Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 01, 2024, 02:52:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 4 част "  (Прочетена 145521 пъти)
 
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: юни 29, 2010, 22:10:22 »

Мерси Ели за коментара, напълно съгласна съм от практична гледна точка. Но ако се държи на българската традиция с членуването, все си мисля че в краен случай може да се каже, че двойката е решила младата девойка да носи фамилията на майката  pardon.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: юни 29, 2010, 22:25:39 »

Ели, как са ти двете различни пьрви?
В България съм Елена, в САЩ съм Ели.
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: юни 30, 2010, 08:36:01 »

Благодаря на всички give_rose За съжаление и на мен Теодор ми е фаворит, но половинката изобщо не го харесва. Имаме още време, така че се надявам да измислим нещо , което допада и на двама ни.
Активен
rosi09
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147



Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: юни 30, 2010, 09:18:28 »

Здравейте и в тази тема, ние от както ни казаха че ще имаме момиченце, вече нямаме проблеми с името. Нашата принцеска ще се казва Дария (на свекървата - Дарина).
"Проблем" обаче щяхме да имаме ако докторката беше казала - момче...  blush Трябваше да мислим име с Т, а аз не харесвам Теодор и Тихомир и много държах детето да има имен ден и галено име...  с което общо взето изчерпвахме всички възможности, но сега всичко се нареди...
Успех и на вас, в търсене на най-хубавото име!
 give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: юни 30, 2010, 12:35:25 »

Зори, за мъжко мога да ти предложа Тома. Не знам, но на мен много ми харесва, въпреки, че на половинката хич не му се нрави.
Иначе много ми харесват двете разновидности (за мъжко и женско име) - Сава и Савина.

Но както съм казала вече, нашето, ако е женско, отдавна е решено, че ще е Елица. За мъжко Миро ще има думата. Знам че харесва имената на български царе и известни БГ исторически личности и му имам доверие за избора. Така или иначе бащите ни са покойници и няма да кръстим на тях.
« Последна редакция: юни 30, 2010, 12:37:23 от velvet » Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: юли 01, 2010, 12:28:02 »

момичета...помощ  shok
трябва ни резервен вариант за име за момче...не искам на никой да го кръщавам...просто искам име,което да ни допадне и на двамата с мъжа ми  angry което е мнооооого сложно
по принцип ни казаха, че е момиче...но за всеки случай...помогнете
за момиче името, което сме си харесали е Магдалена  Wink
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #456 -: юли 01, 2010, 12:32:47 »

на мен най-много ми харесва Александър за мъжко име, толкова хувабо и има сила в него, а хем не е от тези измислените.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: юли 01, 2010, 12:35:41 »

Да не бе нападнете сега, но на мен Александър и Кристиян (и производните женски) вече ми се струват доста изтъркани. Да, човекът прави името си, но имам чувството, че всяко второ вече носи това име. Те са като Иван и Мария едно време. Хубави са, просто твърде много деца кръстиха с тях...
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: юли 01, 2010, 12:45:42 »

Да не бе нападнете сега, но на мен Александър и Кристиян (и производните женски) вече ми се струват доста изтъркани. Да, човекът прави името си, но имам чувството, че всяко второ вече носи това име. Те са като Иван и Мария едно време. Хубави са, просто твърде много деца кръстиха с тях...

Аз също харесвам тези имена, но и на мен вече са ми станали банални, защото и аз имам чувството, че всяко второ дете се казва така, но пък иначе са си хубави имена. В това число вкл. и Мартин и Виктор - също сами по себе си хубави, ама много разпространени.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: юли 01, 2010, 12:48:49 »

Да не бе нападнете сега, но на мен Александър и Кристиян (и производните женски) вече ми се струват доста изтъркани. Да, човекът прави името си, но имам чувството, че всяко второ вече носи това име. Те са като Иван и Мария едно време. Хубави са, просто твърде много деца кръстиха с тях...

 Offtopic Този диалог пак го водихме преди време, когато на мен ми се налагаше да избирам име.... Та тогава и сега ще кажа, до мястото ли е до какво ли е...във Враца въобще няма бум на Александровци...виж Кристиян се понамира тук-таме, обаче Александър е рядкост. Тъй като прекарвам много голяма част от времето си в родилното са ми съвсем пресни и актуални впечатленията, Борис често се среща, Натали за момичетата, но посочените две (че не ми се пишат пак) са рядко или по скоро нормално срещани  good Това ествествено си е лично мое мнение, но ако един ден господ реши да ме дари и с момченце, то е почти сигурно че ще се казва Александър (ако мъжа ми не склони глава да е Теодор  blum  )

След поста на Вили добавям Мартин в често срещаните   good
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: юли 01, 2010, 12:54:07 »

Явно си има и мода при имената - напоследък са много модерни Виктория, Деница, Александра, Александър, Виктор.

На мен много ми харесват Борис, Владимир, Илиян, Станимир, разбира се Кирил си ми е фаворит и толкова исках, ако имам момченце да го кръстя на баща му smile

Иначе и ние мислим имена за нашата девойка - аз много харесах Сиана, защото има първите буквички на всики баби и дядовци, но татито каза "А, да и викат сийка-саксийка - НЕ" и моят фаворит отпадна. Имаме два варианта - видоизменени имената на двете баби, та да видим какво ще решим smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: юли 01, 2010, 12:55:13 »

Истината е, че като се замисля не мога да намеря  дори едно две имена, които да ми харесват наистина. Определено твърдо не харесвам "новите" имена, особено небългарските като Дженифър, Никол и др. все пак сме в България, не ми харесват и дългите сборни имена като Станимира, Светлозар и т.н., както и твърде кратките, някак си като на куче ми звучат. Харесват ми български имена, но пък Георги, Иван, Мария са твърде популярни и в един момент наистина не остават хубави имена, да не говорим, че всеки си прави някакви асоциации с познати, които са му неприятни.
 
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #462 -: юли 01, 2010, 13:27:15 »

да, Александъре хубаво име, но така се казва таткото, а и детенцето на сестра му го кръстиха Алекс..така че при нас отпада... girl_impossible
дано да си е момиче, защото честно казано нито едно мъжко име не ме грабва  angry
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #463 -: юли 01, 2010, 13:34:19 »

на мен ми харесват и Емил и Димитър и Антон и Мартин
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #464 -: юли 01, 2010, 14:14:26 »

На мен много ми харесва Валентин. smile
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines