Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 22:00:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Възможно ли е католик и източно православна да сключат  (Прочетена 18130 пъти)
 
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #15 -: октомври 17, 2012, 12:11:56 »

По точно не позволява, тълкува каноните по различен начин. Но принципно, както писах и по-горе, не е проблем такъв брак.
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #16 -: октомври 17, 2012, 12:29:16 »

Колкото и да е неприятно и нелогично в БГ е точно "свещеника позволява" , така че питайте си на мястото, където искате да се венчаете, за да няма проблеми в деня на сватбата.  Колкото и да е нередно, това е положението.

Има и такъв момент "свещеника позволява", преди месец мои познати сключиха брак в Пловдив.Булката е българка (източноправославна), а младоженеца поляк (католик).В някои църкви са им отказали да ги венчаят, а само в една не са имали проблем.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 17, 2012, 12:36:41 »

Аз също направих коментара от опит - наши приятели източноправославни си избраха за кумове арменци /тяхната църква е апостолическа православна/ и по църковните канони - няма проблем.  Когато питаха в една църква конкретен свещеник, той им каза че няма никакъв проблем, после в деня на сватбата свещеникът, който трябваше да ги венчае, 15 мин. отказваше да го направи, защото кумовете са различна религия  crazy Накрая след хиляди уговорки, молби и дори заплахи, извикаха друг свещеник, който ги венча  beating Така, че в случая говорим точно до "попа дава или не" , двама свещеници в една църква, но с различни виждания  beating
Активен
yoyo09
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #18 -: декември 14, 2012, 19:20:15 »

Случайно попаднах на темата и Oh my ... Аз съм католичка, а младоженекът е източноправославен християнин. Преди два- три дни си запазихме дата в Св. Св. Константин и Елена(Пловдив), но и през ум не ми мина да попитаме дали има проблем. Някой ако е наясно как стоят нещата там, ще съм благодарна да сподели crazy
Активен
MilenaOga
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91


Сключихме брак на 10 Септември 2011


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: декември 14, 2012, 19:49:42 »

Случайно попаднах на темата и Oh my ... Аз съм католичка, а младоженекът е източноправославен християнин. Преди два- три дни си запазихме дата в Св. Св. Константин и Елена(Пловдив), но и през ум не ми мина да попитаме дали има проблем. Някой ако е наясно как стоят нещата там, ще съм благодарна да сподели crazy
Мисля, че ще ви разрешат в тази хубава църква, но трябва кумовете ви задължително да са православни християни! smile
Активен
megyto
Сватбар
***
Публикации: 207



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: април 11, 2013, 18:36:31 »

Явно наистина си зависи от църквата. На нас ни казаха,че може но да се напише писмо до митрополита и след това, да се подпише въпросната декларация,че децата ще са православни. Хм, стига католика да се съгласи....
Активен
aninini
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #21 -: юли 24, 2013, 13:18:30 »

Здравейте, и аз се включвам. Не знам дали не е вече късно за момичета които питат, но и аз да кажа.
Няма проблем да се венчаят католичка и източно православен - както е в нашия случай.
В православна църква - отеца каза че се подписва декларация че децата после ще бъдат православни.
В католическата църква - няма проблем, ще се води смесен брак, и не искат кръщелни свидетелства на кумовете.
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines