Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:48:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Безумие в хотел Екзотик  (Прочетена 39067 пъти)
 
eli_belii
Ентусиаст
**
Публикации: 84



Моят сватбен албум

« -: септември 29, 2011, 20:23:11 »

Ето и нашето разочарование от ресторант Екзотик.  Ние сме от хората,които сме посетили доста скъпи комплекси и ресторанти и мога да кажа с ръка на сърцето,че точно този комплекс Екзотик не заслужава нито една звезда като категория NO. Направо не знам от къде да започна. Първата ми среща с управителката Людмила беше с много смесени чувства. Отидохме с моята агентка да си капарираме ресторанта,а тя ни каза,че имала запитване по имейл за нашата дата и не може да ни вземе капарото. Направо не разбирах как може някой да те пита по имейл и ти да му пазиш дата за сватба. А ние отиваме с парите и те не искат да ти ги вземат ANGRY. Управителката спомена,че това запитване е било преди две седмици и ние я помолихме да провери дали тези хора,ще взимат датата или не. След като провери се оказа,че хората вече са си капарирали друг ресторант. Този ресторант явно нямат нужда от работа и си държат датите само,ако ги питате на имейл. От този момент нататък ние контактувахме само с Людмила и всичко беше наред,но само до деня на сватбата. Проблемите започнаха още от влизането в ресторанта. Първо Людмила изобщо я нямаше и изобщо никой от ресторанта не излезе да ни посрещне или да ни обърне някакво внимание. Добре,че си имахме агенция,която да направи всичко,което трябва. Бяхме казали,че ще влезем в ресторанта в 19ч. но църковния ни брак приключи  по- рано и се наложи да влезем  в ресторанта в 18.40ч. Агентката настани гостите ни а ние с кумовете и шаферите стояхме пред ресторанта за да започне посрещането. Стояхме там 20минути и никой от управата на ресторанта не си направи труда да дойде да ни каже две думи или поне да ни се представи Mad girl. В ресторанта гостите стояха на тъмно без никакво осветление,а само мижавата светлина от прозорците като се има предвид в 18.50ч. колко е светло на вън по това време. След дългото чакане влезнахме,но нещата не свършват до тук. В последствие майка ми чула как един господин обяснява,че щом сме казали в 19ч в ресторанта това означава,че ще влезем в толкова така,че изобщо не го интересувало,че ние седим от вън и че било тъмно. Направо побеснях и още не ми е минало. Салатите нямаха повече от 200гр. И бяха направо смешни. Мезето pleasantry вместо 50гр. на човек както ни е в куверта беше безумно тънко нарязано и по 5 парченца кашкавал в едно плато. На масата на родителите ни бяха 10 човека, сервитьорите сложиха едно единствено плато с грамаж не повече от 200гр. общо. Ядът и нервите ми вече бяха до крайност,когато на мен ми се наложи да тичам след една сервитьорка два пъти за да се моля за две допълнителни салати, а тя да се обърне и да ми държи тон все едно ги прося и няма да си ги платя. Сватбата ни беше 100 човека, сервитьорите бяха трима и после останаха само двама. Ако това е обслужване за 4 звезден комплекс,тогава Санк Петербург трябва да е 10 звезден хотел. След сватбата половината ни гости ни казаха,че всичко е било страхотно,но ресторанта са под всякаква критика. Почти от всяка маса е имало някакво премеждие свързано с обслужване и поръчки. На края на сватбата трябваше да си платим сметката. Излиза един господин,който дойде с къси панталони и се представи за управител и извади сметките. Стана ми много странно какъв е този човек,който никой не беше виждал и когато имаше проблем никой от управата не се появи,а за сметката излезе управител с крайно недопустимо и несериозно облекло girl_impossible за да вземе парите. Попитахме го имаме ли закуска на сутринта,а той ни каза,че не ни се полага и ни подаряват само стаята без закуска. Преди това ни казаха,че ни се полага закуска,но както и да е. Това е най-малкото,което ни интересува. И завършека е изчезнал наш подарък,който видях на една снимка как ми го подаряват и беше сложен до цветята,но в последствие изчезна. Нашите гости ни даваха пари и имахме само няколко подаръка. Самия подарък незнам какъв е бил,но дори 2лв. да струва за нас е скъп спомен,който някой най-нагло открадна. Всичко това се случва на другия ден след сватбата.  Преди нашата сватба имахме наши приятели и едни комшии,които също правиха сватби в Екзотик и бяха крайно разочаровани и ние много се бяхме притеснили да не се случи същото и с нас.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #1 -: септември 30, 2011, 10:19:32 »

bulkaaa  shok  angry  shok  huhhuh.gif  nea
Останах без думи! Каквото и да напиша, едва ли ще те успокои... Изказвам искрено съчувствие и разбиране и безкрайна благодарност за споделеното, защото все още не сме избрали ресторант, а Екзотик беше в листата. От темата за Пловдивските булки научих, че всички чакат отзиви от там и мисля, че е добре да споделиш своите преживявания и там.
Кога най-накрая хората, работещи в сватбената индустрия, ще се научат, че за да съществуват по-дълго време трябва да са професионалисти! И е недопустимо да се случват подобни преживявания! Защото ние даваме всичко най-ценно, за да имаме приказна сватба, а те грабят с пълни шепи... (емоции, преживявания, ценно време, пари) И заради такива "професионалисти" се лепва етикет, дори на можещите, знаещите, разбиращите!
Няма да си направя труда, дори да посетя Екзотик!
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #2 -: септември 30, 2011, 10:36:38 »

 bulkaaa, наистина съжалявам за лошите преживявания, които сте имали във връзка с ресторант "Екзотик". Надявам се, че въпреки многото неприятности и недопустимо лошото отношение от тези хора, сватбеният ви ден е бил щастлив и хубав за вас. Не се ядосвай, тъй като само ще помрачиш добрите си спомени от този ден  give_rose
 Надявам се да ме извиниш, но ще си позволя да отбележа нещо по историята. Мисля, че управителката на ресторанта е била коректна към хората, които са отправили запитване за дата. Бих казала дори, че това е рядка проява на точно и професионално отношение. Дадените на ръка пари не трябва да бъдат предимство. Ами ако другата двойка е била възпрепядствана да дойде навреме до ресторанта преди вас? Затова според мен  управителката е действала правилно в това отношение.

 За всичко останало наистина си права.
« Последна редакция: септември 30, 2011, 13:46:29 от michelle » Активен
eli_belii
Ентусиаст
**
Публикации: 84



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: септември 30, 2011, 17:03:21 »

Комплекса  е страхотен,но тези управители и сервитьори в кавички,които не съм много сигурна,че изобщо се познават,ще работи още дълго. Разбрах,че за първа година работят,а лошата слава им се носи из целия град. Забравих да спомена и 100бр. соди,които този мним управител забравил да включи в сметката ни и започнали на другия ден да си търсят парите. Ако не беше нашата агентка никога нямаше да ги платя,но заради нея си затворих очите за цялата им некадърност и невежество. Тези хора нямат и капчица уважение към клиента и към парите,които ние им даваме. Съпруга ми и доста от нашите гости имат собствен бизнес и са доста известни в нашия град  и никога не са си позволили такова отношение и държание към клиентите си. Само от нашите гости този хотел загуби доста солидни клиенти. Страшно съм потресена и ядосана и затова реших да пиша за да знаят хората, какво ги очаква зад лъскавата фасада на хотел Екзотик. Един съвет от мен към всички,които са решили да се женят там. Задължително си наемете агентка,която да върши тяхната работа. Ако не беше агентката ни сигурно щях да полудея. Съжалявам за дългото излияние,но докато си мълчим никога няма да се оправят нещата в нашата държава. В допълнение собственичката на комплекса днес ни върна подаръка за което много сме и благодарни.  good
Активен
Wonder
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #4 -: октомври 01, 2011, 15:44:28 »

bulkaa, съчувствам ти за това, което е станало на сватбения ви ден. Разбирам разочарованието от това непрофесионално и некадърно отношение към вас и вашите гости. Надявам се, всичко останало като забавление/музика/настроение да е минало повече от добре.  smile

Само един въпрос ме мъчи...защо при положение, че не сте били доволни от отношението на управителката при първите ви срещи с нея, както и лошата слава на комплекса/ресторанта, и лошите отзиви от вашите приятели и съседи, сте решили в крайна сметка тържеството ви да бъде там? Предполагам, че е бил единственият ресторант, който е подходящ за броя хора и събитието и сте били принудени да го изберете?
« Последна редакция: октомври 01, 2011, 15:45:59 от Wonder » Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: октомври 01, 2011, 22:50:17 »

Как ака като сте видели, че ви няма някой то подаръците не сте си го потърсили?
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #6 -: октомври 05, 2011, 14:54:01 »

Реших и аз да се намеся в темата …. Сватбата ни беше в Екзотик на 03.09.2011 г.
Първата ни среща беше с Людмила! Много приятен и отзивчив човек. Нещото, което ми направи добро впечатление, беше точно нейната ангажираност към предходните запитвания за свободни дати. Тя пое ангажимент да уточни дали датата, която ни интересуваше е свободна и още на следващия ден ми се обади по телефона, за да потвърди. Време е да отбележа, че не живея в Пловдив и голямата част от кореспонденцията ни се осъществяваше по мейл или телефон! Дори запазването на датата стана по телефона, а майка ми занесе капарото няколко дни по-късно! Изключително съм благодарна за професионализма и гъвкавостта, която Люси прояви. Уточнихме офертата – по телефона! По време на организацията на нашето събитие всеки уикенд пътувахме до Пловдив. За разлика от bulkaaa, аз се запознах с по-голямата част от сервитьорите, включително и с главния сервитьор (вероятно той е бил човекът с късите панталони). Тук ще си позволя да напомня, че за запознанството са необходими най-малко двама души. Вероятно тя не е имала необходимостта за това предварително, в което няма нищо лошо. Лошото е, че после се дават отрицателни коментари. Аз много държах да познавам персонала, който ще е на сватбата ми и положих усилие за това.
Денят преди сватбата ми премина основно в Екзотик, тъй като аз организирах събитието си и имах много неща за довършване и синхронизиране в последния момент. Целият персонал беше изключително отзивчив и ни помагаха с каквото можеха. Дори ни позволиха да репетираме хореографията на първия ни сватбен танц, което означава че в продължение на около час се слушаше само нашата песен, отново и отново.Изтърпяха ни Wink всъщност много ни се радваха…
Ден преди голямото събитие имахме промени в „програмата“ за деня, включително и в броя на гостите (съответно в кувертите) – без проблеми. С Люси се чухме около 100 пъти за деня. Уточнявахме подробности…. И за да не съм голословна, ще ви дам конкретен пример. В декорацията на масата имах композиция от чаени и водни свещи, които исках да се запалят при поднасянето на вечерята. За тази ми „прищявка“ Люси разбра на 02.09 по обяд. Бях я помолила да го уточни и със сервитьорите. Аз като Тома неверни, реших че ще е добре да кажа за молбата си лично и се обърнах към един от старшите сервитьори. Изненадата ми беше пълна, когато той дори не ме остави да се доизкажа, а завърши изречението вместо мен. Люси вече ги беше инструктирала. В деня на нашето тържество, уговорката беше спазена, в резултат на което, аз имах един сияещ ресторант допълващ красивата гледка на блещукащ нощен Пловдив.
По отношение на менюто: салатите и мен не ме впечатлиха с нещо особено, но аз не съм и очаквала…. Останалото меню, за мен беше добро. Не съм получавала оплаквания нито от ястията, нито от обслужването. Дори напротив!
Измежду гостите си имах вегетарианка, за което също бях предупредила Люси, като се разбрахме дамата да си поръча ястието на момента и нямахме никакви проблеми. Казвам това по повод думите на bulkaaa за допълнително поръчаните проблемни салати.
Бих искала също да внеса едно малко уточнение за бъдещите булки, на които им предстои да правят избора си на ресторант: Люси е управител на ресторанта. Тя НЕ е сватбен агент. И не е необходимо да присъства на сватба ви. Ако имате нужда от координатор на тържеството си, който да настанява гостите ви, да мисли за последователността на ритуалите, кой кога влиза и излиза и т.н., е добре да се обърнете към сватбена агенция – те предлагат подобни услуги.
Не ми се иска да правя подобни заключения, но отношенията ни с хората са такива, каквито сами си ги направим.
Активен
eli_belii
Ентусиаст
**
Публикации: 84



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 05, 2011, 15:51:04 »

Как ака като сте видели, че ви няма някой то подаръците не сте си го потърсили?
Нашите гости бяха предупредени,че искаме пари и затова подърците бяха само няколко. Но аз не съм мислила за тях и просто съм забравила. Докато не видях една снимка на която едно детенце ми подарява подарък опакован в червено и чак тогава разбрах,че такъв в къщи няма. Затова отидох след това да си го търся. За два дни можеха да ми се обадят,че останал подарък там. Колкото до това,защо сме решили сватбата да е там макар и лошите отзиви,ще ви кажа,че отзивите започнаха доста след като бяхме капарирали. А и самия комплекс е много красив и приятен,но не е обслужването.  sad Винаги има доволни и недоволни,но аз не мисля,че трябва да вървя и да се запознавам с целия персонал само за да мине всичко наред.  cray
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #8 -: октомври 05, 2011, 16:49:57 »

По-скоро акцентът беше, че ти си имала очаквания някой да ти се представи. Съответно, липсата на подобно поведение е породило у теб негативни усещания.
Стояхме там 20минути и никой от управата на ресторанта не си направи труда да дойде да ни каже две думи или поне да ни се представи Mad girl.

В моята представа, нещата изглеждат по друг начин. Смятам, че трябва ясно и конкретно да изразя желанията си и то пред хората, от които зависи реализацията им (естествено, преди събитието, а не пост фактум). Прецених, че е най-добре да познавам главния и старшите сервитьори на ресторанта предварително. Осъзнавах, че доброто обслужване, в деня на моята сватба, ще бъде в техните ръце. Наясно съм, че може и да съм се престарала, но това ми гарантираше спокойствие по време на големия ден, тъй като аз нямах нает координатор за сватбата! Такава съм. Не казвам, че е задължително. Искам дебело да подчертая: смятам че сватбата ни щеше да мине по същия начин, ако бях говорила и единствено с Люси, тъй като забелязах че комуникацията по между им беше перфектна. Аз просто исках да се презастраховам.
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: октомври 06, 2011, 11:13:38 »

Здравейте и от мен! И моята сватба мина съвсем скоро, дори още не съм си писала в темичката  blush . Сватбата ми също беше в Екзотик и трябва да ви кажа, че съм ИЗКЛЮЧИТЕЛНО доволна от всичко!  Bravo Цялото отношение и организация при мен бяха на ниво. Наистина съжалявам, че сте останали разочаровани, но от обяснението си мисля, че сте имали малко по-различни очаквания от ресторанта. Когато ние капарирахме датата също говорихме с Людмила и трябва да ви кажа, че тя беше една от причините да изберем този комплекс - много мила и много отзивчива. Обърна ни много внимание, въпреки че бяхме дошли без да се обадим. Запази датата за нас, въпреки че не дадохме капаро. Смятам, че ако някой след нас е дошъл с капаро за същата дата и тя е приела капарото би било много непрофесионално.  Още тогава се разбра, че те не са специализиран ресторант за сватби, така че не сме очаквали от тях да координират нашата сватба.
Люси ни помагаше през цялото време с организацията и отговорно мога да кажа, че тя е един истински професионалист.
На самия ден ние имахме сватбен агент, които да координира събитието за нас. Напълно наясно съм, че няма кой да направи това  за нас от  ресторанта, тяхната работа е съвсем друга. По време на самата сватба всичко беше на ниво. Сервитьорите бяха супер учтиви (поне този, който се грижеше за нашата маса). Храната беше страхотна и топла. Много, ама наистина много хора след това казваха, че храната е била супер и са си изяли всичко! На всички приятели ресторанта им допадна много. Имаше дори две двойки, които ми искаха номера на Людмила, защото искат да си правят техните сватби там. Един приятел дори каза, че си заслужавало от Бургас да дойде да се ожени тук, защото било страхотно.
Дори в деня на сватбата имаше промени в броя на кувертите (бях забравила 4-ма човека  blush ) - никакъв проблем! Предполагам, че голяма роля в това е имала и сватбената агентка, но е факт, че никой не остана без ядене и пиене. Имаше гости, които се местиха от маса на маса и само една дума беше достатъчна на сервитьорите за да им носят чиниите на другата маса.
Наистина съм много доволна от всичко.  Много бях притеснена и през цялото време бях нащрек дали няма да се случи някоя издънка, но такива нямаше.  Забележки имам, разбира се, но по-скоро смятам, че грешката е в мен - неща, които съм очаквала, но не съм казала на никого и просто съм приела, че ще бъдат така. Така че, когато ги правят по различен начин, нямам право да се сърдя при положение, че не съм уточнила  как искам да се получи.  pardon Не мога да знам, но предполагам, че нещо подобно се е случило и при вас. Вие сте очаквали нещо, но то се е получило по малко по-различен начин.
Като цяло мога да кажа, че съм изключително доволна от Екзотик и бих го препоръчала на всеки. 
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #10 -: октомври 06, 2011, 13:11:59 »

Предполагам, че от предходните ми постове е станало ясно, че давам положително мнение за Екзотик!  good Wink Все пак реших да го напиша недвусмислено!  blush
И аз подкрепям мнението на Пантерчето, че винаги има какво още да се желае. Разбира се, имаше и кусури, но тях намирам за маловажни на фона на цялостното "обслужване", което получих.

Пантеркаааа, добре дошла отново! danceg
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 12, 2012, 14:16:06 »

Да изкажа и моето мнение. Такъв ресторант в Пловдив определено няма! Страхотна гледка,страхотна градина,перфектна кухня и един и същи наемен персонал от Санкт Петербург. Всички знаят,че обслужването в Санкт Петербург е повече от перфектно и следователно след като работят същите сервитьори нещата са еднакви. Като куверти цените са съвсем достъпни за 4 звезден комплекс.  good Забравих да допълня,че комплекса има още повече подобрения тази година. Долу вече има още един р-т и червения мокет от горния ресторант вече го няма. Сега ресторанта изглежда още по-добре.
« Последна редакция: февруари 12, 2012, 14:20:16 от Nina Style » Активен
nasioman
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #12 -: юли 17, 2012, 22:10:34 »

Ето и нашето разочарование от хотел Екзотик.На пръв поглед един нов и уютен хотел с добре обзаведени стаи, спа център ,басейн и ресторант.
И до тук свършвам с всичко хубаво,което може да се каже за този хотел.Това ,което предварително бях прочел и видял въобще не съответсваше на реалноста.
Стаите са под всякаква критика.Нека да започна с запушения канал в банята, а след това продължа с едвам течащата вода от крана на мивката за да стигна до тоалетната.Тоалетната уж беше дезинфекцирана и имаше лепенка за това, но когато отворих капака на тоалетната чиния видях ,че даже не си бяха направили труда да пуснат водата след като  някои преди това беше уринирал  и съответно в цялата стая се носеше ужасна миризма.Имаше мини бар ,които беше  изкючен ,но по късно разбрах ,че и това не е случайно.Компресора беше толкова шумен ,че единственото решение е да го спреш.
Някак си си затворих очите за всичко това и продължих да се наслаждавам на уикенда който тепърва започваше.
Отидохме на басейна и съответно се оказа ,че нямаме запазени шезлонги.Там наистина цареше пълен хаус.Шезлонги и силно амортизирани чадъри се вадеха от мазетата и се даваха на прииждащите хора от Пловдив срещу скоромната сума от 10 лв.Наложи се сами да си пренесем шезлонги от спа центъра.Нямаше чадъри за всички от компанията ни като обяснението беше ,че на нашето място не пече силно.
Тези хора определено не си поплюваха и бяха склонни на всичко за да развалят доброто ни настроение.
Като за капак на всичко на следващия ден ни изгониха в 11:50 мин от басейна ,тъй като сме имали  право да го ползваме само до 12 часа а след това се доплащало скромната сума от 10 лв . След разговор с управителя ,които приличаше ,а и се държеше като градинар трябваше да напуснем хотела.Беше ни обяснено ,че той е бизнесмен с хотели за 100 млн и е под достойнството му да разговаря с нас и ще се радва да не посещаваме хотела повече. За негово огромно удовлетворение най-вероятно е успял да продаде шезлонгите  на прииждащите хора срещу скромната сума от 10 лв.
Въпреки това прекарахме един хуваб уикенд.




Активен
KameliaJ
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #13 -: октомври 22, 2013, 14:45:24 »

Здравейте, бъдещи булки,
реших и аз да дам нещо от себе си по темата:
Сватбата ни беше миналото лято в Екзотик и си прекарахме чудесно. Благодаря на целия персонал, че изтърпяхте "прищявките" ни  good. Понеже живеем в чужбина, повечето от гостите ни не бяха българи и трябваше да отседнат в хотела за няколко дни- достатъчно беше да им дам координатите за резервации с код- сватбения ни ден и имената ни и оттам нататък повече никой не ме е занимавал за нищо. Някъде около седмица преди сватбата отидохме на място, за да уточним всички подробности и за мое най- голямо учудване видях окончателен списък с гостите от чужбина, които ще са на сватбата ни, така че ми спестиха и неудобството да звъня на всеки по отделно за потвърждение. За сватбен подарък получихме безплатна нощувка!!! Bravo Доволни сме  и от обслужването в ресторанта, хубава храна, обилна и най- важното, че имаше порции за деца и за ВЕГЕТАРИАНЦИ. Сервитьорите си обслужваха по етикет, следяха за всичко и нямаше недоволни гости. Искам да кажа на всички булки- няма да сгрешите, ако се насочите към Екзотик: страхотно обслужване, чудесна фотосесия в парка и около езерото- имат и красиви животинки  smile. Мислим през следващото лято, живот и здраве, да се срещнем с приятелите ни от Белгия, Англия и Германия пак в хотела, че не сме се виждали от сватбата, а те останаха очаровани от хотела, от Пловдив, от Бачково и т.н. и искат този път да е за по дълго време. 
Активен
zlat61
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #14 -: септември 09, 2014, 23:25:07 »

Имате ли по нови впечатления за екзотик. И на нас ни предстои сватба и половината гости ще са от германия и ще имат поне две нощувки
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines