANCE
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #298 -: март 02, 2011, 13:20:14 »

При нас задълженията...някак си се препокриват ...наред с мен и милото готви и чисти и простира,мие чинии а като не ни се мият и на двамата в съдомиалнята ...незнам само дали тази година ше ми помогне за прозорците  :girl_wink:стоскайте палци да ме огрее:) Аз пък наред с него завивам болчета ,кова пирончета помагам му в много от нещата които  мога...само се караме за изхвърлянето на боклука... мен не ми се ходи а той прави непо друго и вкарвам леко чара си и се получава на моята smile

Както fashion  каза"Като започнат да ни издържат на цяло съм навита всичко в къщи аз да го правя.. " не е както преди 100 години мъжа работи жената се грижи за семейното ложе...Според мен е важното е да има хармония и да се уцели правилната формула за балансиране на нешата...
Активен
happy_lady
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #299 -: март 08, 2011, 11:15:57 »

Не мосли, че има чисти "женски" и "мъжки" задължения. Важно е всеки да се включва и да помага. Но нещата и поират до възпитание, ако родителите са свикнали някой да мързелува и да чака всичко вкъщи да бъде свършено от някой друг, с това трудно можеш да се пребориш..
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines