Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 02, 2024, 11:05:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 14 част  (Прочетена 161258 пъти)
 
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: ноември 13, 2009, 14:22:10 »

И аз като Клео щях да питам за BeRa, вчера беше много активна в седмичната тема и каза че отива на лекар и не е писала от тогава - дано да е за добро  give_rose
На тези, които сега се записват в клуба -  Welcome
Мого скоро всички тук а видят  PREGQ pqz
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: ноември 13, 2009, 14:41:03 »

Аз не виждам нищо лошо в това да се засегне темата за щитовидната жлеза. В крайна сметка тя е от особено важно значение при зачеването на бебе. В нета може да се прочете доста по тази тема. Но mi6kata_85  най добре е да се консултираш с лекар и на него да зададеш всичките си въпроси, той най-точно може да ти отговори.Аз преди малко се върнах от ендокринолога и сядам да ви пиша.Назначи ми иследвания на хормони и нещо което ужасно много ме тревожи е че откри възел
BeRa хайде чакаме те да се включиш и да кажеш какво каза доктора...
 :welcome-2:Добре дошли и от мен на новите в клуба и дано не се задържате много....
Относно Дуфасона мога да кажа че трябва да се прочете в листовката какво пише, колко време след спирането му ще дойде лелката.Аз пих Оргаметрил и въпреки че лекарят ми беше казал, че след спирането му до 2-3 дни максимум ще ме навести М. при мен дойде точно на 7-мия както беше написано в листовката...
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: ноември 13, 2009, 16:28:53 »

Мишката, наистина, най-добре попитай доктора си, той най-точно би могъл да те насочи.

Аз ще полюбопитствам, но ти, ако искаш ми отговори, освен това Хашимото, Тромбофилия изследвали ли са ти? Защото тя води до спонтанни аборти също. А се преодолява, с леки лекарства, стига да я открият де.

А, да, всъщност при теб кое е завишено, ТСХ или антителата (ТАТ, МАТ). Аз, от това, което  съм чела, знам, че отклоненията (завишените) стойности на анти телата могат (не е задължително) да доведат до спонтанен аборт. Хашимото не се лекува, а чрез препарати се регулират временно стойностите.

На всички ви желая скоро да видите  PREGQ

« Последна редакция: ноември 13, 2009, 16:45:57 от gostenka_82 » Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: ноември 13, 2009, 16:43:59 »

Ами аз съм се допитала до докторката си и  както малко по- нагоре писах при евентуална бременност трябва задължително следене на хормоните(което при първата бременност не направих, защото просто не бях наясно). А и никой не ми даде отговор на въпроса, защо се е стигнало до аборт...но това е друга тема!
А относно тромбофилия, за пръв път чувам за това и ще взема да се поразровя да прочета нещо!
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 13, 2009, 16:46:57 »

Здравейте милички...влизам само за малко че днес нямам никакво време...дори не успях да прочета какво сте писали...но ще наваксвам в неделя чак...
та...отидох вчера на лекар и директно ме прати на кръвен...час за кръвен ми дадоха за понеделник и след седмица щели да ми излезнат резултатите  crazy човек може да си роди докато да му кажат дали има нещо или няма нищо...
както и да е милото каза че не може да чака толкова време а и като излезнат резултатите няма да си е тука да знае какви са и веднага от там в аптеката за тест за бремвенност...взехме някакъв космически тест  funnytooth и след 100 часа четене на инструкции го направихме...уви втора чертичка вече няма дори и бледа  angry ...явно каквото е имало вече го няма и затова толкова са ме боляли яйчниците...знам ли...ще ида все пак на изследвания но вече няма смисъл...
този месец смятаме да не пробваме а да си дадем почивка защото милото като си иде в бг ще] трябва да го замествам в работата и ще се получи същата ситуация...затова декември вече възобновяваме опитите с пълна пара  Bravo

сега трябва да ви кажа чао до неделя ...много целувки на всички и в неделя да видя много  PREGQ PREGQ PREGQ PREGQ PREGQ PREGQ PREGQ

 give_rose give_rose give_rose give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 13, 2009, 16:48:16 »

Аз си коригирах горният пост, но пък ти си писала през това време.

Хашимото (известно като Болест на Хашимото или Синдром на Хашимото) е автоимунно заболяване на щитовидната жлеза. Това ще рече, че организмът изработва антитела срещу собствената си щитовидната жлеза, които постепенно започват да я рушат. Това от своя страна може да доведе до разстройство във функцията на жлезата и до секретиране на неподходящо количество хормони на щитовидната жлеза. За важната роля на тези хормони за правилното функциониране на човешкия организъм няма да споменавам тук.
С други думи, наличието на Хашимото се определя не от нивата на хормоните, а от нивата на антителата на щитовидната жлеза (известни на български като ТАТ и МАТ). Повишените антитела не водят задължително до проблеми в хормоналните нива, но са индикатор за възможни такива в бъдеще и се препоръчва редовно (през 6 месеца) проследяване.
Хашимото само по себе си не е проблем за забременяване. Наличието на повишени стойности на антителата биха могли да доведат до спонтанен аборт и такива бременности се считат за рискови. Което обаче не значи, че на теб ще ти се случи такова нещо. Напълно възможно е и много жени забременяват и раждат без проблеми с това заболяване.
От друга страна, наличието на едно автоимунно заболяване показва склонност към автоимунни заболявания по принцип. Не е невъзможно да се развие и друго такова. Възможно е паралелно с тироидните антитела организмът да образува и други антитела, които вече да бъдат причина за липса на бременност.
Вярно е, както са ти казали, Хашимото не се лекува. Както например и диабета.
Хашимото може да бъде придружено с хипо (намалена) или хипер (увеличена) функция на щитовидната жлеза, а именно с понижена или повишена секреция на хормони. В тези случаи се прилагат хормонални препарати, които не лекуват, а имат заместваща функция. Доставят липсващите количества хормони или отнемат излишните. Отново можеш да направиш аналогия с диабета, където отвън се доставят допълнителни дози инсулин, за да се компенсира неспособността на собствената жлеза да произведе необходимите количества.
Хормонът TSH е основен индикатор за наличието на хипо и хипер функция на жлезата. Стойности над референтните граници говорят за хипо, а стойности под тези граници - за хиперфункция на щитовидната жлеза. Според Световната здравна организация за здрава се счита жлезата, която може да поддържа нивата на ТSH в диапазона 0,3 - 2,0. Много държави също отдавна се възприели тези граници. В България обаче положението стои по-иначе. Тук всяка лаборатория е цар за себе си. Виждала съм лаборатории, където за нормални са посочени граници над 5,0, а дори и до 6,0 единици, което е абсурдно. Нека посоча, че измерването се извършва по една и съща методика и се ползват едни и същи мерни единици, поради което подобно различие в мненията от една до друга лаборатория е необяснимо.
Ниво на ТSH от 1,45 е ниво песен. Няма причина да се тревожиш. Това не може да бъде основание да не забременяваш. Само нива извън референтните граници могат да бъдат причина за намаляване на плодовитостта като липса на овулация, създаване на некачествени яйцеклетки и прочие.

Това е от тук

Бера, съжалявам мила!!!
« Последна редакция: ноември 13, 2009, 16:50:59 от gostenka_82 » Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 13, 2009, 16:49:47 »

BeRa айде вече по Коледа едно бебе ще спретнете вие. Всичко е пред вас - Успех  give_rose
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: ноември 13, 2009, 16:56:42 »

gostenka_82, Благодаря ти за лекцията, която ми изнесе..всичкото това го знам!!!! Просто исках ако някой има наблюдения по-отблизо да сподели!!! Но както и да е би могло да бъде интересно и на другите!!!
Bera, няма да се отчайвате сега я!! Само горе главата и най хубавия подарък "коледния" да е за теб!! give_rose
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 13, 2009, 16:57:15 »

BeRa, спокойствие мила, скоро ще видиш  PREGQ  air_kiss
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 13, 2009, 17:01:29 »

gostenka_82, Благодаря ти за лекцията, която ми изнесе..всичкото това го знам!!!! Просто исках ако някой има наблюдения по-отблизо да сподели!!! Но както и да е би могло да бъде интересно и на другите!!!
Bera, няма да се отчайвате сега я!! Само горе главата и най хубавия подарък "коледния" да е за теб!! give_rose

Мишката, линкчето е към форум, където точно такива "споделени" нещица можеш да прочетеш!

Пък и нали спомена, че никой не е казал защо се е стигнало до спонтанен аборт...аз съм ти болднала възможност.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 13, 2009, 17:11:12 »

Берa милa по Коледa ще си получите тaкa желaния подaрък.Спокойствие.Но този твоя доктор кaк може дa не те прегледa ohmyДори дa не си бременнa поне дa види кисти имa ли или нещо друго.Егaти и лекaрите брaтче crazy beating
Активен
krisipisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97


Любовта ще спаси света,обичайте се!


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: ноември 13, 2009, 18:00:50 »

Много бързо сърши 13-тата тема! Ами и аз да се запиша в новата тема! Мойта леля вече си тръгна и се залавяме с  twohearts kiss! Успех на всички от мен и за Коледа да има много PREGQ stork-boy
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: ноември 13, 2009, 18:48:30 »

Тук съъъммм  yahoo. Да не сте се затъжили за мен - и аз се записвам, че да улавям бебешки флуиди (искренно се надявам, че в тази тема гъмжи от такива) smile.
Дано наистина тема 14 да е 1 стъпало нагоре от тема 13 или с други думи казано - двойно повече бъдещи мами да се крият тук  give_rose
Аз засега само ще чета, но когато стигнем до момента да подновим опитите, веднага ще пиша  tease
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: ноември 13, 2009, 19:09:11 »

Момичета,пожелавам ви тази Коледа да ви донесе най-голямото чудо на света,на всички ви.Хайде тази тема да е по-добра от късметлийската 13-та.Успех момичета good good good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 13, 2009, 19:12:47 »

Кaто кaзвaме "По Коледa..." моят човек се бъзикa с мен,че можем дa повторим "успехът" от преди 2 Коледи blum
Пожелaвaм го нa всички от сърце.
Стaси милa ти когa се включвaш???Не зa друго ми дa ги прaвим тези близнетa funnytooth ROFL
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines