Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 20:13:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За и против секциото.  (Прочетена 191441 пъти)
 
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: май 22, 2009, 12:03:27 »

Още нещо интересно /аз съм го гледала филма като бях бременна/ вижте как изглеждат и какво правят бебетата ви в коремите  blum а също и какво се случва с бебето по време на едно нормално раждане и нещото,което най-много ми хареса на мене е това,че веднага го слагаш на гърдата да суче.

http://www.youtube.com/watch?v=f6mWyUP0hsA&feature=related
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: май 22, 2009, 12:25:06 »

Много истинско клипче  heart
Настръхнах докато го гледах,много силно изживяване  cray
Сега тегля и филма да го видя,Сиска благодаря  give_rose
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #227 -: май 22, 2009, 12:31:37 »

Филма съм го гледала  *THUMBS*Според мен е много хубав  good Довечера ще видя и клипчето.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: май 22, 2009, 12:44:38 »

Клипчето е много хубаво-гледала съм го.
А кой е филма???Как се казва,че да го изгледам give_rose
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #229 -: май 22, 2009, 12:52:40 »

Ако не се лъжа клипчето е от In the womb (ако бъркам моля да ме поправите  blush ). Има серия за едне бебе, а има и за близнаци. Наскоро даже ги даваха по някоя от програмите от тия научно популярните.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: май 22, 2009, 13:00:42 »

 втория клип е от филма In the womb.

http://www.youtube.com/watch?v=2jMNO2vC-GQ&feature=related
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: май 22, 2009, 15:05:08 »

 Да, гледала съм ги всичките, ходих на йога и бях се уговорила с лекаря ми - без питоцин, без упойка, само метаргин искаше накрая да сложи... е, накрая спешно секцио...това е и до късмет...второто ще е по естествен начин.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #232 -: май 22, 2009, 18:56:21 »

Не съм сигурна, че това в правилна тема, но искам да ви кажа, че аз коренно си промених отношението към анестезията по време на раждане след като прочетох една книга за родилната болка и начини за обезболяване. Книгата въщност е учебна литература за акушерки, и там пишеше, че екстремните родилни болки (всяка жена изживява родилните болки различно) само вредят на бебетата. Абсолютен факт е, че майки, които са силно повлияни от болките, раждата деца с по-нисък брой Apgar точки от майките получили някаква форма на обезболяване. Друго нещо, което мен лично ме стресна е че много силните болки при майки с усложнения през бременността и смущения в растежа на бебето, представляват пряк риск за бебето. Често такива бебета страдат от недостиг на кислород и се поставят в кувиоз веднага след раждането.

В началото бях решила да се въздържа от всякакви болкоуспокояващи методи, но вече знам, че няма да се правя на силна излишно и ще се възползвам от епидурална упойка, ако усетя, че болката започва да доминира на всичко останало.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: май 22, 2009, 19:05:15 »

Aз съм съгласна с теб KlaraFina.
Дори заради болката, страха от раждането и всички такива отирцателни емоции които може да преживее една родилка, преподавателя ми по акушерство смята че няма нищо нередно в това изхода да е цезарово! Много по добре било, отколкото жената да преживее ужаса от страха на нормалното раждане. Виждала съм жени който буквално ви казвам направо посиняват от страх .... ами в такива случай аз гласувам с две ръце за планово секцио! По подобна логика разсъждавам и за обезболяващие  good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: май 22, 2009, 19:17:59 »

Момичета, Косьо също имаше липса ма кислород и беше в кувьоз, макарче аз родих със секцио, да имах стрес, но беше за съвсем малко, едва ли от него е бил в кувьоз nea

Знам за случаи, в които бебетата са с тежки увреждания (да пази Господ), точно след планирано секцио, както има и майки изпаднали в кома и т.н.

Мисля, че всичко е индивидуално за всеки, най-важното и майката, и бебето да са живи и здрави на финала и да се приберат заедно в къщи! good

Лично мнение! good Не искам да засягам никой! Wink
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: май 22, 2009, 19:21:37 »

Танче колежките се смеят с мен защото първо учихме за нормално раждане и за всички патологии, усложнения и т.н. и аз твърдо се биех в гърдите че един ден ще родя планово секцио и сега като имахме няколко лекции за секциото и за всичко дето може да стане.......направо няма да ти говоря ще ми се изправи косата от страх, Та сега само ме питат :"И как каза че ще родиш един ден...?"  sarcastic С ръка на сърцето мога да кажа че предпочитам да бях родила преди да запиша да уча за акушерка  pleasantry
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: май 22, 2009, 19:24:30 »

Гери, ти поне си наясно с всичко!!! good
Което понякога е добре, понякога не! Wink
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: май 22, 2009, 19:27:16 »

Ммм мога да кажа че по скоро - не е добре. Ама това си е моето мнение  blum
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #238 -: май 22, 2009, 19:57:18 »

Друго нещо, което мен лично ме стресна е че много силните болки при майки с усложнения през бременността и смущения в растежа на бебето, представляват пряк риск за бебето. Често такива бебета страдат от недостиг на кислород и се поставят в кувиоз веднага след раждането.

Bulechka, има се предвид, че болката се явява още един фактор, който може да повлияе негативно бебето при раждане (а не само майката). Това състояние е опасно предимно за бебета с поднормено тегло. Нормално развитите бебета обикновенно се справят с това. Силната болка на майката предизвиква много силна реакция на симпатиковата нервна система, която води до недостиг на кислород при бебето. Ако симпатиковата система не се стимулира от екстремната болка, притокът на кръв и респ. кислород до плода не би се повлиял, поне не и от болката.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: май 22, 2009, 20:16:58 »

Знаете ли,понякога си мисля,че прекалено много се информирате,четете,гледате /не,че и аз не бях и не съм така/,но понякога това пречи повече отколкото помага.Всичко е предначертано и каквото Господ е рекъл,това ще стане.Дали ще изберете секцио или ще решите да се направите на смели и да родите нормално без никакви обезболяващи,все тая....ако е писано да се случи нещо лошо...то ще стане.

П.П. Важното според мен е да вярвате в себе си, в това,че можете да се справите,че всичко с бебчето ви ще е наред.Положителната нагласа!Страха не е във ваша полза.Аз бях толкова спокойна...нямах търпение да родя и изобщо не се страхувах от самото раждане /не,че се правех на смела... така го усещах/,просто вярвах,че всичко ще мине така както очаквам,че бебето ми ще се роди живо и здраво.Нямах търпение да го видя,да го гушна,да го целуна...последната седмица само за това мислех по 24 часа,представях си как вече е в ръцете ми,как го кърмя,приспивам....Вярвйте повече в Господ и на себе си!
« Последна редакция: май 22, 2009, 21:04:50 от сиска » Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines