Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:07:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Черен списък на доктори  (Прочетена 372582 пъти)
 
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« -: ноември 28, 2009, 17:19:51 »

Нека в тази тема всички споделят ако са третирани непрофесионално, били са наранени от медицинско лице или са получили некомпетентно мнение. Моля пишете за кой град става въпрос, име на медицинското лице и каква специализация е. Можете да пишете за всякакъв вид лекари, зъболекари. Това ще помогне на много от нас да се пазят от тези "специалисти" за в бъдеще!
« Последна редакция: ноември 28, 2009, 17:24:28 от ellie_bellie » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: ноември 28, 2009, 18:08:23 »

Ами аз се съмнявам че с моето включване ще бъда полезна на някого, но нека изкажа възмущението си от д-р Петкова (има частен кабинет във Враца, но изражда в болницата в Берковица). Случаят е подобен на този на бебчето на мечо, отидох с нередовен цикъл, направо липса на цикъл, а тя започна да ми обяснява колко съм дебела  shok Само за информация висока съм 160 и тежа (тежах тогава) 60кг  Oh my ... Както и да е, изписа ми хапчета за предизвикване на цикъла, оказа се че по време на приема им или точно преди да запона да ги пия е станало и бебчето  Wink Възмутена съм от отношението на тази жена, когато отидох да ми потвърди бременността, легнах, а тя за пореден път ми обясни как съм много дебела и много да внимавам как ще се храня по време на бременността, след което следваше "ооо ама ти с двурога матка, забрави да го износиш това дете, максимум 20г.с." е факт е че съм много след 20г.с.  girl_impossible
Покрай стажа в болницата знам още много такива потресаващи истории свързани с нея, като бърз пример ще дам едно момиче на което до 5-6 месец не й беше пуснала НИКАКВИ изследвания, нито кръв, нито урина, абе нищо  angry Друга жена чието бебе 45 дни преди термин според докторката тежко 700грама, но това не е проблем и шяло да наддаде, друга жена с хемоглобин под 100, но "това не е проблем, при всички бременни е нисък"  nea И има още много....много.... просто искам някъде да фигурира името на тази жена, въпреки че съм на ясно колко малко момичета има от моя град във форума и на една да съм помогнала пак ще съм доволна  good
« Последна редакция: ноември 29, 2009, 11:41:39 от Bulechka™ » Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: ноември 28, 2009, 19:40:07 »

Ами аз не съм си мълчала за имената на лекарите, може би просто не сте обърнали внимание. Понеже вече сте чели историите, ще напиша само имената на лекарите - д-р Явор Лозанов и д-р Силвия Савова.
« Последна редакция: ноември 29, 2009, 11:42:06 от Bulechka™ » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 28, 2009, 19:51:48 »

Бебчето, ние сме ги чели, но може да има други момичета, които не са. Тази тема ще се чете и след доста време, когато отчетните, в които си писала, отдавна вече ще са заключени. Копирай си постовете от предните теми, за да е ясно, защо тези двама доктори попадат тук!!!
Дано постът ми не се приеме като  Offtopic
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 28, 2009, 22:47:23 »

Оле, права си, гостенка, така е...Ама аз съм малко патка днеска, утре ще ги напиша, обещавам. Просто вече съм парцал....Влезнах просто да ти кажа, че ще ги напиша утре защо са ми в черния списък тия двамцата убавци...
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 29, 2009, 10:21:43 »

Добреее....Ето ги мойте двама.
Д-р Явор Лозанов: Ходех в частния му кабинет, иначе работи в Шейново. Всичко беше на 6, докато не почна да ми взима по 70-80лв за един обикновен преглед, а като забременях - 70лв за един прост ехограф. Каза, че не вижда бебе в матката...обаче се оказа, че изобщо не е сигурен, че вижда матката, та търси стари ехографии да види как ми изглеждат яйчниците и как -матката, щото реши, че май има жълто тяло в тръбата...след което не беше сигурен, това, дето го вижда, тръбата или матката е!  Oh my ... И ме подлуди с обяснения как се действа при извънматочна и какви са последствията, да съм била наясно, щото имало вероятност пък да е извънматочна, като не вижда бебе в матката! Е, оказа се маточна...само два дни по-късно си се видя сакчето, при друг лекар разбира се.
Д-р Силвия Савова: Пак за сега ходех в частния кабинет, при все, че ни е позната, обаче на всичките ми въпроси не може ли да си взема направление, тя просто отказа, ако не отида в частния, а трябваше да ме види и...примирих се. А и от близък човек не го очаквах. Още в самото начало ме захапа за килограмите. Че не съм балерина или манекенка - не съм. Обаче след няколкогодишно лечение с хормони заради алергията, си качих стабилно, при положение, че почти нищо не ядях. Кво да направя....Обясних й го, но тя си беше навила на пръста, че аз се тъпча като прасе с манджа и веднага обърна внимание на мъжа ми да ме варди колко и какво ям. На третия преглед при нея обяснявам, че повръщам много и съм почнала да свалям, обаче не мога да си пия нито витамините - защото ги повръщам, не мога да ям месо, зеленчуци...и общо взето я карам на препечен хляб и тук таме варени или печени картофи...когато не повръщам и тях. Тя ми се хили и обяснява на мъжа ми "Трябва да озаптиш жена ти с храната....да я озаптяваш трябва...", а на мен ми беше заявено, че "сланинките ти ми пречат". На прегледа трябваше да ни пусне да чуем сърчицето на бебето, обаче като я попитах, тя каза "Че нека го видим дали е живо, пък ще пускаме и сърцето да чуете"... представете си как се почувствах....И понеже не можа да го види на коремния ехограф, отново обърна внимание на моите сланини, пусна ме на вагиналния и обяви, че бебето е твърде малко за 11 седмица, като взе да го повтаря, ама без да обясни това лошо ли е, какво е. Пулс обаче си се видя, слава Богу. Освен това за двете седмици от предишния преглед бяхме пораснали от 0.46см на 2,56 см, което не мисля, че е малко. Това, което обаче тази пропускаше системно, беше, че аз съм с 35 дневен цикъл, и овуто ми е била седмица, че може би и отгоре по-късно от предполагаемото...съответно съм забременяла по-късно и вместо 11, вероятно съм 9-10 г.с., на която си и отговаряхме като размери. Е, това мисля, че е достатъчно защо няма да ми види очите повече...
« Последна редакция: ноември 29, 2009, 11:42:37 от Bulechka™ » Активен
sl1ncata
Гост
« Отговор #6 -: ноември 29, 2009, 19:51:25 »

Когато разбрах,че съм бременна отидох за да се уверя със сигурност в това в един частен медицински център: http://www.umg.bg/en/bregalnitsa .поаднах на др.Венета Илиева,която не стига,че ми взе пари 25лв.за преглед,а и като начало ми заяви,че ако бременнстта била нежелана тя щяла да се погрижи да премахнем плода,а ние толкова мн си искахме бебчо.Както и да е записах се при нея и тя ми следеше бременността като изключим парите дето ми взимаше уж за видеозон и все ни казваше едно и също,че всичко му била наред,аз не че не искам да му е наред,но и исках да знам нещо повече и сега съм в осмия месец още незнам пола на детето си със сигурност един ппът казва момче ясно се виждало,че не нещо висяло между краката,а после стана момиче и бебто било едро,но не можела да ми каже колко тежало защото не и показвал апарата.Скоро получих болки ниско долу в корема и я търся нали тя ме следи и на нея разчитам,но ни звук ни стон не си вдига телефона.нито мобилните нито стационарните и отидох в Окръжна и ме приеха в болница като мъжа ми се уби да и звъни,а тя все не му вдига.След като ме изписаха възникна и проблема с болничния ми за ноември месец,който беше изтекъл в началото,но поради грипната епидемия акушерката и ми каза,че няма прегледи и да не ходя така и болничния ми изтече.
Активен
sl1ncata
Гост
« Отговор #7 -: ноември 29, 2009, 19:58:01 »

и звъня на акушерката за да си запиша час за преглед и за да си обновя болничния при което тя ми заявява,че болничен със стара дата не можел да се издава щом нямало регистриран преглед.после звъня на докторката ия питам същото защо няма да ми издадат болничен аз какво съм виновна,че имаше грипна и ми казаха,че нямало прегледи и докито вика,че имало прегледи аз съм трябвало да отида,който бил отишъл никого не била върнала е как да ида като акушерката и дето стои срещу нея на бюрото ми казва,че няма такива и въпреки всичко аз исках да си запиша час за преглед но акушераката ми каза че щом съм била в болница не можело ако съм имала оплаквания или болки да съм се обърнела към болницата в която съм лежала.и аз крайно се изневих и я смених пък да видим.
Активен
maia_svet
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 275



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 02, 2010, 21:22:45 »

Здравейте момичета
Аз съм писала и в другите теми но мисля да пиша и тук дано някой да го прочете и да помогна писна и от некадърни доктори и такива който не си вършат работата ,оставям с впечатление че всички за пари ламтят и на никой не му пука.Ох май съм много критична , има и добри специалисти
Ето аз накратко ще разкажа моята история:
Аз загубих бебчето си в 5 месец ,не знам кого да обвинявам ,но мисля че личният ми гинеколог не ми обърна нужното внимание при условие че бях почти проблемна заради прокървяването ми няколко пъти ,според мен трябваше по внимателно преглеждане и повече изследвания и евентуален серклаж на време , а не в последния момент да ми кажат -няма да я бъде и вече е късно ................
Лекарят ми беше Живко Жеков в Окръжна Болница - за безпроблемна бременност ,може би е добър ,но аз лично не съм доволна,прати ме в 5 месец в АГ че съм била спешен случай заради прокървяване, там минах през Шопова,Иванова и накрая през Ганчев, но не съм доволна никой не ми обясни какво става , вниманието там беше ужасно.....
Ако Жеков беше разбрал че имам скъсена шийка можеше да се направят процедури за запазване на бебчето , да не говорим че освен дуфастон и но-шпа нищо не ми изписа, поне да ми беше казал че имам скъсена шийка аз сама щях да се поинтересувам , най малкото нямаше да мърдам от леглото , а той при последния ми преглед ми каза че моа да си правя разходки ....
Извода е че трябва да се разпитва постоянно , даже да нахалстваме с въпроси и да проверяваме ако в нещо се съмняваме поне сега има интернет и имаме достъп до всякаква информация , за жалост ние трябва да станем почти доктори ....
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 21, 2010, 16:53:12 »

Слагам в най-черния от всички черни списъци Андасорова дерматолог в Пловдив. Имах кондиломи, които тя гори с ток. Болеше ме и ми беше адски неприятно, коментарът ѝ беше: "То и на мен не ми е приятно" Oh my ... beating, като не ти е приятно, да си станала джи пи crazy. Държеше се с мен като с лека жена, все 1 съм ги хванала от някой случаен. След интервенцията, ми лепна марля отдолу, която трябваше да държа до вечерта, а беше едва 10 сутринта, на ?-а ми как ще ходя до тоалетна, ми беше отговорено: "Ще стискаш" Oh my ... diablo. За мен тя е търгашка, отвратена, погнусена и обидена съм от държанието ѝ. Силно НЕ препоръчвам.
Другата е Сурлекова, работи в кожния в Пловдив, има частен кабинет на бул. Руски. Отидох със същите проблеми, така яко ме изгори, че 2 седмици не можех да отида до тоалетната като белите хора. Постоянно кървях. Жив касапин. При нея бях по случайност, понеже моята докторка я нямаше. Веднага се опита да ме открадне от нея. Мн непрофесионално и неколегиално отношение bad.
Активен
_matilda_
Ентусиаст
**
Публикации: 50



« Отговор #10 -: юли 25, 2010, 11:32:08 »

Ако има и по черен списък от този и там ще я сложа. НИНА ЧЕТАЛОВА - Димитровград. Няма да сложа д-р пред името и, защото за мен тя не е такъв.
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: октомври 26, 2010, 20:33:13 »

Лазаров от Шейново
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 27, 2010, 07:18:05 »

Д-р Ковачева гинеколог в Бургас , има отвратително отношение към пациентите , за мен един лекар вместо излишно да те разтройва в тия месеци на бременоста ,трябва да се държи по човешки.
Като чета поста на Gergancheto и все едно слушам за нея относно напълняването.Също така за да ти даде болничен всеки път те вкарва в болницата , което при други лекари не съм го видяла.
Активен
nadinkae
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #13 -: януари 06, 2011, 10:29:05 »

Искам да изразя възмущението си от безхаберието и алчността на д-р Вълканов уролог , град Хасково също той работи и в "Каспела" - Пловдив. Миналия месец отидохме при него в кабинета му в Хасково, защото моя съпруг имаше леки болки . Въпросния "лекар" го прегледа на ехограф и каза " Ето го мръсника" после ни обясни  ,че има камък в десния уретер и трябва веднага да се разбие в "Каспела " без да предприеме никакво лечение. От неговия кабинет направо ни изпрати в кабинета на анестизиолога , които се намираше  в съседната стая за да му направи проби за упойките. Съпругът ми влезе там ,а аз тръгнах след него ,но жената на регистрацията ме дръпна за ръката и ме накара да платя 60 лв. за двата прегледа .Платих и влезнах в кабинета. Направиха му пробите и определиха ден за приемане в 'Каспела'  след два дни като ни дадоха документ за приемане на който пише че ще разбиват камък в десния уретер. Излезнахме много притеснени и уплашени .Решихме да поискаме и друго мнение и отидохме в Пловдив при друг лекар който след като го видя на ехограф каза ,че не вижда абсолютно нищо притеснително , но тъй като бяхме много притеснени поискахме да му направят изследване с контрастно вещество - цветна снимка.  Цветната снимка показа ,че има леко възпаление на левия уретер забележете левия ,но не и камък. След това с изследванията отидохме в София при друга лекарка за да разчете изследванията и тя. Лекарката  каза че : тази клинична пътека лекарите много я харесват защото им осигурява много добри доходи ,каза също така че се срамува че има такива колеги като "доктор" Вълканов. НЕ ХОДЕТЕ ПРИ "ДОКТОР" ВЪЛКАНОВ, ЗАЩОТО ВЛИЗАТЕ ЗДРАВ ,А ИЗЛИЗАТЕ БОЛЕН С ЕДНИЧКАТА ЦЕЛ ДА ВИ ВЗЕМЕ ПАРИТЕ БЕЗ ДА СИ ДАВА СМЕТКА ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕ.
Активен
borovinka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #14 -: януари 06, 2011, 14:46:37 »

maia_svet за Варна ли става втпрос?
Мног съжалявам за случилото се...!
Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines