Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 22:22:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 306270 пъти)
 
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #90 -: юли 25, 2011, 13:21:05 »

Момичета, имам 2 орхидеи phalaenopsis, които ми подариха за сватбата. Едната е мини, а другата си е нормална. Така или иначе малката вече прецъфтя, а голямата има още няколко цвята, но скоро и те ще паднат. Първо, мога ли сега да ги пресадя понеже още са си в пластмасовите саксии? И второ, казаха ми, че им се режели стъблата, но кумата ми отрязала нейната и вече не става висока, та да ги режа ли и аз или няма нужда?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: юли 25, 2011, 21:14:10 »

ето част от обещаните снимки.съжалявам за лшто качество.тея дни ще пусна и на другите ми китки
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: юли 25, 2011, 21:19:17 »

Момичета, имам 2 орхидеи phalaenopsis, които ми подариха за сватбата. Едната е мини, а другата си е нормална. Така или иначе малката вече прецъфтя, а голямата има още няколко цвята, но скоро и те ще паднат. Първо, мога ли сега да ги пресадя понеже още са си в пластмасовите саксии? И второ, казаха ми, че им се режели стъблата, но кумата ми отрязала нейната и вече не става висока, та да ги режа ли и аз или няма нужда?
Аз моите ги орязах.Ето да видиш как бяха преди.Не съм ги пресаждала.Тука на снимките вече са пуснали нови клонки встрани.Доста време седяха само на пръчки и си мислех дали не съм сгрешила.Но после изкараха пръчки и цъфнаха.
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #93 -: октомври 03, 2011, 11:15:33 »

Здравейте и от мен, момичета. Записвам се в темата, тъй като от скоро и аз съм запалена по отглеждането на цветя.  Wink  Имам вкъщи една орхидея, но ми се искаше да я пресадя в по-голяма "саксия", но не знам от къде да намеря почва. Знаете ли къде продават? Вие вашите пресаждате ли ги?
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #94 -: октомври 03, 2011, 11:18:35 »

Почви продават и в цветарските магазини. Поне аз от там съм с купувала. Но мисля, че вече е късно за пресаждане на цветя. Попитай за всеки случай в магазина.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: октомври 03, 2011, 12:52:02 »

Barborana в цветарските магазини продават специална тор за орхидеи.Аз моите никога н съм ги пресаждала така че не мог да ти помогна в това отношение.Сега на моите цветовете им окапаха и съм ги орязала.
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #96 -: октомври 03, 2011, 14:22:23 »

Благодаря ви.  give_rose Не съм виждала по магазините, но то вероятно е, защото не съм търсила до сега  Wink
Миши, мислех да ги пресадя като им окапят цветчетата.... все пак ще се поинтересувам по въпроса
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: ноември 17, 2011, 12:59:21 »

Не мога да не се похваля с моята роза,която е на терасата и все още цъфти като луда. И зелената ми хризантема вече цъфна и съм много доволна.  yahoo
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #98 -: ноември 17, 2011, 13:18:09 »

gucci  за първи път ли режеш орхидеите след като прецъфтят или вече имаш опит с тях? Ако да, след колко време почват да цъфтят наново и трябва ли да направя нещо специално за моите орхита, за да ги накарам?

С моите орхита съжителстваме от 3 месеца, след като прецъфтяха пуснаха по едно ново листо и сега почиват с по-редки поливания. Само им пулверизирам корените (където се виждат)  с вода и малко разтворен тор за орхидеи 2/3 пъти седмично.

Казаха ми в цветарския, че се пресаждат, чак като цялата саксия се запълни с корени( веднъж в годината сигурно) и също, че трябва да са в прозрачна саксийка.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #99 -: ноември 17, 2011, 13:20:30 »

А аз имам проблем с моя Антуриум - уж ще цъфти обаче какво се получава ,преди клончето с цвета да се изправи ,клончето се пречупва  crazy
Някъде бях чела че до февруари са в период на спане,а моя не е спрял да пуска листа  crazy и никакъв "зимен сън" не го вълнува
Дргото странно нещо е че,орхидеята ми изкарва ново стъбло , а сега май трябва и тя да спи ??незнам какво им става на тез цветя ,ама полудяват май и те.
Някой отгелждал ли е Афеландра?Цветовете почти изпадаха , и сега чета в интернет,че трябва да се подрязва ама кое да се подрязва така и не разбрах crazy

Nina Style ,и розата и хризантемата са много красиви .Хризантемата вън ли я гледаш??

KIWI някъдве бях чела че на орхидеите им било хубаво да са на "тясно"
Моята я пресадих в стъклена кашпа ,която не беше по голяма от оригиналната прозрачна саксия.
« Последна редакция: ноември 17, 2011, 13:22:36 от Bibsi8792 » Активен
MilenaOga
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91


Сключихме брак на 10 Септември 2011


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: ноември 17, 2011, 13:24:57 »

Момичета аз искам да ви попитам за "драцената". Имаме една вкъщи вървеше много добре -голяма, но последните месеци почна да пожълтява и оклюмва sad Сменихме саксията, че беше малка наистина корените малко бяха поисъхнали и е засадихме в по-голяма, но няма развитие продължава да умира малко по малко, а сега като се загледах отстрани до стъбълцето е започнало да расте ново зелено стръгче smile Какво да правя с това цвете? Някой знае ли? sad
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: ноември 17, 2011, 13:30:00 »

Bibsi8792 Да навън я гледам в саксия. Хризантемите издържат на студено. MilenaOga За драцената и моята нещо взе да пожълтява от както я внесохме вътре на топло. А винаги си е стояла зимата на същото място.  sad Щом сте я местили е възможно сега да боледува и нашата беше така,но се оправи. Не я наливай много с вода.
« Последна редакция: ноември 17, 2011, 13:31:38 от Nina Style » Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #102 -: ноември 17, 2011, 13:31:20 »

Момичета аз искам да ви попитам за "драцената". Имаме една вкъщи вървеше много добре -голяма, но последните месеци почна да пожълтява и оклюмва sad Сменихме саксията, че беше малка наистина корените малко бяха поисъхнали и е засадихме в по-голяма, но няма развитие продължава да умира малко по малко, а сега като се загледах отстрани до стъбълцето е започнало да расте ново зелено стръгче smile Какво да правя с това цвете? Някой знае ли? sad

Аз имах такъв проблем но се оказа че има червей в саксията /макар че беше с купена пръс/ оголих корена и си казах каквото иска да става ,махнах цялата пръс от корена.Засадих я в нова саксия с нова пръс смесена с торф и сега върви добре.
Твоята да не би и да е на течение ???Сменяла ли си и мястото ??Пусни една снимчица да видим тези нови зелени стръкчета.
Nina мисля че при смяна на климата е нормално да опадат някой листенца ...Вече и аз незнам с тез цветя ,колкото повече им се претрисаш толкова не вървят 
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: ноември 17, 2011, 13:35:31 »

Аз пък имам друг проблем с моите фрезии. Взех,че оставих луковиците цяло лято в саксиите си и сега са пораснали много. Още ги държа вън на терасата,но знам,че трябва да ги поставя на светло и хладно/а не студено/ място да, но аз нямам такова. Нито има къде да ги сложа на светло,нито на температура от 5-10 градуса най-много. В къщи е топло във всички стаи и направо ме е жал,че са навън.  sad crazy
Активен
MilenaOga
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91


Сключихме брак на 10 Септември 2011


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: ноември 17, 2011, 13:39:12 »

Винаги си е седяла на едно и също място smile Не забелязахме да има червейчета в старата саксия и пръст.. Ето го цветето smile Какво да го правим?
http://prikachi.com/images.php?images/410/4049410g.jpg
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines