Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 04:57:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани! част 2  (Прочетена 306214 пъти)
 
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #165 -: януари 27, 2012, 15:32:11 »

да "втора пръчка"
Сега като оглеждах другата орхидея и какво да видя  shok shok shok вътре щъкат някакви животинки.
А аз точно и се радвах, че пуска новоо листо. Ккакво да я правя, веднъж вече я пресях, дали са от корите, но досега не съм ги виждала  diablo
Оп тук ме хвана неподготвена ....бягай до най близкия цветарски магазин и питай ....
Каза кори - нали са мити преди това???
Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #166 -: януари 27, 2012, 16:04:07 »

Така да кажа какви ги свърших - без много да се колебая изкарах орхидеята от корите. А пък тях сложих да преваря, само нз дали е удачно пак в същите кори да я засея, иначе имам и други, но са при майка ми. Ще ѝ стане ли нещо, ако един ден не е в кори? Как мислите?
А колко много червейчета изплуваха   Cow-boy
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #167 -: януари 27, 2012, 16:15:45 »

Така да кажа какви ги свърших - без много да се колебая изкарах орхидеята от корите. А пък тях сложих да преваря, само нз дали е удачно пак в същите кори да я засея, иначе имам и други, но са при майка ми. Ще ѝ стане ли нещо, ако един ден не е в кори? Как мислите?
А колко много червейчета изплуваха   Cow-boy
Да си призная честно в моята саксия след пресаждането почти няма почва и кори .. и да не и уруки върви си smile така ,че не се тревожи .Надявам се тези малки гадинки да не навредят на коренчетата .Успех!
« Последна редакция: януари 27, 2012, 20:06:28 от Bibsi8792 » Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #168 -: януари 27, 2012, 16:42:52 »

Айде натворих ги едни, пък да видим  pardon В бъдеще ще ви кажа дали върви
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: януари 28, 2012, 20:16:53 »

Нямам опит с червейчета и не мога да помогна.Освен да видиш някакъв препарат от цветарския магазин срещу тях.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #170 -: февруари 14, 2012, 13:29:50 »

Колежка развъжда орхидеи и цъфтят всяка година. Понеже са "служебни", засяти са в обикновени саксии, в нормална пръст, и са третирани като всички останали по- некапризни цветя. Аз в галерията сложих моята служебна гордост - една Кливия. Вкъщи котката не разбира от цветя  Wink и трябва доста да внимавам, че бута саксиите. Освен това, сега с предимство сеем нейната трева....
Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #171 -: февруари 18, 2012, 12:07:05 »

Здравейте, пак съм аз.  blum Е то карък като мен няма - така се радвах и на двете орхидеи, че пускат нови въздушни корени, особено на едната - цъфти ми вече 3-ти месец, и......с големия си корем  pqz я бутнах от цветарника  hysteric Ако беше някой друг щях да го изям с парцалите  Cow-boy, пораженията са - счупено листо и остана само един цвят  cray
Какво да направя - да изчакам да падне цвета и да я подрежа?
Тъй като досега не ми се е случвало -  подрязвам под падналия цвят до спяща пъпка, малко над нея? Ако правилно съм разбрала  blush
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: февруари 20, 2012, 08:39:23 »

Изчакай да си прецъфти и тогава режи.И не се ядосвай пази коремчето.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #173 -: февруари 27, 2012, 23:46:06 »

Спецове по орхидеите - имам нужда от вас. Аз си имам цели 3 броя, с които съжителстваме от лятото заедно, развиват се добре след като прецъфтяха. Пуснаха и нови листенца, едната изкара дори цветонос, който напъпи, в последните месеци развиха нови коренчета.

До тук добре, развиваха си се пъпките съвсем добре нарастваха и като станаха най-големите колкото бобче, повяхнаха и като ги гледам всичките ще паднат освен най-мъничката, която още не се е оформила. Аз се грижа за цветето по същия начин, както до сега. Случвало ли ви се е, на какво може да се дължи?

Какво мога да направя за да цъфне?


Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: февруари 28, 2012, 08:35:44 »

Така става ако пъпките са много.Хубаво е да сложиш малко тор за орхидеи за цъфтене.И хубаво е като видиш че почне да съхне пъпката да премахнеш няколко.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #175 -: февруари 28, 2012, 13:56:13 »

KIWI колко пъпки бяха и колко е голям цветоноса???Герка (gucci) е права ,може би са в повече и орхидеята да не може да ги изхрани.Направи една снимка.
И аз да споделя за моята орхидея ....макар че има 9 цвята ,които и са цъфнали от около месец и нещо ,сега забелязвам че под тях от съшия цветонос тръгва нешо като клонче или пъпка незнам точно и най отгоре края на цветноса започва да се развива отново ...чудя се да го прищипя ли към пръчката с шноличка или да го оставя да си расте настрани??
Имам и две нови попълнения - Бегония и Каланхое,да видим дали ще мога д аги опазя,макарче бегонията нещо не мога да и уцеля средата засега ама да видим ...
А и  проблем и мам ,който мисля реших - Афиландрата ми  въшаса angry ,че ми зарази и единия шефлер - овладях положението ,но тези гадни въшки са много  гнусни  bad и упорити ...
Проверявах за тях всяко цвете листнцве по листенце- бенджамина ми беше най- труден ,но важното е че няма...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: февруари 28, 2012, 14:00:24 »

Bibsi8792 остави си да си расте клончето.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #177 -: февруари 28, 2012, 14:06:52 »

Цветоноса е мъничък, на половина по-къс от тези, които имаше като я купих цъфнала. Тогава имаше 2 цветоноса със около 10тина пъпки общо.

Ще сложа тор отново (имам течен за орхидеи и слагам веднъж месечно), но не знам дали е за цъфтящи. А тези спаружените пъпки ги махам и се надявам Орхи да се вземе в ръце и да цъфне, впоследствие smile

Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #178 -: февруари 28, 2012, 14:17:24 »

Bibsi8792 остави си да си расте клончето.
Благодаря мила ,така мислих и аз да направя ,да го оставя да виидм до къде ще стигне,но ме притеснява пък ако стане много дълъг да не се причупи  crazy,макар че като ми я подарига цветоноса беше образувал  буввата "Г"
KIWI поливай я ,но вниамвай да не изгориш коренчетата от тази тор.КОгато новия ти цветос покара прищипва ли го към пръчката с малки шнолички???
(Ей ама какво съм се заинатила с тез малки шнолички  blush)
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #179 -: февруари 28, 2012, 14:23:41 »

Ами те не са точно шнолички, а е нещо като кукичка от едната страна захваната за пръчката (мести се на височина), а от другата е по-свободно за да не стяга цветето, но да му дава упора. Докато беше мъничък цветоноса го пъхнах в тези кукички и сега само леко ги измествам на горе, като израсте.

Течния тор го разтварям във водата, в която поливам. Аз моите орхита ги потапям (саксиите само) в едно легенче за няколко минути и там сипвам по една капачка (на около 3 -4 литра вода), достатъчно безопасно торя, дано да е и достатъчно хранително.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines