Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 21:29:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 5  (Прочетена 236406 пъти)
 
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: януари 21, 2011, 10:26:26 »

Момичета, търся идеи за следното - искам малка младоженска торта - колкото за ритуала, а на гостите да се сервират мъфини или малки сладкишчета - ако може а са в една тематика и изработка. Дали някоя сладкарница във Варна би се наела с това?
Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: януари 21, 2011, 10:57:19 »

Hekseskud,

ако имаш предвид това:


почти всяка сладкарница във варна ще ти ги направи. В другата тема ти бях пуснала линка на Ламор. Те също правят мини тортички - има ги в галерията им.
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: януари 21, 2011, 10:59:22 »

Rossito,  Bravo Точно това ми трябва!!! Благодаря ти много, ще проверя какво предлагат!
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: януари 21, 2011, 11:47:05 »

Hekseskud ето още едно моделче от този тип, благодарение на което и аз се спрях на тези торти и си направих такава за нашата сватба.По принцип няма проблем да ти е направят в някой сладкарски цех , единствено когато модела е такъв се оскъпява ,иначе ще стане страхотно така.

А това е нашата торта. smile
« Последна редакция: януари 21, 2011, 12:17:04 от plamak_ » Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: януари 21, 2011, 12:04:35 »

Rossito,  Bravo Точно това ми трябва!!! Благодаря ти много, ще проверя какво предлагат!
Heksekud, нашата торта беше като това което търсиш от Ламор -Варна и сме много доволни. ето я и нея


* torta.jpg (67.61 KB, 480x720 - видяно 1305 пъти.)
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: януари 21, 2011, 12:25:32 »

Тези торти по-евтини ли ще излязат от голяма торта на няколко етажа за около 85-100човека говоря
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: януари 21, 2011, 12:35:08 »

Vilenceto, а аз се чудих къде съм виждала такива торти!!! Сега се сетих, че от твоите снимки! Вече инструктирах да проверят за моя случай какви пари ще излезе, за да сравним цените smile
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: януари 21, 2011, 14:41:54 »

за тази торта ние платихме по 2,50 лв. на парче/малка тортичка/. В интерес на истината въобще не съм питала на други места защото тази торта ми хареса много и перфектно се връзваше с ресторанта, така че хич не го мислих ами направо я поръчахме. Не ни искаха наем за стойка и тем подобни, просто 2,50 на парче и край.
Активен
Mauve
Ентусиаст
**
Публикации: 66



« Отговор #128 -: януари 21, 2011, 17:09:13 »

Момичета, като сравня цените в София от 3,50лв нагоре за парче... 2,50лв ми се вижда приказка!
Активен
InaLutay
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: януари 24, 2011, 02:19:45 »

Леле, какви красиви торти сте постнали, харесват ми... Незнам на вашите сватби колко гости ще има, но за около 150 - 200 човека как се нарязва торта за всичките? Може да минем без торта... ако може де...
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: януари 24, 2011, 02:31:35 »

Ами да ти кажа за сватбата на сестра ми въпреки че имаше достатъчно торта и не бяха толкова хора имаше останали без пърченце ,защото я режат персонала и ако и те си заделят за тях не винаги стига цялата до гостите.Аз за това реших да им направя една тортичка да се почерпят и да си реша проблема  smile, за което пък те не очакваха и бяха много доволни.А иначе най лесно е така с вида който е всяко сладкишче или парче торта да е отделно, за да се знае бройката и да има за всеки.
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: януари 24, 2011, 10:34:07 »

В този ред на мисли - бих искала да е с малки тортички/сладкишче за всеки, защото на една от сватбите, на които сме били се оказа, че персонала си е прибрал едно 15тина парчета торта  Oh my ...  crazy  Oh my ...  crazy Булката забеляза, че парчетата са доста ''сиромашки'' и отиде да пита персонала какво става и защо се сервира торта, дебела колкото лист хартия. "Ами толкова сте донесли - толкова сервираме". След края на сватбата доректно отиват да се карат  кухнята се оказва, че са си прибрали парчета от тортата за черпня... crazy Ами оправиха се накрая, ама - свършила работата, само дето си строшиха нервите. Номерът са ми го играли и на мой рожден ден със занесена торта в друго заведение. Та от тези случки започнах да се навивам за варианта с отделно десертче за всеки...
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #132 -: януари 24, 2011, 10:45:16 »

 Не знам как ще реагирате на това, което ще напиша, но мисля, че е желателно при поръчката на тортата да има повече парчета, за да се почерпи и персонала на заведението. Все пак тези хора ще са няколко часа на крак, ще се съобразяват с вашите нужди и изисквания. Възприемам го като един вид жест към тях, освен задължителния бакшиш в края на вечерта.
 Правят ми впечатление масовите оплаквания за прекалено тънки парчета торта, откраднати, задържани, както искате го наричайте. Не твърдя, че е правилно това, напротив. Ала все пак е редно и тези хора да се почерпят. Излиза, че когато младоженците не помислят за хората, които работят за тяхната сватба, не проявяват уважение. Така и другата страна няма защо да прави същото. Изключвам наглото поведение.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: януари 24, 2011, 10:49:57 »

Така е права си michelle точно и за това и аз реших да ги почерпя въпреки че оставяше парчета и от сватбената торта, в примерно както споделих за сестра ми там имаше предостатъчно оставаща торта ,някъде около 15-20 парчета останаха и въпреки това аз примерно останах без торта , а и други гости.Айде за мен както и да е  но се получава много неловко пред гостите такива неща.Понякога и персонала прекаляват ,но честно казано дали от това че има занесох да се почерпят за нашата сватба ,персонала беше страхотен и за всеки имаше от всичко.
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: януари 24, 2011, 10:50:46 »

Абсолютно съм съгласна, michelle! Не изключвам това в никакъв случай - за сватбата на приятелката ми не се наемам да коментирам дали са го предвидили, но за моя случай - мога да кажа, че лично бях занесла допълнително торта за целия персонал на заведението - колкото бяха хората там и въпреки всичко се случи същото..Но така или иначе изненадите не са спестен на никой...

За бакшиша и итн съм абсолютно ЗА и дори сме заделили и процент от кувертите за бакшиш на обслужващия персонал. Все пак ще са 7 часа на крак заради нас и ще се занимавам с хора с всякакви претенции и вкус. Съжалявам за  Offtopic  blush
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines