Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 06:31:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 12  (Прочетена 202034 пъти)
 
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #330 -: април 13, 2011, 10:15:33 »

Нашите свещи са бели, но панделката е като от прозрачен тюл в нюанс резеда...Ами сега?  cray
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: април 13, 2011, 10:23:30 »

Нашите свещи са бели, но панделката е като от прозрачен тюл в нюанс резеда...Ами сега?  cray

Мими, не се притеснявай предварително, най-добре се обади в църквата и питай - не мисля, че ще е някакъв проблем, спокойно heart

Tweety bird, мерси и на теб, че ме окуражи - склонна съм да се тревожа явно за глупости, добре че сте ви да ме успокоявате blum Иначе за бялата панделка - не знам, така пише в нашето картонче, в нашата църква откровено ни насърчиха да си купим свещи от тях, а техните са точно такива. Най-добрата тактика относно църковните проблеми явно си остава да се пита конкретно в църквата може ли, не може ли и така smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #332 -: април 13, 2011, 10:32:53 »

soulless, направо ме е страх да звънна, защото всичките ни декорацийки са готови вече и ако се окаже, че е така ще откача!  angry А и ако попадна на някой некомпетентен служител съвсем...мисля да мина на място тази седмица, не че е гаранция де... sad
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: април 13, 2011, 10:53:09 »

Mariaid, не се замисляйте за дребните детайли. Няма да променяте нищичко.
отивате си в черквата с тези свещи с тази панделка и това е. Да не мислиш, че минава инспектор по свещите  tease, никой няма да забележи. нашите бяха с розова, но пък ние ги ползвахме само за гражданския брак. Но дори и да ги бяхме ползвали там, си мисля, че няма да има проблем. просто не задавайте излишни въпроси.
Представяш ли си да влезнете и попът да каже, а няма да ви бракосъчетая, защото имате резедава панделка. Занимавай се с по-приятни неща от това, не го мисли, махни с ръка и мисли за друго.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: април 13, 2011, 13:08:36 »

Mariaid, специално за теб си пуснах диска, за да чуя какво казва жената от ритуалната за свещите. Даже се и развълнувах smile
По принцип (аз споменах вече, но явно ен си ми видяла мнението), на сватбите, които съм била не е имало свещи за гражданския брак. Но в Търново си имат различни ритуали. Там ни трябваха точно тези ритуални свещи. Ето и какво каза жената:
"Днес е първият ви официален ден като семейство, съградете дом, в който да властва любовта, за това в този ден вземете от този огън на вечността, вплетете го във вашия и нека той топли душите и сърцата на вас, децата ви и внуците ви. (Тук ни подаде от огъня, за да ги запалим).
Пазете огъня на любовта както зениците си и той ще гори и в дълбока старост. Във вашия семеен път ще има много празници. Извадете и запалете свещите и техния огън ще ви връща в деня, в който вие се врекохте един на друг."
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: април 13, 2011, 14:16:59 »

Мими, аз се извинявам предварително, ако съм те притеснила - написах само какво пише на нашето картонче, но пак ти казвам, а и другите момичета потвърждават - предполагам, че няма да има абсолютно никакъв проблем каква е панделката. Но ти все пак провери за свое спокойствие и то колкото се може по-скоро, да не те гризат излишни притеснения smile

А за свещите в гражданското - и в Плевен знам, че има възможност за свещи в ритуалната зала, защото там има някакъв огън (абе взели са разни идейки от църквата, мен ако питаш), от който се палят свещите, но в София не знам да има подобно чудо, никъде не съм виждала подобни огньове smile Със сигурност няма, т.е. Знам само, че може да има фолклорен ритуал, но той е по желание на младоженците - ние пожелахме да имаме само класически ритуал.
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: април 13, 2011, 18:58:33 »

Mariaid, не се замисляйте за дребните детайли. Няма да променяте нищичко.
отивате си в черквата с тези свещи с тази панделка и това е. Да не мислиш, че минава инспектор по свещите  tease, никой няма да забележи. нашите бяха с розова, но пък ние ги ползвахме само за гражданския брак. Но дори и да ги бяхме ползвали там, си мисля, че няма да има проблем. просто не задавайте излишни въпроси.
Представяш ли си да влезнете и попът да каже, а няма да ви бракосъчетая, защото имате резедава панделка.
 laugh
и аз така ще направя отивам да си взема 2 метра панделка ,връзвам я за свещите и въобще не ми пука blum
Активен
nellyaci
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: април 14, 2011, 10:00:20 »

Да се запиша и аз органзата-на Илиенци метър бял плат органза е 7лв.Но трябва да пообиколите и да се пазарите.Аз мисля да го сложа на кошничката за късметите, защото имам една стара , но много поовехтяла и ще я вържа на панделка, ще добавя някой друг акцент и дано да стане!!!
Активен
sonja
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167



« Отговор #338 -: април 14, 2011, 12:11:36 »

Mariaid, и аз съм като теб..  Само едно детайлче нещо да се обърка и откачам..
Във всичко виждам проблеми.. Май трябва да се поуспокоим малко, че иначе на сватбата ще сме  insane.. и въобще няма да разберем какво става от притеснения..
Стискам палци всичко да е по мед и масло и да си много спокойна оттук нататък, а за панделката и на мен ми казаха, че трябвало задължително да е бяла, а аз исках да е розова.. Но и аз като tweety bird смятам, че това вече са подробности и в деня никой няма да ме върне заради една панделка, така че ако искам и черна ще си сложа, айде да видим какво ще ми кажат!
Така че си казах и аз "я се успокой!"  smile и мисля оттук нататък само да се наслаждавам на всеки оставащ ми момент с организирането на сватбата, защото като мине и цяло лято нямам какво да правя съм сигурна че много ще ми липсва този стрес и емоциите smile  heart
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: април 14, 2011, 16:11:18 »

Така че си казах и аз "я се успокой!"  smile и мисля оттук нататък само да се наслаждавам на всеки оставащ ми момент с организирането на сватбата, защото като мине и цяло лято нямам какво да правя съм сигурна че много ще ми липсва този стрес и емоциите smile  heart

И аз започвам да мисля по този начин, честно казано. Изобщо не мога да си представя живота след сватбата, възможен ли е той изобщо blum Затова и сега са най-хубавите дни, с най-силните вълнения, пък ако ще и за дреболии... Хубавото е, че поне при нас големите неща са по-скоро уредени, остават като цяло дребни детайли и това ми вдъхва известно спокойствие smile В момента активно раздаваме поканите и чувството е прекрасно - дори някои от поканените да не могат да дойдат, в тях ще остане нещо за спомен от нас smile

Между другото, по повод дреболии и по-незначителни нещица около сватбата и не се сещам къде другаде да си задам въпроса, можете ли да ми препоръчате пекарна за сватбените погачи? Аз съм си записала като вариант Ни-Кай, но ако някой от вас има впечатления и от други, ще се радвам да сподели smile
Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #340 -: април 15, 2011, 07:51:59 »

soulless, съжалявам, че не мога да помогна по твоя проблем, аз моите ще си ги поръчвам в Самоков... Аз исках да успокоя другите момичета, като Mariaid i sonja. Moмичета, недейте да се притеснявате за толкова малки неща! Няма смисъл да се тормозите! Аз например, също като вас изпадах в безумни терзания около малките дреболийки и това дали ще се получат добре, в тон и т.н. Но съдбата ми показа, че има по-гадни неща, които ти объркват плановете и сега единственото, което се моля е просто да успея да си направя някакви късметчета, да си украся поканите (за които вече дори е време за раздаване) и всички др., които изискват ръчен труд... Малко ще съм  Offtopic с жалването си, но просто ми е много тежко и не знаех в коя тема да пиша... Преди два дни се порязах жестоко с кухненски нож, т.е. направо отрязах част от пръста си и сега не мога да правя нищо с едната си ръка... Лекарите казват, че ще се оправя и няма да е толкова зле до сватбата, но все пак толкова от дреболийките ме чакат... Бях решила всичко да си направя сама, а сега не знам как ще стане... Направо  cray Така че давайте по-спокойно, и аз като останалите не мисля, че ще ви направят проблем за цвета на панделката... Аз на ваше място бих кимала с глава и в крайна сметка ще си сложа каквато си поискам, както казвате ви е си плащате и то немалка сума... smile
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #341 -: април 15, 2011, 08:28:51 »

Mariaid i sonja, не се притеснявайте за такива дребни неща. Мисля си че освен спомена от самия сватбен ден, всички ние с умиление ще се сещаме за няколко месечната усилена подготовка. Наистина ли ще позволите на някакви си дребни проблеми да развалят настроението ви? beating
Радвайте се на всеки оставащ ден от подготовката, мислете си как на ВАШИЯ ден ще създадете своята приказка и най-вече, не се терзайте излишно..... И не забравяйте, че в повечето случаи няма да промените нищо, освен че си образувате бръчки от тревогите  stop  Good luck
Активен
alo_madona
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: април 17, 2011, 19:16:58 »

Вчера си купих почти всички необходими дреболийки за сватбата yahoo Мн съм доволна и щастлива и ги показвам  yahoo



http://www.album.bg/alo_madona/
Активен
sonja
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167



« Отговор #343 -: април 19, 2011, 14:28:47 »

nonnita, много съжалявам за това, което ти се е случило, дано се оправиш по-бързо.. И аз имах един инцидент преди месец, само че с крака, но се оправих вече, така че няма да попречи на сватбата! Стискам палци и на теб да имат щастлив край накрая нещата, а за поканите успех, сигурна съм че ще се справиш, когато нещо се прави с любов, то винаги става красиво! smile  give_rose
alo_madona, супер са дреболийките, честито!  yahoo
Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #344 -: април 19, 2011, 14:51:25 »

Мацки, да ви питам нещо, но незнам дали е за тук въпроса ми  blush Трябват ми капачки за шишетата, спомням си че някъде бях чела из форума, но не мога да го намеря crazy Мислех си че ще намерим много лесно, по-големите магазини, но уви не продават  cray
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines