Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 06:31:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 7 част  (Прочетена 264253 пъти)
 
Wonder
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #435 -: април 10, 2011, 18:59:49 »

Благодаря ви момичета за хубавите думи! give_rose
Живеем в Прага и ги купихме от магазин на производител на бохемски кристал - ръчна изработка. Опитах се да намеря сайта им и дали имат някакъв електронен магазин, от който да се поръчва, но намирам само на други производители, където няма такива лебеди, за съжаление sad.
Скоро ще имам път натам и ще попитам в магазина изрично. Ще ви пиша на лични, ако има някаква възможност за онлайн поръчки.
« Последна редакция: април 10, 2011, 19:17:34 от Wonder » Активен
shosheto
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #436 -: април 11, 2011, 08:13:51 »

Wonder лебедите са прекрасни  smile
 
Активен
Wonder
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #437 -: април 12, 2011, 23:00:31 »

Мерси, shosheto! give_rose
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #438 -: април 13, 2011, 11:31:41 »

Момичета имам нужда от вашето мнение smile
Мисля за нешо такова ... за мъжете корабче / живея все пак на морето / а за дамите може би тези гълъбчета ... или пък пясъчен часовник ,като разбира се ше сложа и по едно нежно послание...  crazy



* 177381.JPG (47.12 KB, 727x612 - видяно 253 пъти.)
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: април 13, 2011, 12:04:48 »

Bibsi8792 това с корабчетата е много добра идея, на мен ми харесва. Само с подаръчетат на дамите не ми се вързва нещо... Може да избереш нещо пак на морска тематика, има хубави неща... Ето едно сайтче с различни предложения. Складе е във Варна, има и адрес  tease
http://www.suveniri-dar.com/morski_suveniri.html
ето и не на морска тематика
http://www.suveniri-dar.com/
« Последна редакция: април 13, 2011, 12:09:04 от anelcka80 » Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #440 -: април 13, 2011, 12:14:32 »

Bibsi8792 това с корабчетата е много добра идея, на мен ми харесва. Само с подаръчетат на дамите не ми се вързва нещо... Може да избереш нещо пак на морска тематика, има хубави неща... Ето едно сайтче с различни предложения. Складе е във Варна, има и адрес  tease
http://www.suveniri-dar.com/morski_suveniri.html
ето и не на морска тематика
http://www.suveniri-dar.com/

Мерси ... точно и затова потърсих вашео мнение smile
Благидаря
Активен
soffyty
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 32



« Отговор #441 -: април 13, 2011, 15:22:15 »

Очаквам снимки на подаръчетата ви, а ето ги и нашите blum шоколадчета, на които пише Just married, малко трудно се вижда надписа, трябва да ги снимам поединично Wink

Страхотна идея и много оригинална. Направо се очаровах. От къде си ги поръча и каква е цената на брой.
Аз се бях спряла на бурканчета с мед - украсени за 2 лв. бр., но сега ме грабна това  heart
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: април 13, 2011, 15:28:39 »

Привет!

Ами шоколадчетата са поръчани от английския Ebay, всъщност са много мънички (около 5 г всяко), но са много сладки наистина и аз също много си ги харесвам smile Около 53 стотинки ни излезе едното, заедно с доставката, т.е. 40,00 лв всичките 75 бройки. Не сме ги опитвали blum, решихме да ги раздадем всичките и да не ги дегустираме, но освен че са ефектни, миришат чудесно на шоколад дори през опаковката blum

Иначе не мога да ти помогна с точния купувач, от който съм ги купила, но ето линк към различни видове подобни шоколадчета в Ebay, които се продават в момента:

http://shop.ebay.co.uk/i.html?_kw=just%20married%20chocolates&_ds=1&_fcid=34&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_stpos=&gbr=1
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: април 13, 2011, 16:01:17 »

soulless, шоколадчетата са много красиви в тези кутийки и е чудесна идеята ти за подаръчета. Много ми се иска точно такива да подаря и аз, но просто не съм пазарувала по този начин и честно казано нямам нерви и най-вече време, за да се занимавам. Ако знам, че само ще си дам поръчката и ще дойдат без никакъв проблем до входната ми врата, ще поръчам без да се замисля, но като чета колко препъни камъчета изникват при подобен род покупка, малко ме е страх. Още повече, че нямам абсолютно никакво време и ако това ще ми създаде проблем  crazy незнам, но моля те сподели все пак при теб как протече, защото това, което изживя с китайците за роклята е просто нямам думи.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: април 13, 2011, 16:11:59 »

Lawyer, мила, ще се опитам да те осветля, дано да обяснявам разбираемо, че понякога не се справям особено с това blush
Така, шоколадчетата, към които съм дала линк са от английски продавачи, така че при доставки от Англия, т.е. ЕС мита, ДДС-та и подобни няма - получаваш си пакета в най-близкия ти пощенски клон около седмица-две след поръчката. Случвало ми се е да ми се бавят и повече стоки, но обикновено такъв е срокът, а съм получавала и за 2 дни стока от Англия pardon Тези шоколадчета, мисля, ги получих за около 2 седмици, грижливо опаковани в плик и невредими. Между другото, ти какви кутийки виждаш на снимката, защото всъщност те нямат кутийки, увити са само в станиол и отгоре имат хартиена опаковка Wink Може снимката нещо да променя, но това представляват. Иначе самата поръчка е много лесна, няма нищо особено сложно, но трябва да имаш акаунт в Пейпал, за да пазаруваш в Ebay и това е. Поръчваш, плащаш и си чакаш после доставката smile Надявам се да съм от помощ!
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: април 13, 2011, 16:28:30 »

soulless, благодаря за информацията, чудесно те разбрах smile аз всъщност това с ДДС-то и митото го знам, тъй като работя в сферата на данъчното право и ми е ясно, че когато става въпрос за доставки в рамките на ЕС всичко е по-улеснено. Притесненията ми бяха относно това, да не би да си поръчвала от Китай или някоя друга държава, която не членува в ЕС и да има пак обяснения хиляди, това е което най-много ме притеснява и разкарването до митници и тем подобни. Но щом е Англия всичко е ок! Относно "кутийките", явно това е хартиената опаковка, но аз я оприличих на кутийка smile може би, ако е по-твърда, тип картон и затова създава такава илюзия... Само последно питане- можеш ли да кажеш горе- долу някакви размери в см., за да си го представя като големина едно шоколадче smile
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: април 13, 2011, 17:08:48 »

Ох, радвам се, че си ме разбрала - то всъщност явно няма кой знае какво за разбиране, наясно си с нещата. Шоколадчетата не са при мен в момента и не мога да ти дам точни мерки, но приблизително 3/5 см smile Мънички са и тънки, но пък са прекрасни, според мен smile
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: април 13, 2011, 18:38:01 »

.....Притесненията ми бяха относно това, да не би да си поръчвала от Китай или някоя друга държава, която не членува в ЕС и да има пак обяснения хиляди, това е което най-много ме притеснява и разкарването до митници и тем подобни. ....

По този въпрос от темата "да си поръчаме рокля по инернет" тук във форума бях чела, че ако стойността на пратката надвишава 50 долара, се плаща мито (не мога да цитирам сега колко процента) от стойността на пратката.
Момичетата, които са имали куража да поръчат от Китай съветват да се помолят продавачите на стоките, ако наистина стойността на пратката е повече от тази сума, да пишат "подарък" и съответно стойност около 10-15 долара. Така ставали нещата...
Аз не съм пробвала никога по този начин, и от Щатите, и от Европа съм си поръчвала разни неща, но може би защото никога не са ми били по-високи цените от тези, които вече споменах, не съм ходила да плащам никакво мито...
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: април 14, 2011, 11:32:54 »

Devisil, на стоките от Европа не се плаща мито и ДДС, независимо от стойността на стоката, не се обмитяват и облагат с ДДС. При пазаруване от страни извън ЕС действително режимът е различен,но аз съм дала линк към подаръчета от английския Ebay, от там закупените стоки не се обмитяват и не им се начислява ДДС. И идват бързо blum
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: април 14, 2011, 14:34:50 »

Момичета, моите подаръци за гостите ще са във формата на оригинални тейбъл картички, който са закачани с ярко оранжева ппанлдека към цвете, направено от текстилна хартия. Като направя една мостра ще пусна в галерията ми.
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines