Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 16:30:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 14 част  (Прочетена 166214 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: ноември 17, 2009, 17:52:07 »

Милички, имам едно въпросче. Открих този препарат- FertilAid, има го за жени и за мъже.Пише че при жените регулира цикъла, хормоните,овулацията, а при мъжете подобрява подвижността,морфологията и броя на сперматозоидите, нещо от което наистина се нуждаем с нашата спермограма. Ето линка:
http://www.fertilaid.bg/index.php?p=2&menu_id=3

ползвал ли го е някой или чували ли сте отзиви за него, защото сериозно се замислям да го купя за мъжа ми, а може и за мен, въпреки че аз си имам + тестове за овулация, което предполага наличието на овулация, но цикъла ми е с различна продължителност между 35 и 40 дни. Какво мислите?
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: ноември 17, 2009, 17:57:39 »

Теста ми беше отрицателен и за това не съм правила повече. Утре ще направя и ако пак е отрицателен ще отида на лекар. Аз затова питах за гинеколог преди няколко поста.
Живи и здрави надявам се, че все някога ще стане!!!  give_rose
Eliss  и на мен не ми е много приятно, но това което съм научила от този форум е да не се отчайваме и отказваме в опитите!   good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: ноември 17, 2009, 18:51:10 »

Анита от това което аз съм чела морфологията при мъжа не се влия от хапчета, а и всяко едно лекарство се пие след изрично лекарско предписание особенно за такива важни неща, защото в едни случай може да навреди, а в други да помогне.Аз да те питам вие след спермограмата ходихте на уролог на преглед.Хубаво при такава спермограма да се отиде на уролог.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: ноември 17, 2009, 19:38:33 »

anita81, наистина е добре да се консултираш с доктор за този FertilAid. След като погледнах състава и на двете формули, тези хапчета ми приличат просто на мултивитамини, но ме притесни това, че в женската формула има червена детелина, гинко билоба и женшен, които са противопоказни при бременност - счита се, че могат да доведат до дефекти в плода.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: ноември 17, 2009, 23:41:43 »

Маги, ами не сме ходили при уролог, защото вече трябваше да си тръгваме и не ни остана време. Успя само да направи някои кръвни изследвания, които бяха наред. Иначе тук имам час за гинеколог чак за 21 декември след доста умолявания и мисля да не му казвам че изобщо съм правила някакви изследвания освен хламидията, и да си пусна отново всички изследвания, както и изследване за хламидии, за да съм сигурна че наистина всичко е наред. Освен това в БГ не успях да си направя хормоналните изследвания и като отида на прегледа ще си поискам направление за хормоните, макар че предполагам че той самия ще ми ги предложи. И намерих 2 частни клиники по репродуктивно здраве, но там ще отида когато имам резултатите от изследванията при обикновения гинеколог, понеже само първата консултация е безплатна и искам да занеса всички изследвания, за да си каже доктора мнението относно тях. И евентуално тогава, ако всичко е наред, ще го питам и за проходимост на тръбите, за което ако трябва ще си платя, но искам да го направя.
Относно лекарството, за което писах, в нета четох доста добри отзиви и за мъжката, и за женската формула, проблема е че не знам колко са достоверни. Видях че пише че са на билкова основа, но  за всеки случай ще питам гинеколога какво мисли за това, когато отида на прегледа през декември. До тогава мъжа ми пие комбинация от мултивитамини, в която има селен и цинк всяка вечер по 1 табл., не знам дали и аз да не ги пия. Какво друго е добре да пием?
Иначе от вчера съм с + тест за овулация, и вечерта към 10 часа се почувствах някакси странно, имах някакви леки болки,като все едно ще ми идва, което за мен е ненормално, понеже никога не ми се е случвало преди.Никога не съм имала ПМС и цикъла ми е много лек. Възможнио ли е да е било заради овулацията? Днес теста за овулация е с по бледа от вчерашната черта, но добре видима, предполагам овулацията още не е настъпила.. Не можах да спя добре и днес ми е едно отпаднало.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: ноември 18, 2009, 10:17:10 »

Момичета, аз сега се връщам от преглед при лекара. Каза че физически всичко било ок, имала съм правилно разположение на шийката на матката и т.н. Няма инфекции на първо четене. Направи ми и цитоманаска. Пуснаха ми 2 хормона за изследване: прогестерон и още нещо, което му забравих името. Това е за нередовния цикъл. И резултати следващата седмица.

anita81 едно от нещата които ми каза беше този fertilaid. Каза да го пием и аз и мъжа ми. Имал много добро действие и една от съставките му била аврамово дърво или нещо такова, която помагала за регулиране на цикъла. Като попиташ твоя гинеколог дали да го пиеш пиши моля те. Аз мисля да го започна при положение че лекарката го препоръчва.
Активен
katrin_sl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 102



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: ноември 18, 2009, 14:33:03 »

Здравейте, момичета. И аз се включвам в клуб на бебеправещите. Опитваме от скоро и не губим надежда - все ще стане. Пожелавам успех в начинанието на всички!
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: ноември 18, 2009, 15:20:22 »

Здравейте момичета, аз както и предполагах няма две черти, но се радвам, че има някакви наченки на М. Вече бях за почнала сериозно да се притеснявам, че няма да ми дойде този месец. Надявам се тема 14 да е още по-късметлийска от предишната, а и започна много добре!  good
Добре дошла на Катрин!  give_rose
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: ноември 18, 2009, 15:52:10 »

Мариа стискам палци следващия месец да е вашият месец и бебчо да се появи на хоризонта  Bravo good ..

Капризче щом всичко е на ред няма по хубаво от това...остава и резултатите от изследванията да са на ред и след това едно малко  Baby

katrin_sl  Welcome в клуба...пожелавам ти скоро да видиш  PREGQ PREGQ PREGQ и да се преместиш в другата темичка...

успех и на всички бебеправещи   Flower Flower Flower Flower
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: ноември 18, 2009, 16:03:57 »

Момичета, понеже стана въпрос и се замислих, че не знам кое е вредно при бременност girl_impossible Ние си бебеправиме спокойно - без да бурзаме - аз реших, че Бог си знае работата и ако не ни го праща сега то е понеже не му е времето... Но ако все пак (дано) се получи бих искала да не му вредя ... По принцип не пуша, пия умерено, но обичам всякакви чайчета и някои съдържат какво ли не...
Чета ви редовно и се вулнувам всеки път като чуя радостна вест smile Стискам палци за мнооого бебчета  yahoo
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: ноември 18, 2009, 16:15:46 »

аз си мисля, че е много важно човек да е спокоен и да прави любов, пък каквото стане, ако мине 1 година, тогава вече може да почне да търси причината. като казвам това нямам предвид да не ходи на лекар или да не пие фолиева киселина, напротив, но наистина мисля, че психичното спокойствие е много важно.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: ноември 18, 2009, 16:37:26 »

Руми, много си права!!!

Светла, прекалено много го мислиш, не трябва да се пуши, а алкохолът - да е в разумни граници, поне, докато видиш +++. После - край на алкохола.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: ноември 18, 2009, 17:06:18 »

Момичета, аз сега се връщам от преглед при лекара. Каза че физически всичко било ок, имала съм правилно разположение на шийката на матката и т.н. Няма инфекции на първо четене. Направи ми и цитоманаска. Пуснаха ми 2 хормона за изследване: прогестерон и още нещо, което му забравих името. Това е за нередовния цикъл. И резултати следващата седмица.

anita81 едно от нещата които ми каза беше този fertilaid. Каза да го пием и аз и мъжа ми. Имал много добро действие и една от съставките му била аврамово дърво или нещо такова, която помагала за регулиране на цикъла. Като попиташ твоя гинеколог дали да го пиеш пиши моля те. Аз мисля да го започна при положение че лекарката го препоръчва.
Ели, миличка, задължително ще пиша какво е казал лекаря, само мисля че по скоро мъжа ми е добре да го пие заради лошата спермограма, а аз имам що годе нормален цикъл, в мсисъл всеки месец си имам + тест за овулация обикновено между 17 и 27 ден и точно 16 дни след него ми идва М, а продължителността на цикъла ми е около 35-40 дни, тъй че аз може и да не го пия на първо време, а само той да пие, но ще видим какво ще каже лекаря, че часа ми е чак за 21 декември sad Относно спокойствието при бебеправене съгласна съм, но трудно се постига когато опитваш дълго време, когато резултатите от изследванията са лоши и когато не можеш да се добереш да лекар в продължение на месеци.
Активен
allisa
Сватбар
***
Публикации: 162



« Отговор #148 -: ноември 18, 2009, 23:21:56 »

Момичета, включвам се само за да пожелая на всички ви много скоро да видите двете чертички. С форума ме свързват много хубави спомени от преди няколко месеца, когато течеше бурна подготовка на сватбата ми. Да се появи на бял свят едно малко сладко човече е логично продължение на това събитие. Имайте търпение и ще видите как редиците на чакащите постепенно ще оредяват. Честито на пионерите от част 14!

Специални прегръдки за Valka27.  butterfly
Активен
shampioni
Любопитен
*
Публикации: 20


www.shampioni.com


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: ноември 19, 2009, 00:29:04 »

Това наистина е сериозен проблем, но искам да кажа само тези които го имат да не го мислят много много и да не губят надежда. Пожелавам успех на всички и най-сърдечни пожелания. НЕ ГУБЕТЕ НАДЕЖДА и не го мислете чак толкова, ще стане
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines