Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 12, 2024, 04:51:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 5  (Прочетена 141528 пъти)
 
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: ноември 01, 2011, 20:22:04 »

благодаря ви момичета. Не съм го претоплила, но и от храната не е защото тогава е ял супа домашно месо и зеленчуци като другите дни и нямаше реакция.
Мисля си, че е от ухапване от нещо, в парка или от праните дрехи.
Тези на бузата му изчезнаха вече, а тези на крачето мажа с алергозан. Интересното е, че не го сърби детето smile
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #406 -: ноември 06, 2011, 10:05:04 »

Някоя мама давала ли е от разтворимите каши на бебето, има и 4+ месеца та се питам дали са хубави???

тази е млечна каша с ориз-над 4 месеца


а тази е с пълнозърнест ориз пак над 4 месеца


ориз и банан-над 4 месеца
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: ноември 06, 2011, 22:52:40 »

Последната каша на Милупа е хубава. Аз съм я давала, но на по-късна възраст. Предполагам, че за по-малки бебета трябва да се оставя по-рядка като консистенция. Ако някой ще разрежда каши с кърма, на Милупа са подходящи, защото не се втечняват толкова бързо като другите.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: ноември 07, 2011, 00:51:20 »

И аз много вяра не хващам на етикетите, тоест от каква възраст нагоре са подходящи. Те така и на пюретата, и на кашите - предполагам за да се купуват повече. Както и да е.
Аз имам добри впечатления, но САМО от АМ на Лактана Био. Не мога да дам мнение за другите им продукти.
Но пък съм давала кашата на Милупа - точно оризовата с банан. Много хубаво мирише, Елица я яде, даже и аз съм си хапвала. Само не помня дали нямаше захар в нея, провери на кутията отзад. Аз избягвам инстантни каши с кристална захар. Но по принцип на Милупа са добри, лесно и хубаво се разтварят.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #409 -: ноември 07, 2011, 01:18:12 »

Ивето, аз съм давала тази втората, която си ни показала само оризова безмлечна. При нас особен успех нямаше защото на моето дете се видя безвкусна и аз я смесвах с плодово пюре за да я дояде. Купих я веднъж защото имаше разтройство и наистина ни помогна, но трудно я ядеше без плодовете. Иначе относно кашите като цяло - аз давам на моето дете такива и до днес понякога хапва такава. Набелязала съм си една която отговаря на някои критерии и нея давам. И ние почнахме да ядем каши по-късно може би някъде след 5 месец  good
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: ноември 07, 2011, 10:06:55 »

Ние сме давали на Лактана оризова безмлечна с банан и не се прие добре.След като я опитах,установих,че няма и помен от банан и е абсолютно безвкусна.Ето защо си караме на "Слънчо".Тя е млечна с банан без глутен,има добавена захар,но не е много и има значително по-изразен вкус на банан.Дори и аз я харесвам.Пробвали сме и на Ганчев царевична с банан,но тя е много сладка,чак прекалено.На Милупа не сме я пробвали,но чувам само хубави отзиви. good
Тази даваме в момента и я хапва с голям апетит.


Ето тази е на Лактана,която дадохме и не я яде,тук е показана без банан,но нашата имаше.(уж)


Ето и тази на Ганчев,от която не съм доволна.
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #411 -: ноември 07, 2011, 10:10:50 »

Много ви благодаря за отговорите

като че ли и аз ще пробвам първо тези на "Слънчо" имат най-голямо разнообразие... girl_wink
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: ноември 07, 2011, 10:28:10 »

Да,не съм очаквала,но наистина са хубави.Вярно,че имат добавена захар,но в никакъв случай не е много,пък и Лора не приема през останалото време никаква захар и не виждам нищо лошо.Най-важното е,че е вкусна. Wink
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: ноември 07, 2011, 12:29:41 »

А от кой месец започвате да давате каши и как
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: ноември 07, 2011, 12:34:40 »

Аз започнах към средата на 4-тия месец.Давам я за вечеря и така спи по цяла нощ.Само с АМ се буди,та по съвет на педиатърката(понеже се чудих кога да й я давам),я предлагаме така.  good
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #415 -: ноември 07, 2011, 14:21:55 »

Аз започнах да давам кашите за следобедна закуска, сега тъй като вече е по-голям давам или за следобедна или ако е гладен му давам малко за да засити глада (че моето момче винаги е готово да яде blush). В началото ги правих по-редки, а сега не, защото при повече разреждане и вкуса и се губи
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: ноември 07, 2011, 16:54:00 »

Каша давам сравнително рядко - най-много 2 пъти седмично. Когато давам аз пък гледам да не е последно хранене, защото е тежичка храна и изисква по-сериозно храносмилане, а не ми се ще преди сън да е така. Аз дадох безмлечна оризова каша на Милупа, разтворена в кърма в 5-и месец, но поради стомашни проблеми. Истинското ни захранване, тоест с други храни, започна на 6 месеца, а каша давах може би в началото на седмия. Отначало я правех все с кърма - докато има, по-добре така. Постепенно започнах и с вода, а сега чат пат и с АМ. Откъм гъстота процедирам на око - всяко бебе я харесва различно гъста. Ели не я обича нито много гъста, нито пък особено течна. Имай предвид, че доста каши при смесване с кърма бързо се вечняват, така че или я давай веднага, или я прави една идея по-гъста good
Като цяло, не давам много много каши, така че и видовете, които съм предлагала са малко - чиста оризова, оризово-царевична, и оризово-бананова. Сега и овесена, но смесена с плодове.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: ноември 07, 2011, 17:55:38 »

А задължително ли е да се дават?
Тъй като ние сега сме си добре само на млекце smile
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: ноември 07, 2011, 18:23:26 »

Ванчи, не мисля, че са задължителни. Всяка мама сама си решава какво да дава или не на бебчо. Щом сте си добре на млекце замо засега, супер - може на Ели да не и харесат, а и тя е още мъничка според мен. Ние почнахме с кашата на 6 месечна възраст, бананова Слънчо, не се прие, на Хумана всички ги яде. Сега му е любима на Ганчев - Зърнин 8. Давам най- много 1-2 пъти в седмицата или в АМ преди лягане па 1 л. Консистенцията я правя на око, иначе по предпесание става рядка smile
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #419 -: ноември 08, 2011, 09:00:43 »

И аз не мисля, че кашите са задължителни. Не ги и давам често. Ние също ядем 1-2 в седмицата максимум. Аз започнах да ги давам, защото педиатърката ми каза, че от тях по-лесно дечицата качвали килограми, а Влади два-три месеца не наддаваше - не че наддаде от кашите де  pardon
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines