Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 14:18:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Голямото пазаруване-кое колко ви струваше? - 3 част  (Прочетена 171165 пъти)
 
rosi09
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 21, 2010, 16:10:11 »

Oh my ... mariabella, за кой град са тия цени??? сериозно ли говориш? на мен сватбен агент, украса с цветя за 20 маси + булчинска маса, арка в ресторанта и арка в една градина за подписване, както и още сто неща ми излезе около 600 лв... и те уверявам че всичкко беше повече от професионално, красиво и изпипано...
а относно фоерверките - на сватбата на братовчедка ми имаше около 15 мин. ф., бяха много красиви и съм сигурна че са далеч от 1000лв - просто цялата им сватба беше на сойност 8000 и ме съмнява да са отделили толкова за фоерверки....
П.П. става дума за Стара Загора, където никак не е евтино по принцип...
Активен
elica_arteks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



« Отговор #16 -: март 22, 2010, 09:10:08 »

mariabella, Благодаря ти за информацията! За фоерверките го предполагах, но Oh my ... чак толкова, май ще мина на 5 минути, като гледам какви цени са sad За окрасата какво разбираш под няколко хилядарки Oh my .... Колко 2, 3, 5? Аз си мислих, че с около 1500 лв., поне толкова ми е максимума, който съм определила ще стигнат,но май няма cray
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 22, 2010, 09:17:45 »

elica_arteks   цените на украсата са много относително нещо. Първо зависи каква украса искаш, от кой град си, коя агенция ще избереш... Най-добре проучи агенциите, срещни се с всяка поотделно и след като им обясниш какво искаш те ще ти кажата цената. Тук всеки ще ти каже различна цена, а и няма как иначе да бъде, т.к. има украса за 300лв. има и за 5000лв.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #18 -: март 22, 2010, 09:20:03 »

elica_arteks, 1500 лв за украса не са никак малко  smile Беше писала, че искаш много и пищна украса. В такъв случай е логично да ти е над тази сума. Все пак имаш варианта за сватбеното тържество да избереш място, което не изисква огромно количество украса. Другият вариант е да избереш такова, което е точно противоположното, но пък да го преобразите напълно. Т.е. да прехвърлите част от сумата за кувертите за ресторанта за украса  smile
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 22, 2010, 09:20:55 »

На всичко цените са много относително, за да стигнат примерно за декорация хиляди лв. ,  то сватбата би трябвало да е по-"снобарска", а ако ще е такава, то просто няма как да излезе по-евтино.  pardon
Активен
elica_arteks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



« Отговор #20 -: март 22, 2010, 11:08:15 »

Няма да е "снобарска". Просто възможните ресторанти, в който ми се вписва бюджета са ми доста постни и си мисля, че с повечко украса може да се получи pardon
Активен
jeki
Сватбар
***
Публикации: 164


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 22, 2010, 11:19:21 »

Здравейте,момичета аз по принцип си падам по семплите неща решила съм украсата в ресторанта да е в пепел от рози понеже има завеси в такъв цвят не върви да е др..Харесала съм едни "топки" от рози които мисля да са за булч.маса но си мисля че ще са доста скъпички някой има ли представа как вървят,а за др.маси все още се колебая дали да са букети или просто вази с розови листа вода и слещи,или камъчета и свещи...Ако някой има по интересни идеи нека сподели че съм доста объркана..
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: март 22, 2010, 11:31:09 »

elica_arteks, всеки р-т, с повече украса би се преобразил страхотно!  yahoo
Обаче по-хубавата и наситена украса струва повечко парички.  good
Активен
elica_arteks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



« Отговор #23 -: март 22, 2010, 13:31:35 »

Да и аз така мисля, много зависи от украсата, започвам да мисля да спестя малко от куверта сиреч ресторанта за сметка на украста. С повече украса може би  и не толкова хубав ресторант  ще стане добре. Дори се замислям да отложа сватбата за другата година cray, незнам искам да бъде като в мечтите ми, но като гледам няма как да стане cray, не и с този жених. хахаха Oh my ... pardon
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 22, 2010, 13:45:21 »

elica_arteks, мила, ако си решила, че това е Твоят мъж и искаш да се състои събитието, недей да отлагаш, ако можете да се справите.  good
И по мое мнение, недей да спестяваш много от кувертите, за сметка на украсата. Все пак, по-добре да нямаш някое цвете или воалче, но да задоволиш хранително гостите си, но това си е само мое мнение.  pardon
А и сватба, със абсолютно всичко, почти никой не може да си позволи. Но въпреки това, пак може да имаш "всичко"!
Не знам дали ме разбра - силно се надява.
И аз много неща искам, които няма да мога да си позволя, но моето "всичко" - то е моето Слънце, което ще стане мой мъж, това е най-най-важното! По-хубаво нещо от това на самия ден, повярвай, няма да ти се случи!  heart
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 22, 2010, 13:51:58 »

Мдам, винаги се правят компромиси, това е истината Wink
Аз например държах на естествени цветя, но тъй като не можех да си позволя повече от определена сума ( и не защото нямаме възможността, а защото сме намислили на парите и друго, по-практично приложение), решихме да има наистина семпла, но красива украса. Само по една ваза с цветя на маса, но живи. Говоря за цветята конкретно, защото основно те оскъпяват всяка украса и ранажировка. Така че...всичко е баланс.
А Лунно момиче е безумно права за "всичко"-то give_rose Почти всеки си е мечтал за еди каква си сватба, но не този ден само прави съвместния живот наистина съвместен и щастлив smile
« Последна редакция: март 22, 2010, 13:55:17 от velvet » Активен
jeki
Сватбар
***
Публикации: 164


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 22, 2010, 13:56:56 »

Моето мнение че гостите ще гледат хапката и пивката а украсата просто формалност която трябва на вас да ви хареса това си е мое мнение, затова съм решила семпла укрса просто за да усвежи ресторанта....
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 22, 2010, 14:03:21 »

jeki, аз съм склонна да се съглася с мнението ти. Не, че декорацията не остава забелязана,напротив, забелязва се. Но много крайно казано - остави ги гладни и недоволни, пък нека украсата е 6. Едва ли ще се чувстват добре, тъй като - да, най-важни са младоженците, но не бива да се забравят и гостите.
Активен
elica_arteks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



« Отговор #28 -: март 22, 2010, 14:07:22 »

Много сте прави всички! Важното да има любов и щастие след това heart, а пък украсата не се яде, по- добре гостите да са сити! Найситина няма за кога да го отлагам големия ден, 8 години го чакам и няма смисъл повече да се бавим! Благодаря за последните посове  give_rose
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 22, 2010, 14:15:22 »

Мила elica_arteks, виж сега - аз ще ти дам един съвет, надявам се да не е натрапчиво, моля те да не го приемаш така - от  heart е.
Нахъсай си се и се радвай на факта, че ще имате  Сватбаааа !
Всички подробности около сватбата не са от такова значение, и аз искам всичко да мине по мед и масло - исках така да бъде и възприета от някои хора, ама не се случи - е, м....та им (с извинение)!
Наслади се на всяка част от подготовката, да , според възможностите, но какво от това - нали нещата ще са по твой вкус, ще е твоето събитие.  heart
И приеми още един съвет, може би много по-ценен - недей, ама недей се оставя на никой да ти променя мнението и да те ръководи. Такива хора само ще те карат да униваш, а една БУЛКА, трябва да бъде щастлива, защото това събитие е мечтано, единствено и неповторимо и е ТВОЕ/ВАШЕ!
Така че - смело напред, изживей на макс емоцията и и се радвай, а самия ден бъди най-усмихната и щастлива жена!  Good luck
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines