Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 30, 2024, 11:29:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Горещ стол за Vessi !!!!  (Прочетена 12678 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: март 07, 2011, 16:00:12 »

Айде Веси заповядай на горещия стол.
« Последна редакция: март 07, 2011, 16:11:12 от gucci » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 07, 2011, 16:07:26 »

Веси, още не е дошла, но аз да я посрещна с въпросчета:
Коя си ти, как би се определила с 3 изречения?
Кои са най- важните неща в живота?
Какво образование имаш?
Какви са ти плановете за следващите 10 години?
Защо замина за Канада?
Лесно ли взе това решение?
Какъв е мъжът до теб?Какво ти дава?
Защо си в този форум?
Кое е любимото ти ядене?
(май съм доста директна, но не случайно го наричат "горещ стол") diablo
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 07, 2011, 16:16:05 »

Айде и аз малко въпроси
1.Сънуваш ли интересни сънища? и Кой е най странния ти сън?
2.Кой е последния жест който те накара да се усмихнеш?
3.Какво ти дава форума и как попадна тук?
4.Искаш ли да направиш някаква голяма промяна в живота си и ако да каква?
5.И в живота ли си такава майтапчийка  както тук?
6.С кой би искала да се запознаеш на живо от форума?
7.Весело дете ли беше и кой е най хубавия ти детски спомен?
8.Обичаше ли да парвиш бели като малка и коя е най щурата беля?
9.На кого от дмата по характер повече приличат децата ти -на теб или на съпруга ти?
10.Кой е любимия ти плод?
11.Кой е човека който най много ти липсва от БГ?

Айде стига толкова-после пак.

Ако знаеш колко търсих снежен стол или горящ на снимка ,че да поне да ти изглежда познат/снежния/ или да те постопли горящия.
« Последна редакция: март 07, 2011, 16:17:58 от gucci » Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #3 -: март 07, 2011, 17:42:35 »

Ей момичета разтреперих се да ви кажа ! Първо извинението - заради часовата разлика малко се бавя с отговорите , но обещевам няма да оставя въпрос без отговор !!!! И така да започвам да не гибя време:)
Коя си ти, как би се определила с 3 изречения?Май три изречения са ми много -Казвам се Веселина от скоро на 36г. ,средно висока , с кафеникакъв цвят на очите и бързо променящ се цвят на косата  blum много гъвкава натура съм която лесно се приспособява във всякаква среда, позитивна и приемам нещата такива каквито са !
Кои са най- важните неща в живота? На етапа в които се намирам най важно за мен е всички да сме здрави и децата ! Много ми е притеснено какви хора ще направя - голяма отговорност ви казвам тежи на раменете ми !
Какво образование имаш?Имам бакалавърска и магистърска степен по Аграрна икономика от ИУ Варна
Какви са ти плановете за следващите 10 години?И аз като всеки човек имам планове то без това не може - спреш ли да планираш значи си умрял blum Но малко да порастат гарджетата и бих искала да започна работа ....Канада  и мястото където съм Алберта освен нефта е място където земеделието е основен поминък , та тая една надежда , че ще се впиша в пейзажа и аз някои ден !
Защо замина за Канада? Защо , защо  , пуста любоФ ..... добре че е тя че в тези студове не се живее !!!!
Лесно ли взе това решение?Като всяко решение което изисква тотална промяна на цикъла, бих казала , че никак не беше лесно. Но благодарение на шепата хора около мен , се справих сравнително лесно ....Просто един ден се качих на един самолет и попаднах в един много различен свят.
Какъв е мъжът до теб?Какво ти дава?Съпруга ми се казва Николай, той е всичко - приятел,баща, съпруг, любовник .Навремето като реших да се женя "в друго село" майка ми казваше - "Какво ще правиш - нямаш никои един Николай само " Да Един Ники само но той ми е за всичко .....
Защо си в този форум?Във форума попаднах с първата си бременност. Търсех инфо кое кога защо се случва с мен ....после малко по малко открих другите теми , а напоследък живея с форума , ако не сте вие едва се удържа. Трудно се завързват приятелства тук , не че няма БГ има и са добри хора , но всеки си има своите си интереси и забързано ежедневие , а моите са все около децата и няма човек с кого едно кафе да изпие и две клюки да размени....
Кое е любимото ти ядене?Оф тоз въпрос като че ли най тежи .....всичко ям , то ми и личи ...ама пусто сиренце така ми липсва ...не че няма ама е толкоз скъпо да му се невиди че си го взимам като лекарство - на ден по лъжичка lol)
(май съм доста директна, но не случайно го наричат "горещ стол") 
 
 
 
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #4 -: март 07, 2011, 18:18:13 »

айде да отметна и следващта партида ....
1.Сънуваш ли интересни сънища? и Кой е най странния ти сън?Gucci аз напоследък съм като талпа , лягам и умирам , ти питаш за сънища Girl_hide Но най страният ми сън се повтаря близо 5 години : Все сабирам багаж все се прощавам и заминавам за Канада - аз дойдох но духа ми си остана в БГ. Разгеле като родих Марти "пристигнах" Това едното а другото беше някъде година след като дойдох , една сутрин шумовете в къщата страшно напомняха на тези в БГ апартамента ми и аз се събуждам с идеята че сам си у нас ...и гледам страна стая ..други чаршафи ...и някакъв хърка до мене ...Боже викам си къде съм ? Взе ми време докато се усетя  girl_wink

2.Кой е последния жест който те накара да се усмихнеш?Дъщеря ми - легнала пред прозореца и се пече била на плаж ....

3.Какво ти дава форума и как попадна тук?Вече казах няколко лафа , но форума е живот все едно пак съм си у нас с приятелки на сутрешно кафе и си говорим кои какво е готвил снощи, кои се скарал с мъжа си , къде пуснали евтини ботуши:)))

4.Искаш ли да направиш някаква голяма промяна в живота си и ако да каква?По голяма промяна от това да си зарежа къщата и работата и да отида на другия край на света , че и малко по нататък - здраве му кажи  shok Бих искала да осиновя дете ....вече предприехме и действия но ...като на всякъде редица ограничения и ме е страх докато мине процедурата да не ме е завъртял живота и да си сменя мнението . Но като гледам на там вървят нещата ...исках докато моите са малки още едно гардже да дойде , но тук с предимство са бездетните родители които са 80% от желаещите .Така е и редно , одобрявам , но докато дойде нашият ред казаха че може да вземе 5-8 години .....До тогава я камилата , я камиларя ......

5.И в живота ли си такава майтапчийка  както тук?Като че ли с шега по лесно се оправя всичко а аз съм голям фен на Чудомир како Сийке .....

6.С кой би искала да се запознаеш на живо от форума?Е това не е чесно - всички искам да видя , аз така или иначе ви познавам остава само да вържа лица към Никовете ....

7.Весело дете ли беше и кой е най хубавия ти детски спомен?Растях в свят на възрасни и се държах като възрастна , но най хубаво беше при баба и дядо на Враца .....Родена съм и съм живяла във Варна иначе .....но  в балкана е моя дух в гниетените чушки с боб Bravo

8.Обичаше ли да парвиш бели като малка и коя е най щурата беля?Абе не бях и от кротките .....Баба пиеше кафето с 5л. захар и аз сложих сол в захарницата и ......

9.На кого от дмата по характер повече приличат децата ти -на теб или на съпруга ти?Марти определено прилича на баща си и от вънка и от вътре:) Виж Тиа ....малко повечко има у нея от "врачанският ми нрав" виж на външен вид и тя като Ники ...Съдба .....


10.Кой е любимия ти плод?Ям всьо и все ....има разни чудесии тука дето не знам как се ядът но съм гото ва да експериментирам , по тоз повод и направих кьопоолу от авокадото - ама сполучливо излезе ! Изядохме го и сме живи още smile

11.Кой е човека който най много ти липсва от БГ?След домочадието ми , което си е в реда на нещата най много ми липсва Зефи ..... Зефира е приятелка , от онези на които можеш да кажеш всичко и никога няма да те осъдят дори и човек да си заклал ..... За това когато ме стегне шапката грабвам телефона и .....2ч без да спираме lol
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #5 -: март 07, 2011, 18:24:24 »

7.Весело дете ли беше и кой е най хубавия ти детски спомен?Растях в свят на възрасни и се държах като възрастна , но най хубаво беше при баба и дядо на Враца .....Родена съм и съм живяла във Варна иначе .....но  в балкана е моя дух в гниетените чушки с боб Bravo

Веси, душичко, много живичко разказваш, образ си голям, а сега даже ми се изясниха някои неща. Е т'ва е врачанската жена бе. Хихихихиихихих. Бодна ме в сърцето с това яко признание за балканския дух. Нали и аз съм си врачанско чедо, та мило ми става като видя свестен човек от там. Bravo Bravo Bravo
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 07, 2011, 18:41:10 »

Леле, ей сега ще ми напълниш душата с бисерите си  girl_in_love Талант си голям да разказваш и винаги постовете ти носият голям заряд. Стига хвалби - да те поразпитам и аз.

1. Успя ли в Канада да се почувстваш "като у дома си"?
2. Кое е любимото ти цвете?
3. Романтична натура ли си? А съпругът ти? Кой е последният романтичен жест към теб?
4. На какво мирише твоето детство?
5. Ако имаш 5 дни без децата и ангажименти, какво би правила?
6. На какво се опитваш да научиш децата си?
7. В какво вярваш?
8. Коя е най-съкровената ти тайна?
9. С какво те промени майчинството?
10. Някакви хобита?



Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #7 -: март 07, 2011, 23:08:26 »

Викам си аз да си лягам , че гостите може да искат да си ходят , но не би .... аде да ви почерпя, че да не ме разправяте по съседите каква домакиня съм  pleasantry


* s_74big.jpg (34.44 KB, 348x261 - видяно 2654 пъти.)
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #8 -: март 07, 2011, 23:48:22 »

Ето я и поредната доза отговори smile

1. Успя ли в Канада да се почувстваш "като у дома си"?
Поживял ли си в два свята се разболяваш от онази болес дето не знаеш ни кои си ни къде си ! Аз се чувствам добре и на двете места  smile Но където и да съм все нещо липсва и неизбежно почваш да сравняваш ... но когато всичко е в поносимите рамки е нормално. Тука тези серсеми , ядът щотот са гладни, не изпитват нашенското удоволствие от яденето . На първото новогодишно парти на мъжа ми с очите си видях как 600 човек се нагълтаха като юрдеци за 45 мин и дори им почистиха масите  Oh my ... Няма да ви казвам от любезност как се нагълтах и аз та после 3 дена стомаха ми не можа да смели поетото количество  cray

2. Кое е любимото ти цвете? Определео съм в категорията запален цветар , но никак не обичам капризни цветя, от онези дето ги поливаш през 3 дена с по 5 капки преварена вода . Намират ми се няколко палми и друга зеления , но напоследък едната нещо взе да не ми харесва .....е открих и причината за увяхването ....полива се с една чаша  ябълков сок ежедневно .....на мама малката мадама решила да "могне"
 
3. Романтична натура ли си? А съпругът ти? Кой е последният романтичен жест към теб?Зависи кои как разбира романтиката ...малко съм анти за плушени сърца и разните му там финтифлюшки Дали много ми е паднал стандарта или друго , но романтиката е в буркан сладко от дюли , намерен кои знае как и купен кои знае от къде ....Ех а преди гарджетата имаше и свещи , сега е опасно някои може да ги изяде .....и ароматни вани ....сега водата свършва докато доиде ред аз да взема душ.... Но както казва Ники сега сме женени не сме влюбени ....
4. На какво мирише твоето детство? Нинче ако ти кажа ще се смееш ....на пукани люти чушлета в марината от оцет олио и чесън и на топла питка опечена на баба ми в електическата тенжУра. Ама чушлетата са толкова люти че докато ги пука всички в кухнята се разреваваме .....

5. Ако имаш 5 дни без децата и ангажименти, какво би правила?[/u Ете тука ме свари неподготвена ...със сигурност 1 ден ще си отспя ....после .... после ще се върна пак в лудницата щот нито те без мене нито аз без тях .....

6. На какво се опитваш да научиш децата си? Едва ли съм по различна от другите майки , кои би научил детето си на нещо лошо ...опитвам се да ги разбирам, като , че ли ако разнищиш един проблем е по лесно да му намериш решение от колкото да казваш - "това е така , защото е така" Е налага се и ползването на по макаренковски методи ...но по добре да нашляпаш дупе от колкото после да биеш дупище ...ако ме разбрахте .....
 
7. В какво вярваш? Вярвам в себе си и в ръцете на мъжа си .
8. Коя е най-съкровената ти тайна? Оле настъп ме по мазола , ама споделен грях - половин грях Ще кажа ама ми трябва повечко време .....

9. С какво те промени майчинството? Направи ме по търпелива ....и усещането да откриваш света през техните очи е невероятно .....

10. Някакви хобита?То напоследък време не остава , но съм бояджиика както Ники казва smile Всъщност декупажа ми е страстта ...толкова проекти имам и материали съм си наземала , че само чакам да изляза в пенсия и ги мятам smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 08, 2011, 00:16:46 »

Отивам да пукам пуканките и засядам в очакване на голямата ти тайна girl_wink
Ще се радвам, ако ни покажеш някое твое творение. И аз харесвам декупажа, но за сега само на хартия пробвах веднъж - за 40 коледни картички тази година. pardon
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 08, 2011, 00:42:32 »

Хайде и аз да задам няколко въпроса smile

1. Кое качество цениш най-много в един човек и защо?
2. Как се запозна със съпруга ти?
3. Любимата ти книга е?
4. Как си представяш един идеален ден?
5. Съжаляваш ли за нещо и ако да защо?

Благодаря предварително за отговорите smile
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #11 -: март 08, 2011, 00:52:20 »

Ето я на и тайната ...... някъде преди новата ера когато бях студентка 3 за 4 курс работех като сервитьорка на Златните... Идват двама германци "острилки" / за не просветените от Източна Германия/ и поръчват две порции спагети и бутилка вино .... Само за сведение - това е малка поръчка и бакшиш от нея не се очаква, та сервирам аз манджата , суетя се около бутилката вино и се усуквам около тях като гладно куче около кебапчииница , сменям пепелници , питам как са как е храната , абе по мазна съм от размразена свинска мас .... Иде ред за сметката , като днеска я помня 12 000 лв. /бяха времена когато имаше банкноти по 100,200,500,1000,5000 и 10 000лв./ И милият германец вади портфеила и почва да брой , брой той ама вместо банкноти по 500лв ползва тези от по 5 000 .... Аз не че съм чесната Калиопа от горната махла , ама на езика ми да кажа "Хер бъркате се" , ама един рогат ме подпира изотзад и вика "Трай туй ти е таксата за следващият семестър" и докато се борят рогатия и този с крилата в главата ми Хер Германеца си плати и бакшиш ми остави ... Прибрах си паричките и и викам на съвестта ми , хай сега зорлем не си му ги взела , той сам ги даде пък и подпомага обучението ти ...значи кауза благородна ...Та така де , замълчах си ...ама това между нас да си остане  ;)Пък и толкоз отдавна стана , че е загубило давност .....Оф , дядо попе олекна ми .....
Айде питайте таман съм загряла ....
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #12 -: март 08, 2011, 01:12:05 »

1. Кое качество цениш най-много в един човек и защо?
Като, че ли  откровенноста е нещо особенно важно за мене Хич не ги долубвам мазниците и лицемерите ....

2. Как се запозна със съпруга ти?
С Ники се знаем от "деца" но после сменихме апартамента и не го бях виждала има няма 20 години Oh my ... мале колко съм "пораснала"  Wink Срещнахме се на улицата случайно , преди почти 6 , той вече живееше в Канада и гостуваше на майка си .От един град сме - Варна и така ....

3. Любимата ти книга е?
Птиците умират сами ...по някакво страно стечение на обстоятелствата имаме доста сходни моменти с главната геройня....Това е и причината да домъкна моята Библия и в Канада ...пълна с разни парченца от БГ- сушени цветя, парчета салфетки, няколко снимки ...все сантименти от важни за мен моменти ....

4. Как си представяш един идеален ден?
Всички да спят поне до 9 закуска , кафенце на вънка , обяд - всички да искат да ядът , следобедна дрямка - всички да заспят - евентуално шуну-буну с Ники , след обед разходка , никои да не е крив напикан или наакан, децата да вечерят и да си лягат вече е 20 ч. Вечеря за мен и Ники малко вино ..хубаво филмче и по възможност всички да спят цяла нощ:)   Много прозайчно и просто , но в много слуай неизпълнимо .....

5. Съжаляваш ли за нещо и ако да защо?
За нищо не съжалявам каквото дошло такова , трябвало да се изживее , живея за бъдещето не живея с миналото ......
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 08, 2011, 01:15:14 »

Честито столче, Веси!!! Bravo
Да те почвам и аз сега! blum
Ти си много позитивен човек, наистина, но какво може да те натъжи в ежедневието?
Как "се лекувате" с твоя човек Ники след караница?
Напомняш ли на дечицата си коя е родината им и как?
Гони ли те носталгията понякога?
Кога и къде се чувстваш най-щастлива и необременена?

Друго не ми идва на ум! Това е от мен! И аз ти благодаря за отговорите! give_rose
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 08, 2011, 01:35:13 »

Хайде и аз да не остана по-назад се нареждам с една порцийка въпроси! blush

1.Кой е най-тежкият момент за теб?
2.Ако трябваше да пишеш филм и сценария е на база твоят живот...какво би било заглавието?
3.Любима детска играчка?
4.Какво би искала да се промени в човека до теб?А изобщо искаш ли?
5.Готова ли си,ако трябва да се преместиш и в друга държава заради половинката си?
6.Кой е най-голмият ти страх?
7.Суеверна ли си?

Хайде за сега стига толкова иот мен,че да не прекаляваме! blush
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #15 -: март 08, 2011, 17:44:15 »

Гледам да отговарям своевремнно но тази часова разлика си казва своето !

Ти си много позитивен човек, наистина, но какво може да те натъжи в ежедневието?
Благодаря за определението миличка , единствено тежък здравословен проблем на хората около мен би ме разстроил, иначе смятам че за всичко си има решение , стига да не се действа прибързано .

Как "се лекувате" с твоя човек Ники след караница?
Майтапа на страна , но до сега не сме имали такова състояние ! Може би защото той е доста спокоина натура, може би защото и двамата имаме добро чувство за хумор , накак си успяваме да избеглем тези ситуациии

Напомняш ли на дечицата си коя е родината им и как?
Те са много мънички и за сега единствената връзка е езика .За Тиа БГ е баба по телефона и шарените книжки с приказки които пристигат. За жалост знам , че те са канадци но искренно се надявам в душите им да остане местенце за БГ ....

Гони ли те носталгията понякога? ОООО това е чувство от което не можеш да избягаш , ежедневно изниква някакъв спомен които те връща в "другия" свят.Ей на и днеска 8 март ....стиснала съм тука едни бикини и такава силно емоционална еуфория лъха от тях едни нищо и никакви гащи .......поплаках си , сега ще звънна на тоз и онзи и ще отмине , до утре когато ще се присетя за нещо друго .....


Кога и къде се чувстваш най-щастлива и необременена?
КОга - когато всичко е под контрол и върви по план, къде - където и да е стига да върви по план и да е под контрол:)
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 08, 2011, 17:54:54 »

Благодаря за отговорите, мила! И ме развесели  funnytooth и ме понатъжи cray! Но ми харесаха! good
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #17 -: март 08, 2011, 20:25:38 »

1.Кой е най-тежкият момент за теб?
Роси тежко ми е по празниците , като на всички нас , и днес хем ми е приповдигнато хем ми е едно ревливо ...

2.Ако трябваше да пишеш филм и сценария е на база твоят живот...какво би било заглавието?
"И на мойта улица изгря слънце"



Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 09, 2011, 12:13:39 »

Ехоооо Весииии,

първо да ти кажа, че си ми много симпатична и имаш страхотно чувство за хумор  good Продължавай все така!!!

Сега да видим какви въпросчета съм измислила:

1. Какво си работила във Варна преди да заминеш за Канада и като пристигна в Канада работи ли нещо? Какво точно искаш да работиш вбъдеще? Добре, че ти е приложима специалността там  good

2. Мислили ли сте да осиновите дете от БГ (мога да те свържа с един дом в СтЗ, много често осиновяват техни деца от Америка, Холандия и т.н.). Би ли осиновила ромче?

3. Кажи някоя най-нова/може и стара смешка около децата? (това с препичането на слънце беше много идейно smile

4. Водили ли сте малката в БГ? Тук ли предпочитате да си прекарвате отпуската или на някое екзотично място?

5. Как успявате да не се карате с Ники? И моя Ники е много търпелив, но аз много мрънкам за тази Сф значи, тук така ни падна стандарта, че умирам от яд, неговата пол. заплата за кредит, моята пол. за ясла ... Как се въздържаш да не мрънкаш като ти дойде нанагорно, че си на друго място?

Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 09, 2011, 13:21:56 »

Ееееее Како Сийке, айде и аз да те метна  blum на пържещият стол  give_rose
(уж четох какво са те питали другите, но ще извиняваш ако се повторя)

Та така:

За какво мечтаеше като малка(в тинейджърските си години)? И за какво мечтаеш сега?
Каква искаше да станеш като пораснеш?
Как си представяш старините си?
Плачеш ли често? И ако да, за какво?
Приемаш ли съвети лесно или като един типичен водолей си правиш каквото си знаеш?!
Лесно ли отказваш услуги?
Кое е най-романтичното нещо, което Ники е правил за теб? А ти за него?
Каква музика слушаш?!

Ми това е засега  give_rose give_rose give_rose



Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #20 -: март 09, 2011, 17:47:59 »

Продължавам да отговарям да не мислите , че съм ви забравила , предупреждавам че е на етапи и някои път се чака повече от един секунд и една милимунда ,ама и аз челяд имам .....Та да довърша Росито :
.Любима детска играчка?
Честно казано май нямам , повече си падах по книжките ...сега обаче имам ....Една Ариел на Тиа ..такъв фен съм и не давам косъм да падне от главата и smile

4.Какво би искала да се промени в човека до теб?А изобщо искаш ли?
А сакън да си стой такъв какъвто е , таман съм му свикнала и на вървежа и на пърдежа:))))

5.Готова ли си,ако трябва да се преместиш и в друга държава заради половинката си?
Таз работа вече я свърших преди 6 години .......

.Кой е най-голмият ти страх?
Само се моля да сме здрави за да се радваме един на друг и да гледаме гарджетата как растат ......

7.Суеверна ли си?
Ако кажа НЕ ще излъжа , но и чак да изпадам в паника ако изляза с десния крак от вкъщи ...не не и това не съм .....
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #21 -: март 09, 2011, 18:02:52 »

Айде сега и на Мая ...

1. Какво си работила във Варна преди да заминеш за Канада и като пристигна в Канада работи ли нещо? Какво точно искаш да работиш вбъдеще? Добре, че ти е приложима специалността там
В БГ работих на клона  blum Диеркция Земеделие и гори - клон на Министерство на Земеделието за Варна. Бях Главен експерт и ръководех агростатистическите наблюдения за Североизточна България - Варна,Добрич,Шумен,Силистра и Търговище ....Ех голяма работа бях и много важна ....НачЕлник ! Най-шастивото ми време ....... В Канада ..да работих ако въобще може да се нарече работа маймунското ми изпълнение. Бях hostess с две думи настанявах клиенти по масите в един ресторант .Само да отбележа че тази позиция заемат девойки между 16-18 г. защото не могат да са сервитьорки - не е разрешено да влизат в бара ...Та бях сигурно най-дъртата hostess в града ... но много ми помогна с езика , да се справя с културата абе въобще полезно беше ... Добре че Ники печели достатъчно щото моите стигаха точно за един фризьор /тук подстригване с боядисване - мин 130$/ И както се казва и кака си има една сметчица ...бих искала тук да започна в някоя фирма за дистрибуция на торове и препарати или да се занимавам с потдръжката на тревата и зеленината на някои голф клуб ......Ех мечти .....да видим какви ще ги свърша ....Спирам за сега после в обедната почивка ще довърша ,защото живота започва...ядяне миене биене....умножено Х 2
 
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #22 -: март 09, 2011, 23:53:19 »

Ето го и продължението ....

2. Мислили ли сте да осиновите дете от БГ (мога да те свържа с един дом в СтЗ, много често осиновяват техни деца от Америка, Холандия и т.н.). Би ли осиновила ромче? За осиновяване от БГ е трудна ако не невъзможна работа да осиновяват от чужбина , но .... трябват 3 пъти повеч време и средства , а аз не разполагам с тях. За ромче, абе кажи направо циганче , ако е по беличко може smile Майтапа на страна нямаме изисквания от рода на :да е с музикални наклоностти или да са от силистренско ... За мен такива условия са направо несериозни. Ми то и аз искам моите деца да са музикални ама не са ....от маймуна , маймунки от кратуна кратунки , да ги връшам ли сега smile

3. Кажи някоя най-нова/може и стара смешка около децата? (това с препичането на слънце беше много идейно  Мая ти по добре от мене знаеш , че бисерите валят ежедневно , ако не ежечасно , всичко попива малката главица и възпроизвежда . Онази вечер баща и и подрязва бретончето , тя седи на гърнето .Аиде вика Тиике готова си стани да видим как е станало , тя се надига поглежда се в огледалото  и вика "Ей тати супейр"  danceg

4. Водили ли сте малката в БГ? Тук ли предпочитате да си прекарвате отпуската или на някое екзотично място? Като направи Тиа 1 г. и решихме да я водим да я показваме ... Най - глупавото нещо което съм равила ..някъде вече разказвах за перипетиите си на Лондонският Гатуик. Относно отпуските , много е сложно като живееш между два свята ...хем ти се прибира да си видиш домочадието , хем ти се иска найстина да отидеш да починеш някъде. Щото моито хавайско цвете /свекърва ми/ си е на стария стандарт, отпуската е да се правят ремонти ,  ако и да се държи като Парижанка. Още с идването като го награби Ники ....та ограда да ми построиш на вилата , та прозорците да ми премаджуносате , смля го и мене покрай него , но това защото човека е кротък , виж брат му не и цепи басма - "Аз вика съм на почивка - наеми си хора ремонтирай си" И това не го одобрявам , но кои ме пита мене. За нея не ми се говори ... а и ше изместя темата , доста негативи съм и събрала ...като всяка снаха  girl_wink

5. Как успявате да не се карате с Ники? И моя Ники е много търпелив, но аз много мрънкам за тази Сф значи, тук така ни падна стандарта, че умирам от яд, неговата пол. заплата за кредит, моята пол. за ясла ... Как се въздържаш да не мрънкаш като ти дойде нанагорно, че си на друго място?
Мая трудни моменти има на всякъде ... зачекваш тема която е много странна .Моето мнение е че като съм се подписала да го взема този екземпляр го приемам такъв какъвто е със всичките му хубости и трески за дялане и ...никакви опити съм си обещала да не правя да го променям той си е такъв на 38 години да го превъзпитавам ....глупаво . Това за мен е една от основните причини за разпада на връзката - той примерно пиел , и тя пак се жени за него и си мисли че ше спре , да ама той не спира и тя казва простак не мога да живея с него .... ми ти като знаеше що го взе?
Друга точка от дневният ред която май е на първо място са ПАРИТИ ..... имаш ли основното , не казвам елементарното , всичко е по друг начин. Да е жив и здрав да работи моя Ники, всеки ден си казвам каква щастливка съм , мога да си стоя в къщи и да си гледам децата , мога да им купя всичко за да имат нормален живот - храна, облекло, забавления без да мисля с какво ще платя тока утре.... И не мислете че сме някакви бохеми - милионери , напротив , пазаря дрехи  на разпродажби, вардя намаленията в супера , гася лампите да икономисвам ток ......
Не знам на кое място да сложа разбирането , не си позволявам дребни неща да ми развалят дните ...Да той не е изхвърлил кофата с мръсните дайперси вечерта и всичко смърди на умрели вълци , сигурно е бил уморен , а може и да е забравил . Като се прибере той казва " Ти излез малко без децата вземи въздух , ще изкукуригаш " и го казва защото съм му "наредила" да си измие ръцете ..Та това е да успееш да видиш света през очите на другия ...
Дано да съм била изчерпателна ...

Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #23 -: март 10, 2011, 00:25:43 »

Следващата партида е за pavla
За какво мечтаеше като малка(в тинейджърските си години)? И за какво мечтаеш сега?
 Като малка мечтаех да порасна  blum Сега мечтая да видя децата си пораснали добри и разумни хора ...

Каква искаше да станеш като пораснеш?
Винаги съм мислела че ще се занимавам с нещо техническо пък гледаи къде ме отвя вятъра - агрономия ...

Как си представяш старините си?
Предтавям си се како Сийке на около 65-70 с бели шорти и капела на плажа в  Коста Рика с коктейлче с черешка в ръка ....

Плачеш ли често? И ако да, за какво?
Носталгията яко ме тресе , като гладен циганин джанка .... Изникне ли някои предмет или случка в съзнанието ми от БГ и те сълзите сами си рукват ...и вчера си поплаках , над едни гащи да им се невиди и гащите и чудото ....ама толкова емоции събудиха в мене ....

Приемаш ли съвети лесно или като един типичен водолей си правиш каквото си знаеш?!
Обикновено съм се научила да си задавам въпроса "Абе тоз човек що ми го казва туй нещо , причина има някаква ?" ...И после си прав както аз си знам  blum

Лесно ли отказваш услуги?
Ми де да знам скоро никои не ми е услугвал с нещо ! Представям си фисиономията на съседката докторка ако ида да и поискам да ми услужи с едно яйце  Oh my ... Oh my ...

Кое е най-романтичното нещо, което Ники е правил за теб? А ти за него?
В дребните жестове е моята истината , в метнатото върху ми одеяло докато съм задрямала кърмеща на дивана , в обелените картофи , докато аз се мъча  да въведа ред по изцапаната със сладко коса ...А за него ...като го знам колко обича да си кара мАтора ..айде този викенд си фрии иди се забавлявай ...

Каква музика слушаш?!
За всяка музика смятам, че си има място и време ... Хич не ми уйдисва да ям пържола да пия вино и да слушам Вивалди ... по сгодно иде мустака на Републиката да ми пее "Кръчма е душата ми ...."
Времето на Вивалди е като се мъча да почина ...да "боядисам" нещо ....за декупажа ми е думата ....
За днеска толкоз ....питайте не ме жалете ако знаете колко се забавлявам ...пък и на ум не ми е минавало , че моита особа може да предизвика някакъв интерес ....
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 10, 2011, 10:31:44 »

Веси,

мерси за отговорчетата! smile Много ми хареса това с "хавайското цвете"  pardon как ги измисляш, незнам! smile
Те повечето са такива едни цветя ...

Веси, мисля че си отговорих на въпроса за вашето разбирателство с Ники, това с излизането на въздух е страхотен жест, на мен никога няма да ми го предложи, сигурно е въпрос на възпитание или нещо такова. По-егоист си пада моя човек и непукист явно. Има пък други пол. страни, за тях ще трябва да мисля ...
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 10, 2011, 13:19:17 »

Ох, че интересноооо........... Чета, забавлявам се и се натъжавам едновременно  give_rose give_rose Толкова живо разказваш!

Хайде и от мен няколко въпросчета...

1. Кое е нещото, с което някой може да те впечатли най-лесно?
2. Разкажи случка от твоя живот, която никога няма да забравиш (преди раждането на дечицата ви)?
3. От кого си наследила това прекрасно чувство за хумор?
4. Кога се влюби за пръв път? Ако искаш разкажи малко за първата си любов  smile
5. Имаш ли приятели канадци?
6. Какво може да те накара да се вбесиш на някой? Как се справяш с това чувство?
7. Обичаш ли изненадите? Коя е най-голямата изненада, която Ники ти е поднасял?
8. Харесваш ли българските традиции? Спазваш ли ги? Има ли канадски традиции, които вече са станали част от вашия живот?
9. Българска ракия или канадско уиски?
10. Разкажи малко за мястото, на което живеете?

Засега толкова, а може и пак да се включа по-нататък  blum blum blum


Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #26 -: март 10, 2011, 17:59:25 »

Бени почвам те и докъдето стигна .....

1. Кое е нещото, с което някой може да те впечатли най-лесно?
Както сте разбрали аз съм по жестовете .... дребни неща много ги ценя ....на 8 март , една БГ мина и ми метна едни зюмбюли ...толкова им се зарадвах ...то май всеки мина този ден и ми метна по нещо ....мили хорица как да не ги обичаш ...

2. Разкажи случка от твоя живот, която никога няма да забравиш (преди раждането на дечицата ви)?
Ама много ме човъркате и ме пращате години на зад .... Няма да забравя жеста на Директора ми , както аз го наричам другаря Георгиев:) Та реши той да ме повишава но се оказва че съм само бакалавър, а трябва да съм магистър.Има дупка в закона която позволява повишение и ако съм започнала магистъра . И така подавам документи за магистър , приемат ме иде рад да се запиша ама трябва и такса да се плати , заплата далече , баща ми беше в странство вика ще ти пратя пари ама след седмица ..И така седя аз , пуша плача и си чукам главата от къде да взема пари. Идва другаря Георгиев поглежда ме и вика сега пък какво стана ? И аз хъката-мъката ...Извади си човека портофела и ми даде 500 лв. вземай вика и отивай да плащаш , аз ги бях приготвил за тухли тези пари ама тухлите ще почакат .....Как се забравя такова нещо .....


3. От кого си наследила това прекрасно чувство за хумор?
 Като че ли от баща ми , но то се доразви с изчитане на всичко що Чудомир е написал како Сийке ...

4. Кога се влюби за пръв път? Ако искаш разкажи малко за първата си любов
Ей ...то кога беше то ..преди да почна да ползвам бастуна или след като ми сложиха чейнето smile Бах на 17 той на колосалните 20 ... любов ли бе да го опишеш .... цели 7 години ....та абитюрентският ми бал , после какдидатствахме заедно , приеха ни , студенство , дипломиране ...започнахме работа ...много добър, мил и романтичен човек .....Но когато установих , че с проблема "власта майка " няма да се справя и трябва да чакам нейното "да" просто си тръгнах ... не съжалявам ... За да го преживея работих , работих и работих и станах начЕлник ....
 
5. Имаш ли приятели канадци?
Намират се , но толкова са различни .... единствено сме по близки с едно семейство което има по отворен мироглед ...

6. Какво може да те накара да се вбесиш на някой? Как се справяш с това чувство?
Лицемерието и дребните тарикатлъци .... Не се справм ..просто го забравям ..или по скоро го слагам някъде дълбоко в себе си .

7. Обичаш ли изненадите? Коя е най-голямата изненада, която Ники ти е поднасял?
Хе хе , че кои не ги обича ... да ти кажа за последната , но тя е с малко предистория .....Пристигна тука през ноември една мома БГ - 20 годишна с висок стандарт - само цигари Дъхил пуши, фрешове смУчи , ягоди яде и вода Перие пие ....Викам му аз на КОлето ....бе купи ми една такава вода бе , моля ти се , може и бръчките ми да се опнат ако я изпия .... И подаръка за 8 март беше - рози и една бутилка Перие  Girl_hide.Ама толкова се смях ...още се смея   .... пих я в кристална чаша , по мъъъничко че да и усетя вкуса и да окаже благотворно влияние на фейса ми ... Казвам ви отврат ...по гадно нещо не съм вкусвала а я водят шампанското на минералните води ... От това по голяма изненада здраве му кажи ...сега си пазя бутилката , на ваза ще я правя....

8. Харесваш ли българските традиции? Спазваш ли ги? Има ли канадски традиции, които вече са станали част от вашия живот?
Дядо ми беше свещеник , у нас се почитаха и Коледа и Серни заговезни ..Още помня баба която завиваше прозореца с одеяло на Коледа докато дядо четеше служба в тесен семеен кръг , сакън да не ни видят ... Та продължавам да ги спазвам, аз така съм научена , така ще науча и децата си , виж Ники той "комсомолец" малко е анти ама ме търпи ..А за Канадските приехме с отворени обятия Деня на благодарността - малко го побългарихме , пак правим пуйка ама с кисело зеле , щот тука я пълнят с мокър хляб ..само сасипват хубавото животно . Те май и Канадците не знаят за какво благодарят , но за нас е добър повод да се видим с приятели и да изядем една пуйка smile
На другите ще отговоря после ...на очивката smile
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 10, 2011, 19:14:50 »

От сърце ти го пожелавам тва  с шортите, капелата и коктейлчето...

Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #28 -: март 10, 2011, 23:18:34 »

Pavla  мерсаж за пожеланието , може и среща да си чукнем ако искаш , ама с писмо ще те поканя , че сигурно ще съм глуха и няма да мога да ползвам телефона smile Останаха още няколко въпроса да ги довърша викам ...
9. Българска ракия или канадско уиски?
 Като един отявлен мохабетчия , съм си с 2 ръце за ракийката . Като се прибираме винаги мъкнем и нали сме си тарикати , по канадският стандарт с Ники не се водим семейство защото сме с различни фамилии е верно той Киров, аз Кирова ама за тях една буква разлика си е различна фамилия .И като такива всеки си носи неговия си алкохол , даже последният пък курдисахме Тиа върху куфарите , та им вдъхнахме доверие и не ни проверяваха .По този повод да отворя една скоба , много е смешно като слезеш на летището в Калгари и те посреща огромен плакат "Носите ли ?" и като са ги наредили едни суджуци, едни наденици, саламурено сирене , абе знаят ни адета , но храна е забранено да се внасе глобата е много солена . Един познат разправя как на летището в Торонто митничаря го попитал на чист български "Извинете носите ли сланина за мезе "  Oh my ...  После разбрахме , че същият този митничар е женен за дъщерята на една жена от нащо село и от там знае и за сланината и за мезето smile

10. Разкажи малко за мястото, на което живеете?
Имат тука обичай канадците , като им отидеш за пръв път на гости да си покажат къщата , и като те заразвеждат из стайте .В началото малко ми беше неудобно и все виках а не но Ники каза че ги обиждам . Та така мислех да ви поканя на гости у дома - виртуално - но май нещо не ми се върза , да не взема пък аз да ви обидя. Иначе на кратко живеем между Калгари и Едмонтон , града се казва Червената сърна smile Равно, равно като тепсия и като дукне от север няма къде да се спре .Повече за наше село съм писала тук http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,28087.30.html

Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 11, 2011, 09:53:16 »

Весиииии, ти разказа ли някъде за канадската сватба? Мнооого обичам сватби, давай!  yahoo

Това със сланината е много сладурско smile
Ние скоро изпращахме един приятел за Холандия и баба му милата му напълнила куфара с храна, нооооо тежичък дойде и той бая се замисли с какво да се прости на летището, за да стане допустимите кг. (даже Ники му вика: Помисли си какво най-малко ти се яде?"  crazy ) и извади момчето .... една торба фасул .... е нямало там! smile Много беше весело!
А вие измисляте ли как да си скриете храната из куфарите или няма начин?
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines