Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 22:27:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: медена седмичка в близка Турция  (Прочетена 139346 пъти)
 
pepina83
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 489


на мама пчеличката


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: септември 15, 2009, 09:43:51 »

vilence, относно хавлиите моят съвет е да си носите поне 2 големи за плаж. При нас в хотела /също 5 звезден/ се оставяше депозит за хавлиите на басейна,който се връща при предаването им обратно. Но неможеш да я изнесеш от хотела, а ако ти се наложи да отидеш на екскурзия с какво ще се избършеш  crazy
А за валутата съм писала няколко поста по-нагоре..... задължително си носете турски лири, защото е по-изгодно.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: септември 15, 2009, 10:18:47 »

да, хавлии за плаж дават срещу депозит който ти връщат като им ги върнеш. а относно това дали можеш да ги изнасяш, ние без проблем го правехме като си ги сложим в раничката за из път никой незнае какво носим и си ги ползвахме на всички екскурзии които ходихме
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: септември 16, 2009, 18:53:59 »

Благодаря ви за информацията. Не се бях сетила наистина, ако ходим на екскурзии, че ще ни трябват scratch one-s head. Явно ще трябва да мъкнем и хавлии, ама няма как. А за валутата днес си купихме 200 турски лири, да имаме малко, а другото смятам в долари да носим. Само дето най-малкия купюр им беше от 50 лири, ама там ще ни развалят.
Почти не остана време до заминаването chee, дано времето само да е хубаво, че иначе много ще ме е яд.  angry
Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: септември 08, 2010, 09:27:17 »

Е, почти година по-късно, темата оживява smile

Ние също имаме планирана медена седмица в Турция - мястото е Кушадасъ, хотелът Аква фентъзи. Ще пътуваме с кола и сме заедно с кумувете ни - всъщност това е съвместният ни подарък - ние на тях и те на нас smile

Да споделя и малко трудности - май трябваше да изберем Гърция, защото за Турция ни трябват паспорти и аз и младоженецът трябваше да си сменим паспортите. Аз съм готова с моя, но познайте - младоженецът попадна сред онези, за които бланките са свършили ... на знам как ще се оправим ... стискайте палци ...
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #124 -: февруари 07, 2011, 23:15:12 »

Охх сега видях и тази тема и цопвам тук, че най-накрая чуденките ни за Испания може и да приключат в Турция  blum Цените са доста изгодни като гледам, а луксът в хубавите хотели е несравним.
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: февруари 13, 2011, 21:50:52 »

О да паспортите са важна подробност /моят е за смяна/, а ще трябва ли сега ако си го сменя и след като се оженим пак да го сменям?
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #126 -: март 20, 2011, 19:04:56 »

Ние резервирахме тук: http://delphindiva.com/diva/en/index.html
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: март 21, 2011, 23:45:53 »

Ние резервирахме тук: http://delphindiva.com/diva/en/index.html

С туроператор или направо през хотела?
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #128 -: март 23, 2011, 21:03:41 »

С туроператор.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: юни 06, 2011, 07:11:17 »

Момичета, единият вариант при нас за меден месец е Турция , но всички чартърни полети са събота , а нашата сватба е в събота и така губим цяла седмица до др събота. Знае ли някоя от вас тур агенция която да организира почивки с полет в неделя? Никъде не успях да намеря? sad
Активен
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: юни 25, 2011, 14:59:48 »

С туроператор.

С кой туроператор? Какви са цените? Пиши на лични ако е проблем да постнеш в публичния форум...
Активен
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: декември 03, 2011, 16:06:06 »

В крайна сметка и ние решихме да изкараме медената си седмичка в Турция. Избрахме си Мармарис. Пътувахме през Емералд, които си кореспондират в Турция с Посейдон. Изключително доволни останахме от обслужването на компанията, настаниха ни, бяха изключително мили, бяха млади и страшно забавни, поддържаха контакт с нас през цялата почивка, ако имахме оплаквания, притеснения и каквото и да е. Предложиха ни екскурзии, ние се възползвахме от две (до Памуккале и Островът на Клеопатра - горещо ги препоръчвам). Ходихме и на бг-дискотека на яхта навътре в морето, не беше нещо много особено, беше импровизирано и страшно забавно! Беше незабравимо изживяване! Хората там страшно много ни се радваха, не съм очаквала подобно отношение на турци към българи. Накупувахме си куп подаръци. Похарчихме всичките си турски лири и голяма част от еврото. По съвет на наши приятели тръгнахме с три валути, съотнветно евро, лева и турски лири. Екскурзиите платихме в евро, подаръците и сметките си там плащахме в лири, а около границата и в Бг харчихме левове. На всеки пожелавам да изкара също толкова вълшебна почивка като нашата сватбена седмичка!!!
Активен
Баба Марта
Регистриран

Публикации: 6



« Отговор #132 -: януари 05, 2012, 04:24:07 »

Нашата медена седмица беше в Египет, но сега се опитвам да планирам едно ходене до Турция заедно с кумовете за годишнината ни от сватбата, която е през септември. Вече има някои оферти за тази година, така че мога да се ориентирам в цените, но се чудя дали ще има някаква глезотийка от хотела или тя е само за младоженци? Знам, че младоженците се чувстват прекрасно в Турция и повечето хотели имат доста страхотни изненади за тях, но нищо не съм чувала за годишнините. То е ясно, че няма да ни посрещнат с шампанско, нито да ни дадат младоженски апартамент, но ми се иска да отбележат по някакв начин деня. Знам, че ако рождения ден на някой от почиващите, се падне докато са в хотела, сладкарите му правят торта, поднасят я със свещички, абе въобще гледат да направят по-тържествен случая. На нещо такова се надявам и на годишнината ни. Запознати ли сте дали има такава практика?
Активен
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: януари 05, 2012, 19:08:26 »

На нас ни казаха, че ще има по-тържествено посрещане, но когато пристигнахме хората даже се изненадаха, че сме младоженци, да не говорим, че се позабавиха с настаняването...
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: януари 05, 2012, 19:34:11 »

И ние бяхме на меден месец в Турция през септември. Бяхме в Бодрум, в 5- звезден хотел, това е сайта:
http://www.deltabeachresort.com/
Мястото е уникално, имаше интернационална кухня- турска, бг, руска, френска, английска и т.н. Всичко беше много на ниво. Хотелът е огромен, с много и различни басейни, с невероятни стаи, а в нашата имаше изненада за младоженци- кошница с плодове и бутилка вино. Резервацията беше през агенция- "Оn travel". Отново само хубави думи и за тях, агенцията, с която работят в Турция е Le mar, която е една от най-добрите турски агенции и обслужва футболните отбори. Нашият гид за Турция говореше български и турски перфектно, идваше през ден в хотела, за да проверява дали всичко е ок, имаше и много хубави предложения за екскурзии и гмуркания, но ние предпочетохме еднодневна разходка до Гърция, о-в Кос, с катамаран. Останах очарована- малко, кипро островче, с тесни улички с много магазини и хората са невероятни, толкова приветливи и усмихнати.
Честно да ви кажа, когато тръгвах за Турция, знаех, че Бодрум е най-тузарския им курорт, който посещават всички техни знаменитости, толкова го хвалеха, че останах леко разочарована. Нищо особено, бих казала, че в БГ имаме доста по-хубави курорти. Ние си изкарахме чудесно, но най-хубавото от Турция беше хотелът и екскурзията до Гърция, където определено бих се върнала. Определено Европа се усети още като стъпихме на гръцка територия и тази ориенталщина от Турция я нямаше.
За тези, на които им предстои пътуване до Турция, задължително заложете на добра и проверена агенция (аз лично препоръчвам On travel), и хотелът да е не по-малко от 4 звезди, защото другите са на много ниско ниво и не си заслужава.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines