Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 20:30:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 6 част  (Прочетена 159613 пъти)
 
snupidog
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #405 -: март 13, 2010, 19:58:57 »

Аз малко със закъснение да кажа (но то и по-напред стана дума), че си дадохме наше злато, ще ни вземат само колкото им трябва като грамаж и за изработка ще доплатим по 25лв на грам. Набутване си е, но и при нас имаше настояване от родителското тяло. Но за мен е по-добре да се плати труда, отколкото и за него да се дава злато, защото съвсем ще се обезцени златото така, както и да го погледнеш все си е набутване де.
С бялото злато си е риск, но аз имам 3 пръстена от бяло злато, единия от които годежния, който нося от една година без да го свалям и не са се променили изобщо като цвят. Просто не ми харесва жълтото злато и не искам да си правя такава халка, защото няма да я нося. А и каквото и да му слагат просто много ми харесва бялото злато и това си е, има повече блясък от сребро и не потъмнява така.
Активен
biersdorf
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142


"Няма попътен вятър за кораб без посока." Чърчил


« Отговор #406 -: март 15, 2010, 09:52:51 »

Ние днес ще поръчаме нашите халки, за което вчера разглеждахме с половинката онлайн каталога на "Сара Трейд" и тъй като искахме да са изцяло жълто злато и без орнаменти се спряхме на модела по-долу. Единствено ме притеснява този мат, чувала съм, че пада, но пък, ако е изцяло гладка ще се надраска, така че няма да му мислим smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: март 15, 2010, 10:04:16 »

Biersdorf, халките, които сте избрали са страхотни! Не се тревожи за изглаждането. Важно е изработката да е качествена good Ще чакаме снимки с готовите халки.
Активен
biersdorf
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142


"Няма попътен вятър за кораб без посока." Чърчил


« Отговор #408 -: март 15, 2010, 10:08:45 »

Velvet-благодарско за подкрепата! При първата ни среща, ни уведомиха, че срокът за изработка е около седмица, така че при получаване веднага ще ги снимам smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: март 15, 2010, 10:31:34 »

Супер! smile Обикновено са две седмици, така че ако се позабавят, не се шашкай ей good Може би малко са се надценили, но не се знае де. Просто го имай предвид smile
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: март 15, 2010, 22:15:08 »

Biersdorf  good за добрия избор на халки, нашите са абсолютно същия модел само че са с бяло злато и са малко по широки.Спокойно за мата, няма да падне, аз мойта си я нося постояно какво ли не правя с нея и не е паднал,нося я вече почти 2 години, казвам почти защото на първата ни годишнина ги смених с сегашните ни иначе първият ни модел беше от тия въртящите се но така се надра мойта и се огъна и реших да първата ни годишнина да си направим нови и не съжалявам за избора ни smile
Ето това е модела
 
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: март 15, 2010, 22:47:40 »

привет и от мен,  danceg
най- после и аз да мога да се запиша в тази темичка...
вчера си поръчахме и нашите халки...точно както аз си ги представях  yahoo..малко имахме разногласия с милото...той искаше на моята халка да има и малък брилянт, а аз исках халката ми да е съвсем изчистена и класическа...и след 1.30 мин пробване и чуденки си избрахме и нашите - сиво злато 14 карата (750), класически....ще си ги вземем на 15. май...а аз вече нямам търпение...но ще почакаме малко...
пускам ви сайта от където ни се ориентирахме в началото какво точно търсим а по късно и поръчахме :

http://www.123gold.de/trauringe/trauringe_einfarbig.html

П.С. снимки на нашите халки в галерията ми  Girl_hide
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: март 15, 2010, 22:58:57 »

Момичета искам да споделя с вас какво научих от златаря ни днес относно матовите халки, защото ние искахме такива - матът изисква златото да е по-меко от нормалната сплав, за да се получи матова повърхност. Такава е технологията на самия мат, не зависи от златаря. Затова матовите халки има възможност да се издраскат и огънат по-лесно. Ние се отказахме от матови халки. Имайте го предвид като поръчвате.  smile
Активен
biersdorf
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142


"Няма попътен вятър за кораб без посока." Чърчил


« Отговор #413 -: март 16, 2010, 08:28:47 »

Поръчахме халките, същите, които бяхме харесали, velvet беше права-изработката е две седмици, а за техни модели (не от каталог) е една седмица, аз не съм доразбрала. Мерихме 6 мм. и се чувстваме комфортно с нея, не е нито тясна, нито твърде широка (според нашите разбирания). Що се отнася до парите и ние ще процедираме по следния начин-даваме злато, толкова, колкото е грамажа на халките и ни казаха м/у 100 и 150 лв. (общо за двете халки) за изработка-струва ми се нормално pardon.
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: март 16, 2010, 17:55:09 »

Момичета, поздравявам всички, които са се спряли на модели без камъчета. Еми аз се измъчих с моята. beating След като един път ми я преправиха, ми падна камъчето. След всички поправки и ремонти златаря ми направи чисто нова, защото моята беше заприличала на едно голямо нищо. Няма и два месеца, след като си взех новата и камъчето отново се изгуби  Oh my ... . Днес си взех отново халката с поставения вече камък и се надявам никога вече да не се налага да я ремонтирам. Ако знаех предварително калко главоболия ще ми донесе, никога нямаше да се спра на халка с камък. Красиво е, но всички тези разправии.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: март 16, 2010, 18:55:07 »

Вале, много кофти това с халката, а защо не смените златаря? може и в него да е вината, кой знае? аз имам един пръстен като халка с 10 камъчета, който си бях купила преди десетина години и поне 4-5  си го носих нон стоп и нямам проблеми, така че предполагам и изработаката има значение
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: март 16, 2010, 19:19:02 »

Валя, как е поставен камъкът? И аз мисля, че е в изработката проблемът. Ако е сложен както трябва, не мърда. Халката ми има 10 камъчета, 3 години не я свалям от ръката си, няма проблем. Те така или иначе ще я оправят ако нещо и стане, но дълбоко се съмнявам като гледам как са сложени да паднат.
« Последна редакция: март 16, 2010, 19:21:01 от ellie_bellie » Активен
snupidog
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #417 -: март 17, 2010, 09:35:13 »

biersdorf, честито за халките, много са красиви!

valia_diva, много кофти за камъчетата, вероятно наистина е от златаря  sad и моята е с камъчета и много се надявам да нямам проблеми.

Всъщност вчера си ги взехме и съм страшно щастлива. Бяха ни казали по 25лв на грам за обработка, но по мои сметки излизат по-малко от 20лв, защото халките са 9грама, а ни взеха само 159лв за изработка. Мога да ви препоръчам Еспер, страхотни са, много мили и коректни (поне тези на Фритьоф Нансен). Бяха ни казали 2 седмици, но ни ги направиха за една. Нямам търпение да си я нося! Ще ги снимам като имам време.  danceg
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: март 17, 2010, 09:49:38 »

Момичета, аз четох, че матираните халки не са за предпочитане и по-напред в темата, обаче едно нещо не разбрах - кое е матирано златно?  blush
Ние май се спряхме на тези халки, поне засега. И искам да попитам - този, средния пласт ли е матирано злато?  girl_impossible


* 783 favorit.jpg (27.36 KB, 590x573 - видяно 297 пъти.)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: март 17, 2010, 10:13:48 »

Това не е мат. Той прилича на финна шкурка като на показаните от Дидка и biersdorf модели.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines