Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 06:30:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 12  (Прочетена 202032 пъти)
 
juji4
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #420 -: май 28, 2011, 07:03:56 »

имам тука един малак проблем и ще се радвам да ми помогнете с решаването му.Относно късметчетата  пред царквата  раздават ли се  на гостите или се хвърлят заедно със стотинките и житото?? Някъде по-назад в темата си спомням ,че пишеше ,че трябва да са по-малко от броят на гостите нали така?
Активен
nellyaci
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: май 28, 2011, 07:46:16 »

Мисля, че във всеки край на България е различно!Ние ще се женим в гр.Годеч и тук в църквата искат всичко да е в насипно състояние - т.е. житото, стотинките и бонбоните да не са оформени като късметчета а смесени.Но понеже аз вече си купих късметите мисля над житото и стотинките да си наредя късметчетата.Иначе какво да ги правя толкова много късмети!!! pardon Аз си взех по 25 пред църквата и пред ритуалната зала.Иначе аз знам, че трябва да са толкова, smile на колкото години е булката!!!
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: май 28, 2011, 10:21:55 »

имам тука един малак проблем и ще се радвам да ми помогнете с решаването му.Относно късметчетата  пред царквата  раздават ли се  на гостите или се хвърлят заедно със стотинките и житото?? Някъде по-назад в темата си спомням ,че пишеше ,че трябва да са по-малко от броят на гостите нали така?

juji4, късметчетата трябва да са нечетен брой, някои казват колкото е възрастта на булката, други (ако имат голяма сватба) възрастта на булката + на младоженеца, а най-често срещаната е да е 33 ( христовата възраст). Мойте са 33. Не се раздават. Слагат се в кошничката, заедно с малко насипно жито и стотинки от 0,01лв и когато излезете от църквата някоя от шаферките( ако имаш) ги хвърля нависоко така че да се разпръснат при падането. Идеята е които успее да го хване и това ще му носи късмет занапред. Ако ги раздаваш се губи идеята на късметчетата, а и тогава трябва да направиш толкова колкото са гостите ти.
Активен
drazena
Ентусиаст
**
Публикации: 84


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: май 29, 2011, 12:42:56 »

Наистина всеки края на страната си има различни обичаи, според мен е важно младоженците да си направят сватбата както те самите си я представят. А съм от Шумен, той от Ямбол, сватбата ще е в Бъргас, където ще живеем за в бъдеще, и съм се отказала да спазвам нечии обичаи по разбираеми причини. Купих 33 късметчета, не заради Христовата възраст, а защото съм на 32, но не исках да са четен брой, смятам кръстницата да ги хвърля, когато излизаме  от ритуалната зала/няма да имаме църковен брак/.
Спокойна и спорна подготовка на всички!
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: май 29, 2011, 19:32:43 »

Момичета как напредвате с подготавката и дреболийките?
Ние днес с младоженеза сътворихме украсата на шампанското и украсих една кутия от обувки с хартия ,отгоре сложих и цветя от хартия и се получи много добре.Останаха ми само украсата за свещите и съм готова с дреболиите  yahoo
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: май 31, 2011, 07:07:17 »

На нас ни остана украсата на сватбената книга и на свещите. yahoo Виното за църквата украсява ли се? По напред в темата бях чела, че задължително в църквата трябва да е бяла панделката на свещите, така ли е?
Бокалът мисля да го оставя без украса, той така или иначе е страхотен и има сърце от вътре и от вън. Ще кача снимка довечера.Ето ги и нашите две бутилки шампанско.
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: май 31, 2011, 12:21:03 »

Уау  ellimink и бутилките и кошничката са стархотни!Вие ли си ги украсихте?
Виното в църквата числя ,че не се украсява,но не знам със сигурност.Свещите се връзват една за друга с 2 метра панделка ,така ни каза попа.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: май 31, 2011, 13:48:34 »

panteryx, да сами си ги украсихме. Да си призная, всичко е благодарение на майка ми. Тя има уникален нюх и страст за такива работи. Ако някоя от вас има нужда , винаги ще помогне. Довечара ще кача и др неща които сме направили.
А за панделката - интересуваме бяла ли да е или може и лилава както ще е в моя случай.  crazy
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: май 31, 2011, 17:51:26 »

 Bravo Бравооо на вас супер тандем сте с майка ти.
Ми никъде не е опоменато ,какъв цвят трябва да е.Ние като го питахме нашият поп и той каза само да е 2 метра ,друго нищо не каза .
Ще чакам да видя какво още сте сътворили Flower
Активен
temida_k
Любопитен
*
Публикации: 31



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: юни 08, 2011, 11:19:22 »

           Здравейте. Сама организирам сватбата си и се чудех кога се хвърлят късметчетата с жито,паричка и бонбони - след гражданското, след църквата или и след двата ритуала. И дали трябва да са обвити в тюл и така да се хвърлят по младоженците или да са просто объркани в една кошничка и шаферката да ги хвърля по нас?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: юни 08, 2011, 11:30:28 »

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,25491.420.html ето тук може да намериш отговори на въпросите. По принцип след църквата се хвърля жито и стотинки,които не са в тюл,а след гражданското-късметчета/тюл с живо,бонбони и стотинки/. 'Хвърлят' се от кумата.
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: юни 10, 2011, 13:51:19 »

Момичета, относно бутониерите да питам. Аз ще направя само за младоженеца с цвете от моя букет - от минирозичка в кремаво и още нещо (не съм го измислила). Ще увия стръкчетата с панделка да не цапат стеблата. Но въпросът ми е как се закачва на ревера? Безопасна ли да сложа - как, къде?
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: юни 10, 2011, 14:06:52 »

В цветарските магазини има специални щипки:

Игла за бутуниера - върху нея се аранжират цветята и тя се закрепва на ревера на гостите. цветове: бяла и зелена.
Има ги в http://www.flora-com.com/index.php?MlW-gRSDMlSHM5OvUFOzYVOHcJOTIBeDIdKbYdajQ9KzQJKTkROLQxOXQxOPYJm3cFiHgtmbM1S-Ihezg9e-IBijYBODIZKLcNePIxeb&page=1,
Дано съм ти помогнала  smile
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: юни 10, 2011, 14:30:32 »

Еха, колко хитро, това не го знах. Конкретен магазин, в който със сигурност има? А дали продават такива в магазина за декорации на Димитър Петков?
Активен
malinka_a
Ентусиаст
**
Публикации: 144


Истински щастлива и обичана..


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: юни 13, 2011, 13:14:15 »

Да се похваля с току що измайсторените ми късметчета: blush
http://forum.svatbata.bg/index.php/v/malinka_a/2_001.JPG.html?action=gallery
http://forum.svatbata.bg/index.php/v/malinka_a/1_001.JPG.html?action=gallery
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines