Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 06:06:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 90 дневната диета-препоръки, въпроси,рецепти и подкрепа  (Прочетена 235459 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: март 11, 2010, 19:34:33 »

Candito, аз лично мисля, че относно здравословните си проблеми е по-добре да послушаш лекарите. За хапчетата за кръвно. Не си позволявай своеволия, за да не съжаляваш по-късно huhhuh.gif
Приема на храна в тази диета не се изчислява. Примерно меню няма как да са даде, по-добре просто прочети описанието и в началото на темата, там става напълно ясно какви храни и кога можеш да хапваш.
Йо-йо ефектът е минимален, защото диетата трае 3 месеца, а знам че след 20-30 дни обикновено организмът "настройва" метаболизма си според новите хранителни навици. Тоест бива излъган под някаква форма.

Момичета, пускам ви една рецепта на съфорумка от друг форум, която е за въглехидратния ден и е абсолютно режимна. Освен това става бързо и е много сполучлива. Аз го правя във формичките за мъфини.:

Браунис

1 чаша = 240 мл
Продукти:
1½ чаши брашно
1 чаша захар
¼ чаша какао
1 чаена лъжичка сода бикарбонат
½ чаена лъжичка сол
1/3 чаша олио
1 чаена лъжичка ябълков оцет
1 прах ванилия
1 чаша вода /замених със слабо кафе еспресо и вода 50:50/
1 шепа стафиди /по желание/; може и ядки
Фурната се включва на 175 º С.
В купа се смесват пресятото брашно, солта и содата. Добавя се какаото, захарта и ванилията.
 Разбърква се добре и прибавят олиото, водата и оцета. Поръсва се със стафиди и хомогенизира окончателно.
Пече се върху пекарска хартия за около 30 мин., като се проверява за готовност със сухота на клечка.
Оставя се да изстине и реже по желание.
Може да се залее с глазура от:
3 супени лъжици вода
2 супени лъжици какао
2 супени лъжици маргарин
6 супени лъжици захар.
Изброените продукти се затоплят до стопяване на захарта и се залива охладения сладкиш.
Активен
candito
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #121 -: март 11, 2010, 19:44:59 »

благодаря за отговора,но проблема е там,че 4-ма доктори ми казват различни хапчета, а при тази диета прочетох че е подходяща за високо кръвно,дали ще успея да се преборя,защото на височина 160 см. 70 кг?как мислите
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: март 11, 2010, 20:17:50 »

Принципно се сваля доста. Особено когато човек има да сваля повече кг. Поне 60 кг би могла да станеш, с постоянство и упоритост.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: март 11, 2010, 20:46:28 »

gucci  пускай рецепти,че този бобов ден май всички на затруднява huhhuh.gif
Маслинка не се отчайвай мила.Постепенно ще свикнеш с ограниченията на диетата и ще почнеш да я спазваш стриктно,а и като те знам колко си слабичка нямаш мн за сваляне и може и с нарушения просто да свалиш нужните кг.
Рецепти за бобов ден
Картофена яхния
1 шише домати
1 кг кархофи
1 глава лук
4-5 гъбки
Задушавам една глава лук нарязана на ситно.Добавям гъбките нарязани на филийки и после прибавяш доматите .След като се позапържат доматите добавям картофите напязани на филийки и добавям 2 шишета  вода.Ако доматите са в буркан колкото домати двойно вода.Вари се до готовност на картофите.

Може още да хапвате Картофена крем супа,печени картофи,Постен гювеч,Различни бистри зеленчукови супи,Печени зеленчуци,картофена салата с добавки,Различни крем супи,Ориз с гъби,Ориз със зеленчуци,ориз със домати и чушки на селска манджа,Пости пълнени чушки,Постни сърми,Ориз със праз,Зеленчукофи кюфтенца,Зеле с ориз.....абе много манджи има.Почти всичко което можеш да сготвиш с месо може и без месо.
На мен най труден ми е въглехидратния ден.За другия път имам идея да си направя или бисквитено руло или ябълков щрудел.Мисля да си направя и печена тиква и празеник.

candito по принцип трябва да забравиш солта,червените меса,алкохола,цигарите,сладкото и да минеш на лек хранителен режим.Задължително топла вода сутрин.Въпреки това не значи че ще минеш без хапчета.Но поне малко можеш да си помогнеш.важно е и движението.
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: март 11, 2010, 20:58:14 »

Съгласна съм с Gucci, че в бобовия ден много неща могат да се хапват. На мен лично по - труден ми е въглехидратния и особено плодовия ден. Но в крайна сметка всичко е въпрос на вкус и на вече изградени хранителни навици. Нормално е на хора, които обичат сладки неща, но не обичат много картофи, ориз и разни подобни, да им е неприятен този ден, както и е нормално хора като мен, които обичат картофки и ориз, а не са големи почитатели на сладко и плодове, да предпочитат именно бобовия ден  Wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: март 11, 2010, 21:47:08 »

Постни палачинка на Петя
1ч.ч.газирана вода
2ч.ч.ч.вода
1/4ч.ч.зехтин
1с.л.течна ванилия
2с.л.захар
2ч.ч.брашно

Разбъркваме хубаво всички продукти.В тиган с не залепващо покритие печем палачинките.

Пробвах ги и са много добри.Страхотни стават със сладко от боровинки и кайсии или банан .
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: март 11, 2010, 21:58:25 »

Постни шоколадови квадрати
Постна боровинкова тарта
http://
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: март 12, 2010, 08:07:48 »

candito  не си писала точно колко ти е кръвното, защото това определено е важно, също така е много важна и причината за високото кръвно, определено не са килограмите, защото на чак толкова много.
аз бих пробвала с диета, със сигурност се сваля кръвното, с тази диета , която ми е десети ден ми се понижи  кръвното с 10 и двете граници.
преди години съм правила диета Японско чудо, която за мен е диетата, с която се отслабва най-много и е най- ефикасна и тогава чак ми падаше кръвното и ми ставаше лошо и даже пиех хапчета за повишаване ( по принцип и моето кръвно е високо)
Но наистина е важна причината за кръвното, най-често е стрес, но има и редица сдравословни проблеми, които са сериозни и трябва да се лекуват.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: март 12, 2010, 10:10:17 »

Аз да си призная за прегрешението си снощи, че чак ме хвана срам.  blush Бях на заведение (на форумска среща) и там понеже нямаха в менюто нищо подходящо за диетета (въглехидратен ми беше деня), ми приготвиха спагети със зеленчуци извън менюто, за което съм доволна. Обаче, като се прибрах и като ми се дояде сладко  angry И освен парчето черен шоколад, което изядох, си хапнах и вафлички  badgirl GROAN Трябва да уточня, че това става в 22,30 вечерта, което е още по-лошо, но иначе пак си продължавам диетата и днес съм на плодове.  Girl_hide Дано нямам чак такива прегрешения друг път, че много ми се иска да отслабна.  pardon Просто снощи не можах да си наложа воля да не ям.  blush

Относно кръвното - аз по принцип съм с нормално, но сега имам чувството, че ми пада наистина. Обаче все забравям а си го измеря вечерта, защото имам апарат за кръвно, но като не го виждам и не се сещам.  pardon
Активен
candito
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #129 -: март 12, 2010, 16:53:10 »

здравейте момичета ,много ми е приятно ,като има към кого да се обърна.От днес съм на диета,правиха ми изследвания на кръвта и всичко е ок,кръвно 120/80,пропуснах закуската,на обяд-наденичка със зелена салата и 1 филийка типов хляб,следобед-ябълка.за вечеря като обяд,малко ми е трудно с водата ама се мъча да се наливам.Кафе не съм пила и ми е едноооо смотано.                                      roumyana-относно кръвното вдигам го поразлично времерв различни дни-аз го усещам като започна да ставам червена в лицето все едно ще експлоадирамр например миналия петък имах-150/90 ,а по миналата седмица пак в петък 110/70 С ДВЕ думи различно-прави ми номера ,не искам още от сега да взимам хапчета то няма на 100%нещо уточнено че ми има,всичко си е ок а пък това си стои.Извинявам се на всички за прроблемите ми,надявам се с диетата да си реша проблема-стискайте ми палци.     и още нещо да попитам-в точно определено време ли се яде през тези дни?благодаря ви
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: март 12, 2010, 21:46:45 »

Закуската е от 8 до 12, обяда - от 12 до 16.00, а вечерята - от 16.00 до 20.00 good Но между основните е добре да имаш интервал от 4 часа, така че ти ще си пресмяташ в зависимост от това кога си закусила, кога ти се пада да обядваш, а оттам и да вечеряш smile
Активен
candito
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #131 -: март 13, 2010, 16:02:36 »

благодаря за отговора,днес ми е бобов ден,справям се -ето една любима гозба ,която мисля ,че подхожда за този ден-настъргани картофи ,настърган лук,джоджен,сол на вкус-всичко това се омесва добре с малко олио и се пече в тефлонов тиган-първо от едната страна после се обръща и е готово за хапване.Приятен апетит.Това ястие се казва -пататник.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: март 13, 2010, 16:35:23 »

И ние днес сме на бобов ден.Аз за обяд сготвих картофена крем супа и постен зелен боб с картофи.
Замислям се дали днес да не направя едно бисквитено руло за утре че  по хубаво като престои.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: март 14, 2010, 20:00:21 »

днес правих постните шоколадови квадарти,който gucci  беше пуснала
станаха направо божествени,ометох 1/2 тава blush направо ме е яд че утре няма да мога пак да ям от тях
gucci   give_rose give_rose give_rose give_rose
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #134 -: март 14, 2010, 20:55:45 »

Аз се присъединявам към диетичните  като видях gucci колко е отслабнала за 1 един месец чак ме хвана срам с мойте  ...  :angry:кг. и аз се мятам  дано остискам малко не ми се готви и приготвя само за мен  дано устискам!
После предлагам да направим  рубрика преди и след    диета  Wink
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines