Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 18:30:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 7  (Прочетена 215855 пъти)
 
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #435 -: март 02, 2011, 15:54:22 »

Била съм на 3 сватби в чужбина, на масите имаше само вода. Влизаше се на празни маси след бърз коктейл на крак отпред. Беше пранично украсено, но нищо прекалено. Панделки, цветя, сърчица и подобни.
 
Всички напитки се носеха от сервитьорите или се поръчваха на бар от всеки.

Едната сватба беше малко по-неофициална и всички си поръчваха напитките, а имаше 5 дечица, които много насериозно се бяха хванали да помагат и минаваха и питаха хората дали искат нещо за пиене да им донесат от бара.

Иначе за сватби около 100на човека, сервитьорите бяха 5-6, не повече. Носеха и отсервираха всичко и минаваха и с различни бутилки вино и вода да разливат. Но бяха много хвърчащи. Другите напитки бяха на бар.   
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: март 02, 2011, 19:05:22 »

Аз май като гледам  въпросните чуждестранни снимки,освен липсата на безалкохолни не виждам и хората,т.е. и тези снимки май са правени в подготвителния период.
Аз предлагам по една каса под масата и по една разбира се,украсена отварачка върху масата.  tease
Айде поне още 2 отварачки,че да не се карат.
А ако трябва и касите ще украсим  blum
Ами тъй де,стотици левове за аранжировка и всичко ще се обезличи.
Пуснете някоя снимка с такива високи аранжировки,че нещо не мога да си представя,как няма да пречат на хората да се гледат.Дали още щом седнат няма да ги преместят в някой от краищата на масата.
Сериозен е проблема.Дайте да го измислим.Нали някаде тук се появяват и хората от агенциите.Ако трябва ще плащаме,дайте решение.
Висока аранжировка може да бъде нещо подобно. Има много видове вази с такава височина,която не пречи хората да се виждат.
Активен
cocorbita
Новак
*
Публикации: 14


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: март 02, 2011, 21:02:46 »

Изглежда прекрасно!Благодаря за идеите!
Активен
Adence87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 85



« Отговор #438 -: март 03, 2011, 23:04:02 »

Здравейте,
По темата с безалкохолните, недейте да се втелявате много. Почти съм сигурна, че повечето ресторанти в България ще откажат да сервират салатите след пристигането на госите, защото наистина си е трудно, но за безалкохолните едва ли ще ви откажат. Повечето управители на ресторанти ще ви угодят и ще направят отделна маса или ще заредят зад барплота си. Трябва да знаете, че  безалкохолните не се вадят в един момент. Става постепенно, гостите се настаняват с някаква разлика във времето и първо се налива алкохолът и то от самите гости, и това става малко след настаняването, сервитьорите имат време да обслужат всички с безалкохолни без да хвърчат като финикийци. По време на тържеството когато покрай гостите минават сервитьори,който иска си поръчва каво да му бъде донесено, не си мислете че сервитьорите трябва да висят около масите и да следят втренчено какво става. Имайте предвид, че това не е официална вечеря, а сватба и даже си мисля, че ако сервитьорите са инструктирани да седят около масите, това ще ви дразни, а със сигурност ще изнервя и гостите. На сватба всеки знае, че трябва да си поръча за да му бъде донесено, а не постоянно да му се долива...той да благодариии и т.н. И не на последно място...ако искате да имате снимки на украсата си, нека от ресторанта да ви направат такива преди да сложат салатите. За гостите - те ВИНАГИ забелязват украсите и се очароват - това са хора, които ви обичат и ще оценят всеки труд, който сте си направили в тяхна чест. Не се тревожете, аз като управител на ресторант виждам много сватби и колкото и да е малка някоя украса, гостите пак се чувстват добре, виждат я и я оценят.
« Последна редакция: март 03, 2011, 23:08:04 от Adence87 » Активен
super_bianka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 113



« Отговор #439 -: март 04, 2011, 17:51:47 »

Напълно съм съгласна с Adence87. Малко са ресторантите, които ще се съгласят да се сервират салатите след настаняването на гостите, но нищо не ви пречи да си разговаряте с управителите и да си държите на по- късно зареждане, защото в крайна сметка това си е вашата сватба и тя трябва да стане както вие си я представяте.
Активен
gerry13
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #440 -: март 06, 2011, 20:54:02 »

 Здравейте момичета,
Аз имам големи терзания по повод нашата сватба. Първо да уточня, че сватбата ще е в чужбина и тук някои традиции доста ме притесниха! Проблема ми е следния...семейството на милото ми е приготвило лист от м/у 900 - 1000 гости  crazy. Когато ми съобщиха "хубавата" новина щях да полудея!!! Oh my ... Придърпах милото и му скръцнах със зъбки, че това е лудост и няма как да стане.....наи малкото защото ще се наложи да оберем някоя банка за да си платиме сватбата.....няма да изпадам в подробности за да не Ви отекчавам с глупости, но след голяма борба със свеки, накрая и заявих, че ще и връча покани за 600 гости и тя да си решава кой да идва и кой не. Тук се смята за обидно да не поканиш всеки когото познаваш, но ние решихме че ще разделим поканите на 2 - близките приятели и роднини в ресторанта = 600 и останалите ( които дори и не познавам ) поздравления в църквата.

Та да си дойда на въпроса....дилемата сега е украсата на ресторанта. Както стана ясно гостите ще са към 600. Няма да коментирам цените на фирмите за декорация тук че ще Ви стане лошо, само ще спомена, че след месеци проучване на фирми, сайтове и какво ли не, най накрая се свързах с "най-евтината фирма" тук. Обсъдихме доста неща и жената ни даде наистина прекрасна цена ( Е850) за  бели покривки и покривала за столове ( тук покривките не влизат в цената на ресторанта) и ние веднага капарирахме. До тук добре. Разбрахме се да ми изпрати оферта като уточних че не искам нещо претрупано, просто най необходимите неща....след 2 дена получих оферта която се състоеше от: 6 стойки за цветя за църквата 2 големи свещи още 2 големи стойки с цветя, малко тюл и органза за декорация на рестотанта, там където се посрещата гостите за поздравление + 9 свещи поставени в/у органзата...2 ленти за колата + цветя, масата на младоженците която ще включва цветята от колата, малко тюл и листенца от рози. Това е най евтиния пакет от 2000 Е. Няма окраса по масите, няма НИЩО ДР. Любезно ми обясниха, че под 2000 Е на жената не и се занимавало защото това щяло да й отнеме ЦЯЛ ДЕН  shok. Ще остана без коментар....както и да е, отказах офертата....защото за тези близо 2000 Е ще направя чудеса. Имаше изцепки и след това от нейна страна но....както и да е.

От месеци се ровя в какви ли не сайтове за декорация и аранжиране на цветя...магазини за декориране, платове и какво ли не.......вече сум експерт.....даже мисля да започна и аз този бизнес.
Единственото нещо което ме притеснява е темата  на сватбата ни...много ми се искаше да е бяло и бордо но няма да се върже с ресторанта....затова обмислям варианта бяло и златно....   МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ ИДЕИ ЗА ЦВЕТОВЕТЕ 


* 72405_454704458800_252364148800_5259187_2445465_n.jpg (70.8 KB, 720x540 - видяно 420 пъти.)
« Последна редакция: март 06, 2011, 20:56:09 от gerry13 » Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: март 06, 2011, 21:13:56 »

gerry13 кой я плаща тази сватба?!  Oh my ... 600 човека е доста голяма сума...  nea Да ви е здрава гърбина.
Колкото до цветовете- естествено въпрос на вкус - за мен бордо и бяло са доста изтъркани и типични.   Жълто, оранжево, много светло зелено, даже ябълково зелено би си отивало. По-изискано е естествено златното, може в комбинация с капучино или пепел от рози... good









И все пак тук- във форума има и професионалисти, нека и те те посъветват...  Wink smile
« Последна редакция: март 06, 2011, 21:46:17 от anelcka80 » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #442 -: март 06, 2011, 21:30:41 »

Adence87 много те моля да прочетеш какво си написала, да го асимилираш и да помислиш дали не е време да си смениш работата. Сигурна ли си, че си управител на ресторант. Моля не пишете подобни смешни неща, подвеждате кандидат младоженците.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: март 06, 2011, 21:35:29 »

gerry13 Първо честито.  good За цветовете така като гледам ресторанта не имсля,че бордо няма да върви. Бордо комбинация с наситено жълто или бордо с екрю,кафяво и жълто,кафяво и екрю също. Като цяло ресторанта ми изглежда много изчистен и не трябва да те тревожи,че няма да върви бордо. Можеш да комбинираш жълти цветя и бордо панделки. В коя държава живеете,ако не е тайна? Цените в повечето държави са такива,когато става въпрос за украса. Агенциите навън даже си имат цени на сайтовете и само да ги четеш можеш да се схванеш. И от любопитство след като вече си търсиш сама платове и прочие по евтино ли излиза при вас? Защото в много случаи има неща,които не си струва да се шият и купят само за една сватба. Но,ако ще се занимаваш с това ще имаш възможност да си избиеш разходите.  good
« Последна редакция: март 06, 2011, 21:43:51 от Nina Style » Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: март 06, 2011, 21:39:44 »

gerry13, не знам къде ще ви е сватбата, обаче толкова пари за една нищо и никаква декорация, просто съм потресена. Поздравления, че имаш смелостта да започнеш сама. За да ти бъде по-лесно, наеми си декоратор за деня на сватбата, само декоратор, с когото да обсъдиш какво желаеш да бъде аранжирано и как, а ето ти и по-долу идеи за сватба в бяло и златно:


* 3 tier white wedding cake with gold decor.JPG (42.15 KB, 363x446 - видяно 416 пъти.)
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: март 06, 2011, 21:40:27 »

За сватбения букет:


* bouqpchorng.jpg (25.35 KB, 400x400 - видяно 5700 пъти.)
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: март 06, 2011, 21:44:38 »

Идея за ресторант:


* gold_weeding_restaurant.jpg (18.7 KB, 250x167 - видяно 5551 пъти.)
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: март 06, 2011, 21:46:41 »

Нещо много приятно в оранжево, жълто и бяло:


* wedding-tables-07s-81.jpg (29.01 KB, 264x400 - видяно 5554 пъти.)
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: март 06, 2011, 21:47:48 »

Още една идея за декорация в бяло и златно:


* gold1.jpg (66.49 KB, 594x446 - видяно 2353 пъти.)
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: март 06, 2011, 21:50:46 »

devisil Много е красиво,но след като за няколко стойки и тюл са и поискали 2000 евро незнам за нещо подобно,колко ще и искат.  sad  Може би трябва да заложи на нещо,което може сама да сътвори без много инвентар. Дори и флористка да наеме цената ще е безумна. На вън хората определено си ценят труда. Тук с нашите заплати хората не могат да си позволят и от 500лв. украса.  good
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines