Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 23:57:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 7  (Прочетена 216020 пъти)
 
devil_kin
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: ноември 23, 2010, 08:38:31 »

Много е гадно това,което ти се е случило.Как не ги е срам.По договор не дължът ли някакви неустойки ?}:->Явно разчитат,4е хората не вярват много в съдебната с-ма.
Наистина най-добре кажи коя е тази агенция,защото има една приказка-
Един доволен клиент води 3ма,един недоволен връща 10. bqsnasym
Активен
sapfira_101
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #316 -: ноември 23, 2010, 09:23:11 »

За съжаление, ако се бях заяла с тях можех да остана и без букет и без украса на ресторанта. Предпочетох да си замълча, колкото да мине тържеството. В такъв момент, когато остава час до сватбата и гостите ти вече идват неможе да се търси нов букет или да се търсят тепърва калъфи за столове и т.н.michelle права си за букета, от снимките в каталога когато го поръчвах изглеждаше невероятен, но когато го видях за съжаление неможах да се усмихна, вбесих се.
Агенцията се казва "Шейла", вижте какви чудеса правят на снимките във сайта им, но явно след разширяването на бизнеса им клиента вече не е ценен за тях. На моята сватба имах 3 мои приятелки които ще се омъжват през 2011г, никоя от тях не би ги наела слуд случката. Пропуснах да кажа че във букетите по масите на гостите, бяха сложили рекламни листчета на фирмата завързани със малка панделчица, ако беще визитка можех да помоля сервитьорите да ги извадят от букетите, но не рекламата беше завързана, за всичко са предвидили  diablo
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: ноември 23, 2010, 10:17:12 »

Това за пореден път ме навежда на мисълта, че е важно да се внимава при избора на агенция, като явно и това не е гаранция... sapfira_101, вие колко пъти се срещахте и обсъждахте нещата? Направиха ли ви пробна декорация или видяхте резултата директно на сватбата?
Аз все се надявам като дойде време за избор на декоратор (пък и въобще всеки от професионалистите на сватбата), да се видим няколко пъти, в които да успея да усетя дали това е правилния избор или не.
Активен
sapfira_101
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #318 -: ноември 23, 2010, 10:32:06 »

_Ava_, видяхме се два пъти. Първият път изяснихме идеята, а вторият път окол 2-3 часа избирахме конкретните елементи по украсата и декорацията. Някои от нещата ги видяхме на живо, а други от техният фото каталог защото имат огромно разнообразие на декорации от които може да се избере.
Всъщност единствено стъклените вазички и калъфите с панделките видяхме на живо. Но никъде във фото каталога им не се виждаха рекламните листчета закрепени по букетите. Даже и през ум не ми беше минавало че може да има такива рекламни листчета по букетите. Цветовете на булченският ми букет бяха страшно наситени, а ние от снимките избрахме шампанско, редуващо се със малко по-наситено шампанско, но в никакъв случай и червено. Ще се опитам да кача букета за да го видиш.
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: ноември 23, 2010, 11:38:40 »

Много неприятна ситуация. Особено след като сте направили всичко необходимо да изясните концепцията предварително. Според мен сте си в пълното право да изискате компенсация, въпреки че и самото ти алармиране тук във форума вероятно ще се отрази на бизнеса им...
 Offtopic - Имай предвид, че гостите най-вероятно не са разбрали, че има проблем, защото не са знаели за първоначалната идея, така че си спомняй хубавите и емоционални моменти от сватбата ви и остави останалите да избледнеят  girl_wink
Активен
sapfira_101
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #320 -: ноември 23, 2010, 14:21:51 »

 good
Активен
5ia_
Любопитен
*
Публикации: 36



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: ноември 23, 2010, 14:33:02 »

sapfira, много жалко наистина, че си преживяла разочарование. Аз не я занаех тази агенция, но сега ще се празровя да им видя нещата.

Ето и обещаните снимки от мен, от така да се каже втората сватба, която украсявам. В интерес на истината и на мен ми донесоха поовяхнали цветя- бяха градински, бюджетът ни беше под 100лв, но за булчинската маса купих цветя от магазин и букета поръчах на цветар, мисля, че с тези неща не може да се прави компромис. Иначе украсата стана семпла, но много свежа и най- важното по някакъв начин допринесе за страхотното настроение на всички. Наистина стана много весел купон с добри приятелки, хубава музика, много танци, солови изпълнения....
Залата беше супер малка и за да освободим голям дансинг имахме само две маси- една П-образна за гостите и срещу нея друга П-образна булчинска. Това има и хубава и лоша страна, защото украсата не е в центъра на масата, а по целия й край, но доста се тревожих да не остане на вид празна и недовършена. Мисля, че се справих, ето вижте и вие smile





рисуваните вазички от мен



любимите ми стойки

нещицата за ритуала, много си харесвам, а цветът избра булката и роклята й беше в такъв цвят
Давам линк към албума http://petiaveliko.snimka.bg/wedding/svatbena-ukrasa-v-kafyavo-i-byalo.550402.21494744 , ако ви се гледат още снимчици и чакам мнението ви. Предварително да се оправдая, защо булчинската маса- бялата изглежда празна, защото кумата ме помоли да й оставя място за голямо пано, което ще поднесе като подарък, то не беше в нашите цветове и не подхождаше много на масата, но все пак е личен подарък към младоженците и мястото му беше на масата. Не съм се сетила да го снимам, за да ви го покажа. Само по себе си е много хубава идея- аранжировка от сухи цветя и клонки и цветя от камъни, може да се окача на стена или да стои на масата.

И последно, че стана много дълго blush Ходих и на изложение на сватбените агенции, не беше впечатляващо, много малко участници и доста травиални неща, но от една фирма останах очарована- "Флорис" Варна
« Последна редакция: ноември 23, 2010, 14:35:10 от 5ia_ » Активен
devil_kin
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: ноември 23, 2010, 15:16:15 »

5ia_  много ми хареса украсата  good
« Последна редакция: ноември 23, 2010, 15:19:42 от devil_kin » Активен
cremy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #323 -: ноември 23, 2010, 15:59:23 »

Винаги имайте едно наум като избирате агенция от форум или мнения примерно от сватбените форуми!!!! Задължително посетете няколко агенции и винаги си търсете правата ако не сте получили това за което сте платили.(не ви пожелавам да ви се случват неприятности,но всеки греши) Мнения от форум,снимки на украси в сайт и това,което е в реалност в много от случаите се разминават. Wink Има много агенции,които качват в галериите и сайтовете си чужди снимки на външни украси sad или най-простото се копират една от друга NO
Активен
_usmivka_
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #324 -: ноември 23, 2010, 17:43:58 »

Здравейте!Реших да пиша и в тази тема.Тъй като много държа да имаме хубава декорация на сватбата ни приемам всякакви идеи свързани с темата ни,която ще бъде - шоколад.Ако можете да ми помагате с идеи ще съм ви много благодарна.Поздрави!
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #325 -: ноември 23, 2010, 18:22:49 »

Рекламни брошурки в цветята?  Oh my ... Е това вече ме разби, не ми го побира ума!!Това да не им е изложение???  crazy
Активен
sapfira_101
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #326 -: ноември 23, 2010, 18:44:01 »

Все повече се замислям дали да не изпратя оплакване до "Шейла", но най-вероятно ще е безмислено. Или имаше някаква комисия за защита на потребителите, ако още съществува, но едва ли те могат да направят нещо. Истината е че бих си платила само за калъфките и панделките, но за всичко останало и стотинка не им се полага.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #327 -: ноември 23, 2010, 18:59:37 »

Според мен трябва да си търсиш правата, защото това са не малко пари, при това дадени без да се спази предварителна уговорка. Имате ли някакъв договор с тях? Не се натоварвай излишно, но си мисля че не ти пречи да проучиш какво може да се направи по въпроса.  give_rose
Активен
Milizandra
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #328 -: ноември 23, 2010, 19:09:19 »

Съжалявам за  Offtopic но искам да кажа на  sapfira_101 , че напълно я разбирам и е нормално да е бясна. Но моя съвет е да си потърсиш правата, но с една много голяма удивителна на ум. Ще поясна защо. Попаднах в подобна ситуация - платих комисионна за извършване на определена услуга (също както  sapfira_101 е платила на агенция за да украси ресторанта), в последствие получих работа свършена на половина и доведена до задънена улица, въпросното лице се скри от света. Консултирах се с адвокат как да постъпя, защото на практика съм измамена, но ме посъветва, че са нужни много доказателства и твърде вероятно е по-висшата инстанция да оправдае лицето.. и ето сега парадокса - веднага след като лицето бъде оправдано 100 на 100 ще подаде жалба срещу теб за нанесени морални щети, опетняване на име и пропуснати ползи. И накрая се оказва, че няма никакво правосъдие в България. По-вероятно е да  санкционират потърпевшия, отколкото виновния  nea nea nea

Пак се извинявам за оффтопика, но искам да помогна на  sapfira_101  give_rose
Активен
sapfira_101
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #329 -: ноември 23, 2010, 20:12:11 »

Абсолютно съм съгласна, няма как да докажа твърдението си защото нямам снимки на букетите с рекламните етикетчета, видимо е че моят букет е увехнал. Единствено може да искам свидетели - да се разпишат гостите и DJ който се занимава с тази работа от 16 години и каза че подобно менче без цветя до сега не е виждал. А и след като съм платила, това според законодателството означава че съм приела стоките и услугите. Ама как да кажа че съм била в ситуация в която не мога да откажа приемането им.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines