Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 17:25:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 173799 пъти)
 
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: януари 03, 2011, 23:04:20 »

Станало ти е защото шоколада не търпи вода и ако си сложила маргарин с по голямо съдържание на вода в него се е пресякло , аз като топя шоколад или го разреждам с олио или с масло (което гледам да е по маслено)и също така го правя на водна пара , също става бързо.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: януари 04, 2011, 01:27:12 »

Минавам да ви споделя една импровизация дето готвих тая вечер . Имах руска салата и я използвах за плънка на пилешко филе което завих на руло полях с малко зехтин и опаковах в алуминиево фолио и пекох 20-30 мин. Пробвах и едно филе пак на руло завито но го намазах с пастет от сушени домати (мариновани сушени домати + малсини + печена чушка накълцано на много ситно в едно като пасатор) и сложих моцарела, пак полях с малко зехтин  и печене за 20-30 мин.  И двете много ми харесаха, и станаха много бързо. И понеже ми останаха няколко парченца месо тях пък нарязах на малки късчета осолих и сложих черен пипер и обърках с малко руска салата и пак зехтих и фолио, и мисля ако се разтвори после фолиото и се добави кашавал да се запече ще стане върха smile хайде стига съм писала повече, ако ви се стори интересно пробвайте  Wink
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #392 -: януари 04, 2011, 11:27:28 »

Ooo, колко интересно звучи! И най-важното вкусноооооо!  good
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: януари 04, 2011, 22:49:36 »

gucci днес правих мъфини по твоята рецепта от преди няколко странички, но нещо не можах да ги докарам. Не се надуха много. Та въпросът ми е така ли трябва да бъдат? Като гледам сместта - малко олио и течност - по-скоро пандишпанова е, но все пак може би обърках нещо?  crazy
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: януари 04, 2011, 22:52:54 »

gucci днес правих мъфини по твоята рецепта от преди няколко странички, но нещо не можах да ги докарам. Не се надуха много. Та въпросът ми е така ли трябва да бъдат? Като гледам сместта - малко олио и течност - по-скоро пандишпанова е, но все пак може би обърках нещо?  crazy
Светле аз ги правих два пъти ,по рецептата на Гери и се получиха перфектни :)пропорциите са добри
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: януари 05, 2011, 15:57:59 »

То като се замисля, може и друга да беше причината - хем мъфини правих, хем дребо гоних и гледах, та доста дълго време и на части ги правих, та може и от това да е. Определено ще се пробва пак good
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: януари 06, 2011, 14:51:12 »

някой знае ли как мога да намаля прелакената соленост на вече сготвена манджа. явно консервата зелен фасул е била много солена и сега чорбата едвам се яде.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: януари 06, 2011, 14:54:11 »

Ечи, сложи един обелен картоф - ще поеме соленото smile.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: януари 06, 2011, 14:55:25 »

Дани, суров ли да го пусна, или трябва да го сложа и да я преваря манджата?
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: януари 06, 2011, 15:07:11 »

По-бързо ще стане, ако го повариш с манджата. Иначе трябва да изчакаш няколко часа да поеме.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #400 -: януари 06, 2011, 15:13:05 »

Ечи, трябва да поври малко с манджата. (А, Дани ме е изпреварила в отговора). Ако е зелен боб, както подразбирам, тук при нас в работа като го сипват боба, слагат и по малко кисело мляко. Ако сложиш повечко в чиниите, обира също соленото.

В тая връзка, купихме си сол от Лидл, беше адски мокра и ми пресолява всяка гозба.  nea Колкото и малко да слагам и да уцелвам обикновено пропорциите, тоя пакет ми съсипа манджите.

Ние от две седмици намерихме успешна рецепта за хлебчета - земелчета и стават много вкусни. Дори почнах да слагам по една доза тесто в хладилника и като се приберем от работа директно ги слагаме да втасат малко и да се опекат. От вчера ги правим с пълнозърнест хляб и пак са вкусни. За Коледа си купихме кухненски робот и се родих направо, освен всичките му функции на робот, меси и тесто и ми спестява много време, а хлебчетата са много пухкави. Който някога се е колебаел за робот, както бях аз, препоръчвам го с две ръце.  good

И локумки правихме снощи, даже се получиха. Нещо са ми готварски дни напоследък.  Girl_hide
« Последна редакция: януари 06, 2011, 15:14:52 от Деничка Звездичка » Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: януари 06, 2011, 15:20:17 »

Честито за новата придобивка Деничка Звездичка и аз съм твърдо за такива улесняващи машинарийки в домакинството, освен това една машина със сигорност прави по добро тесто от ръчно ,защото вкарва повече въздух в него, което си е много важно.А ще ми дадеш ли рецептата на земелчетата и аз да пробвам.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: януари 06, 2011, 15:25:58 »

Дени, честита придобивка. каква марка ви е робота?
Пламик, аз чакам една рецепта от Дени сигурно от година  tease  но да се надяваме че в така готварските и дни напоследък ще се сети за нас  blum
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: януари 07, 2011, 00:04:45 »

Дени, честита придобивка! Аз робот имам от доста време и много го уважавам. Най-обичам да режа зеле на него. Иначе това ми е супер досадно и обикновено има зеле из цялата къща, но с робота става за нула време. Тесто в интерес на истината не съм месила, защото ползвам хлебопекарната, но пък за кекс или друго подобно също е супер. Макар че аз честно в началото не й вярвах особено на тази бъркалка за разбиване. Освен другото си разбивам и хайвер. Супер машинка си е робота!
И аз се нареждам на опашката за рецептата за земелките.  good
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: януари 07, 2011, 16:41:22 »

Хайде да ви почерпя малко с едни корекомки blum
http://multiply.com/mu/maj4eto/image/1/photos/15/600x600/7/2011-0107kkk0061.JPG?et=CkDNNpdIJ6iJkSIPlgLA8Q&nmid=353398804
И аз в момента обмислям доста сериозно да си набавя една машитна за хляб,че с тези алепгии при нас.А почти всички хлябове са тъпкани с мляко,яйца и 10000 глупости nea
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines