Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 22:37:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - част 4  (Прочетена 147741 пъти)
 
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #465 -: май 09, 2011, 11:02:16 »

Момичета бих искала да попитам , някой  дали знае , евентуално не може да имаме 2 куми ,вместо кум и кума ,защото не можем да си намерим кум  cray
Отново ни отказаха и вече сме в безисходица.
Остават 2 месеца до сватбата ,не можем да направим нито поканите нито нищо,защото реално нямаме кум Oh my ...
panteryx, със сигурност може да имаш 2 куми. Преди години Милена Фучеджиева избра Аня Пенчева и Ваня Цветкова (най-добрите й приятелки) да й кумуват  smile. Така че изобщо не се притеснявай.  smile
Активен
ppvasileva
Ентусиаст
**
Публикации: 81



« Отговор #466 -: май 09, 2011, 11:19:52 »

    Сватбата мина направо невероятно!!!!Беше много весело,всички се забавлчваха страшно много!Всички гости ни казваха как се справяме идеално с кума,а младото семейство каза,че ние сме били най-добрия избор Bravo
    Дано всички намерите кумувете си и успех!!!!
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: май 09, 2011, 11:20:35 »

А тези две приятелки нямат ли си гаджета? После можете да помолите един от тях само за църквата да се съгласи.
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #468 -: май 09, 2011, 11:54:42 »

cherry_dream, и за църквата не е задължително да е мъж. Никъде не е казано, чи има подобно изискване, така че не би трябвало panterix да се притеснява.
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: май 09, 2011, 14:26:12 »

Tonina много ти благодаря за бързият отговор ,направо ми падна камък от сърцето danceg
Значи щом може, ще си имаме 2 куми  yahoo

cherry_dream мисля ,че казах за едната приятелка нейният приятел едва го познаваме ,пък и негов близък почина няма да е удачно да го каним.
А пък другата приятелка е single разведена е от преди много години.Надявам се това да не е лоша поличба?
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: май 09, 2011, 14:59:40 »

Ами тогава всичко ще се нареди, щом и църквата е ОК. Но има логика, до колкото знам изискванията са само да са 2ма свидетелите и да са кръстени. Никъде не се изисква да са семейство или да не са от един пол.
Питай за всеки случай някой отец, но не би трябвало да имате проблем  good

Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #471 -: май 09, 2011, 15:49:57 »

Tonina много ти благодаря за бързият отговор ,направо ми падна камък от сърцето danceg
Значи щом може, ще си имаме 2 куми  yahoo

cherry_dream мисля ,че казах за едната приятелка нейният приятел едва го познаваме ,пък и негов близък почина няма да е удачно да го каним.
А пък другата приятелка е single разведена е от преди много години.Надявам се това да не е лоша поличба?
Няма за какво, panteryx  smile. Не се притеснявай. Вярно не е разпространена практика, но се среща както виждаш. Освен това, какво по-хубаво от това, двете ти куми да са ви близки приятелки, а не просто избрани за "протокола". Успех в подготовката нататък!!!  good
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: май 09, 2011, 19:56:09 »

Момичета, много ви благодаря за подкрепата!!! kiss2 Много леко ми става като ви чета!!!
Относно временната криза и аз се надявам да е така от все сърце, но има един фактор, който много ме притеснява. Не мога да го коментирам тук, защото може да не им е приятно. Иначе отдавна ми се иска да споделя с вас, но сега вече стана сигурно, че проблемите им са големи. За църквата се сетих, че може и без кума, но за гражданското просто явно не става. Приятелка, която да искам да поканя нямам. Моите приятели са основно мъже. Но да поканим втори кум не става, защото младоженецът държи въпросното момче да има главната роля. А и е кофти да кажем на някого "Ела само един подпис да сложиш". Безизходица! girl_impossible Лошото е, че до последния момент трябва да чакаме, за да видим какво ще стане! Решението е да кажа на двама от най-добрите ми приятели, че може да се наложи в деня единия да сложи подпис просто и това е. Ще го доизмислим някак. sad
panteryx, мила, относно твоят проблем и аз ще те успокоя, че може да няма кум, а да са две куми. Виждала съм сватба дори с три куми и без кум. Принципно не е правилно, но от доста време църквата го позволява. Все пак вече станаха доста по-либерални. За да си спокойна и да не се ядосваш с това вече, просто попитай в църквата дали може. Успех! smile
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: май 09, 2011, 21:23:57 »

Момичета, поканихме мой приятел и приятелката му за кумове. Момчето каза, че ще си помислят. Стискайте ми палци да приемат, че иначе ще се наложи да ни кумуват чичото и лелята. Girl_hide
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: май 10, 2011, 09:03:16 »

Monikamaria Благодаря за подкрепата ,ще гледам да не се притеснявам толкова ,но нещо като не е наред се чувствам много зле.Виж приятелки за да ми станат куми имам blum за сметка на приятелите.Но при всеки е различно ,както каза Monikamaria при нея пък кума не може да се намери ,по-една или друга причина....при нас не може да се намери кум.
Желая много късмет на всички ,които имат този проблем и дано скоро всичко се нареди.
Успех и на теб posum!
Активен
morena
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #475 -: май 10, 2011, 21:50:10 »

Здравейте, имам спешно питане - извинявайте, че така нахлувам. Канена съм на сватба и сега видях оферта за 50% отстъпка от букет от бонбони, която изтича много скоро. Питането ми към вас е дали би ви харесал такъв букет, вместо стандартен от цветя? Моля да ми отговорите до утре, за да знам дали да го купя.  Вие като младоженки ще сте най-компетентни. Благодаря много на всички, които ще се отзоват.
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #476 -: май 10, 2011, 21:58:56 »

Здравейте, имам спешно питане - извинявайте, че така нахлувам. Канена съм на сватба и сега видях оферта за 50% отстъпка от букет от бонбони, която изтича много скоро. Питането ми към вас е дали би ви харесал такъв букет, вместо стандартен от цветя? Моля да ми отговорите до утре, за да знам дали да го купя.  Вие като младоженки ще сте най-компетентни. Благодаря много на всички, които ще се отзоват.
Привет, morena! Лично аз намирам бонбонените букети за много оригиналани, особено ако са направени изискано и със стил. Така че не се колебай  good А освен това познаваш и младоженците и можеш да прецениш дали обичат по-нетрадиционни неща. Според мен обаче не се притеснявай, идеята е страхотна!!
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: май 11, 2011, 04:06:27 »

На мен много би ми харесало някой да ми подари букет от бонбони или плодове, вместо цветя. Не че не харесвам цветята, напротив, харесвам ги и то много, но и букетите с бонбони и плодове са толкова оригинални и най-хубавото е че могат младоженците да си ги хапнат smile  С 2 ръце съм за идеята smile Успех и дано младоженьите го харесат, че все пак може да не им хареса идеята. Ти най-добре си ги познаваш. Ако мислиш че би им допаднало, не се замисляй ами го купувай smile И после кажи как са реагирали Wink
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: май 11, 2011, 04:14:18 »

ЗА!  good  Идеята е много добра! 
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: май 11, 2011, 04:23:36 »

И на мен би ми харесало,по нестандартно е като идея но е супер
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines