Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 14:04:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 12  (Прочетена 179912 пъти)
 
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #420 -: януари 09, 2012, 14:32:02 »

А бебка не чува, тя си спи в стаята, а по принцип бебенцетата не се събуждат от шума поне първите 6м.Ние сме имали компании от приятели и сме говорили и сме се смеели пред нея като беше новородена и тя не се и събуждаше, сори за  Offtopic
:offtopic:това не го знаех smile но тепърва ми предстои да научавам много неша в тази насока smile
А относно качамака - питам се защо моя мъж не яде такива неща??? beating
« Последна редакция: януари 09, 2012, 15:24:59 от Bibsi8792 » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: януари 09, 2012, 15:15:26 »

Аз съм диетична и мога да ви пускам само диетични рецепти ,а те не са толкова вкусни понякога.
Вчера правих салата с броколи и рулца от раци и спаначена салата с дресинг,гриловани тиквички с обезваслено сирене и дресинг.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: януари 09, 2012, 15:22:50 »

А относно - питам се защо моя мъж не яде такива неща??? beating
Бибси, моят мъж прояде много неща, явно ги правя много хубави lol))), минутка за реклама.
Между другото няма да му казвам, че е качамак, ще му каже, че е картофено пюре с кашкавал, сирене и галета. На това прилича като го направя. Да видим довечера дали ще ми каже нещо. Бях го питала дали яде и той каза не, но съм сигурна, че дори и не го е опитвал. Аз едно време също не го ядях, но днес ми хареса. Жалко, че трябва да страня от такива неща. smile Поне за определено време. Даже в събота ще ни идват гости (обожавам да ни идват гости, за да готвя), може да направя пица за бира oт качамак, защото ще останат два дни, също така мисля да направя tortilla casserole.
Ето пица от качамак



Гучи, от кога почна да готвиш по-здравословно?? Все си мисля, че правеше много хубави неща, но тежки за моя режим.
Това, което си направила ми звучи добре , аз аз бих казала, че здравословните неща са и вкусни. Даже мога и да показвам. Ще видите , че не е зле. Подправките правят ястието.
« Последна редакция: януари 09, 2012, 15:25:38 от tweety bird » Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #423 -: януари 09, 2012, 15:30:04 »

Бибси, моят мъж прояде много неща, явно ги правя много хубави lol))), минутка за реклама.

tweety bird той и моя мъж прояде много  неща от както делим един покрив ,но има неща ,които колкото и вкусно и перфектно  да изглеждат казва "Не" - когато съм прекарала цял ден в кухнята и съм правила какво ли не и само за да не ме обиди го опитва  .... след седмица ,като го попитам да направя ли пак и ми се казва "А не не мило направи си ама само за теб " smile

Сега като каза гости и ние в събота ще имаме ,ама отново май ще заложа на традиционите неща  crazy

Наскоро правих пълнени чушки с ориз и гъбки стават божествени smile
Тази вече ще сме на кюфтенца с топено сиерене на скара и салатка и задължително чаша бяло винце smile
И аз като gucci започвам да готвя по здравословно ,което между другото на мен доста ми допада smile 
« Последна редакция: януари 09, 2012, 15:33:00 от Bibsi8792 » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #424 -: януари 09, 2012, 15:46:10 »

tweety bird,
в блога на Йоли има разкошна рецепта на пица от качамак.Все се каня да я направя и забравям да си купя качамак ,даже вчера  мъжа ми ми напомни за тази рецепта ,а може и да е било намек blum
Ето ти идея за гостите http://yoli-www.blogspot.com/2008/09/blog-post_4758.html
А ето ти и вкусната пица полента на Йоли-http://yoli-www.blogspot.com/2011/01/blog-post_10.html
Относно тестото за питките.Ако имате кухненски робот правете тестото в него,става въздушно и питката е става невероятно въздушна и нежна на вкус.Може би е от бъркането на робона ли не знам ,но аз само така я правя
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #425 -: януари 09, 2012, 16:38:40 »

Tweety, и мен много ме впечатли питата ти - много хубаво е оформена, а и очевидно е била вкусна. Аз най-хубавата рецепта за пита, която правя, я гледах и правих на око от "Черешката на тортата", един епизод хванах, но там Ваня Щерева прави една погача със сирене и масло, от първия път ми се получи и на мен, пък и лесно се прави, за празници в нея ми е силата. В последно време обаче вкъщи минахме на пълнозърнест хляб и сега много искам да си намеря смес за такъв и да правя от него, много ми е вкусен,макар че бяхпредубедена преди. Да не говорим, че от него се засищам и с две филийки.

Понеже спомена качамак - за десети път ще се повторя, но няма как  - за мен най-хубавата рецепта е тази на Гучи - пръстите да си оближеш - с масълце, кашкавал,сирене и яйце. Не знам обаче дали е удачен за диетата ти. Правила съм и пицата с подложка от качамак на Гучи, красиво изглежда, но е малко особена на вкус, освен това е доста трошлива и като цяло според мен качамакът си му върви да си е само качамак, не да се ползва като тесто. А с гриса за качамак аз правя царевичен хляб по една американска рецепта и винаги се получава, да не говорим колко е вкусен, мек и хрупкав.

Аз от миналата седмица съм голям любител на салатата от настъргано китайско зеле, бяла ряпа, ябълка и царевица, овкусена със зехтин, оцет, сол и горчица. Комбинацията я измисли любимия, мога да я хапвам всеки ден. Скоро правих и спаначени хлебчета, но се получи по-скоро спаначен пай.

Тия дни ще правя спаначено пюре и домашна лазаня.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: януари 09, 2012, 17:05:20 »

Започвам отзад напред
Деничка, за съжаление не ми е по диетата. Аз не ям тестени неща, картофи, качамака в случая, ориз, бобови култури също. Като изключим лещата просто много обичам и от време на време си правя, като днес. smile
Ям рядко грах, по-често зелен кръгъл боб.  Винаги съм държала на здравословното хранене и малко ми беше гадно като напълнях толкова, но и сега вече почти всички дрехи ми стават с изключение на дънките номер 0 и 1 по американската система. Като 0 е XS, а 1 е S. честно да ви кажа последната година в Америка не готвех с олио, масло или зехтин, просто не употребявах мазнина. Ако пилето пусне мазнина само с нея се готвеше и така. Купувах си телешка и пилешка кайма, на тиган си правих кюфтетата, без мазнина, от тогава не съм имала никакви проблеми, неразположения или газове. Почнах ли да слагам олио тук в Бг, край. smile В една друга тема бях споменала за храненето си. Бих казала, че като си наумих, че трябва пак да съм слаба и отслабнах много бързо, но благодарение на здравословната храна и тренировките.
Сега , сори за големите букви, но искам да го видят повече хора, за да сме полезни и аз да науча някои здравословни ястия.
ИСКАТЕ ЛИ ДА ПРАВИМ ЛЮБИМИТЕ СИ НЕЩА, КАТО ГИ ЗАМЕСТВАМЕ СЪС ЗДРАВОСЛНОВНИ ПРОДУКТИ?
Например мъфини, но не с брашно, а с овесени трици или пшеничени такива, това намалява калориите драстично. Ако някй знае такива рецепти да пише. smile
Juji, аз бях голям фен на Йоли и все още си я следя дем но мислех, че всичко е нейно, а пък то не е , даже намерих няколко рецепти в чужди сайтове, в който не е споменала, че са от друг потребител. Иначе много добре аранжира нещата. Мерси , да виждала съм й хапките с качамак.
А, Деничка пак към теб , този качамак, който го имам се води царевичен грис, много е пухкав и като картофено пюре е. smile на Arrival е.
Аз нямам кухненски робот за тесто.
Бибси и моя мъж яде веднъж имамбълдъ и после вече отказа smile , а аз много го обичам. smile
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #427 -: януари 09, 2012, 17:19:08 »

tweety bird,със сигурност тя не е измислила сама рецептите,просто представя нещата от нейна гледна точка  smile.Аз лично съм фенка на тортите и сладките неща които представя.Правила съм от тях невероятни са.Освен това се възхищавам на таланта и и умението и с ръцете си да твори такива красоти.Аз следя Йоли  още когато тя имаше собствена темичка само в един кулинарен сайт.Сега се радвам на това ,че я има и в ефира ,за съжаление аз не мога да я гледам....
Изключително малко са хората с такъв талант и усет...Но отплеснах се  smile smile smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: януари 10, 2012, 00:16:23 »

fashion, рецептата за ароматните свински парченца я сложих в темата за рецептите: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,14491.msg503304.html#new Да ти е сладко!

И това ми беше всъщност въпросът - рецептите, които си споделяме тук ли да ги оставяме или само в другата тема? Или и в двете?  huhhuh.gif

Напълно съм съгласна tweety bird, много ще е хубаво ако можем да се учим и ограмотяваме кулинарно от тази тема. Аз въобще не претендирам за знание в тази област, но желание да се уча имам в изобилие.  chee

gucci, много ще се радвам на диетични рецепти и идеи. След тези празници и това угояване искам да готвя малко по-здравословно, сигурна съм, че не съм единствената.  smile

« Последна редакция: януари 10, 2012, 01:56:42 от Ariel » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: януари 10, 2012, 08:43:46 »

Ariel по принцип тука си пускайте рецептите.Темата за рецептите я направихме за да преместваме там рецепти от темите за готвенето.Правим го на две три теми.Така хем се запазват ако някой му трябва ,хем там не се разводнява и всичко останало е тука.

С удоволствие ще пускам рецепти за по диетични и здравословни ястия.
Дени мило  give_rose благодаря за гласуваното доверие за качамака.

Аз от една седмица съм диетична.Трудно напоследък ми е обаче да снимам и мога да пускам само рецепти.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: януари 10, 2012, 10:30:20 »

Ехееееееее, аз до вчера тъкмо това си мислех. Само си ви следя, но не мога с нищо да се похваля или да пусна тук, тъй като не ям месо от година, а от скоро съм и на Макробиотична диета (е сега покрай празниците я прекъснах, но и също така избягвам да готвя "нормално")... Та ще се радвам на новите, по-здравословни рецепти... blush
« Последна редакция: януари 10, 2012, 10:32:50 от anelcka80 » Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #431 -: януари 10, 2012, 10:54:45 »

Ariel
Мерси за рецептата  give_rose
Чудя се дали вместо патладжани,може да се използват тиквички...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: януари 10, 2012, 10:58:57 »

Ето ви нещо измислено и диетично
Салата ролца от раци и броколи
10 ролца от раци
1 пакет /500гр/ замразени броколи
1-2 с.л. цедено мляко

Ролцата от раци се нарязват наситно.Броколите се задушава за малко в микровълнова-да не се развари много.Нарязва се на много ситно.Смесва се с ролцата от раци и млякото.Получава се лека засищаща и сравнително диетична салатка.Ако искате да е още по диетично може сами да си приготвите цеденото мляко като използвате обезмаслени млека.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: януари 10, 2012, 15:57:24 »

Гучи, става свежа салата, да, ако сложиш краставички , вместо борколи, някои не обичат, още по-свежа. Само да кажа, че тези ролца от раци, които ги продават масово по магазините не са истински ролца от раци, ако погледнете отзад съдържанието има всичко, но не и месо от раци. Аз затова рядко си купувам, въпреки че на вкус го докарват. Имам навика да чета всичко отзад на опаковките smile
 Аз предлагам първата здравословна порция : снимка от интернет, но просто исках да има снимка.

Аз правих същото на моя рожден ден, но само да вметна както тук, така и при мен бях взела пилешки гърди, те са постни. Вземете пилешки бутчета, обезкостени, защото са по-мазни и пускат мазнина, ако готвите без такава. Ако слагате мазнина може и гърдите, но си стават сухички въпреки олиото.
Не знам дали да давам рецептата. Взима се филето и се начуква хубаво да стане по-голямо. Поръсва се с черен пипер, сол и каквато друга подправка искате. smile Слагате вътре бланширани броколи. Аз моя вариант го направих с микс зеленчуци, подправете ги и тях, за да не останат безвкусни. Завивате на руло и слагате клечки за зъби, иначе няма да се задържи плънката и ще изтече. smile Морковите по този начин ги обичам много. Сваряват се бейби моркови, слагат се сол и масло докато се варят и накрая аз слагам сух магданоз и копър. За мен си правя обаче без масло.
Е, ето намерих и моята снимка, но е правена вечер и не е хубава. Това жълтото дето го виждате , просто полях месото с крем супа, за да не е толкова сухо и не изглежда добре на вид, но пък беше мноооооого вкусно. Ако я няма крем супата ще е супер диетично и маслото от морковите smile
« Последна редакция: януари 10, 2012, 16:16:20 от tweety bird » Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: януари 10, 2012, 16:56:33 »

gucci може ли рецептата и за спаначената салата?  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines