Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:56:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Таблетки за миялна машина  (Прочетена 89803 пъти)
 
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 18, 2012, 18:52:42 »

Според мен е добре да си имаш и гланц , той помага за по доброто изплакване на съдовете и за техния блясък!
Във всеки голям и не толкова голям магазин ще намериш ,ние използване сол на Калгонит Финиш както и таблетки (малко по скъпи са ,но си заслужава)
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #31 -: февруари 18, 2012, 19:48:29 »

Купих вече сол, гланц и гел за измиване. Реших да ползвам тях, а таблетките ще ми стоят за по-нататък. Самите таблетки са много-в-1 и покриват действието на гланц, сол и измиващ препарат.

Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #32 -: февруари 19, 2012, 13:36:56 »

Ние позлваме Финиш много в 1  smile и отделно слагам и сол за миялна. Много съм доволна, но определено си личи, когато свърши солта и добавям smile Гланц не ползваме, чашите си излизат блестящи.
Мисля обаче другия път като кукувам да пробваме и някои "зелени" табчета.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #33 -: февруари 19, 2012, 14:52:37 »

Ползвали ли сте SOMAT течен препарат за миялна? В червено шише се продава и има 2 разделения, от едното изтича син, а от другото червен препарат. 700мл беше към 10тина лева в големите магазини - ДМ, Кауфланд.

Аз преди ползвах Finish на таблетки, но от течния препарат съм много по-доволна. Отговорен по подмяната на солта е мъжа в къщата, ако е свършила специалната, слага обикновена морска и ефектът е същия, но цената в пъти по-малка.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #34 -: февруари 19, 2012, 17:50:10 »

kiwi, аз в момента ползвам SOMAT течен препарат, но е само една течност вътре. Шишето пак е червено.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 20, 2012, 10:00:27 »

kiwi , не си съсипвай миялната с морска сол  huhhuh.gif може да ти изглежда същото, но на машинката не й е така .
Слънце , пак казвам - солта съдържаща се в таблетките, НЕ Е същата като тази за машината  good
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #36 -: февруари 20, 2012, 14:58:14 »

leni_beni_, може и така да е. Аз така или иначе си купих сол и я ползвам  good
kiwi, както Лени ти е казала, и в моята книжка пише, че не трябва да се употребява друга сол, освен специализираната.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 25, 2014, 21:29:56 »

Прочетох коментара за морската сол и реших да вметна, нещо от час по химия...това, което може да замести солта в съдомичлната не е морска сол а сода за хляб...тя е този вид соли, които почистват котлен камък или т.нар. варовикови отлагания и омекотява водата. Ефекта от морската сол не може да е същият...просто явно водата е по-мека.  Сега пуснах моята съдомиялна за първи път и не съм сложила сол, но предполагам, че тук при нас тя ще е излишна. Най-много на два-три месеца да пускам помалко, за да се измиват маркучите. Много ни е мека водата.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: март 26, 2014, 09:38:50 »

m_eleva19  , маркучите за да ги промиеш и да почистиш миялната, не е нужно сол, а препарат за почистване. Солта си е за йонообменника на миялната, не я почиства или профилактира . Колкото и да е мека водата, аз бих сложила сол и ще настроя на най-ниската степен. Така ще се налага допълване на 3-4-5 месеца сигурно, което не е голям разход. При нас водата не е много твърда, солта ми е на средно ниво и допълвам през 3 месеца някъде.
Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines