Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 23:21:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За и против секциото.  (Прочетена 185984 пъти)
 
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #405 -: септември 03, 2011, 17:08:35 »

Иве недай боже ако се наложи секцио не мисля че ще са ти приятни такива коментари че не си родила ми си се перирала.
Аз ще раждам един ден секцио по медицински причини.Това не ме прав по малко жена.Омръзна ми от разни наложени схващания ,че секциото е нещо отвратително.Напротив секциото е нещо добро-дава шанс на много жени ,които медецински им е противопоказно да родят нормално,помага когато нещата се усложнят и бебето бързо трябва да излезе ,а не да се задуши да кажем.
Веки прави своя избор как да роди и няма нужда от квалификацията "нераждане"
Според мен по важен е начина по който си отглеждаш детето ,а не как то се появило на бял сват,как е заченато и т.н.

Добре де, нали сами казвате, че всеки сам решава и има мнение. Е това е моето и оставам зад него, "ако" ми се наложи секцио ще казвам че е излязло със секцио... защо така нападаш не знам. Аз не налагам мнение.

Offtopic И майките,които даваме АМ, не сме майки. Много пъти съм го чувалаи това.

А това никой не го е казвал...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: септември 03, 2011, 17:55:20 »

Аз не те нападам защото си против секциото а заради определения като "нераждане" по повод секциото.Този ти термин е обиден за хората решили или раждали секцио.Просто няма нужда от такива определение.
Активен
MissMelly88
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #407 -: септември 03, 2011, 18:49:52 »

Така е, при всеки е различно. При някои жени е неизбежно да родят нормално. Например ако са с диоптър може да им се отлепи ретината и да ослепеят. В такива случаи, слава Богу, че го има секциото...
И мен много ме е страх, но искам да родя нормално, но пък най - важното е бебе да има, кой как ще го роди е негов избор!
smile
Активен
Liusi_Borisova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #408 -: септември 03, 2011, 18:57:15 »

да, моят случай е такъв.. (и нямам намерение да ослепея, за да се впиша в измислените и остарели норми на обществото) но сигурно жените, които могат да раждат нормално, виждат себе си като героини, а то всяка майка е такава за детето си:) Ние често робуваме на предразсъдъци, но те не правят нищо друго, освен да ни разделят още повече..
Животът е прекалено сложен и труден, за да си го вгорчаваме още повече с безсмислени спорове..
Активен
cRy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 74



« Отговор #409 -: септември 03, 2011, 20:22:22 »

голяма тема  danceg
то както раждането не е раждане чрез секцио,както храненето не е хранене с АМ,то по тая логика и забременяването чрез инвитро не е забременяване lol) разни хора ,разни мнения! Важното е да има бебчовци:))
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #410 -: септември 03, 2011, 21:04:39 »

 Offtopic MissMelly88 Колко деца имаш?
А, смей се, смей се, аз две години след секциото ми се цепна шева като раждах нормално, представям си тая женица няколко дена след операцията. Повече не бих погледнала към него... Това е най - ужасното нещо, което можеш да направиш с матката и корема си. Но никоя жена няма да го признае.
И мен много ме е страх, но искам да родя нормално, но пък най - важното е бебе да има, кой как ще го роди е негов избор!
Активен
Liusi_Borisova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #411 -: септември 03, 2011, 21:20:27 »

и аз това щях да попитам, но не исках да изглежда, че се заяждам..
Активен
MissMelly88
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #412 -: септември 04, 2011, 19:19:16 »

двечки, третото на път smile


Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #413 -: септември 04, 2011, 19:28:50 »

Аз не те нападам защото си против секциото а заради определения като "нераждане" по повод секциото.Този ти термин е обиден за хората решили или раждали секцио.Просто няма нужда от такива определение.

Аз вече писах по нагоре че не съм имала за цел никого да обиждам с поста си и мнението си, то си е изцяло мое и не го натрапвам и не искам да влизам в спорове и тем подобни заради него... Извинявам се ако някоя от вас се е обидила smile не съм искала...
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: септември 04, 2011, 20:51:25 »

Вече и аз мога да се впиша в бебешките теми, защото ние си правим бебче с моят съпруг (много е хубаво да го кажеш! danceg ) и мисля и аз да изкажа мнение. Аз също трябва да родя със секцио, защото имам 3 здравословни причини, и просто никой няма да ме пита. Но дори и да ги нямах, нямаше да мисля, че жените трябва да са мъченици, за да могат да кажат, че са майки. Малко ми е омръзнало да се правим на такива, на невинни, на непорочни и т.н. Не по този начин доказваме, че сме майки, съпруги и стойностни хора.  pardon Колкото до това как трябва да се роди - всеки има право на личен избор и никой не може да съди другия.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: септември 17, 2011, 10:28:46 »

Изказах си мнението преди няколко поста но след това имаше доста остри изказвания по повод на секциото и майките които решават да раждат така и то особенно от жени които не са раждали Аз родих нормално но не се чувствам героиня нито нещо повече нито се фукам с този факт Като родих тези които бяха със секцио станаха на 3-ия час и се разхождаха а аз 3 седмици разнасях едни канченца със смрадлика и сядах на една страна още 3 седмици Мисля че нормалното раждане оставя много по-трайни последствия при някои може да са и психически Нещо което при секциото не се случва
извинявам се че нямам никаква пунктуация в постовете но нещо ми се бъгна компютъра
Активен
mimi1809
Професор
****
Публикации: 481


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: септември 17, 2011, 11:02:35 »

Аз съм на същото мнение че нормалното раждане някой път е по сложно от секциото .Аз също раждах нормално но с 8 вътрешни и 12 външни шева и бах опитно зайче на някой хора след това 1 месец не можех да седна и не можех да къпя детето си .Всеки сам решава как е по добре за него да роди но това не е най важно важното е бебето да се роди живо и здраво и майката да се чувства добре за да го кърми и да даде цялата си любов и нежност.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: септември 17, 2011, 15:21:43 »

За мен това е въпрос на лично усещане. Усложнения може да има и при двата варианта. Всеки организъм е различен. Не мисля, че е редно да се правят нападки към жените избрали единя или другия вариант.

По-скоро трябва да има нападки към лекарите, които си търсят и най-малкия повод да подложат родилките на операция, за да минава всичко бързо като на поточна линия  tazran
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: септември 19, 2011, 20:38:49 »

Хм, аз родих нормално ,но когато имам 2 ро дете ,живот и здраве, пак ще родя нормално (стига да не се налага секцио,защото първият път след 8 часово раждане едва не ме рязаха,но малкият бебо реши ,че му е време да излиза)
Активен
Happylife
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #419 -: септември 20, 2011, 16:41:02 »

много е индивидуално, например на една приятелка бебо така се беше обърнал с крачката надолу, че нямаше как да роди нормално, при нея просто се наложи секцио. Има мами с големи бебета по 4 и нещо кг, които също се налага да се резнат и така. Но ако бременността протича нормално, не виждам смисъл от секцио. Но всеки си има своите възгледи и мнение, в крайна сметка ние отиваме да раждаме, не съветниците и разбирачите около нас
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines