Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 06:16:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 90 дневната диета-препоръки, въпроси,рецепти и подкрепа  (Прочетена 235468 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 26, 2010, 20:38:09 »

На диета съм от 6 февруари тоест от 20 дена.
Аз овкусявам с балсамов оцет и зехтин и пак е вкусно.Ще трябва да пропуснеш  тахана и горчицата и меда за съжаление.Не се включват в диетата.Можеш да си я овкусиш така във въглехидратния ден.

Аз сега направих зелена салатка с домати и каперси,гъбена салата с лук и домати и студена доматена супа.хапнах доволно.за утре съм замислила вкусотийки.Това ми е най лесния ден.бобовия също ми е лесен.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: март 01, 2010, 08:56:44 »

Гучи, кои зеленчуци са безвъглехидратни? тт кои могат да се ядат в плодовия ден?
 също така не можах да разбера, всеки ден ли може да се яде салата- тоест и във въглехидратния и в бобовия и в белтъчния ли?
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: март 01, 2010, 09:39:23 »

Момичета, завърши моята първа седмица на тази диета и искам да се похваля че съм -3 кг, което за 1 седмица според мен е страхотен резултат и то без да си давам много зор. Надявам се тази седмица да сваля още 2 кг и да продължа да свалям по 2 кг на седмица в последствие. Не знам до колко е възможно това, но да видим.

Руми, мисля че всички дни може да се яде салата. Аз поне си хапвам. Само че шопска(т.е. салата със сирене) ям само в 1 първия ден. Другите дни не слагам сирене в салатата. Безвъглехидратни според мен са зеленчуците, които не са в групата на вариавата. Зеле, домати, краставици, маруля, лук и подобни. Гери ще ме поправи ако греша.

Да ви кажа, четох в нета, че може да се заменят дните. Не знам дали тук също не го обсъждахме това. Тъй като на мен 3-ти март ми се падат варива(а нали е празник), мисля да го разменя с 2-ри, т.е. на 2-ри ям варива, а на 3-ти месо, после на 4-ти тестените и сладкото, а на 5-ти пловоде, и после пак от начало.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: март 01, 2010, 10:17:41 »

и аз мисля да почвам от днес, да видим , колко съм сериозна. А какво ще правим по великден?
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: март 01, 2010, 11:10:03 »

и аз се записвам тук,имам много сериозен стимул да отслабна blum
малко трудничка ми се вижда тази диета но пак е само 90дни blush само че мисля да я почна след 8ми март blum
Капризче на първа страница на темичката пише че абсолютно забранено да се разменя последователността на дните pardon
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: март 01, 2010, 11:32:12 »

Маслинка, прочетох го това  sad Ама много тъпо се получава сега. Ще ходим в Пловдив и нали знаеш как е при мама и тати, едни трапези едни чудеса...И няма да мога нищо да ям... Ами ще се постарая, пък каквото стане... Извинете за  Offtopic
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: март 01, 2010, 12:03:15 »

За размяната на дните и аз знам, че не е разрешено.
За плодовия ден - разрешава се комбинацията им със зеленчуци, и дори яденето само на зеленчуци през този ден.
За закуската от плодове - Руми, ако ти е раздразнен стомаха, избягвай цитрусите, обикновено те така действат на организма. Хапни банан, дори и половин да е. Те спомагат и за добрия метаболизъм, ако имаш проблеми с това. А относно огладняването - свиква се и по-нататък няма да е така. Съдя по половинката ми, който също не искаше поради тази причина сутрин да закусва, но вече всичко е нормално. Аз съм обратно - обожавам сутрешната плодова закуска, но с цитруси и основно портокали. Направо обожавам. Може би защото не съм кафеджийка. Кафето можеш да си го пиеш, както са ти казали по-горе, просто трябва да е чисто (въпреки че аз когато пия някаква напитка добавям и лъжичка мед - не е фатално).
А защо се отслабва ли? Ами тази диета е на принципите на разделното хранене good Има малки изключения от тях в диетата.
Тук ефектът "йо-йо" също е сведен до минимум, защото клетките в огранизма "променят начина си на хранене" (не ми се смейте, че така го описах, нещо такова е наистина blush) на 20 и някой си ден. Оттам нататък, те просто свикват с този начин на хранене и обратното напълняване е минимизирано.

Аз днес съм "белтъчна" blum За обяд имам домашно приготвен хляб - диетично брашно и семена, и риба тон. Това ще е. Нямам салата, но нищо - довечера.

Днес ми е ден и за Пилатес-а. Вече някои познати ми казаха, че ми се е променила фигурата, което отдавама повече на тренировките, защото този път не съм много стриктна с диетката blush Мисля обаче да се поправя, защото до сватбата има 3 месеца, а на мен ми трябват не повече от 4-5 кг.

Успешен и режимен ден ви пожелавам! smile
« Последна редакция: март 01, 2010, 12:05:56 от velvet » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: март 01, 2010, 13:20:09 »

еее определено ме поуспокоихте, щом може зеленчуци, това е чудесно.
 ще видим докъде ще я докараме
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #83 -: март 01, 2010, 13:51:10 »

Здравейте, диетуващи - желая ви много успехи. Чак като ви чета и ми се иска и на мен да започна - то като го чете човек третия ден и да му се прище да пази диета с тези сладкиши  blum. Още нещо набързо от мен - четох много за тази диета и в оригиналния й вариант в плодовия ден не се ядат зеленчуци. Ето отдолу малко линкове, които сам си запазила от миналата година. Разбира се, ако човек хич не издържа, по-добре е зеленчуци, отколкото пакет бисквити, но в оригиналната диета плодовият ден си е плодов. Ето примерни менюта и диетични манджички: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=347203.0 Успех на всички отслабващи!

http://www.dieti-otslabvane.com/90-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0_%D0%B7%D0%B0_%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE_%D0%BE%D1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5

http://www.emotion.bg/viewtopic.php?f=16&t=6021

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?f=11&t=10980

http://www.dietite.bg/articles/view/25/446
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: март 01, 2010, 16:49:33 »

Капризче трябва да устискаш пред вкусутиите blum

аз искам да попитам кисело мляко може ли да се яде и в кой ден ако може crazy(извинете ме ако има в темата отговора на това моя въпросче)

другото над което размишлявах:нали 29тия ден е само вода и после пак отначало и така 3х29=87дни,ами останалите три дни пак ако се редуват дните белтъчен,бобен,въглехидратен няма да има плодов накрая някак си много незавършено ми се струва pardon(
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: март 01, 2010, 19:59:49 »

Здравейте мацки
roumyana безвъглехидратни за зеленчуците които съм писала като неутрални.Това са маруля,лук,спанак,зеле,гъби,домати,краставици,китайско зеле,брюкселско зеле,червено цвекло,чушки и т.н.Стискам ти много палци да удържиш ан диетата и да видиш резултатите.
Капризче не може да разменяш дните по принцип но не мисля че ще стане нещо фатално ако просто повториш някой ден.Знам че е трудно защото на мен също ми предстои ходене на гости и искам да ти кажа че ще ми е трудно хем да не притявам другите какво да готвят хем и да не се изкушавам.Но нали все пак е диета.Капризче резултата ти е супер.Само да не те разколебая на имай предвид че в началото се сваля повече а после нещата се позабавят.
velvet според мен в белтъчния ден не трябва да ядеш хляб въпреки че пише че може.Все пак хляба си е въглехидрат а смесването на белтъчини с въглехидрати е забранено както в разделното хранене така и в диетата.Браво че спортуваш това е много важно.За съжаление напоследък на мен не ми остава време за това.
♥maslinka♥  мляко и млечни продукти може да ядеш само в първия ден-белтъчения.

На мен днес ми е въглехидратен-приготвям пици-няколко вида  че да има разнообразие и естествено шоколадче.На обяд хапнах кроасан с бял шоколад.Утре пак съм на плодове.А на 7 март ми е първия воден ден и се надявам поне да съм -2 кг само след този ден.Напоследък хич не спазвам да не ям след 8 часа ама така е като се прибирам към 8.30 и докато сготвя и станало 9 часа и сигярно затова и резултатите са по ниски.Но пък вече свикнах и не ми се яде почти.
Да ви кажа да се посмеете малко-почнала съм да чета съдържанието на всичко което купувам.Колко въглехидрати има и има ли яйца и т.н.
Айде стига съм писала че да не ви досаждам
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: март 01, 2010, 22:53:07 »

Гери, никакво разколебаване smile Предположих че няма как да свалям нон стоп, но съм решила да не се отчайвам и да не се отказвам. Вярно, че целта ми са 25 кг и надали ще успея да ги сваля за тези 3 месеца, но се надявам на 15 кг да сваля, което си е по 5кг на месец. Абе каквото е това, важното е да се опитам да отслабна, пък до където го докарам...
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: март 02, 2010, 12:37:06 »

Хайде аз пак с глупавите въпроси, ама все имам чувството, че нещо не ми е ясно... blush

Значи примерно белтъчен ден.

1. Закусвам 2 плода от един вид.

2. В 12 ч ям една пържола със салата примерно.

Мога ли и в 16 ч и в 20 ч пак да ям пържола или само в единия час трябва, а в 16 ч да е плод примерно?

А мога ли примерно да обядвам пържола, а да вечерям яйца? crazy

Или трябва да са от един и същ вид белтъчните храни за целия ден?

А за деня с варивата същото ли важи?

Мога ли в деня с варивата да ям овесени ядки с мед и банан (приготвени с вода), че много обичам?

Ако пия примерно чаша прясно мляко в белтъчния ден - тя за цяло хранене ли се брои? И мога ли да я приема примерно като междинно хранене в 16 ч?

Съжалявам за многото въпроси. Но от утре вече почвам сериозно и много се надявам да не сгафя нещо. smile
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: март 02, 2010, 12:44:44 »

Хайде аз пак с глупавите въпроси, ама все имам чувството, че нещо не ми е ясно... blush

Значи примерно белтъчен ден.

1. Закусвам 2 плода от един вид.

2. В 12 ч ям една пържола със салата примерно.

Мога ли и в 16 ч и в 20 ч пак да ям пържола или само в единия час трябва, а в 16 ч да е плод примерно?

А мога ли примерно да обядвам пържола, а да вечерям яйца? crazy

Или трябва да са от един и същ вид белтъчните храни за целия ден?

А за деня с варивата същото ли важи?

Мога ли в деня с варивата да ям овесени ядки с мед и банан (приготвени с вода), че много обичам?

Ако пия примерно чаша прясно мляко в белтъчния ден - тя за цяло хранене ли се брои? И мога ли да я приема примерно като междинно хранене в 16 ч?

Съжалявам за многото въпроси. Но от утре вече почвам сериозно и много се надявам да не сгафя нещо. smile
и аз и аз искам да знам отговорите blum
Активен
pupiii
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #89 -: март 02, 2010, 13:02:02 »

Здравейте момичета! И аз от скоро се реших да започна 90 дневната диета, но не като диета а само като режим на хранене без да намалям храната. Хапвам по много, както и преди понеже сега са ми необходими калорийки  smile на мен и бебо. В осми месец съм и търсех начин да се справя с кошмарният запек angry Не смятам да правя водни и плодови дни, за да не рискувам. Вече съм на 4 ти ден и съм "редовна"  yahoo danceg Дано всичко мине ок с бременността ми и раждането, а после - разбрах че за кърмещи майки диетата, като диета е добра и ще намаля храната и тогава вече ще отслабвам. Вече съм 14 кг нагоре blush, но пък поне бебо е едричък и рита мнооооооого smile Успех на всички момичета!!!
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines