Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 06:22:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 12  (Прочетена 202024 пъти)
 
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: април 10, 2011, 18:49:45 »

Аз за свещите мога да споделя точно обратното- свещите, които си купувате предварително и са украсени са точно за църквата.

Мен ме интересуват точно свещите за църквата?С каква панделка трябва да са и от къде се купуват? smile
Активен
alo_madona
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: април 10, 2011, 19:21:09 »

panteryx мила , свещи можеш да си купиш от всеки сватбен магазин или да си ги направиш сама, но задължително трябва да са свързани с панделка....


А аз момичета днес цял ден си търсих пеперуди и то лилави , но нямам късмет nea и за сега си купих само златни от Джъмбо...
Купих си лилави свещници за масите и сушени листа за декорация околко тях...Скоро ще ги снимам и започвам и аз да се хваля blum
Активен
irkaaa
Сватбар
***
Публикации: 214



« Отговор #317 -: април 10, 2011, 19:23:53 »

Ние си купихме и свещите, и украсата за тях от булченския магазин. Имаше 2 размера на панделките - взехме си по-малките   smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: април 10, 2011, 19:33:35 »

Мен ме интересуват точно свещите за църквата?С каква панделка трябва да са и от къде се купуват? smile
Моите свещи бяха с панделка, но аз я смених с розова, купих си сатенен ширит.
Активен
renirenova
Любопитен
*
Публикации: 37


« Отговор #319 -: април 11, 2011, 11:11:41 »

И моите свещи са от сватбен магазин... Никой не може да ме накара да си купя жълтите свещи от църквата, ако трябва с всички там да се карам, толкова много си харесвам моите blush
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: април 11, 2011, 11:40:50 »

Ние, в Св. София, направо сме щастливци - венчалните свещи, които се купуват от храма са много красиви, с бяла панделка и брокат (е, брокатът не ми е особено любим, но ще го преживея) smile Иначе са скъпи - 30 лв, но това е положението pardon
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: април 11, 2011, 12:27:53 »

renirenova , и аз бях много против свещите да са от черквата при положение, че дадохме към 60 лв за нашите (бели, ритуални). Помислих си даже, гледай ги сега тези чудят се от къде да взимат пари, аз не искам с техни свещи и .тн. Скептично настроена отвсякъде.
Да, но поразпитах тук-там и осъзнах някои неща.
Сега като гледам снимките съвсем естествено стоят свещите от черквата в църковния ритуал , все пак това са част от цялостта на ритуала.
На гражданския брак, пък естествено стоят много красиво белите и украсени свещи, по-официални са.
Но според мен никой не може да те задължи нищо, все пак това си е твоята сватба.
Аз избрах така и не съжалявам.
Понякога си мисля, че булките се вманиачават в някои детайли.... и аз съм минавала по този ред, знам какво е.
Активен
nellyaci
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: април 11, 2011, 14:45:54 »

Saxy,не знам дали все още влизаш във форума, но все пак ще те помоля за помощ!!!Имам един много важен въпрос към теб-от къде взе панделката , с която си направи бутониерите, шампанското, панделките за чашите и свещите?Купила съм си същите розички като твоите и сега не мога да доизмайсторя картинката, защото не мога да намеря панделка, а гледам че твоята си е поръбена покрая!Много ще съм ти благодарна ако ми върнеш отговор!Благодаря ти предварително!!!
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: април 12, 2011, 16:22:35 »

Момичета идеята ми е такава ,че самите свещи се връзват с панделка с каква по-точно и колко трябва да е дълга?Двете свещи се връзват една за друга ?Или как точно?
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: април 12, 2011, 16:27:46 »

Panteryx, панделката трябва да е бяла, дължината й мисля е различна в различните църкви, обикновено е 1,50-2 м smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: април 12, 2011, 17:47:35 »

Soulless, защо трябва панделката да е бяла??
Panteryx, взимаш единия край на панделката (сатенен ширит , във всяка кинкалерия продават) и го връзваш за едната Свещ, може да направиш панделка или просто я я омотаеш и й залепиш края , а другия край на панделката по същия начин за другата свещ smile
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: април 12, 2011, 21:22:25 »

Предполагам по същата причина, поради която булките са предимно с бели рокли blum Шегувам се - на нашето картонче от църквата изрично пише панделката да е бяла smile

Между другото, мен ме терзае друг въпрос - моля ако има булки, които вече са се венчали в Св.София, да ме светнат дали има проблем освен късметчета, пред църквата шаферките да хвърлят и розови листенца, примерно pardon Подготвила съм такива, имам и кошнички за малките ми шаферки, но не знам дали това не е забранено - в някои църкви смятат, че така се цапа пред църквата и не разрешават, та затова питам.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: април 12, 2011, 21:52:34 »

soulless, аз съм от Пловдив, но и тук в някои църкви я има същата забрана, за да не се цапа. Направо са смешни, в крайна сметка аз плащам 180 лв.(на места стига и до 250 лв.) за църковен ритуал, който трае 15 мин. и накрая да не мога да хвърля листа, жито и прочие, еми да ме извиняват, но просто няма да го спазя. Да видя кой ще дойде да ми направи забележка и какво ще ми каже, защото това е нелепо, в крайна сметка си имат чистачка и проблема не е чак толкова голям- хвърляме цветчета и жито, не някакви грозни отпадъци. Да не говорим, че житото изобщо не се забелязва на земята. Когато кумувахме в църквата, в която беше ритуала имаше същата забрана, но младоженците естествено не я спазиха и честно да ти кажа никой нищо не каза, просто защото поповете, жената, която продава свещи и прочие служители на църквата са си вътре и въобще не разбират какво става. Така, че смело напред!
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: април 12, 2011, 21:56:26 »

Lawyer, благодаря ти много за окуражаването! give_rose Ами да, и аз се чудя на тия невероятни глупости, като че ли ще боклук ще хвърляме по стълбите, глупост тотална... При нас таксата е цели 300 лв, не знам как биха имали очи срещу подобна такса да не позволят подобно безобидно нещо, което просто ще направи празника по-красив, пък и не вярвам наистина да отнема чааак пък толкова много време да се измете след това... Мисля както ме съветваш, да не се втелявам по въпроса и да си направя нещата както съм предвидила, пък да става каквото ще blum
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: април 13, 2011, 08:59:22 »

soulless , може би има логика да са с бяла лента свещите за черквата, все пак бялото е символ на чистотата.
относно "цапането" пред черквата според мен няма да има проблем. Не вярвам след като го направите и да дойде някой да ви се кара. Направете го така както искате, има си чистачки.
При нас поповете излезнаха с отвън след мен и съпругът ми да си каже последните заръки, вече не помня.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines