Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 18:35:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бижута и други финтифлюшки - 3 част  (Прочетена 203071 пъти)
 
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: април 12, 2011, 12:48:19 »

И аз ще съм с перли на сватбата и изобщо не ми пука кой какво ще каже smile Бижутата ми са прекрасни и ще ми донесат щастие - в това съм напълно убедена smile
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #211 -: април 12, 2011, 19:52:31 »

Не знам за вас, но на мен ми писна от тия поверия.Все ми е на ума, че преди векове средностатистиеската българка въобще е знела какво са перли и за какво служат, та чак и поверие да има.
Аз бях на сватбата с перли, точно сребърно колие с гривна и обици.Бяха прекрасни и за мен са много нежни и красиви за сватба.

Перлите са известни още от много отдавна, наричани са по-често бисери от старите хора. Има и друг синоним - маргарит. Срещала съм го в литературата като маргаритен наниз.
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #212 -: април 12, 2011, 20:26:05 »

Момичета моля за помощ. Роклята ми е такава, че през врата минава една дебела презрамка настрани (снимаката е най - близкия модел който намерих, но да добиете представа как стои около врата). Цветът е екрю, но е доста светличка. Според вас какви бижута да си взема . Искам да съм с халката, която е бяло и жълто злато и мисля за гривна и обеци само. Чудя се дали да са перли или нещо с камъни. Годежният е бяло злато с голям камък и няколко малки, но е доста забележим и мисля да съм без него ако съм с перли. Според вас добре ли ще е само с масивни обеци?
« Последна редакция: април 14, 2011, 08:36:46 от maria_lakova » Активен
lilkada
Ентусиаст
**
Публикации: 147



« Отговор #213 -: април 13, 2011, 10:18:19 »

Diavolitsa, според мен добре си решила да не слагаш колие щом има презрамка. Както я описваш висящи обици и гривна ти е напълно достатъчно, може и с перли може и с кристали тип Сваровски - с бяло злато или сребро. smile В зависимост от прическата и по-големи обици можеби ще стоят добре.
Някой попадал ли е на хубави фуркети за коса с перли? Тези, които аз съм виждала са само с платнени цветенца и то само в снежнобяло...
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #214 -: април 13, 2011, 13:04:48 »

Момичета моля за помощ. Роклята ми е такава, че през врата минава една дебела презрамка настрани (снимаката е най - близкия модел който намерих, но да добиете представа как стои около врата). Цветът е екрю, но е доста светличка. Според вас какви бижута да си взема . Искам да съм с халката, която е бяло и жълто злато и мисля за гривна и обеци само. Чудя се дали да са перли или нещо с камъни. Годежният е бяло злато с голям камък и няколко малки, но е доста забележим и мисля да съм без него ако съм с перли. Според вас добре ли ще е само с масивни обеци?

Ако говориш за розовата рокля, на момичето много му отива с колие. Според мен, ако имаш някакво, може да пробваш. Няма нужда да сваляш годежния си пръстен, аз не бих.  pardon

Diavolitsa, според мен добре си решила да не слагаш колие щом има презрамка. Както я описваш висящи обици и гривна ти е напълно достатъчно, може и с перли може и с кристали тип Сваровски - с бяло злато или сребро. smile В зависимост от прическата и по-големи обици можеби ще стоят добре.
Някой попадал ли е на хубави фуркети за коса с перли? Тези, които аз съм виждала са само с платнени цветенца и то само в снежнобяло...

Аз много обикалях за такива фиби за гражданската церемония, накрая купих буркан с перлички (пластмасови, с дупка по средата) и във фризьорския салон те прокараха обикновени фиби през перличката. Фибите бяха обикновени, но по-меки от тези които знаех. В салона имаха златни и черни фиби - за всеки цвят коса. Накрая забодоха фибите в косата и стана доста добре.
 
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: април 13, 2011, 14:47:21 »

По повод фуркетите с перли, аз си купих чудесни 4 такива от Ebay - общо за 6,80 лв, изобщо не съм си правила труда да търся по магазините, в тези се влюбих моментално smile
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #216 -: април 13, 2011, 22:47:41 »

Оооо много съм завеяна (качила съм друга снимка погрешка, аз съм с розовата рокля на бала преди 7 години).
Роклята е ето такъв модел:


* $(KGrHqR,!gwE17WJMTY8BNoMi9pyDw~~0_3.jpg (22.85 KB, 389x529 - видяно 277 пъти.)
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #217 -: април 13, 2011, 23:30:25 »

на това трудно ще му намериш колие  pardon
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #218 -: април 14, 2011, 06:58:05 »

Diavolitsa, според мен при такъв модел рокля, колието е излишно. pardon Бих заложила само на обици и може би гривна. smile
Моята рокля е с една обемна и привличаща вниманието презрамка, която минава през едното рамо и за сега съм си купила обици с камъчета, които са доста забележими, ще имам някакво бижу с камъни в косата и обмислям евентуално да си купя и гривна, но чакам първо да си видя пак рокличката smile
Активен
alo_madona
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: април 14, 2011, 11:03:25 »

И аз съм на мнение , че на такъв модел трябва да се заложи на обици и гривна. Иначе рискуваш да стане много претрупено Wink
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #220 -: април 14, 2011, 11:19:49 »

Някакви дълги обици може би ще стоят добре.
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #221 -: април 14, 2011, 18:55:25 »

Днес си купих обеци с малка перличка и камъче + невероятна гривна с перли. Гривната изглежда много ретро ие невероятна. От леко бежови перли, тъй като роклята  етакава. Не мога да ги снимам така, че да се виждат добре. Перлите бляскат и не се вижда.
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #222 -: април 14, 2011, 19:27:34 »

Diavolitsa, супер Bravo Както казах по-горе, според мен, тези неща като бижута са напълно достатъчни smile
Активен
lilkada
Ентусиаст
**
Публикации: 147



« Отговор #223 -: април 15, 2011, 09:27:06 »

Момичета, моля ви ако някой е попадал (или попадне) на място с хубави шноли за коса или фуркети с перли да ми пише... Обиколих 100 магазина в София за имитационни и сребърни бижутерии и не мога да открия все са едни огромни или супер кичозни. Видях в и-бей, че има доста, но не ми се прави поръчка до България за 5-6 лева sad
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: април 15, 2011, 14:59:42 »

 lilkadasmile на Пиротска има на един от ъглите един магазин само за шноли, доста е голям. Горе долу по средата е и е от дясно, ако вървиш към Халите. Има и един на Шишман, за аксесоари. Има и един на Солунска, от ляво, точно преди Витошка, посока Славейков. Не мога много точно да ти ги обясня, но дано си ме разбрала.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines