Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 21:38:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 11  (Прочетена 204588 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: март 31, 2011, 16:35:16 »

tweety bird, на външен вид с амного апетитни. Ще чакам рецептите.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: март 31, 2011, 16:39:02 »

Ами аз я слагам първа и по принцип го правя с по малко сирена-синьо и топено и така не става толкова тежко.По принцип и с течна съм го правила по същия начин.Аз слагам пастата вътре малко да покъкри и така става по сочна и вкусна.При мен бързо се разтопяват сирената и досега не ми се е пресичало.По принцип предпочитам да го правя с заквасена.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: март 31, 2011, 21:59:14 »

tweety bird скоро ще ти тествам рецептата изглежда много апетитно , а и ми прилича на едни мои овесени сладки които стават много вкусни.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #333 -: април 01, 2011, 10:46:08 »

Днес попаднах на рецепта, подобна на тази на Туити, с ядките, в блога cooks and bakes (български е, споко). Ето и линк, много приятно са превели и обяснили всички. Тъкмо да сравним мнения за измервателните чаши.  girl_wink

Сметановият сос и аз го правя като гучи - със заквасена сметана и после сирената. Готварската, която се продава масово по магазините, е растителна, която при затопляне става на чисто олио - тоест, никакъв сос не се получава от това.

Аз пък никакво вдъхновение нямам какво да готвя тия дни. Последно правих шоколадова торта (заветната цел) и си утолих готварските страсти. Сега ми се яде нещо зелено, салатно и никакви манджи не успяват да ме привлекат. Вие какво готвихте тези дни, да посъбера идеи?  blush

Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: април 01, 2011, 11:51:53 »

Аз да ви покажа рецепта, за едни вкусни и не-здравословни френски картофки smile dauphinoise се казват на френски, незнам дали имат превод Girl_hide
Нужните продукти (за 6 души, аз деля на 2 и готвя за нас с милото и не остава  Wink):
Масло за намазване на тавичката
1 кг. картофи
150 мл. прясно мляко
142 мл(толкова е кутийката тук) сметана течна (оригинално double cream)
1 скилидка чесън
 мащерка
щипка индийско орехче
25гр. пармезан

Млякото и сметананата, заедно с чесъна и мащерката се кипват, поръсва се с индийското орехче и се оставя настрани. Фурната се загрява на 180 градуса.
Картофите се обелват и се нарязват на тънки филийки (Малко по-дебели от левче). Нареждат се в намаслената тава половината, заливат се с млечния сос, нарежда се другата половина и пак се залива (Добре е картофките да са почти покрити от соса), отгоре се поръсва пармезана и се пече час - час и 20.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: април 01, 2011, 12:42:10 »

Аз като гледам как се очертава, май утре вечер ще се пробвам със соса - да видим как ще го докарам.
Иначе, предната вечер готвих чушки бюрек, и още имам от тях, щото мъжо яде веднъж и ме изостави - замина на тийм билдинг - да си ги ям сама  tease
Имах замразени печени чушки, които аз не употребявам по друг начин, освен този. Викам си, хем е без месо (не че е много диетично де), пък и е време да се отървам от тях - то ще стане да се правят нови докато им се наканя. Със салатка айсберг и краставичка дойдоха супер.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: април 01, 2011, 15:22:12 »

Дени нашето меню напоследък е следното-салата от спанак,зелена салата с добавки,таратор,салата краставици,салата капрезе,печени тиквички,гукамоле.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #337 -: април 01, 2011, 15:45:09 »

Gucci, мила, моля те за рецептата на салата Капрезе. Името ми е така познато, а не се сещам въобще каква беше. Аз с изключение на зелената салата, не съм купувала други пресни зеленчуци все още - мислех си, че още им е рано и са само някакви оранжерийни и пластмасови на вкус. А дали е така всъщност?  crazy
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: април 01, 2011, 16:05:39 »

Капрезе е салата от домати и моцарела нарязани на кръгчета и поляти с дресинг и листенца.Аз си взимам от един дядо домати той гледа и ранни сортове и има оранжерии и не са толкова лоши доматките.
Спанака в момента е пресен който продават.
Снимката не е моя
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #339 -: април 01, 2011, 22:35:44 »

Monikamaria, ще пробвам скоро морковите smile Аз приготвям подобни, но вместо черен пипер, слагам мащерка. Много вкусни стават good, освен това са бързи и по-различни от традиционните гарнитури.
gucci, дано не се бъркам, но мисля, че си от Варна blush Може ли да споделиш къде продава този дядо (дано да ми е на удобно място), от който си купуваш доматите (може и на лични). На Колхозния, в момента май всички са турски и избягвам да купувам sad, а пък много обичам домати.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: април 02, 2011, 10:39:26 »

Нинка, ето
жилирана торта:

2-3 пакета желатин
1/2 к.ч. вода
1/2 к.ч. захар
2 1/2 к.ч. ризлинг или някакво бяло сладко вино
2 с.л. лимонов сок
2 к.ч. червено грозде, без семки
2 к.ч. бяло грозде без семки
Но ти може да си сложиш какъвто и да е плод smile
Желатина се разтваря във водата за около 2 мин., за да се абсорбира
В тенджера се смесват 1к.ч. вино и захарта. Разбърква се докато захарта се разтвори и котлона да е на средна температура. Разбърква се в омекотената смес от желатина докато желатина напълно се разтвори. Постоянно се бърка. Сваляш тенджерата от котлона и добавяш останалото вино и лимоновия сок. Изсипваш сместа във форма и оставаш в хладилника за да се охлади, но не напълно. Слагаш плодовете и оставаш да престои в хладилника цяла нощ. След това се нагрява формата малко с топла вода, за да излезне по-лесно
НО мен ако питаш може да си я направиш като обикновена жилирана торта, така както всяка българка си знае, просто слагаш много плодове, за да стане богата. Това е.

2/3 к.ч. захар
1/3 к.ч. неподсладено какао
3 с.л. царевично нишесте
1 айце, разбито
няколко блокчета шоколад
1 ч.л ванилия
1 1/2 мюсли или овесени ядки
бита сметана
1/8 ч.л. сол(съвсем мъничко)
2 ч.ч. нискомаслено мляко
Смесват се млякото, какаото, нишестето, захарта, сол. Слагат се на котлона на ниска температура, докато се смесят (бе зда завира) и сместа стане гореща.
Разбъркваш яйцето в 1/3 к.ч. топло мляко. Цялата смес се разбърква за около 3 мин. Маха се от котлона. Добавяш шоколада, който си натрошила предварително. Разбъркваш докато стане гладко. Добавяш ванилия и оставяш да се охлади малко, не напълно. След това започваш да редиш шоколадовата смес, овесените ядки (ако са карамелизирани по-добре), бита сметана и повтаряш като завършиш с ядките.
А последното кремче е на принципа на жилираната торта.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: април 02, 2011, 10:41:07 »

Дени и това не е лоша рецепта, но е по-скоро плодове десертче , а не от мюсли и ще стане друго на вкус като гледам как се приготвя, пък и има брашно, а Нинка търси нещо без брашно.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: април 04, 2011, 15:51:23 »

Вие какво готвихте тези дни, да посъбера идеи?  blush

Дени, дай и ти някоя идея  blum
Аз тези дни освен салатите ще готвя - коприва, зеле, гъбена крем супа, маслини с ориз, в зависимост от това какво месо извадя от камерата ще измисля манджа, както и дробчета. Тиквен крем ще правя като нещо сладичко.Това съм замислила за сега.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: април 04, 2011, 16:03:49 »

Момичета, аз се цопвам тук с предложение за ястие, което ми се стори доста вкусно и утре мисля да експериментирам. То е пролетно (аз много харесвам "тревисти" неща - зелени, и въпросното е подходящо за такъв вкус  good ).
Предложението ми е следното:

Сарми с листа от лапад:

50 броя листа от лапад, това е около 1кг
1 и 1/2 ч.ч. ориз
сол, черен и червен пипер
1 връзка пресен лук
2 – 3 с .л. олио
джоджен
магданоз

Задушава се лукът с мазнината. Прибавя се измитият ориз, червеният пипер и солта. Налива се вода около 3 чаени чаши и се оставя да ври на тих огън. Полусварен оризът се сваля от огъня и към него се прибавят червеният пипер, джодженът и магданозът. Разбърква се добре.

Листата от лапад, добре измите, се попарват с гореща вода, докато станат леко кафяви. Изваждат се от водата и се пълнят с плънката.

1 начин:
Нареждате сармите в намазнена тавичка. Запичате за около 10 минути.

2 начин:
Оформятесарми от оризовата смес и листата лапад и ги подреждаме в тенджера. Отгоре поставяме чиния с по – малък диаметър, която да притиска сармите.
Заливаме с вода, малко над чинията, посоляваме и добавяме малко олио.

Сервирате с кисело мляко., задължително:)

Идея: В плънката се слага нарязан на дребно морков и гъбки. Много са ефектни, като лозови сармички
« Последна редакция: април 04, 2011, 16:05:40 от lunno momiche » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: април 04, 2011, 16:13:19 »

Моя милост приготви прословутия сос най-накрая.  Използвах наличните неща - течна готварска сметана, добавих малко прясно мляко и като завряха сложих нарязани на по-дребно в блендера ементал, гауда и синьо сирене - да се стопят. Сложих и листенца сух босилек (нямах пресен), които извадих преди да смеся с фарфалите. Добре се получи, благодаря на всички за съветите  give_rose

Приготвих и кекс и арабското реване на Данитка с грис - страхотно е  good
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines