Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 20:23:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба без чалга...!  (Прочетена 100162 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: април 21, 2011, 09:58:01 »

Темата е Сватба без чалга ,а не За или против чалгата,което предполага всеки тук да даде съвети относно това каква музика ,без чалга , може да се пуска на сватбата
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: април 21, 2011, 12:20:53 »

Всеки има право на мнение ,каква музика харесва и каква музика ще има на сватбата му.
SamVimes  goodpost аз съм на абсолютно същото мнение!
Ние по-същият начин ще правим малка сватба и всичките ни гости ще са предимно приятели ,които са на нашата вълна музика и малко роднини ,които по-голямата част също ни подкрепят в музиката ,която слушаме,защото и те като млади това са слушали  blush
Така,че проблем не виждам  smile
Иначе ние ще слушаме  от лекият рок от рода на WHITESNAKE,Gotthard и подобни от рода им.Определено няма да има чака рака  sarcastic
Да не говорим ,че и предишният ден преди сватбата сме на техен концерт в Банкя ,така ,че ще се почваме още от предишният ден . yahoo yahoo yahoo
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: април 22, 2011, 09:16:24 »

Иначе от поп фолка се сещам за толкова много песни които се харесват мноооого повече и се танцува на тях от колкото на някой примерно супер рок хит или подобна лудост.
Айде ся да ми дадеш пример на коя чалгия ще танцувам повече, отколкото на рок парче bad bad bad bad bad bad bad bad bad bad bad bad И не ти си човекът, който ще казва коя музика е подходяща за сватба или не е. Можеш да кажеш за ТВОЯТА, но не да слагаш всички сватби под общ знаменател NO.
За мен пък е мн грозно, противно при това да гледам как лелки, стринки, чинки друсат сланини и цици на най-новия "хит" на Преслава, примерно. Ми, сори, но 1 сватба не я свързвам с друсащи меса bad. Явно тук гледните ни точки и усетът за естетичност са ни коренно различни.
Ние казахме на ДЖ да пуска мн хора, сиртакита, ретро музика, най-вероятно шефът ми ще излезне да изпее няколко песни на Сашо Роман, които аз не причислявам към чалгиите, като чалгиите и гюбеците ще са ограничени до минимум.
Била съм на сватби на чалгари и цяла вечер умрях от скука, близко е до ума, че не станах да се друсам, а си подпирах главата на масата. Била съм на сватба с нито 1 чалгия, с мн денс хитове и рок такива и се размазах от кеф, както още 100-ина човека, бтв.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #258 -: април 22, 2011, 09:53:27 »

Наистина много се отклоняваме от темата. Както fiibi_bg каза темата е " сватба без чалга". Все пак всеки има право на лично мнение по дадена тема, но защо не споделите просто каква музика бихте слушали на Вашата сватба или сте слушали вече, а не дали чалгата е хубав стил или не. С риск да се повторя аз пак бих казала, че според мен на българска сватба е хубаво да има българска народна музика. Все пак сме българи и мисля, че това е най-походящата музика. Но не бих отказала и да се пускат друг парчета харесващи се на гостите независимо и стила стига да не се прекалява. Все пак ще се изморят много бързо ако има само хора и ръченици. Нещата ще станат еднообразни и бързо омръзващи.  blush ОФ то май сега аз много се отплеснах моля да ме извините.
Активен
ivelunca
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #259 -: април 22, 2011, 21:37:23 »

 :yes:Posum smile Ние на нашата сватба искаме всякаква музика да има за нас и нашите гости. Искаме разнообразна музика вкл. и поп фолк, народна музика и всичко което ще се харесва от гостите ако искат рок и рок ще има. Били сме на сумати сваби и винаги е имало от всичко. А кой как ще танцува си е негова работа всеки има право да изразява емоциите си по начин, който не се случва всеки ден именно за това е интересно. А до колкото съм виждала на рока и метъла картинката е също откачена и не много приятна за слушане и гледане... Според мен рока не е най-подходящата музика за сватба камо ли пък единствено да звучи през цялото време само такова  crazy, но хора всякъкви, аз примерно не бих изтърпяла подобно нещо на сватба иначе на концерт ок няма проблем good
А Българската чалга може да се замести с хубава Сръбска, Гръцка музика Денс, Ретро и естествено Българска и народна музика. Wink
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: април 26, 2011, 09:52:32 »

Темата е Сватба без чалга ,а не За или против чалгата,което предполага всеки тук да даде съвети относно това каква музика ,без чалга , може да се пуска на сватбата

Aз нещо не разбрах, от заглавието на темата  blush... извинявам се за което!
На нашата сватба слушахме предимно  WHITESNAKE, Dr.Hook, The Beatles, Eric Klapton , Genesis и т.н. Имаше и нова музика естествено. По време на консумацията DJ пускаше музика, подходяща за спокойно хранене - Sting, Bossa Nova, Cafe del Mar.
Хора естествено имаше също, по изключение пусна и една гръцка песен. За наша радост болшинството от хората си седнаха по местата докато звучеше тя ,  та не се наложи да слушаме още... sarcastic  Българска музика също нямаше кой знае колко, ние не сме почитатели на естрадата... Като цяло мисля аз, тък и съдя по отзивите на гостите, се получи доста сполучливо празненство.
Posum , аз не мисля че ivelunca е ангажирала някого с мнението си... Не го взимай лично.  Wink
« Последна редакция: април 26, 2011, 09:55:15 от anelcka80 » Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: април 26, 2011, 19:22:59 »

 posum goodpost Съгласна!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: май 11, 2011, 21:48:02 »

Нашата сватба бе без чалга,на което и двамата държахме.Един подпийнал гост по време на вечерта хвана един от сервитьорите и го помоли да пуснат,но аз бях предупредила изрично,а и в самото заведение не се пуска чалга,което беше и една от причините да го изберем  good
Активен
mila06
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #263 -: юни 29, 2011, 12:27:15 »

И на нашата сватба не сме пускали чалга. Бяхме казали на ДЖ да пусне само, ако някой от гостите си поръча и после веднага да смени стила. Но никой от гостите не си поръча. Танцуваха много на диско, латино, весели мелодии, после си поръчаха рок, сиртаки, изобщо голямо разнообразие беше и дансингът беше пълен до последно. Имаше и много български хора. Имаше един двама човека, които харесват чалга. Те си поиграха повечко на хората. Останаха доволни всички. Мисля, че за сватби е подходяща весела танцувална музика, блусове и балади. Има страшно много добри песни - и български и чужди, така че спокойно може да се мине без чалга и да се получи страхотно.
Бяхме пратили предварително ориентировъчен списък на ДЖ с песни, като му казахме да пуска това, на което най-много се танцува. Разбира се, музиката трябва да се съобрази с гостите. Ние ги каним за да се почувстват добре, не за да им налагаме своя стил. Просто трябва да се търси компромис, хем младоженците да са доволни, хем гостите. А и младоженците са най-доволни, когато любимите им гости се забавляват и са щастливи, нали така smile
Мен кючеците просто не ме кефят. Това е.
Също смятам, че някои песни с нецензурен текст (не само чалга а всякакъв стил) изобщо не са подходящи за случая. Все пак на този ден възпяваме любовта и се радваме.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: юни 29, 2011, 21:15:41 »

След като сватбата ни мина, мога да кажа, че нашата сватба беше БЕЗ чалга. Имаше гръцко, сръбско, хора, RAMMSTEIN hurrah , хора, блусове, рок, метъл, ретро, денс, но не и чалга. 2-ма са ходили да си поръчат Милионерче, но Алекси  girl_in_love устоял на напъните.
Бяхме му дали пълна свобода и той се справо блестящо.  tease yahoo
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: юли 16, 2011, 10:04:36 »

И ние категорично не искаме чалга на сватбата си.
Активен
osobenoaz
Любопитен
*
Публикации: 42


« Отговор #266 -: ноември 05, 2011, 21:59:50 »

Бих искала да бъдем различни, бих искала да бъдем без чалга. Бих искала дори да имаме жива музика, но примерно Графа, Акага, за ритуала някакво трио, квартет... не зная как би изглеждало отстрани. Как се наема изпълнител на живо? Всички агенции ли могат да го осигурят или трябва да се търси връзка с нечие импресарио?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #267 -: ноември 05, 2011, 23:00:28 »

Osobenoaz виж във темата за сватбата на Еда и Жеко, те си бяха поканили група.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: ноември 05, 2011, 23:14:45 »

И нашата сватба беше без чалга. От балканската музика имаше само малко македонско, заради мен, че много им харесвам тежките, бавни хора smile Никакви други компромиси с музиката. Яко рок, рок енд рол, диско, ретро, БГ поп danceg ДЖ ни беше точен и знаеше предварително какво да НЕ пуска. Всичко друго щеше да се хареса. И определено всички се забавляваха добре. Но и от гостите сякаш не помня да имахме чалга фенове, така че... Wink
Та, и  нашата сватба беше различна в това отношение. Например, изненадата от ДЖ и водещата беше песента при рязането на тортата - Brick in the wall  blum
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: ноември 06, 2011, 09:39:36 »

osobenoaz и ние искахме да имаме група, но при нас се оказа малко ртудно положението. Не знам как стоят нещата в другите градове, но във Варна групиките се сформират и разпадат сезонно и не се знае дали ще се съберат пак... Та ние си бяхме харесали една много симпатична група "Карлсон" но се оказа че не същеатвуват вече  pardon, та тръгнах да търся алтернативи- оказа се че е непосилна задача, поради горепосочената причина. Нямаше как да си организирам всичко отрано, не ми се чакаше до последния момент за нещо толкова несигурно. Е накрая си  наехме DJ, и си останахме много доволни.
Аз май съм  Offtopic , май си има тема за живата музика...  angry
« Последна редакция: ноември 06, 2011, 09:46:33 от anelcka80 » Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines