Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 18:23:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За и против секциото.  (Прочетена 191430 пъти)
 
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: юни 27, 2009, 17:55:42 »

В Света София,бившата ТК има водно раждане и то от години вече,не е новост.Сега през януари като родих второто си дете бях съквартирантка в двойния вип с майка на бебе-плувец,както им казват.При д-р Григорова,да.Бяха ме настанили няколко часа преди нея в стаята и тя дойде с още мократа коса от ваната smile Беше имала страхотно и бързо водно раждане,в присъствие на таткото-всичко,за което бях мечтала,бебето си беше излязло под водата Swiming Беше изключително доволна,но и самата тя си беше сладурана,с много положителна нагласа good По повод раждането й във вода дори й взеха интервю за едно списание Wink
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: юни 27, 2009, 18:08:09 »

Ей,как ме надъха за водно раждане tease много,много искам и то в присъствието на таткото,а защо не и на баткото  Wink А,дано след 4-5 г. и тук да има такава "опция" /ако вече няма де.../
Леле,предтсвих си го току-що,усещането ще е невероятно yahoo
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: юни 27, 2009, 18:39:56 »

Е,Сиска,пожелавам ти го Clover
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: февруари 02, 2010, 15:10:03 »

Да побутна малко темата напред...
Моля всички мами от София родили със СЕКЦИО ПО ЖЕЛАНИЕ да ми пишат на лични,благодаря  give_rose
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #289 -: февруари 03, 2010, 15:52:30 »

Знаете ли, момичета, вчера на един дъх прочетох цялата тема, защото и аз се люшкам между естествено раждане (с упойкааа  Wink) и секцио. И си мислех - абе то всички сме за естествено раждане по принцип, но защо природата е решила да става толкова болезнено и трудно? Да, секциото (ако няма медицински причини) си е намеса в работата на природата, обаче защо естественият път е толкова труден? Аз така малко философски обърнах въпроса Girl_hide... но според мен това е в основата на всичко - никой не иска да го режат, ама като слуша за болките от естественото раждане, гледа да избере по-малките мъки. Това е то.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: февруари 03, 2010, 16:08:24 »

Розовка права си че е болезнено и трудно, но казват, че именно тази болка пробужда майчинските инстинкти у жената и същевременно пробужда бебето за живота извън корема на мама. Това е философски погледнато. За мен раждането беше един невероятен момент, може би най-важният и щастливият в живота ми въпреки болката. Дали от хормоните, дали от болката, изпадаш буквално в безтегловност.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: февруари 03, 2010, 16:13:37 »

Да дам и аз един глас за естественото раждане.Откакто свят светува има един начин за раждане и товае вагиналното раждане.В днешни дни има и упойка благодарение на която не енужно да е болезнено.А нашите баби дето са раждали по нивите без доктор питате ли ги,за тях и упойки не е имало,пък са раждали по 10 деца.Аз съм за вагинално с упойка.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: февруари 03, 2010, 16:26:20 »

Секциото не пробуждa ли бебето зa живот  crazy
Не пробуждa ли женaтa зa мaй4инство  crazy
И то е болезнено и не ни прaви по-мaлко събудени.
Детето ми е достaтъ4но aдaптирaно към животa good
Според мен не трябвa дa имa теми зa или рпотив родорaзширението }:->Мое мнение.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #293 -: февруари 03, 2010, 16:37:04 »

При мен заради зрението /прогресивно късогледсто -3,25, но може и да е нарастнало още/ може да се наложи секцио и бих искала да попитам дали има момичета, които въпреки слабото зрение, са родили вагинално?
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: февруари 03, 2010, 16:41:00 »

Когато раждах доктора ми каза, че секцио се прави при над 6 диоптъра. Аз въпреки, че родих много трудно, бих препоръчала естествено с епидурална упойка, просто с нея нищо не се усеща, стига бързо да получите 3 см разкритие за да могат да ви я сложат, а не като мен 20 часа с 1 см и контракции през 2 мин. Въпреки, че сега например ме боли при правене на КЕКС, ако раждам пак бих предпочела нормално с епидурална, но ако ме бяхте питали преди 6 месеца, когато още ми беше прясно раждането щяха да кажа - никога повече, следващия път ще е секцио, ама сега си промених мнението
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #295 -: февруари 03, 2010, 16:46:42 »

goldi, малко ме успокои, тъй като предпочитам естественото раждане, освен ако не ми се наложи секцио, а за упойка още не мога да преценя. На ме н ми казаха от 3 нагоре, че вече е опасно.
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: февруари 03, 2010, 16:51:59 »

Секциото не пробуждa ли бебето зa живот  crazy
Не пробуждa ли женaтa зa мaй4инство  crazy
И то е болезнено и не ни прaви по-мaлко събудени.
Детето ми е достaтъ4но aдaптирaно към животa good
Според мен не трябвa дa имa теми зa или рпотив родорaзширението diabloМое мнение.
Аз също раждах секцио, и не мога да кажа че майчинския инстинкт го няма, че детето ми не се е адаптирало и т.н. Не съжалявам изобщо че родих по този начин, но пък абослютно подкрепям хората които искат да си родят вагинално. Просто понякога много се дразнех когато кажа че ще раждам секцио и всички ама защо , ама  как, все едно съм взела най грешното и лошо решение в живота си и се чувстваш като абсолютен грешник, ей това много ме дразнеше, инъче подкрепям всички за техните решения, особено когато става въпрос за нещо толоква голямо и сериозно.
« Последна редакция: февруари 03, 2010, 16:54:17 от ani4ka1710 » Активен
marina_vit
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: февруари 03, 2010, 16:52:25 »

КатиНка, не е проблем да родиш нормално, ако имаш късогледство, измерва се налягането на очните дъна. Аз имам 4.75 диоптър късогледство и преди да родя лекарят ме помоли да си направя изследване на налягането и се оказа, че няма проблем да родя нормално. За жалост, родих секцио, защото бебето беше седалищно, въпреки, че някои не смятат това за основателна причина за секцио, но моят лекар така реши. Аз се бях настроила за нормално раждане, но в крайна сметка не съжалявам, че родих с операция, защото аз и бебето сме добре, а това е най-важното.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: февруари 03, 2010, 16:59:02 »

Кате, аз съм с 4.75 + силен астигматизъм. Ще раждам вагинално и най-вероятно без упойка  good
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: февруари 03, 2010, 22:21:20 »

Според мен майчиния инстинкт се пробужда мноооооооооооооооого преди секциото или естественото раждане, още при бебеправенето е налице, когато се надяваш и молиш да не ти дойде. Така че подобни подхвърляния са доста неприятни за мамите със секцио и напълно неоснователни.
Аз родих естествено, за което по-скоро съжалявам, защото такива адски болки и стрес няма на света и не се забравят ни най малко! Второто със сигурност ще е секцио, което не че не боли, но няма толкова стрес ... И доколкото знам от познати със секцио бебетата си засукват бързо и всички си тръгва както трябва.
Относно диоптрите и моите са около -3 и след преглед на очните дъна докторката ми каза да се пробвам.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines