Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 10:18:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 159143 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #75 -: август 15, 2010, 12:18:17 »

Според мен размера на чашите няма значение, защото се спазва пропорцията на сьставките, независмо кой тип чаши използваш.

По-вероятно е проблемьт да е в печенето.

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: август 15, 2010, 13:07:20 »

Според мен размера на чашите няма значение, защото се спазва пропорцията на сьставките, независмо кой тип чаши използваш.

По-вероятно е проблемьт да е в печенето.

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

аз се разрових в интернет и наняколко места пише че една чаена чаша била ололо 200мл.
Инче , аз с моя болен научен мозък си мисля , че има значение колко е чашата защото едно е да сложил 200 гр брашно и 1 яйце и 1 бакпулврр а друго е 300 гр брашно , 1 яйце и 1 бакпулвер. Абе тъпо се изразих но аз така си го обяснявам.

Красунка, а да не би да си сложила питките в доста загрята фурна и да са се запекли отгоре а да не е имало достатъчно време да се опекат отвътре?
« Последна редакция: август 15, 2010, 13:10:05 от Gery79 » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: август 15, 2010, 13:39:03 »

Красунке аз за ч.ч. ползвам като твойте и не съм имала проблем.Според мен е от печенето.На колко ги печеш.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #78 -: август 15, 2010, 15:10:06 »

Днес имам имен ден ,и реших да приготвя на мъжа ми любими негови неща, ето част от тях,картофки на фурна с копър и паниран език имаше и салати разни,но нямаше време за снимка

Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: август 15, 2010, 16:30:15 »

Момичета, някой да знае някоя рецепта с карфиол.
Да не е паниран само.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #80 -: август 15, 2010, 17:20:02 »

Леко бланширан,със сметанов сос и сирена,запечен на фурна.
А мързеливия е-леко бланширам в микровълновата,нареждам в тава,слагам няколко вида сирена и заливам със сметана. Леко поръсвам с пармезан.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: август 15, 2010, 17:47:55 »

Аз най-обичам карфиола на салата - малко зехтин или олио, оцет и сол..
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: август 15, 2010, 17:54:56 »

Mvpo, много благодаря за бързия отговор. Ще пробвам.
Агент Т, аз половината от карфиола го направих точно така вчера- на салата с други зеленчуци, но туй като не е много траем зеленчук исках тази вечер да оползотваря и другата половинка.
Мерси момичета за помоща.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: август 15, 2010, 17:55:37 »

Мерси за отговорите, право да си кажа съм в голяма чуденка вече. Май и аз клоня повече че е от печенето. Но последно време доста често си пека домашен хляб и става та затова ми е чуденката(ама там слагам брашното на око). Градусите ми седят на 200 постоянно, и днес така, и бях включила предварително фурната. Имам и 250 ама копчето ми не ще да се върти повече от 200 та си мисля че май е счупено и реално не знам дали пека на това дето виждам. Определено мисля пак да пробвам рецептата и ще меря с друга чаша и ще врътна на 180 тада видим.
Gery79 не мога да помагам с рецепта.
juji картофките изглеждат много съблазнително
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #84 -: август 15, 2010, 22:04:45 »


Инче , аз с моя болен научен мозък си мисля , че има значение колко е чашата защото едно е да сложил 200 гр брашно и 1 яйце и 1 бакпулврр а друго е 300 гр брашно , 1 яйце и 1 бакпулвер. Абе тъпо се изразих но аз така си го обяснявам.

 good Абсолютно сьм сьгласна. Но в тая рецепта няма яйца (па и техния грамаж варира). А не ми се вярва от разликата в количеството сода да е дошьл проблема. От нея може само да се надигне повече или по-малко. Кашкавала и сиренето са по желание...  scratch one-s head

На мен по описаните "симптоми" ми звучи като проблем при печене   pardon

200 ми се струва много. Бих пробвала на 180. Намалява риска да се изпече отгоре, а вьтре да остане сурово.

На 250 пека само пица и месо (в началото, за да задьржи сока).
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #85 -: август 16, 2010, 07:29:43 »

Здравейте, имам нужда от помощ blush
Тази вечер ще имаме гости, за които не мога да измисля лек, бърз и оригинален десерт, моля ако имате идеи - Помогнете!
Менюто за вечерта ще е  - Шопска салатка, мезенца /кашкавал, сирене, луканка/ и пълнен заек. Обаче десерта остава висящ Girl_hide В тези горещини ми се иска да е нещо леко smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: август 16, 2010, 07:42:26 »

Мименце, от този форум научих една много бърза рецепта за сладкиш( не помня кое момиче) но се прави за 5 мин и се пече 30мин. давам ти я,защото ми харесва  много.
Сладкиш с компот от праскови или кайсии.
1 ч.чаша захар, 1 ч.ч. брашно, 1 бакпулвер, 3 яйца, ванилия,  1 компот.
 разбъркваш захарта, яйцата, брашното, ванилията и бакпулвера.
 в добре намазнена тавичка ( по рецептата е с 2-3 лъжици масло, аз почти не слагам) редиш добре изцедените плодове от компота по дъното. изсипваш отгоре тестото  и печеш в добре загрята фурна 180-200 градуса. Като стане готов сладкиша веднага го обръщаш и веднага го поливаш със сока от компота бавно да попие. Охлажда се и може да го сервираш със сладолед или само така.
 аз просто много обичам плодови десерти, а най- хубавото е че става за 0 време
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #87 -: август 16, 2010, 08:11:58 »

Руми, веднага записвам рецептата. Това е един от любимите ми сладкиши от детството. Винаги съм се чудила как се прави! Изглежда наистина е бърз сладкиша, а във вкуса му не се и съмнявам.  girl_wink Лошото е , че нямам компот в момента - май ще поискам от съседката blum
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: август 16, 2010, 08:16:49 »

то и аз нямам компоти, купувам си от магазина, има всякакви компоти в буркани и консерви, даже от консерва става по-хубав.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: август 16, 2010, 10:19:27 »

Мименце Шоколадовия сладкиш с майонеза е също много бърз.
П.П.Аз имам компот от кайсии и ако искаш мога да ти дам.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines