Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:32:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Черен списък на доктори  (Прочетена 372566 пъти)
 
doby79
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #15 -: март 29, 2011, 19:37:48 »

Здравейте,
Не знам доколко ще Ви помогна с моето мнение за дерматолозите, но със сигурност ще имате повод да размислите преди да решите да предприемете нещо по-драстично.
Тъй като съм имала различни дерматологични проблеми, свързани с акне, бенки, белези и др. през годините. Посещавала съм най-различни дерматолози и като цяло съм ужасена от лекарите в България.
По повод лазерни процедури съм била съм при няколко различни лекаря в няколко различни града (София, Варна, Бургас) по повод процедури по премахване на бенки и белези. Имам добри отзиви за д-р Томов (все още), както и за процедурите с лазер във Варна в специализираните кабинети. Поне ти казват реално какъв ефект можеш да очакваш и те предупреждават за цената без да те лъжат.
За д-р Малчевски (клиника Малинов, София) мога също да споделя жизнен опит. Била съм при него по препоръка на познати, които са останали доволни от него, както и "благодарение" на множеството отзиви в Интернет. Определено рекламата и PR-а работят в негова и на клиниката полза. Мога само да Ви кажа, че работи само частно и цените му са меко казано "високи". Освен това в началото е много любезен и ви казва една "умерена" сума (ако попитате), както и ви обещава всичко, което искате. В последствие тази сума нараства до неимоверни размери, защото алчният доктор е "забравил" да спомене, че ще са необходими няколко процедури, за да постигнете желания ефект, като накрая дори не се постига такъв. Аз лично съм платила над 300 лв. за премахване с лазер на 2 белега (за сравнение по същото време във Варна в кожна клиника за същата процедура платих 20 лв.), които така си и останаха и след като "издои" пациента, д-р Малчевски вече не гарантира резултат. Него не го интересуват резултатите, нито това клиента да остане удовлетворен. И защо ли - все пак е прибрал една солидна сума без гаранция или ефект. Това е като да си купиш продукт или услуга , да ги платиш и накрая дори да не ги получиш. Жалко наистина, защото клиника Малинов разполага с наистина модерна апаратура.

Искам да споделя и още едно мнение от ужасния ми опит с д-р Щелионова във Варна (окръжна болница). Тази жена предписва лекарства, увреждащи органите, сякаш са бонбонки. Лекувах се от гъбички по ноктите около 7 месеца и накрая - нищо. След това почнаха здравословните проблеми от всякакво естество, а се оказа, че гъбичките не са си отишли. Да не говорим за огромната сума "изхвърлени" пари. В момента се чудя дали има смисъл да съдя лекарката и болницата за некомпетентност или просто да си спомня, че живея в България.

Молбата ми е просто да бъдете внимателни, посещавайки определен лекар и да потърсите минимум още 2-3 мнения за същия проблем от други специалисти. Не се водете единствено по чужди мнения и фалшива реклама в блоговете в Интернет.
Добринка Станкова
Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #16 -: март 30, 2011, 10:37:02 »

Нека добавим и д-р Шишенкова (алерголог) Преди 3 години имах алергия, не можеш да дишам, задушавах се до посиняване, повръщах .. абе грозна гледка  angry .И понеже познати ни насочиха към нея била много добра жената и наще айде при нея. (Аз съм от Плевен а кабинета и се намира до окръжна болница) и понеже живеем близо - там ... При други лекари ходих с наще но нищо не ми казаха един дори ми заяви че трябвало да ме види докато съм получавала гърчове че да разбере какво ми е защотото диагнозата била неточна  angry angry Та отиваме при тази жена и тя казва че имам алергия към всички дългокосмести животни и трябва да махнем животните от нас...Тогава имахме хамстер който в последствие махнахме и мини пинчер които е късокосмест и няма нужда да го махаме обаче изписват ми се лекарства 6-вида хапчета разбира се на космически цени  huhhuh.gif И започвам да ги пия и на 5-тия ден правя гърч и понеже сме до окръжна ме носи баща ми на ръце дотам та в спешното и като се будя ми казват че сърцето ми е много претоварено и съм била пред инфарк тъй като лекарствата ми са били много силни и не се предписвали на деца.. Имах и натравяне и 2 седмици бях на легло в болницата защото почти не можех да ходя а като станех припадах .... Иначе след тов като излязох ходихме пак при Шишенкова тя най-нагло ми каза че ми няма нищо и докторите в окръжна саме излъгали ... И много приятели си изпатиха от нея така че не ходете при нея!!! За ваше добро  nea nea
Активен
borovinka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #17 -: април 10, 2011, 17:59:40 »

Д-р Халачева - гинеколог -"Майчин дом" - Варна.
Каза ми, че имам киста, заради която трябва да прекъсна бременността си, а на 4Д се оказа, че нямам никаква такава, а просто жълтото тяло е по-голямо....
Жалко е, че заради пари, има хора които са готови да прекратят един бъдеш живот...
Активен
guest18
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #18 -: юли 17, 2011, 17:53:30 »

Здравейте,

И аз искам да сложа имената на някои доктори от които съм крайно недоволна!

1. Д-р Калоян Давидов (Уролог), болница Токуда, София - крайно небрежно отношение, бях на частен преглед при него, дадох 40 лв за нищо. Не ми прегледа бъбреците, бегло погледна изследванията, каза че са добри а те не бяха. Нямам думи!

2. Д-р Йордан Бирданов (Хирург), МБАЛ Доверие, София - крайно недоволна съм и от този доктор. След посещение при него на частен преглед, който ми струваше 30 лв, той каза че всичко е наред, но до вечерта вече бях с гноясал крак и се наложи да ме оперират при друг хирург.

3. Доцент Делийски (Нефролог), Медицински Център Санита, Варна - на преглед при него ми каза, че всичко с бъбреците ми е наред и нямам никакъв проблем. Оплакванията ми продължиха и се наложи да ходя в София при специалист, където ми откриха два големи камъка в бъбреците, които доцент Делийски изобщо не беше забелязал и аз се чудя как?!!!
Активен
maria_panairova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



« Отговор #19 -: август 23, 2011, 09:34:21 »

От 3 дни се опитвам да си избера акушер-гинеколог но не стигам до никъде по простата причина че във всички форуми са си направили "бял" и "черен" списък на лекарите,а най-много ме изуми факта че 60%от д-р в белия са и в черния списък и вече не знам.Ето да го видите и ако познаете някое име и сте доволни кажете :
I АГ болница "Св.София” (бивша Тина Киркова)
Костова
Иво Тодоров (има частна клиника инвитро на 5-те кюшета)
Петров
Русинов
Гергов
Григорова
Методий Генов
Силвия Савова
Стрелков, патологична бременност
Евдокия Маркова, акушер-гинеколог
Йотов
Маржена Панова
Кайрякова
Богомилова
Маленов
Василева
Косовски
Маркова
Николай Генов
Благова
Златева
Чурешка
Тодорова
Динчо Георгиев
Шишенкова (към частния сектор "Вяра, надежда, любов")
Валентина Григорова

МЦ “Света София”
Мазнейкова

МБАЛ"Св.Анна"(бивша Окръжна болница)
Жекова
Хаджиева  
Елка Георгиева
Георги Кръстев
Железаров
Кинкина

частна клиника инвитро на 5-те кюшета
Иво Тодоров (Тина Киркова)

Медицинска Академия
Мария Стаевска, алерголог
Емилия Кременска
Кръстева
Чернодринска
Дерменджиева
Желев, педиатър
Переновска, педиатър

ВМА
Доц.Екатерина Титянова – шеф на неврологична клиника

МБАЛ  “Доверие”
Нели Кръстева , гинеколог
Иванов, гинеколог
Баев

болница “ВИТА”
Иван Цанов - акушер-гинеколог
Райчева, съпругът и анестезиолог
Матева, ортопед

3ГОБ Св.Мина
Светлана Иванова
Рахамимов, АГ
Делев, детски педиатър
Георгиева, детски педиатър
Иван Стаменов, детски педиатър

Клиника на Атанас Щерев
Тимева
Савова
Александров
доц. Щерев

Александровска болница
ДЕТСКА ОЧНА КЛИНИКА
Топов, офтамолог
ДЕТСКА КЛИНИКА ПО ПУЛМОЛОГИЯ
доц. Галева, детски пулмолог

Шейново
Дачева
Чалманов
Василева,АГ
Росен Виденов
Велев
Тодор Димитров
Ангел Илиев
Добрева
Данаил Илиев
Лина Димитрова
Станов
Йончев
Китанова
Мишел  Шойаб
Радев
Тончев
Чорбова

Първа градска болница
Катя Венкова, гинеколог

Втора градска болница  
Антония Петрова
Каралеев
Нинкова, акушер-гинеколог
Емил Желязков
Угрински
Домусчиев
Бахтерева

Трета градска болница
Гергана Георгиева, педиатър
Михайлов
Олга Антонова
Славейкова
Антонова
Петя Видолова

Майчин дом
Лиляна Велтова
Коларов
Дуковски
Димитрова, фетална морфология
Вили Димитрова
Георги Георгиев
Доганов
Русева
Асен Николов
Божилов, акушер-гинеколог
Кукуряшкова
Начев
проф. Ангел Димитров
Мазнейкова
Правда Попиванова, патологична бременност
Хранов
Шишкова
Катя Тодорова
Ангелов
Тюфекчиева
Максим Клисурски
Ивет Райчева
Катя Тодорова
Марияна Цанкова
Налбански
Натова

КЛИНИКА ПО НЕОНАТОЛОГИЯ КЪМ МД
Боряна Слънчева (Доктор NIVEA Baby)
Вакрилова
Праматарова

МЦ “Панацея”
Николай Генов

МЦ “Света Петка”
Вълчанов, дава консултации и в Елин Пелин

МЦ "Полимед"
Анелия Барбова
Златева
Бояджиева

МЦ “Лора”
Мариана Огнянова
Машка Ангелова
Деновска

МЦ"Авицена"
Кацаров

МЦ "Алитера Мед"
Недялков, ортопед

МЦ “Хестия”
Мариана Райчева

МЦ “Здраве”
Виолета Лазарова
Янков

МЦ “Фемина”
Вили Димитрова

МЦ “Детско здраве”
Емилия Панталеева    
Бъчварова

МЦ"Гинека"
Галина Чакалова      

ИСУЛ
Кънчева, УНГ
Маджунов  УНГ  

ул.Феликс Каниц 11
Иван Димитров

клиника Торакс
Ст. Стоянов

МСЦ"Медик" в Красна поляна
Мила Петрова-Лаверсин
Томерова    

Правителствена болница
Красимир Станев
Атанасова
Паков
Христова

Пирогов
Стругаров, коремна хирургия
Боева

ДЕТСКА БЕЛОДРОБНА КЛИНИКА – София
проф. Петко Минчев, завеждащ отделение
Желева
Cоколова

Институт по Педиатрия, ул. Н. Геров 2
Пенка Янева, гастроентеролог
доц.Желев, детски гастроентеролог

Токуда
Лазарова

Поликлиниката на ГУСВ в "Лагера"
Желев
Любка Радева

Военна болница
Марияна Ковачева  

Грийнберг
Каменов      
  
ДКЦ"Гургулят"
Янев  
Катя Венкова, гинеколог
Емил Дамянов

Инфекциозна болница
Атанас Мангъров
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: август 25, 2011, 13:23:22 »

Малей, какъв списък, определено ще ти е трудно да избереш при това изобилие от доктори.
Аз мога да кажа, че ме изражда д-р Чурешка в Тина Киркова (не съм плащала тя се падна на смяна) и съм много доволна от нея.Но това за раждане... Пак за същата болница съм доволна от д-р Ташков-син.
За клиника Щерев съм чувала добри отзиви за Савова и Тимова.
Болница Вита - д-р Богословова.Тя има и частен кабинет и е страхотен човек good
Активен
maria_panairova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



« Отговор #21 -: август 25, 2011, 14:03:37 »

е да дълъг е списъка ама този е от "оплюти" доктори сега ми препоръчаха доктор Вяра Джонгова и чета много добри отзиви за нея пък ще видим
Активен
tedinka_1985
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #22 -: октомври 06, 2011, 13:09:06 »

Да Ви разкажа и аз за моите страдания с ЧЕТАЛОВА некадърен гинеколог от Димитровград. През 2005 забременях и реших тя да ми извършва ежемесечните прегледи. Още при първия преглед ми каза, че таза ми е тясен и трябва да раждам със секцио  shok. Примирих се и продължих да си ходя при нея. Всеки път ЧЕТАЛОВА ме преглеждаше и с широка усмивка ми казваше, че всичко е наред. В шестия месец отидох при д-р Пальонов за да разбера пола на очакваното ми бебче. Той не е гинеколог, но е много добър интернист и много жени ходят при него да им каже пола на бебето. Той ме информира, че бебето е много увредено. Попита защо не съм ходила на консултации при гинеколог, тъй като тези увреждания се виждали още от втория месец, а аз бях в шестия. Наложи се да се предизвика раждане и прекъсване на бременността за която се подготвях шест месеца. Това ме сломи психически и след това забременях много трудно. Към днешна дата си имам две прекрасни дечица родени  нормално, а не със секцио.  Но споменът за първата ми бременност не ме е напуснал. Мисля си че ако ЧЕТАЛОВА беше видяла как се развива бебчето ми още във втория месец всичко щеше да премине много по безболезнено, както физически така и психически. Но тъй като е некомпетентна изживях най-големият си кошмар.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 06, 2011, 22:10:06 »

tedinka_1985,това,което си преживяла, е ужасно sad .Много съжелявам,че си попаднала на такъв лекар.Желая си много щастие и здраве на дечицата ти.  give_rose
Активен
tedinka_1985
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #24 -: октомври 07, 2011, 15:09:27 »

Благодаря ти carlyangel, дано съм била полезна поне на една жена при избора и на гинеколог. НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ ПРИ ЧЕТАЛОВА.
Активен
Галатея
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17


мечтателка


« Отговор #25 -: ноември 17, 2011, 17:34:58 »

Здравейте, да ви изкажа и аз мнението си за не компетентен доктор, от Шумен съм, сигорно няма много Шуменки във форума, но все на някого мога да помогна. За мен некомпетентен АГ е доктор Нейкова, след като загубих бебето си и ми правиха кюретаж ходих при нея на преглед, постоянно ми казваше че имам възпаление и ме тъпчеше с антибиотици, дори една цитонамазка не ми направи, пък камоли някакво друго иследване, първия път бях на частно при нея и освен да си прибере паричките, друго не направи, казах и че имам лапароскопия и искам да си имам дете и тя каза че поликистозата пак ще ми се появи и съм изпуснала последният си шанс да забременея, направо ме срази, като се прибрах не спрях да плача.... но като и да е. Добре че отидах при друг много по свестен лекар, който откри проблемите ми и ме лекува, при нея повече кракът ми няма да стъпне, а уж имала най добрата апратура в града, като не може да я ползва каквали полза. На една бременна позната и казала че бебето и е не съразмерно, с глава вървяло 2 седмици на зад а със крака няколко седмици на пред, добре че момичето посети и друг лекар и се оказа че има съвсем нормално момченце, после като и занесла снимката на новороденото да и я покаже, тя викала "много съразмерно бе". Това ако е лекар, здраве му кажи. Колко мои познати са ходили на преглед при нея и то на частно, плащат си по 50 лв за прегледа а дори и цитонамазка не им пуска, добре че се усетиха навреме и вече не ходят при нея, а аз си мислих че цитото е задължително веднъж в годината, но може и аз да се заблуждавам...
Активен
fifilina
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #26 -: декември 06, 2011, 20:48:52 »

Здравейте, т.к. целта на този списък е ясна пристъпвам към главното - МОЛЯ ВИ НЕ ХОДЕТЕ при д-р Инна Бончева - психиатър в гр. Пловдив. В разрез с всички закони за психичното здраве и отношението към пациента тази госпожа се държи непрофесионално и далече от хуманността, която е нужно да носи човек, посветил се в професията на лекаря, а в частност занимаващ се с психиката(душата) на човека! Срам ме е, че в България има подобни лекари. Пожелавам на всички никога да не попадат на подобен.
п.с. Не изключвам вероятността да е помогнала на много хора, но смятам, че въпреки това е срам за професията си! Не разказвам конкретно случая, защото е подобен на много... грубо отношение, арогантно и незачитащо пациента, мисля, че това говори достатъчно!
Активен
DD
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #27 -: август 02, 2012, 09:34:27 »

Здравейте, регистрирах се във форума само за да коментирам изказването на :
         Не се съмнявам, че е имало причини то да бъде споделено в темата, но черните и белите  списъци се правят , за да може човек да се ориентира към кой специалист да се обърне за помощ в критичен (понякога) момент. Аз съм пациент на д-р Вълканов и екипа му, с диагноза рак на пикочния мехур. Оперирах се в Каспела два пъти. Работата на доктора беше перфектна, въпреки, че аз съм една от многото , които търсят неговата помощ. Клиниката постоянно е със запълнен капацитет и операциите са много- и по- тежки, и по-леки. Здравната каса не поема скъпоструващи консумативи и се налага да се доплащат примките, с които се прави операцията, или пък стендовете при бъбречни заболяваня,както и анестезиолога/ В случая ми се струва,че в Каспела няма анестезиолог , който работи по здравна каса/  но това не е проблем, произтичащ от болницата или конкретния лекар. При тази диагноза бях готова на всичко, и да плащам, и да търпя, за да знам, че ще съм добре. Но познайте- НИКОЙ НЕ МИ ПОИСКА НИЩО ДОПЪЛНИТЕЛНО, НАПРОТИВ, И ДВАТА ПЪТИ СЕ ОТНАСЯХА С ВНИМАНИЕ И УВАЖЕНИЕ И НА ПРИТЕСНЕНИЕТО МИ И ДОКТОР ВЪЛКАНОВ И ДРУГИТЕ ЛЕКАРИ ОТ ЕКИПА МИ ОТГОВАРЯХА :- НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ, ГЛЕДАЙ ДА СИ ДОБРЕ!
ТЕЗИ ЛЕКАРИ ПРАВЯТ ПОНЕ 20 ОПЕРАЦИИ НА ДЕН И НЕ СИ ПОЗВОЛЯВАТ ГРЕШКИ ПРИ ТЕЗИ ОПЕРАЦИИ.ЗА МЕН ТОВА СА ДОБРИ СПЕЦИАЛИСТИ- ПОМАГАТ НЕ САМО СЪС СКАЛПЕЛА, НО И С ДОБРАТА ДУМА.
 За тези, които ще помислят, че съм пристрастна или пиша измислена история, ще напомня, че д-р Вълканов присъства и в белия списък. Информация за да се оперирам при него съм събрала в Интернет, а за такъв здравословен проблем - самата аз бих искала да не е истина! В интерес на истината след първата ми среща с д-р Вълканов и аз си мислех да търся друг специалист за операцията, ходих и до София. Бях много притеснена, по-скоро - ужасена,но реших да се доверя на д-р Вълканов, и не сгреших.
    Мисля, че човек не трябва да избира сляпо хората , които да го лекуват, трябва добре да прецени, но веднъж направил избор-няма място за постоянни съмнения. Много често се случва да чета запитвания във форумите по много сериозни въпроси-житейски и здравословни . Хората са по-склонни да приемат мнението на случайни непознати за меродавно, отколкото на хората, които са специализирани в решаването на техните проблеми.
   А по повод "каза също така че се срамува че има такива колеги като "доктор" Вълканов". Забелязала съм, че хората , които си разбират от работата не критикуват колегите ( конкурентите ) в подобни случаи. Точно защото си разбират от работата, са наясно, че са хора, че не са съвършени и, че никой не може да бъде перфектен 24/7.
Аз лично съм благодарна на д-р Вълканов, че е това, което е, че никого не е върнал, за да може да си почива повече, че оперира до 11:30 часа вечерта, за да помогне на всички. Каквото и да получава като заплащане си е заслужено, а сигурно и недостатъчно. Затова пиша този пост- за да се види и друга гледна точка и да не се очерня името на човек и лекар напразно. Мисля, че изразът "безхаберие и алчност" нямат място, когато се говори за този човек. Все пак ние хората сме устроени така, че обичаме да оплюваме другите, да гледаме само едната страна на медала и да не виждаме собствената си отговорност за дадена ситуация. Всеки да прецени за себе си.
« Последна редакция: август 02, 2012, 10:01:56 от DD » Активен
lm101
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #28 -: януари 28, 2014, 23:45:45 »

По тема ХИРУРГИЯ НА РЪКАТА искам да изкажа мнение за Доц. Людмил Симеонов от Пирогов. След прерязване на сухожилие и нерв на палеца на ръката ми бях зашит по спешност в Пирогов от дежурен лекар, който не е специалист по връзване на сухожилие и нерви. След заинтересуване при кого да направя повторна операция, която да е експертна разбрах, че единствената клиника в БГ по хирургия на ръката е в Пирогов и нейният началник Доц. Людмил Симеонов е най-вещият хирург в страната. Успях да си уредя преглед при него след 3 дни. Предложи ми лично да ме оперира в частна клиника (ЗАБЕЛЕЖЕТЕ) след 4 дни. Така ставаха 7 дни от прерязването на сухожилието, което впоследствие се оказа проблем и поради което публикувам настоящето.  Оперирането ми в частна клиника (респективно забавянето на операцията), а не в Пирогов според мен се наложи за да може доцента да ми вземе в брой и лично (без документ) 500 лв за избор на екип (уж). Имах и направление от личен лекар разбира се.

Изрично искам да отбележа, че НЕ ЖЕЛАЯ субективно да развалям вероятно отличната репутация на Доц. Симеонов, а просто излагам факти и аргументи. Спокоен, културен и слуша джаз в кабинета си. Естествено има и всякакви дипломи. Досущ като на запад.

Гореизложеното всъщност е практика в БГ болниците така или иначе. Сега обаче отделям доста пари и време за рехабилитация, която да поправи срастванията (поради забавената операция според мен) в пръста ми. За рехабилитацията в Пирогов също трябваше да плащам и това окончателно ме подразни и повече не се върнах там.

Моят извод е, че повсеместно здравните ни заведения са превърнати в обекти за лични доходи на управляващите ги. Което за мен лично не е проблем ако лекуването е професионално, точно и несъобразено само с финансовата нужда на лекарите.
Активен
masajis
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #29 -: февруари 15, 2014, 14:04:43 »

Искам да кажа за ДКЦ-ЧАЙКА-КУРОРТНА ПОЛИКЛИНИКА - ВАРНА-РЕХАБИЛИТАЦИЯ И ФИЗИОТЕРАПИЯ
БРАТЯ И СЕСТРИ НЕ ХОДЕТЕ ТАМ МАШИНИТЕ ИЗКЛЮЧВАТ ПО ВРЕМЕ НА ПРОЦЕДУРИТЕ ФИЗИОТЕРАПЕВТИТЕ СА МЪРЗЕЛИВИ И НЕОПИТНИ ДАВАТ ТИ САМ ДА СИ ПРАВИШ НАГРЕВКИТЕ АБСОЛЮТНИ МЪРЗЕЛИВЦИ И НА ТОВА ОТГОРЕ ИСКАТ СИ ДА ГИ ЧЕРПИШ ГНУСНИ ПАЧАВРИ
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines