Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 15:31:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 11  (Прочетена 204390 пъти)
 
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: април 11, 2011, 21:25:42 »

А някой ще даде ли точна рецепта на ньоки ,че и аз се запалих да правя.Благодаря предварително.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #406 -: април 11, 2011, 22:31:18 »

plamak, ето я рецептата на gucci (аз сега пак се вдъхнових, като видях новите й снимки  Bravo ) :

Ньоки-Гучи
Значи взимаш един килограм картофи и го нарязвате на кубчета.Сварявате ги ама не много да не се разварят.да са готови но не разкашкани.намачквате ги с вилица.Прибавяте една чаена чаща брашно.сол на вкус и черен пипер.Прибавяте едно яйце и го омесвате хубаво. Върху набрашнена дъска оформяте фитилчета  и го режета на цилиндерчета дълги около 2 -3 см и дебели колкото един см. След това слагате на котлона вода в която сте сипали 1 лъжица сол и от универсалната подправка.След като заври водата но да не ври много силно почвате да пускате тези цилиндерчета или така наречените Ньоки.  След като изплуват означава че са готови. С решетеста лъжица ги изваждате и ги редите в намаслена тавичка.Взимате 200 гр шунка и нарязвате на кубчета.Запържвате я в тиган с малко олио.добавяте фикса на маги за Сос Карбонара.  Добавяте 1 чаена чаша прясно мляко и с готовия сос заливате ньоките. Поръсвате отгоре с кашкавал и топено сирене и печето докато се запече отгоре кашкавала. Консумира се топло. Много внимавайте да не преварите или да оставите сурови ньоките.За целта не трябва да ври силно водата.
 


Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: април 11, 2011, 22:41:38 »

Много благодаря Дени и аз скоро ще ги опитам. smile
Активен
nova2
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #408 -: април 12, 2011, 01:13:42 »

Тия дни пробвам различни репцети с коприва и видях някои в тази тема! Намерих също случайно една рецепта за каша от коприва, която се оказа много лесна и сполучлива и реших да я споделя!  yahoo ... има и супички то и сайта се казва супичка  де ...  biggrin
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: април 12, 2011, 08:39:51 »

Ние вчера ядохме пълнени картофки , зелена салата и таратор....много преядохме, особено патето ми... ще трябва да намалим картофите вече smile
http://prikachi.com/images.php?images/92/3213092w.jpg
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: април 12, 2011, 09:42:27 »

Аз вчера приготвих спаначената супичка на Данитка.Стана супер.Мерсаж, Дани.И по-честичко давай идеи за ястия, приготвящи се за по-малко от час. smile
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #411 -: април 12, 2011, 09:50:10 »

Аз пък приготвех спанак с ориз, пиле и моркови на фурна, стана страхотно  blum
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: април 12, 2011, 10:49:56 »

Момичета, имам една питанка smile
решила съм за великден да направя формички, мисля, че се казваха 3Д..ще пусна снимка на формите за да добиете представа...и въпроса ми беше, дали ако използвам смес примерно за кекс ще се получи добре  crazy
а ако някой е правил нещо подобно и има готова изпитана рецепта ще съм много благодарна  give_rose


* zaek.jpg (7.06 KB, 282x276 - видяно 2810 пъти.)
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: април 12, 2011, 10:50:50 »

..или нещо такова..


* kartinka.jpg (12.41 KB, 381x303 - видяно 2732 пъти.)
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #414 -: април 12, 2011, 10:53:37 »

Тези ще станат с всяко тесто за мъфини - нета изобилства от рецепти за тях smile Искам и аз такива формички  pleasantry
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: април 12, 2011, 11:01:27 »

вчера направих тирамисуто, след изчетенеи десетки рецепти и чудене в крайна сметка го направих горе долу по рецептата на Мисс.
стана страхотно и се получи една голяма тава.
Давам рецептата, ако някой се интересува:
1 кутия 500гр. маскарпоне, 1 голяма кутия бишкоти Савоярди- 48броя( използвах 43), 1 сметана Президент -200мг, 3 жълтъка, захар малко повече от половин чаена чаша, 30гр. уиски ( нямах друго), кафе еспресо- доста,  поне 4 дъъълги кафета, какао.
трите жълтъка ги бърках със захарта на котлон включен на 2 с миксера, поне 10мин, тъй като стана сухо се чудих какво да добавя, нямах никакъв алкохол, освен 25г. супер скъпо уиски на мъжа ми и от него сипах smile.
отделно разбърках сметаната, после смесих всичко заедно и пак доста бърках, защото се получиха бучки, но се оправи сместа в крайна сметка.
бишкотите топих в кафето и  ги подредих в тавичката, после ред от сместа , пак бишкоти и пак отгоре от крема.
отгоре с какао, но купих някакво българско евтино, нямаше друго, което беше почти бяло на цвят и в крайна сметка повече няма да го слагам, така или иначе се поръсва преди сервиране.
вече поне имам изпитана рецепта и знам че е сполучилива.

за вечеря направих моите мързеливи чушки бюрек, всеки път са с различнен пълнеж ги правя.
в една малка тавичка слагам малко олио един ред чпечени чушки от буркан, които разрязвам и разтилам , един буркан точно стига за два реда , един отдолу и един отгоре., посредата сложих смес от 300гр.сирене, едно малко топено сирене на бор чвор, 2 кренвирша, нарязани на кубчета и едно цяло яйце и 3 белтъка, останали от тира,мисуто, по принцип слагам 3 яйца. може да се добавят подправки, каквито обичате, може и всякяакви други неща, но по този начин стана супер, отгоре се слагат втория ред чушки, пак малко олио и се пече поне 30 мин. става разкошно.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: април 12, 2011, 12:18:34 »

toni8301, според мен са прекалено дребни детайлите, за да се получат с тесто. Или просто ще трябва да ги дорисуваш както е показано на снимката. pardon
Ние вчера хапнахме огретен от тиквички, гъби и картофи и салата от домати, краставици и авокадо. Половинката доизяде и копривената супа (майка ми я прави и не знам как). Днес ще хапваме кюфтета на грил-тигана и картофено пюре, плюс пак същата салатка - обожавам я!  Torte
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: април 12, 2011, 12:45:01 »

Аз съм правила с медено тесто такива фигурки и стават много хубаво , после се дорисуват с шоколад и бонбонки и става страхотно и ефектно.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: април 12, 2011, 12:50:09 »

Тони,от прочетеното в нет-а,съм останала с впечатление че за 3D  фигурките/тези от първия ти пост/,тестото трябва да е по-гъсто и да намажеш фигурката хубаво с мазнина. Колкото до другите фигурки,зависи от формата,на някой може да се получи хубав релеф и да се разбере каква е фигурката,но в повечето случай трябва да 'до-рисуваш' с нещо.
След толкова четене и гледане на нъоки и ние днес ще ги пробваме  blum
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: април 12, 2011, 15:24:11 »

Момичета, имам една питанка smile
решила съм за великден да направя формички, мисля, че се казваха 3Д..ще пусна снимка на формите за да добиете представа...и въпроса ми беше, дали ако използвам смес примерно за кекс ще се получи добре  crazy
а ако някой е правил нещо подобно и има готова изпитана рецепта ще съм много благодарна  give_rose

Toni, това е рецепта, която е за такива 3D форми: http://www.domigradina.com/%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B8%D1%88-osterlamm/ Имаше я публикувана в bg-mamma. За другите формички, предполагам, че тесто за мъфини ще ти свърши работа smile
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines