Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 05:28:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 11  (Прочетена 204874 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: февруари 20, 2011, 21:21:53 »

Гери
Крем супа от леща по турски:
Продукти:
200 - 250 г оранжева леща(става с обикновенна,аз такава ползвах)
50 г масло или олио
1 глава лук
2 кубчета пилешки бульон или уни подправка
50-80гр ориз
1 голям морков
7-8 скилидки чесън
Наситненият лук,чесъна  и моркова се запържват в предварително загрятото масло или олио , за 3-4 минути. Постепенно се налива ледено студена вода /1,5 -2 /. Стриват се бульоните и се изсипва лещата и ориза. Вари се 20-30 минути на тих огън, под капак., след което добавям сол, джоджен, риган и босилек на вкус. Добавям червен пипер (1ч. лъжичка) и доматено пюре и доматен сок на око. Оставям да ври още малко с подправките и пасирам..Поднася се с лют червен пипер.
« Последна редакция: февруари 20, 2011, 21:29:04 от Данитка » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: февруари 20, 2011, 21:37:22 »

Дани златна си.Ще я правя утре.
Тая вечер у дома таратор и салата с морков царевица и лимон.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #182 -: февруари 20, 2011, 21:39:36 »

Дани, и аз приритвах за тая рецепта и докато я напишеш, изрових интернет за нея, та сега да си кажа и аз.  blum

Готвих червена турска леща по почти същата рецепта, но не слагах ориз и добавих малко заквасена сметана , няколко лъжици червено вино и щипка черен пипер. Стана супер, макар че следващия път мисля да опитам по-мързеливо и само да сложа всички продукти да се сварят заедно и отделно да си запържа малко масло с една лъжица брашно.
Да кажа само, че ако правите рецептата с червена леща, тя се разкашква, защото такъв й е сорта и става нещо средно между крем-супа и яхния, но е много вкусна. Увира за няма и половин час и е невероятно ароматна. Препоръчвам с две ръце.  good

Гучи, веднага си харесвам твоята салата и ще гледам тия дни да я направя. Хвърлила съм око и на мъфините на Капризче, ама да видим.

От две седмици не спирам да мисля как ще направя торта и сега само издирвам подходящата рецепта за крем. Искам да я направя с мои блатове, какаово-сметанов крем, банан по средата и залята с много шоколад отгоре. Сега въпросът е да намеря подходящ крем и да взема наистина да я направя, а не само да си я представям.
Пламче, дали можеш да ми кажеш каква да ползвам и как да си я направя, за да имам между блатовете сметана, но с какаов вкус и да не е мазна, а по-лека? Навремето една позната сладкарка на майка ми правеше такава торта и десет години вече все за такава мисля.  girl_impossible
« Последна редакция: февруари 20, 2011, 21:47:39 от Деничка Звездичка » Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: февруари 20, 2011, 23:53:16 »

Пламък ,супер си мерси ,само едно въпросче.Вместо сода може ли бакпуловер да сложа,и ако да колко да бъде 1 пакетче?

Ами хубаво е да си я спазиш ,за да няма разлика и в кекса ,защото този става страхотен , но в краен вариант може и бакпулвер с ванилия който е смесен и едно пакетче е достатъчно .Дано ефекта да е също така добър.
Дени за да ти стане по лека сметаната , аз си правя пудингите на д-р Йодкер  и от тях има и какао ,но го правиш по гъстичък ,за да не ти се отрази на крема , а само да стане гладък и по вкусен.Отделно можеш да си добавиш и какао, за да подсилиш вкуса.Другият вариант е да се направи шоколадов крем със сметана(но не е разбита), слага се на котлона и се добавя ситно начупен шоколад.Бърка се докато се разтопи и след това се оставя да се охлади хубаво в хладилник, след това се разбива със миксер и става пухкав крем , аз добавям и есенция ром , става невероятно вкусно.Аз и на госпожица дадох тази рецепта и мисля че и на нея и хареса много.
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #184 -: февруари 21, 2011, 11:11:18 »

juji  благодаря за рецептата give_rose В събота задължително ще я изпробвам с хубаво италианско вино girl_wink
Като казахте леща - да споделя, че ние с милото решихме всяка семица да опитваме различни кухни. Този уикенд се спряхме на Мароканска кухня и си сготвихме - пиле с леща по марокански и леща с фиде. В началото с недоверие подходихме, тъй като имаше комбинация на канела и кимион - но се получи доста интересен вкус girl_wink
Така поне ще обиколим света  - кулинарно. tease
Този уикенд сме на Италианска кухня с макароните на Жужи. Ако имате идеи за по-лекаиталианска салата или десерт ще ви бъда много благодарна smile
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #185 -: февруари 21, 2011, 12:29:39 »

Мименце ,аз ти препоръчвам зелена салата към тази паста на фурна.Самата паста е калорична има бешамел ,кашкавал.....за направи си купа зелена салата.Ние тук обичаме една салата която е смес от много зелении.Можеш да пробваш с рукола и чери доматки.Може и със салата айсберг или просто от къдравата марула ,аз я комбинирам с настърган морков ,лимон и зехтин става супер приятен вкус.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: февруари 21, 2011, 17:42:51 »

Ако имате идеи за по-лекаиталианска салата или десерт ще ви бъда много благодарна smile

Салата Капрезе - обожавам я  http://www.1001recepti.com/recipe/?recipe_id=265-salata-kapreze

А иначе от този сайт съм правила успешно следното:
http://www.1001recepti.com/recipe/?recipe_id=990-kufte-v-guveche-po-tutrakanski
http://www.1001recepti.com/recipe/?recipe_id=570-patladjani-s-mocarela-i-domati
http://www.1001recepti.com/recipe/?recipe_id=219-pile-po-meksikanski
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: февруари 21, 2011, 21:45:26 »

Днес за вечеря направих картофено пюре с печен чесън,мариновано пилешко филе с билки на фурна и млечна салатка  good
Беше много вкусно  1tongue
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: февруари 22, 2011, 17:11:54 »

Имам много шоколад в излишък и съм решила да направя една торта с обилно количество шоколад.Помогнете с рецепта!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: февруари 22, 2011, 17:19:29 »

Менюто у нас за днес:Бъркани яйца със саздърма,салата зеле с моркови.Десерт-шоколадов пудинг  smile good
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: февруари 22, 2011, 18:16:15 »

fiibi_bg, това ми е любим сайт с рецепти и има няколко. Дано ти харесат! smile
http://www.menumag.bg/recepta/vienska-torta-za-shokomaniaci
http://www.menumag.bg/recepta/shokoladova-torta-s-piyani-vishni
http://www.menumag.bg/recepta/torta-zaher
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: февруари 22, 2011, 19:07:30 »

Фийбс аз имам цяла книга с шоколадени рецепти, за свети валентин, кажи по-конкретно какъв шоколад имаш и какви са ти изискванията и ще ти понапиша  blum
A царя на италианските десерти фийбс е тирамисуто smile
« Последна редакция: февруари 22, 2011, 19:09:39 от госпожица » Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #192 -: февруари 22, 2011, 19:33:02 »

Двойна шоколадова торта без брашно

http://angellovescooking.blogspot.com/2011/02/flourless-double-chocolate-cake.html
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: февруари 23, 2011, 00:50:07 »

лелеее с тия тортиииии  1tongue

аз да ви споделя една моя салата която обожавам...видях я от един ресторант където винаги ходехме заради салатата ама след като се научих да си я правя...духат здраво супата  danceg
много е лесна, бърза и вкусна...няма да давам грамажи понеже слагам всичко на око единственото което преобладава най вече е ориз...

ТОПЛА ПИЛЕшКА САЛАТА

ориз
пилешко бутче ( аз слагам две)
моркови
грах
гъби
царевица
прясно зеле

за соса
равни части майонеза и кисело мляко

Приготвяне

ориза го сварявам като му слагам за подправка пикантина зеленчукова за да може да си се осоли от самата подправка и да добие жълтеникав цвят.
пилето се сварява и се реже на малки парченца.
морковите и граха ги сварявам много леко...като граха ми е от замразените и му трябва много малко за да стане готов.
царевицата ми е от сладката в кутийка, гъбите и те от кутийките...може и пресни гъби запържени , а зелето се реже на лентички ...

всичко това се смесва и се разбърква и салатата е готова...
сервира се топла и се залива със соса по желание...аз слагам много сос понеже ми харесва... ако ми остане за другия ден преди да сложа соса я затоплям в микровълновата...

адски вкусна става  good

ето я и как изглежда в ресторанта където я видях...не че може да се добие кой знае колко представа скрита под соса ама пак горе долу
« Последна редакция: февруари 23, 2011, 00:54:29 от BeRa » Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: февруари 23, 2011, 21:14:58 »

Малее,Берче,със сигурност ще приготвя твоята салатка,изглежда много аптетитно  good blum
Днес у дома:Свинско с картофи,а за мен както винаги пилешко филе на фурна със салата зеле с моркови  good Десерт-плодово мляко  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines