Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 12:36:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кажете ми какво да не пропусна на Сватбения си ден?  (Прочетена 52629 пъти)
 
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: февруари 09, 2011, 21:21:45 »

Момичета, не знам дали сте се замисляли, обаче по време на самото събитие винаги има някакви проблеми, разрешаването на които понякога изисква моментална намеса.
За целта е добре да имате подръка нещо като чантичка (несесер), който да оставите на сигурно съхранение при кумата или шаферката, със следното съдържание: (част от нещата могат да се поберат директно в дамската чантичка на булката, която често е с твърде оскъден обем): 

1.   Лични карти, шофьорски книжки, свидетелство за брак
2.   Малък гребен/четка за коса
3.   Пълна заредена батерия на мобилния телефон
4.   Зарядно за телефон
5.   Дентален конец за зъби (за да блести усмивката при снимки след като вече сме похапнали)
6.   Безопасни игли (много е важно!)
7.   Карфици (също!)
8.   Фуркети за коса, както и от онези обикновените тънки метални черни фибички
9.   Прозрачен лак (при застопоряване на бримки по чорапите)
10.   Допълнителен чифт силиконови чорапи
11.   Деодорант против изпотяване
12.   Малкък флакон парфюм
13.   Пакет мокри кърпички
14.   Пакет сухи кърпички
15.   Игла и конец, съответстващ на цвета на сватбената рокля + малки ножички (нямате представа колко неприятности може да ви спести)
16.   Бяла креда и/или талк (идеално покрива петна по роклята и зацапвания )
17.   Балсам за устни, червило
18.   Сенки, руж, спирала, очна линия (молив за очи)
19.   Клечки за уши и тампони за сваляне на грим
20.   Малка бутилчица с лосион за отстраняване на грим
21.   малко огледало
22.   Лак за коса
23.   Ментови бонбони
24.   Бутилка минерална вода
25.   Малко тиксо
26.   Пари в брой (не се знае за какво може да потрябват), дебитна/кредитна карта
27.   Телефонните номера на роднините в семейството, на сватбената агенция, на диджея, на видеооператора, на декоратора , на таксиметрова компания , на управителя на ресторанта
28.    Полираща боя за обувки
29.   Медикаменти – аспирин/аналгин (против главоболие), лепенки
30.   Резервен чифт удобни обувки
31.   Личен фотоапарат
32.   Малко тефтерче  и химикалка
33.   Запалка и кибрит
34.    Ако сватбеният купон ви завари  в проблемния женски период в месеца: пакетче тампони и две-три превръзки

Хайде, приятно изкарване и спестени главоболия!

Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #121 -: февруари 09, 2011, 21:55:01 »

 Този списък бях го чела преди сватбата си...Ама да ги побереш всички тези неща в несесерче или дамска чантичка... ROFL Какво/а ли ще да е ?
 Ох, извинявайте, ама ми стана адски смешно като си представих да се натъпква всичко това по дамските чантички на булка, шаферки, майки и т.н. Определено може да се пропуснат конецът за зъби, полиращата паста за обувки, вероятно и още няколко неща. А тиксото за какво е по дяволите?  crazy
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: февруари 09, 2011, 23:02:40 »

Полиращата паста е за обувките на младоженеца smile нали ще го настъпвате в ритуалната зала или където ще се случва събитието.
Тиксото е за  фиксиране там, където не може да се приложи безопасна игла или карфица;
А това да се натъпче по булчинската чантичка - съвсем не е това концепцията.
Там имат място гримовете на булката и освежаващите материали.
Всичко останало е "за всеки случай" и може да се донесе в ресторанта, и да се остави настрана в случай на нужда. Затова именно носи и такова име.

Надявам се на всички ви сватбите да минат безпроблемно и да нямате нужда от този помощен несесер! smile

Усмихната и пълна с обич вечер ви пожелавам.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #123 -: август 14, 2011, 16:14:12 »

. А тиксото за какво е по дяволите?  crazy
тиксото е супер важно!!! универсално е и спасява много ситуации! Wink от опит!  good

аз бих добавила към списъка против неприятни ситуации: направете си хубав екшън план. добре помислете на спокойствие преди сватбата целия ден - час по час, кога какво ще се случи. представете си го в детайли. така докато си го "разигравате" в главата ще видите необмислените моменти и евентуалните проблеми. а ако все пак възникнат-(според мен задължително) трябва да си имате мислеща и бързо реагираща личност в самия ден. човек, който да се грижи за цялата организация, да е крачка пред вас. така дори и да се случи нещо има кой да реагира адекватно, а не всички да търчат при вас  good
това са: брат/сестра/майка/оправна приятелка/сватбена агенция  Wink
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: август 14, 2011, 18:30:52 »

Аз съм много "за" нещата от този списък. Ще си ги нося в едно несесерче, което ще стои в колата, а в ресторанта ще го приберем някъде.  smile
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #125 -: август 15, 2011, 13:43:21 »

Аз съм много "за" нещата от този списък. Ще си ги нося в едно несесерче, което ще стои в колата, а в ресторанта ще го приберем някъде.  smile
супер  good важното е да са подръка ако се наложи.. Wink няма лошо да се подготвиш повече от необходимото  smile
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines