Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:43:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВЕЛИКДЕН  (Прочетена 80106 пъти)
 
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: април 06, 2011, 23:10:53 »

angel4e, goodpost
права си и моята баба ги правеше цяла нощ,но ставаха върха!!Много са капризни и наистина трябва много топло помещение!Аз ще пробвамна фурната за печене на хляб има рецепти и за козунак.А относно немската боя ,незнам дали за същата  става дума,но тук ги има на всякъде,може да проверите в Дм ,Кауфланд,LIDL, Penny,  или  някоя друга немска верига,която има магазин и в България вече.Тук са около 2-3 евро.Утре ще потърся снимки да ви покажа какви видове съм ползвала.Намерих една ,но има и други видове.


И аз съм правила такива козуначени  кифлички,но също ми станаха много твърди sad  Искренно се възхищавам на всяка от вас,която е решила да прави козунаци.Успех!! Имам чуството,че е най-трудното нещо в готварството.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 06, 2011, 23:28:22 »

Аз съм от практичните домакини - ще си поръчам козунаците от изпитана фурна. blum

В голяма чуденка съм за менюто тази година. Миналата попаднах на много вкусна рецепта за агнешкото със зеленчуци. Тази година ми се иска да е нещо по-различно. Дори нямам идея за украсата, а празника наближава  Girl_hide
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: април 15, 2011, 12:07:11 »

Ехо-о-о-о подготвяте ли се за празника ???? Аз от 6 саксии имам 3 с трева/1 с хубава,1 средна работа и 1 с много малко -от всичко по малко  focus /,имам проверена рецепта за кифлички,но понеже предишния път направих около 50,за Великден съм решила да са рулца или венци,за по бързо /ми хич не ми се седи 3 часа около печката Girl_sing/ . И остана боята и яйцата-яйцата ще ги купя уикенда,че после ще останат само кафяви и пъдпъдъчите ще се свършат,а боята-никой нищо не каза за марката на седефената и ще купя тази която ми се стори по-добра на картинка  blum
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #33 -: април 15, 2011, 13:11:22 »

Аз онзи ден като видях на стелажите по магазините 20 вида бои и се хванах за главата!  girl_impossible Викам си, ще чета и ще избирам по-късно. На другия ден в DM бяха пуснали боички на промоция по 0,50лв., купих две пакетчета и каквото стане. Така и така не са ми за изложба, да не говорим, че истински красивите яйца са тези, които някой си играе да ги рисува, което аз точно по никакъв начин няма да намеря време да го наравя.

За козунак, много се чудих дали да пробвам, но ние май в крайна сметка ще пътуваме и отпада заради липса на време. Все ще ядем някакви готови. Аз на Великден най-много му харесвам писаните яйца и зелената салата.  pardon

За украсата на кошничките с яйцата измислих два начина: лесен и труден. Лесният е с готовите нарязани хартиени треви (подобни) от магазина - сега са напускали навсякъде и някои от тях са в страхотни цветове и добре нарязани, макар и твърде малко като количество в пликовете. Вече видях една такава аранжировка и ми хареса.



Трудният начин, който видях в едно цветарско ателие, е за тези като Miss, които ще ползват истинска трева и се чудят с какво да запълнят празното пространство около сакията вътре в кошницата: (подобна)зелена мрежа за аранжиране на букети, която се нагъва във всякакви форми и обеми. Звучи странно, но го видях направено вече и стои много ефектно, защото мрежата може да се навие на масури или просто като оплетка отстрани и хем е подобен цвят, хем е интересна, хем не е много плътна, за да си помисли човек, че е ползвана само за запълване. Намира се във всички цветарски магазини или просто павилиони, в които се продават букети.
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #34 -: април 15, 2011, 23:41:14 »

Хайде и аз в кюпа !!! Не знам дали ще се навия да правя козунак със всяка година задобрявам но ....и децата ми се увеличават  Bravo така че може и време да не остане smile Намерих интересна идея за боядисването на яйца и ряших да споделя с приятели smile

Омотаваме с ластик сварените яйца като е много важно да се стегне ластика.За да станат по-красиви и по-шарени яйцата може да оцветим белите черти с лак за нокти или с прахообразен брокат. Също така може вече боядисаното яйце да превържем с ластик и получилите се карета да оцветим.

Ще следя редовно вече темата може и друга щуротия да изникне:)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: април 16, 2011, 19:30:10 »

Тази година ми прави впечатление, че сме много неактивни  beating
Хайде момичете, споделете какво мислите да готвите и какви украси ще правите. Какви бои ще ползвате?
Къде ще празнувате? На Великден се ходи в кумувете и ние мислим да спазим традицията един от двата дни да им погостуваме  girl_wink
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: април 16, 2011, 23:40:56 »

Момичета, аз имам идея да сложа в кошницата с яйцата мъх. От този зеления, живия, който го продават в цветарските магазини. За съжаление не във всеки. Кумата ми си беше взела за украса на новия офис и се сетих, че за Великден ще е супер да си ползва! good
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: април 17, 2011, 23:22:34 »

Аз да споделя поне какво за момента мисля че ще правя , но естествено може да се промени в последствие.Смятам да направя козунак  и курабийки с пълнеж.Боите са ми от обикновените на капсулки , но миналата година ми станаха страхотни цветовете и за това реших да взема пак от тях.А що се отнася до менюто определено няма да сме на агнешко , но още не съм решила точно какво ще е.Чакам да прочета други постове ,че да си открадна някоя идейка  Girl_hide girl_wink,ако разрешите де. blum
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: април 18, 2011, 10:29:09 »

plamak_, и ние няма да сме на агнешко. За разнообразие, че предната бяхме. Ако на някой му трябва рецепта за агнешкото, ще я споделя. Работата е там, че още не съм измислила какво да е това друго нещо.
Единят ден ще спазим традицията и ще ходим при кумувете, но още не знаем кой ден точно. Въобще имаме някакви планове за пранзика, но са много неконкретизирани и това ми пречи да си подредя нещата в главата.
Тези дни ще ходя да поръчвам козунаците. Не ми се иска да си губя времето и средставата за нещо, което може и да не стане. Миналата година имах голям мерак да правя, но нямах времето. Сега имам време, ама въобще не ми се занимава.  sarcastic
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: април 18, 2011, 11:30:08 »

И аз се чудя защо никой не пуска нищо, явно в последния момент ще се напълнио темичката.
Аз направих няколко държача за яйца, ей така набързо, защото патето ми купи вчера много хубави кошнички за празника и мисля там да си слагам яйцата. Тази седмица имам много деца, с които ще правим такива неща и направих примерни за тях и затова ще ви ги покажа. Децата обичат да се занимават с това и въпреки че нямат труд и техника с мен, ще го направим, за да им е по-весело, пък и ще ги разпитвам, ще вкарам учебния предмет в играта и така няма да усетят, че става въпрос за учебен процес.
Тази седмица у нас ще бъде много разхвърляно, мръсно, с камъни, пайети, цветна хартия и т.н. след всеки ученик, но поне ще им е забавно.
http://prikachi.com/images/955/3237955w.jpg
http://prikachi.com/images/961/3237961K.jpg
http://prikachi.com/images/959/3237959w.jpg
http://prikachi.com/images/967/3237967X.jpg
http://prikachi.com/images/970/3237970v.jpg

П.п. само да допълня, че една съфорумка ми писа за надписа, това е готова лепенка, не съм я писала аз и според мен правилно изписана дума е ВЪЗКРЕСЕНИЕ , а не със С.
« Последна редакция: април 18, 2011, 12:15:38 от tweety bird » Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: април 22, 2011, 09:45:22 »

Цоп и аз сред празнуващите.. тази година доста мързеливо го дадох заради бебето. Но има няколко неща, които много ме улесниха и искам да споделя.

Наложи се да сваря и боядисам яйца и за майка ми и развъртях всички тенджери..



Освен писаните с восък, тази година за по-бързо опитах една идея на Марта Стюарт, като използвах ластична дантела, за да обхване хубаво яйцата





Ето как станаха накрая



Още не съм съвсем решила как ще декорирам и ще имам ли сила изобщо. Ако направя нещо, ще споделя smile

И пекох козунака върху хартия за печене, за да мога да го изваждам лесно и да гледам колко е опечен отдолу. Голяма леснина!



Леле, колко години наред съм се мъчила с печенето на тия ми ти козунаци с гадните соц-печки ... до среднощ съм им висяла! С горещия въздух станаха за 50 минути. Втасването отнемаше около час - час и половина с помощта на ел.радиатор. Стана много-много по-лесно отколкото когато сме ги правили с моите родители. Според мен има някаква мистификация относно това, коло трудно се правят козунаци. Тази година ми беше много лесно.

Успешни приготовления на всички и чакам с нетърпение да видя кой-какво!  girl_wink
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: април 22, 2011, 16:28:44 »

BASTET невероятни са станали...не си личи че си го дала по мързеливо...яйцата са невероятни  Bravo

На мен ми се опукаха всичките яйца тази година...освен 3  diablo Много ме хвана яд и дори се бях отказала да боядисвам. Ако не бе милото да ме навие, бях ги направила на салата вместо на великденски  beating


и сладки правихме вместо курабии  Girl_hide

Стават много вкусни и сполучливи и се ръсят с пудра захар, само дето шприцоването им ееее....кошмарно angry
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: април 22, 2011, 18:17:04 »

BASTET, тези с дантелата са станали много сполучливи.  good
Аз тази година ще ги направя едноцветни моите - някак нямам настроение за шарене и рисуване. А и са от домашни кокошки, а не бели.
За родата направих в-у бели яйца декупаж - за Катерина, за баба и за свекървата - това са комплектчета от кошница, опаковка за козунак и две яйчица, всички в тон  blum Да похваля български пощи - доставиха ги за около 12 часа без да счупят яйцата  Yes

В къщи нищо не съм украсявала - май ще си мина само с тревичката, букет цветя и боядисаните яйца.  blush
BeRa, тези пръсканите яйца как ги прави? И не се ядосвай - имате 3 бияча - за всеки по един  Wink

Да ви кажа хитринки за варенет:
1. извадете от предната вечер яйцата от хладилника да добият стайна температура
2.сложете ги в тенджерата още преди да я поставите на котлона
3. варете ги в солена вода
4. пуснете котлона на бавен огън - става бавно, но пък не бълбука водата и не ги чупи

« Последна редакция: април 22, 2011, 18:19:50 от lionelsa » Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: април 22, 2011, 21:46:09 »

Момичета, много са ви красиви яйчицата и много интересни начини за шарене smile

А от на Бастет козунака ми потекоха слюнките smile

Аз покрай мойта беба нямах много време да се заигравам с боядисването - повечето яйчица са едноцветни и няколко шарени smile Спазих и аз всички съвети, които lionelsa е написала и от 30 бройки 4 пукнати, които станаха на салатка smile

Нещо и за украсата не се впрегнах много, пък и на самия Великден няма да сме си вкъщи - венец на вратата, 2-3 пеперуди и здравец, няколко станиолени пиленца и яйчица бонбончета на Линд smile
Ето малко снимки:




Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: април 23, 2011, 15:48:03 »

lionelsa,  Oh my ... какви красоти си спретнала само.А мотивите с C 200  ли си ги лепила или с обикновенно лепило?Много са оригинални чантичките  good И още нещо да тепитам,дали ако яйцето е боядисано с боя отдолу пак ще се получи?
Аз сега се мятам да правя мойте  blum
Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines