Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 17:26:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 173806 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #345 -: декември 15, 2010, 17:34:19 »

Гери, ябьлките са професионални  Bravo Bravo Bravo Останаха ми очите в тях  good

Аз ще правя шоколадови трюфели. Купих качествен шоколад от една шоколатарница, такьв професионален материал, дето те работят с него и дано станат, че ако не ще умра от яд.
Тази година ще пробвам друга рецепта за ганаш - само шоколад и сметана пьк ще видим какво ще излезе. От сутрнта сьм "накиснала" сметаната с прьчки ванилия, да поема аромат и сега отивам да забьркам ганаша  danceg

Иначе за вечеря-болоньез  pardon
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: декември 15, 2010, 20:08:33 »

Красунке може ли рецептата за сладките.
Гери много вкусно и красиво изглежда всичко.А ябълките направо професионлни.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: декември 15, 2010, 20:16:57 »

Мерси за ябълките ама се оказаха далеч от професионалните. Карамела въобще не беше на вкус като купешките а карамела егати като полепне по зъбите два часа смуках докато се отлепи. Явно трябвало е да варя карамела по- дълго време за да стане хрупкав.sad

Ина абе аз слагам само семената на ванилията и ми става доста ароматно. Ти защо предпочиташ накисването?

А тоя сладкиш с маьонезата го правих ама много ми мирише на сурово тесто или на брашно, а го пекох нормалното време по рецепта.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #348 -: декември 15, 2010, 21:24:22 »

Ина абе аз слагам само семената на ванилията и ми става доста ароматно. Ти защо предпочиташ накисването?

Ми така пишеше в рецептата, да се остави да поеме миризмата.

Иначе да ти кажа и на купешките ябьлки е така карамела-лепи се яко по зьбите. Мен това не ме притеснява  danceg danceg danceg  Torte
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: декември 15, 2010, 21:57:49 »

Да се похваля с новите си формички за сладки

И борд за печене с възможост за различни размери


Смятам като ми остане малко време да се развихря и да ги пробвам.За целта събирам изпробвани рецепти за сладки и печива
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: декември 16, 2010, 00:21:43 »

Gery79 ябълките изглеждат много апетитно
gucci  формичките са супер. От тези дето изрязват и после върху изрязаната сладка натискаш с релефната страна и стават оертания нали? аз си търся такива със снежинки. казвай ако си виждала някъде. Иначе рецептата е лесна и тестото става за изрязване с формички понеже не се променят/разливат после при печене - бяха ми любими сладки в детството.

2 твърдо сварени жълтъка
8 с.л. пудра захар
2 с.л. кисело мляко
1 ч.ч мека мас (това е в оригиналния вариант, но аз го правих с меко масло към което добавих малко олио)
1/2 с.л. сода бикарбонат
1 ванилия
около 4 ч.ч. брашно колкото за средно меко тесто

Намачква се добре жълтъка и към него се дабавят всички останали продукти и се омесва тестото. разточва се кора около 4-5 мм върху набрашнена повърхност  и се изрязват формички (тестото може да се шприцова и на розички през ония металните шприцове така е по оригиналната рецепта). Пекат върху хартия за печене за няколко минути до зачервяване на краищата и още горещи се поръсват с пудра захар объркана с ванилия. Ставах рохки.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: декември 16, 2010, 16:47:31 »

Вчера правих сладкиша с майонезата и стана сууупер  yahoo

Гери незнам защо при теб така се е получило,но при мен стана страхотен   good
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: декември 17, 2010, 17:38:20 »

Момичета имам нужда от помощ , някой ако има изпитана рецепта за козунаци , може ли да ми я сподели.Много ще съм ви благодарна.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: декември 18, 2010, 19:47:05 »

За козунак пламък имах една рецепта ,беше ми я дала една съфорумка, по точно тя я беше постнала в една от темите за готвенето , но беше миналата година.А я нямам записана , че аз козунаци не правя ама нейния ми стана идеален.

Сега от мен една рецепта за сладки с пълнеж (по рецепта е локум , но аз нямах и сложих стафиди, шоколад и орехче).Рецептата е от една мадама в страницата на Кулинарен Журнал във Фейсбук. Аз направих половин доза и излязоха доста.А брашното някъде към 300гр май ми трябваше за половината доза. Намам свинска мас ,затова ползвах олио с малко масло.

Снежни топки
-------------
1 яйце
2 ч.ч.свинска мас,
250 мл.лимонада,
1/2 пакетче бакпулвер (1/2 teaspoon)
2 кутийки локум
брашно

Mаста, яйцето, лимонадата и бакпулвера се слагат в брашното и се замесва меко тесто. Правят се топчета и се слагат в тях пърченца локум. Нареждат се в тава и се пекат на 170 градуса до порозовяване.Топли се поръсват с пудра захар.

Ето и мойта снимка.


* DSC00571 (500 x 375).jpg (56.94 KB, 500x375 - видяно 222 пъти.)
Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: декември 19, 2010, 16:01:54 »

Момичета, днес правих "Раирани кифлички". Станаха страхотни, едвам успях да ги снимам, защото изчезнаха за минути  smile.  Плънката на оригиналната рецепта е с кашкавал,  аз ги направих с пушено пилешко филе и сирене, но може да бъде и локум, шоколад, ореки и всичко, което ви дойде на ум.
Това е рецепта на Marabu,от друх форум . Страхотни кифлички са, затова я споделям тук.

 "Раирани кифлички с кашкавал"
200 мл прясно мляко
2 с л захар
1 1/2 с л суха мая
1 ч л сол
20 мл олио/разтопено масло
320-350 гр брашно
150 гр кашкавал,нарязан на пръчици
За намазване
1 яйце
1 с л прясно мляко
1 ч л олио

Маята се разтваря в 100 мл топло мляко с 1 с л захар и 1 с л брашно. Брашното се пресява  и заедно със солта, захарта, млякото и шупналата мая се омесва меко тесто, което не лепне като  накрая се прибавя и олиото/маслото. Оставя се да втаса на топло около 40 минути .Разделя се на 16-17 топки. Всяка топка се разточва на елипса. В основата се слагат няколко пръчици кашкавал (или плънката, която вие сте си избрали), а от другата страна се правят 3-4 напречни разреза. Навиват се на кифлички. Нареждат се на разстояние в намазнена тава или върху пекарска хартия, втасват около 1/2 час , намазват се с яйцето разбито с прясното мляко и олиото и се пекат в предварително загрята фурнана 180-200 градуса около 20 минути. 
Ето и моята снимка:



* IMG_596777.JPG (29.4 KB, 173x230 - видяно 2447 пъти.)
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: декември 19, 2010, 16:45:25 »

Ето ги и моите меденки , само че не съм ги украсявала нищо само ги слепях.


Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: декември 19, 2010, 17:51:06 »

Гледам, че преди време Нинка е питала за супите. Аз направих опит със сирене и стана страхотна.

В затоплено прясно мляко добавих натрошено обезсолено бяло саламурено сирене, малко настърган кашкавал, 2-3 парченца пушено или топено сирене, 2-3 с.л сметана за готвене, настъргано индийско и черен пипер. За сгъстяване малко размито със студено прясно мляко препечено брашно. Препечените филийки са си направо здължителни.
Може да се  ползват различни видове сирена - синьо, пармезан и др.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: декември 19, 2010, 18:58:54 »

При нас тази вечер мусака с печени чушки и ориз с кайма,чушки и гъби.
Освен това ако не ме мързи може да спретна и е дни кексчета.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #358 -: декември 19, 2010, 20:00:41 »

При нас пък пилешки крилца с ориз за милото и скумрийка на скара за мен (излишно да казвам защо   pardon ). А крилцата и ориза ги пека отделно, че той обича да се препичат добре, а като са с ориза няма как да стане.

Засрамвате ме с тия сладки  blush Аз нещо ще ги пропусна тази година...
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: декември 19, 2010, 22:53:00 »

Момичета, спомняте ли си тези шоколадови десертчета, които се продаваха в големи кутии едно време. Казваха се "Ежко Бежко" и бяха като кухи шоколадови еклери пълни с някаква пяна.
Знае ли някой рецептата или дали все още се продават в българия.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines