Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 30, 2024, 00:37:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 14 част  (Прочетена 166376 пъти)
 
a_iordanova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: ноември 27, 2009, 15:00:17 »

Ами в такъв случай ти е 15-ти ден от цикъла, което ще рече че ако си с нормална дължина на МЦ 28-30 дни, си в овулаторна фаза. Т.е ние май не можем да ти кажем със сигурност, още повече , че това изследване трябва да бъде придружено и с фоликуметрия.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: ноември 27, 2009, 15:03:00 »

момичета, вие сте направо лекари, аз не искам толкова да задълбавам честно казано, защото съм хипохондрик и колкото по-малко знам -по добре ще се чувствам, поне няма да си вкарвам паранои smile обаче се замислих-да не  би да не си обръщам достатъчно внимание????
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: ноември 27, 2009, 15:11:54 »

Кате, а ти защо чак днес, доктор ли ти каза кога точно или ти сама си го пусна?
Питам те, понеже първоначалната оценка по резпродуктивни хормони се прави на 3-ти ден от МЦ. Само Прогестерон се пуска 8 дни след овулация. Така се прави оценка за това, дали фолекулярната фаза е наред - образуване и нарастване на фоликулите. Освен, ако докторът изрично не е поискал да види в точно такъв ден стойността на хормона.

Руми, едва ли някое момиче се интересува от тези неща порсто ей така, сигурно си има причина. Така че, не че ти не си оббръщаш внимание, не ти се е наложило просто. Това е.

Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: ноември 27, 2009, 15:13:45 »

Благодаря за отговорите, то и аз си мисля че трябва да съм в овулация, но напоследък организма ми съвсем се разцентрова и в общи линии мога да кажа, че въобще незнам кога ще ми дойде, още по-малко пък кога съм в овулация.Да си призная вече от доктори ми писна, но без тях не става. В понеделник като отида ще видим какво за последно ще ми кажат.Благодаря ви още веднъж и се радвам ,че ви има защото от вас черпя надежда и чувствам огромна подкрепа.Обичайте се и дано скоро всички се изпарим от тук, че прекаленото задържане само ни изнервя допълнително....
Между другото виждам че докато съм писала поста си gostenka_82 също е писала.Това изследване заедно с TSH DHEA-S ми ги пусна едокринолога /това е втори ендокринолог с който се консултирам в рамките на 1 мес/. Иначе според гинеколога ми /след последното ми посещение/, всичко било наред.Нямало повод за притеснение.
roumyana иначе и аз като теб мисля, даже вече съжалявам ,че поисках консултация с ендокринолог....
« Последна редакция: ноември 27, 2009, 15:22:35 от katya_79 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: ноември 27, 2009, 15:21:31 »

Руми Гостенка е права тези хормони и други назначения се правят по предписание само ако доктора прецени, че нещо не е наред.Ти недей да се впрягаш, доколкото знам вие още не работите за бебе(може и да греша).

Кате той доктора ще си каже, аз не мога да помогна.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: ноември 27, 2009, 15:26:58 »



Руми, едва ли някое момиче се интересува от тези неща порсто ей така, сигурно си има причина. Така че, не че ти не си оббръщаш внимание, не ти се е наложило просто. Това е.


напротив-имам проблеми-аз и затова пия хапчета, защото имах кисти и наистина се притеснявам този месец като ги спра какво ще стане, знам, че бебето няма да стане веднага, този въпрос не ме притеснява-когато стане-тогава, страхувам се да не ми се появат кистите и да се наложи операция и т.н. Имала съм и други проблеми през годините- хормони, ранички. просто си мисля обаче , че ако задълбая ще се сдухам, така или иначе някои неща са извън нашия контрол. и се замислям кое е правилно.
иначе сега пия фолиева киселина и този месец свършвам хапчетата и почваме, тоест подготвям се за бебеправене и аз не знам в коя тема да съм вече, все си мисля че е тази
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: ноември 27, 2009, 15:33:37 »

Руми, ето, аз за кистите не знам  smile

Значи, добре е да се информираш при други жени със сходни проблеми как се е процедирало, да прочетеш това-онова, за да можеш да разбереш дали даден доктор не те подлъгва. Не, че казвам, че твоят го прави.
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: ноември 27, 2009, 15:48:37 »

Да Маги така е, но в момента съм много объркана, притеснена и изплашена и затова поисках мнение от вас. То се знае, че единствено доктора може да каже точно резултата. Поне последния при който отидох ми даде кураж. Назначи още куп изледвания едното от които е LH. Истината е че при първият ендокринолог в началото ме изплаши до смърт с предположенията си , след това като излезнаха изследванията взеха да си противоричи и взе да замазва положението, предписа ми лекарства и каза да спираме с бебеправенето. Това беше причината да отида да се консултирам с втори специалист в тази област., още повече ,че всички хормони до момента които съм исзледава са в перфектни граници единствено TSH клони към долната граница.Затова в мен се породи недоверието -защо да се тъпча с лекарства, ако може да не го правя.Все пак всяко лекарство на едно помага,а на друго вреди. Още повече, че започне ли се с медикаментите за щитовидната жлеза се пият минимум 6 м.
Нищо друго не ми остава освен да чакам понеделник и да се надявам всичко да е наред.
 Хайде ще свършвам, че съвсем се отнесох.Благодаря ви за вниманието.Определено ми става по-леко когато споделям с вас.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: ноември 27, 2009, 15:54:01 »

Кате, мила, напълно те разбирам за второто мнение!!!

Само не разбрах, този доктор на кой ден от МЦ ти каза да пуснеш хормона ЛХ? И предполагам, с него си пуснала поне и ФСХ, а не само първия???

Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: ноември 27, 2009, 15:57:50 »

Днес сутринта бях при вторият спциалист по еднокринология и той ми каза да направя днес TSH; DHEA-S;LH
На FSH стойностите ги греда от предишни изследвания пуснати ми от гинеколога,правени някъде преди месец. crazy Ето такива работи ме карат да се притеснявам....

За кистите може да погледнеш ето тук]
« Последна редакция: ноември 27, 2009, 16:10:51 от katya_79 » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: ноември 27, 2009, 16:59:37 »

Е, той докито си знае защо, не знам мила, ако вярваш на доктора си, защо се замисляш...ма то това е вече малко друго тема ....
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: ноември 28, 2009, 11:42:47 »

Здравейте, дами. Ние отново сме на старт тези дни. Аз си следя температурата и вече три дни е понижена, следва да очаквам повишение.
Вчера започнах и тестовете за ову, но като не виждам никаква втора чертичка се замислям дали въобще да ги правя, защото всеки път толкова стриктно спазвам инструкциите, а втора чертичка съм виждала толкова бледа, че чак съм се замисляла дали не е плод на моето въображение. Никога не е ставала дори толкова наситена, колкото контролната, камо ли по- тъмна от нея. Това ме обезнадеждава и се дразня от тези тестове, и за това се питам дали по-добре да не ги правя. Страхувам се, че не отчитат ову, т.е, че аз нямам ову. А други симптоми съм забелязвала - леки болки в яйчниците, напрежение в гърдите и цирвикалната слуз - прозрачна и много еластична. В момента не е прозрачна, и ми е 12 ден. Съжалявам, че ви занимавам с моите глупости, но тези мисли ме вълнуват от 2 месеца насам. Чувствам се леко объркана.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: ноември 28, 2009, 12:29:07 »

Валя, цервикалната слуз е добър показател, но според мен най-добре е тези свои притеснения да ги споделиш с доктора си. Обясни му и за тестовете, той ще ти каже. Щом имаш съмнения, попитай го за фоликуметрия. Така ще получиш отговор на въпроса имаш или не овулация.

Успех!!!!
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: ноември 28, 2009, 12:32:44 »

Сигурно това ще направя следващия месец, защото много ми се искаше да се получи без лекарска намеса и съвети. Мечтаех си да стане от само себе си.
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: ноември 28, 2009, 18:52:32 »

Сега като стана въпрос за цервикалната слуз аз нещо подобно,всъщност точно както както е описана,имах на 11 ден от цикъла,а тестовете за овулация показват ову на 14-15 ден,сега би трябвало да съм в овулация,а не съм забелязала цервикална слуз.Не мо га да си го обясня.Предния месец пак така стана.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines