Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 22:20:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба без чалга...!  (Прочетена 100228 пъти)
 
AnitaP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #210 -: януари 13, 2011, 11:27:47 »

Ох и аз не харесвам чалгата, но този хит който сте пуснали "Очи, очи" ми се струва ритмичен и приятен. Хубаво е да няма смущаваща чалга, например някакви цинизми, простотия... Но пък ако едният или двамата младоженци са си любители на тази музика, няма как, да не им я пуснат...
Ние харесваме по-твърда музика, но не си представяме да пуснем това на сватбата си, все пак, човек трябва да се съобразява с мястото и гостите. Никой стар човек няма да издържи да дъни рок или метъл музика, такава всеки у дома може да си пусне. Няколко леки и безобидни парчета по-бива...
Но най-добрия вариант си остава : народната музика, има безбройно много красиви песни.
Активен
Wonder
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #211 -: март 24, 2011, 22:19:44 »

Напълно съм съгласна с мнението на anelcka80good
Ние точно преди няколко дена по отношение на музиката си говорихме, че ще има музика, която ние, младоженците харесваме, защото това е наш ден и гостите трябва да го чувстват като такъв, а не сватбеният ден да се превръща в едно трескаво състезание как да направим по-голямо шоу за гостите, забравяйки собствените си предпочитания - все пак ние сме младоженците, нали така? И в този ред на мисли, чалгата (във всичките и форми, т.е. разбирайте няма хубава чалга, поносима чалга и т.н., чалгата за нас си е чалга без значение в какви думи е облечена) е абсолютно извън всякакво обсъждане по всякакви поводи, в които думата имаме ние с бъдещия ми съпруг.
Никой не може да ме убеди, че за да стане весело е необходимо задължително да има някоя чалгия. pardon
Била съм на метъл сватба и беше много забавно и приятно изживяване, въпреки че не съм особен почитател на този жанр. blum
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #212 -: март 26, 2011, 02:03:41 »

За всеки казус си има разумно решение. Така както желаете вас да уважат, така и вие трябва да си уважите гостите. Относно чалгата - има 2 вида хора - едните я слушат, а другите не си признават. Въпросът е на колко водки сте. Някои я заобичват на 2 водки, други на бутилка. Offtopic
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: март 26, 2011, 11:45:58 »

За всеки казус си има разумно решение. Така както желаете вас да уважат, така и вие трябва да си уважите гостите. Относно чалгата - има 2 вида хора - едните я слушат, а другите не си признават. Въпросът е на колко водки сте. Някои я заобичват на 2 водки, други на бутилка. Offtopic
  crazy
Много ми е интересно как така ще обобщавате за всички хора... Да се познаваме лично, че да ми кажете че не си признавам.  Не става въпрос за уважение , за чисто предпочитание... Ако не пусна това което предпочитат някои, значи ли че не ги уважавам. Та нали съм ги поканила!  shok  По тая логика трябва да пускам тогава и Rave и пънк и хевиметъл. А и трябва ли да превръщам този прекрасен наш празник в  едно голямо напиване, че да има стане хубаво... А този тип музика си подхожда с много алкохол и мешена скара. Някак си не си го представям в 5-звезден хотел... Аз не бих се почувствала уважена на моята си сватба да бъда поздравена със маане... sarcastic Ние правихме сватба без чалга и обидени нямаше. Offtopic на Offtopic
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: март 26, 2011, 12:48:53 »

Ооо, това за музиката и ''уважаването'' на гостите сега го бистря и съм на път на набия един  battle на свекърва ми, която ми заяви, че трябвало да има маааалко чалгийка, за да се уважат гостите (явно най-вече от тяхна страна, които си подрусват редовно).

Аз й казах: ''Добре, обаче отсега нататък аз официално ще бъда сърдита на всяка една сватба, на която не пуснат поне 1 песен на Рамщайн!'' Ми така де - като ще играем така! Що за абсурд!!! Била съм на сума ти сватби и каквото се е пускало като музика - това е! Била съм и на сватби, на които е било само народна музика, само чалга, само метъл...Аз направих достатъчен компромис, като подготвяме листа с евъргрийни за по-възрастните и що-годе танцувална за всеки вкус, но без никаква чалга  diablo Така че по тоя въпрос съм категорична! Никакви поздрави с Преслава, Драгана итн...А и нали знаете - който плаща той поръчва музиката!!! Нито аз, нито мъжа ми бихме се изкефили ако някой ни друса кючеци на сватбата. Ако някой толкова примира да пощрака с пръсти и не може да изтрае - никого не съм вързала! Места във Варна за такъв тип музика - бол - да заповядат!
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #215 -: март 26, 2011, 15:29:23 »

Без чалга ще е, определено. Ако някой гост си пожелае такава музика, да си поръча, няма проблем. Но май не мога да се сетя за гост, който слуша това. Аз и латино не слушам, но знам, че някои от гостите ми умират да танцуват - следователно ще гледам да има, ако си поръчат.   

За настроение - да създава определен тип настроение сред някои гости - да се кълчат, извиват, да танцуват на масата, с вратовръзката на челото и т.н. Аз нямам нужда от това. Ако без това сватбата ми се стори скучна на някой - ами никой не е държан насила. Да стоят докато им е приятно.

При положение, че смятам да пренеса тържеството в пиано бар в малките часове на нощта, не знам как би станал преход чалга - пиано бар.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #216 -: април 12, 2011, 14:10:44 »

позволете ми да изразя и моето мнение. Според мен е хубаво да се пуска музиката, която се харесва на гостите. Ако зависи от мен ще има само надорни песни, а и семейството ми много ги харесва. Но повечето ни приятели слушат както чалга така и останалите стилове. Ако се пуска по малко за всеки може да стане една чудесна сватба. за всеки по нещо както се казва.
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #217 -: април 12, 2011, 21:38:46 »

Ако ми позволите,ще се включа в темата.Бил съм водещ на стотици сватбени тържества и всяко едно от тях е различно и неповторимо.Преди 10-на год. имаше непоносимост м/у почитателите на т.н. "чалга" и други световно харесвани стилове,като hard rock,metal,techno и мн.др.Свидетел съм бил на много крайни реакции и от едната и другата страна и компромиси в крайна сметка за да са всички доволни и щастливи smile (след третата ракия,човек...не мисли като човек) smile.Съвременната "чалга" доста се промени,всъщност стана Pop музика с етно мотиви,а и вече като че ли сме по-толерантни към Поп-Фолка.Според мен,всяко ограничение в музикално стилово отношение,не е добро за настроението и купона на тържеството.Младоженците трябва да обсъдят това в предварителният разговор с DJ и с музикантите от оркестъра.Лично аз,винаги правя подробен сценарий на тържеството.Весела сватба на всички младоженци.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #218 -: април 13, 2011, 16:10:19 »

Щом си държите целта пред очите, ще стане. То от вас си зависи, и знам, че ще се както си го представяте! Успех и чакаме снимки!!!  butterfly
Ekaterina много си права. Но,от личен опит ще кажа, професионалиста си е професионалист! На нашият DJ му бяхме дали Playlist със насоките, които не бяха задължение. Човека си каза, оставете на мен да преценя кога какво да пускам, според хората и обстановката... Не се страхувайте да се доверявате на хората, все пак за това им се плаща.  good

anelcka80,
Поддържам мнението ви на 100% относно това че да се доверите на професионалистите е правилна стъпка. За съжаление обаче днес професионалистите са едва 30% от тези които наемате като Dj за вашата сватба. Останалите 70% работят основно някаква друга работа и между другото изкарват някой лев с диджейство. Това са хора, на които не можете да се доверите с лека ръка, защото те просто не са професионалисти а от това произлизат и всички останали проблеми относно доброто протичане на "купона" и правилното .
Така че като наемате Dj, без да се притеснявайте го питайте дали само с това се занимава или работи и друго ?!
Активен
Ekaterina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #219 -: април 14, 2011, 08:23:15 »

Опита прави професионалиста, а не това с какво и колко дейности се занимава  good Мога да посоча DJ, които се занимават и със тсранични дейности, но въпреки това са много компетентни в сферата си smile
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #220 -: април 14, 2011, 11:56:28 »

Опита прави професионалиста, а не това с какво и колко дейности се занимава  good Мога да посоча DJ, които се занимават и със тсранични дейности, но въпреки това са много компетентни в сферата си smile

Не става въпрос за частни случаи. Разбира се има такива, които се справят задоволително но в предишните постове, ставаше въпрос за професионалисти.
« Последна редакция: април 14, 2011, 19:08:47 от DjNick Mc » Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: април 14, 2011, 15:46:53 »

позволете ми да изразя и моето мнение. Според мен е хубаво да се пуска музиката, която се харесва на гостите. Ако зависи от мен ще има само надорни песни, а и семейството ми много ги харесва. Но повечето ни приятели слушат както чалга така и останалите стилове. Ако се пуска по малко за всеки може да стане една чудесна сватба. за всеки по нещо както се казва.

Аз пък съм далеч от подобни разбирания и съм малко крайна дори в тях - моето мнение, че в сватбения ден най-важни са младоженците, те са кралят и кралицата на празненството и те трябва да зададат неговия облик. Например, нито аз, нито младоженецът ми слушаме чалга (нито ретро, нито по-нова), разминаваме се значително в стиловете музика, които слушаме, но и двамата сме леко ексцентрични спрямо масовия вкус. Точно по тази причина ще се постараем на сватбата ни да има разнообразна музика за всички възрасти и вкусове, но точно чалга няма да има, ще я заменим с обичани от всички (почти) български златни песни и това е - понеже DJ ще ни бъде наш приятел, с младоженеца са се разбрали всяко "почерпено" желание за чалга да бъде изпълнявано срещу стотачка blum Предполагам, че това много бързо ще охлади ентусиазма на гостите да искат подобна музика, а който иска, да се сърди след това, няма как да се угоди на всички, така или иначе. Преди всичко сме важни ние, а и двамата сме категорични, че чалга и върли кючеци не желаем на нашето тържество и това по никакъв начин няма да промени забавлението на гостите. А за това, че след някоя ракия всеки иска чалга, изобщо не съм съгласна - и с един литър в кръвта няма да поискам подобна музика, примерно smile
Активен
Ekaterina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #222 -: април 15, 2011, 08:28:08 »

Въпрос на манталитет и разбирания. Всеки има различно възприятие за нещата. "Соц" мисленето още ни тежи на раменете....и това се вижда много ясно. Вижте сватбите на запад - отворете форуми и четете - това е изобщо глупав казус...
Каните на сватбата си приятели - те идват , защото ви обичат и уважават. Щели да се сърдят , че няма по нещо за тях....глупости...
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: април 15, 2011, 08:34:16 »

goodpost soulless , Ekaterina
Споделям мнението ти. И да добавя нещо- на запад хората мислят по много по-различен начин. Особено за такива важни празници- никой не смята че си му длъжен с нещо, както на практика се случва в България.  Хората се радват на поканата, идват с удоволствие, и се наслаждават на празника, без да критикуват и да се сърдят, или да се смятат лично обидени от това или онова...
Самата покана е показ на уважение към един човек.
В Бг разбиранията са много ориенталски в това отношение, както и остаряли. Искаме да се отличим от турците (въпреки че имам приятели турци, и нямам нищо против тях), а отношенито ни по тези неща е мо-тамо същото... Често българските сватби приличат повече на събор кючекчии, а хора почти няма... Ами извинете за Offtopic , но е време да погледнем по-надалеч от носа ни и да не се стягаме в корсета на отминалото...
 tease
Ако ми позволите,ще се включа в темата.Бил съм водещ на стотици сватбени тържества и всяко едно от тях е различно и неповторимо.Преди 10-на год. имаше непоносимост м/у почитателите на т.н. "чалга" и други световно харесвани стилове,като hard rock,metal,techno и мн.др.Свидетел съм бил на много крайни реакции и от едната и другата страна и компромиси в крайна сметка за да са всички доволни и щастливи smile (след третата ракия,човек...не мисли като човек) smile.Съвременната "чалга" доста се промени,всъщност стана Pop музика с етно мотиви,а и вече като че ли сме по-толерантни към Поп-Фолка.Според мен,всяко ограничение в музикално стилово отношение,не е добро за настроението и купона на тържеството.Младоженците трябва да обсъдят това в предварителният разговор с DJ и с музикантите от оркестъра.Лично аз,винаги правя подробен сценарий на тържеството.Весела сватба на всички младоженци.
Вие имате несъмнено много опит в тези неща и именно вие сте този който ще посъветва младоженците относно музиката... А също именно вие и някои ваши колеги, сте тези които подържате този курс от 20 год... Не знам кое не е добре за настроението, нашата сватба се получи чудесно и без чалга. Предполагам, по моите наблюдения тук, няма да е динствената
« Последна редакция: април 15, 2011, 08:48:09 от anelcka80 » Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #224 -: април 15, 2011, 16:07:14 »

Определено западното мислене и отношение към нещата е точно такова каквото го описвате. Но има и нещо за което трябва да се спомене – западнярите са много освободени хора без скруполи и предразсъдъци и се веселят на всичко каквото им се поднесе като музика. Те нямат чалга, но си имат тяхна фолк музика от която не се срамуват!
Една малка подробност убягва, на тези които искат да се самоопределят като „надскочили или надживяли българското ” и със „западнярско” и "напредничаво" мислене, че ние сме Българи и в кръвта ни има друга мая.
Разбира се вие решавате каква музика ще звучи и каква не, за това няма две мнения, но гостите ви ще са българи от България а на "Пешо от Гинци" никога няма да му дойде музата на Рамщайн само защото сте приятели, роднини или близки и ви обича или ви уважава.
По скоро ще заседне на масата и умишлено ще употреби повечко количество алкохол за да компенсира липсата на "неговата музика". Има и такива, които докато не си получат дозата музика, за която дават всичко от себе си, не оставят нито дж. нито младоженците на мира.
Има случаи в които толерантните гости напускат ресторанта непосредствено след основното, защото младоженците кумовете и още 5-6 души слушат музика от рода на Сепултура а 60% от гостите са от село (никакъв лош подтекст не влагам в тази дума - просто хора с други виждания в музикално отношение за сватбеното парти ) и с доста висока средна възраст.
Разбира се че сватбата на тези които не възприемат чалгата като „тяхната музика” ще организират сватбеното си парти с музика избрана лично, но в никакъв случай не се заблуждавайте и е много грешно да си мислите, че гостите които не споделят вашето виждане за видът и стилът музика, ще се чувстват комфортно и само защото сте ги поканили, че ще куфеят на нещо което не са и чували даже.
« Последна редакция: април 15, 2011, 16:43:59 от DjNick Mc » Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines