Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 00:08:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 12  (Прочетена 202070 пъти)
 
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: април 06, 2011, 17:20:05 »

Помощ!!!Трябват ми от тези лентички мъничките, където се слагат по бутониерите.Купих си от мъничките розички и мисля на всяка една от тях да сложа по една панделка от такава лентичка.Но не знам от къде да си намеря такава лента.Някой знае ли къде продават такива.
panteryx,от къде си купи воала за кошничката, защото и аз имам подобна идея и мисля да взема един метър такъв плат(предполагам, че е органза) и да ми остане и за панделки на колата да вържа -мисля да ги сложа на дръжките на колата!

Купих едно малко парче органза  от магазин за платове ,заедно с тюла и другите панделки smile
Активен
malinka_a
Ентусиаст
**
Публикации: 144


Истински щастлива и обичана..


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: април 07, 2011, 10:22:24 »

Здравейте дами,
извинявам се ако е обсъждано, но ме интересува от къде мога да си купя малки сатенени розички?
А и също така искам да има ритуала с хрърляне на листя от рози от малката шаферка на влизане в ресторанта.Но листята естествени ли трябва да са? blush
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: април 07, 2011, 10:28:50 »

В повечето случаи се позлват изкуствени цветя от рози. Естествените са по-скъпи, веднага се сплескват и губят форма, освен това цапат.
Сатенени розички продават по кинкалериите.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: април 07, 2011, 10:57:16 »

Изкуствените трябва след това да се събират. Естествените се разлагат бързо. Не съм съгласна с това,че естествените са по-скъпи. Един ден преди това отиваш на пазара и купуваш няколко рози от бабите. Ако се накъсат непоследствено преди венчавката издържат...
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: април 07, 2011, 21:15:16 »

Здравейте smile Интересува ме горе долу колко струва органзата?
Аз в момента се намирам в Дания и се чудя да купувам ли от тук или мога да намеря на по-приемливи цени в България. Тук продават за около 12 лева 2.50 на 1.50.
Иначе вече си купих тюл за късметчетата, както и панделки  danceg

Активен
ralej
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 158


Най-щастливи на света!


Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: април 08, 2011, 08:54:58 »

Помощ!!!Трябват ми от тези лентички мъничките, където се слагат по бутониерите.Купих си от мъничките розички и мисля на всяка една от тях да сложа по една панделка от такава лентичка.Но не знам от къде да си намеря такава лента.Някой знае ли къде продават такива.
panteryx,от къде си купи воала за кошничката, защото и аз имам подобна идея и мисля да взема един метър такъв плат(предполагам, че е органза) и да ми остане и за панделки на колата да вържа -мисля да ги сложа на дръжките на колата!

Аз онзи ден си купих за поканите от Jumbo - 15 м за 0.99 лв. Има всякакви цветове и ширини.  good
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #306 -: април 08, 2011, 09:18:46 »

Здравейте smile Интересува ме горе долу колко струва органзата?
Аз в момента се намирам в Дания и се чудя да купувам ли от тук или мога да намеря на по-приемливи цени в България. Тук продават за около 12 лева 2.50 на 1.50.
Иначе вече си купих тюл за късметчетата, както и панделки  danceg



Метър органза в магазините на Алабин е 7.80лв. Така че при теб е по-евтино според мен!
Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #307 -: април 08, 2011, 15:25:56 »

cherry_dream, аз си поръчах от един сайт ролка органза с дължина 10 метра и ширина половин метър за около 10 лева. Въпросът е, че ако поръчаш под 30 лева, трябва да платиш за доставка някъде около 7 лв. Ако те интуресува, ще ти го изпратя на лични...
Активен
lesito_999
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: април 08, 2011, 22:02:03 »

Здравейте момичета имам въпрос към вас скоро ще се женя .  И ето моя въпрос кога да започвам да планирам свадбата моята свадба е след два месеца .  Сега ли да започна или след 1 месец . Незнам помогнете ми .  girl_impossible
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: април 08, 2011, 22:28:50 »

Здравейте момичета имам въпрос към вас скоро ще се женя .  И ето моя въпрос кога да започвам да планирам свадбата моята свадба е след два месеца .  Сега ли да започна или след 1 месец . Незнам помогнете ми .  girl_impossible


не знам какво да ти кажа.. аз моята започнах да я планирам януари, а самото тържество ще е юли..
има позната, който си организира нещата за месец, но всичко е въпрос на финанси или на големи компромиси. Започвай колкото се може по-скоро! ако можем да помогнем с нещо с девойките от форума - с удоволствие. Ако не знаеш от къде да започнеш погледни тук: http://www.svatba-bg.com/svatba-wedding-08.php
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: април 08, 2011, 22:59:05 »

lesito_999, не искам да те плаша, но аз за моята сватба януари бях избистрила цялата концепция, а февруари всичко бях запазила и капарирала! Сватбата ми е юли. Това се прави с цел да можеш да избереш каквото ти харесва, а не да се примиряваш с каквото е останало! Започвай, мила, веднага! Но не се притеснявай, ще се справиш! Просто трябва да се стегнеш и малко по-бързичко да действаш! good
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: април 10, 2011, 12:49:15 »

И аз да попитам ,а свещите за църквата от къде трябва да се купят?Задължително ли е да са от самата църква?Извинявам се ,ако накъде е коментирано ,но нищо не можах да намеря give_rose
И панделката с която се връзват самите свещи ,колко трябва да е дълга?
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: април 10, 2011, 16:51:45 »

И аз да попитам ,а свещите за църквата от къде трябва да се купят?Задължително ли е да са от самата църква?Извинявам се ,ако накъде е коментирано ,но нищо не можах да намеря give_rose
И панделката с която се връзват самите свещи ,колко трябва да е дълга?
При нас свещите се купиха като влезнахме за църковния брак на място. обикновени, жълти. Аз пък си мислех, че ще ползваме тези, които си бях купила. Обаче не.
А тези белите, украсените само ги палихме в ритуалната (много хубав ритуал беше). Лентата трябва да е дълга от 1.50-2.00м. Мисля, че нашата беше 2 или 2-50м, защото слагах и панделки в двата края.
Не можах да намеря по-близка снимка на свещите, но ако забележиш има панделка. Така че 2м ще ти стигнат и аз бях в чуденка, но тук една съфорумка ми каза размерите.
http://prikachi.com/images.php?images/701/3206701y.jpg
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: април 10, 2011, 17:27:25 »

Аз за свещите мога да споделя точно обратното- свещите, които си купувате предварително и са украсени са точно за църквата. За пръв път чувам свещи да се палят в ритуалната зала  crazy явно в различните градове са различни и ритуалите.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: април 10, 2011, 17:41:24 »

Аз за свещите мога да споделя точно обратното- свещите, които си купувате предварително и са украсени са точно за църквата. За пръв път чувам свещи да се палят в ритуалната зала  crazy явно в различните градове са различни и ритуалите.
Нямам никаква представа. Когато запазвахме ччаса за църковния брак и служителката ми каза, че свещите се купуват оттам. Аз не бях много съгласна, даже се позачудих, защото не съм била на църковен и не знаех как са нещата. А на последните пък сватби на които присъствахме нико не е палил в ритуалната зала. Но пък и сватбите бяха в други градове.Да, наистина всеки град си има различни ритуали. Бях очарована от ритуалната, защото ритуалчикът говореше за семейния огън, палихме свещи и така. Така че на място нека си пита момичето
.Ето снимка и от черквата, вижда се , една обикновена, но голяма (на съпруга ми).
http://prikachi.com/images.php?images/940/3206940l.jpg
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines